Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pun kamion zemlje.

elitemadzone.org :: TechZone :: Pun kamion zemlje.

[ Pregleda: 12185 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Pun kamion zemlje.10.04.2012. u 23:30 - pre 145 meseci
Kupio sam 10 kubika zemlje, nisam bio kuci, kad je istovarena. Kad sam dosao, video sam da to nije to, sto sam zeleo.
Zeleo sam cistu zemlju, bez trave i busenja, ali sam dobio i to.
Da li postoji sansa da tu zemlju, naspem, a da naknadno porrskam tu zemlju i da unistim tu travu, koja je izmesana sa zemljom.
Hvala.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Pun kamion zemlje.10.04.2012. u 23:48 - pre 145 meseci
Naravno, ali ništa ne može preko noći.. Tj. herbicidi koje ćeš da prskaš će odraditi svoj efekat preko noći, ali da bi ta zemlja postala upotrebljiva, odnosno da možeš da poseješ travu po njoj trebaće da odstoji minimalno nekoliko meseci..

Najbolje je da odeš u najbližu poljoprivrednu apoteku, tamo će ti preporučiti preparat i objasniti kako se koristi..
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Pun kamion zemlje.11.04.2012. u 00:54 - pre 145 meseci
@Lalemajstormoler

Za sta si tu zemlju namenio - da li ces uskoro u tu zemlju nesto da sejes ?
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Pun kamion zemlje.11.04.2012. u 01:31 - pre 145 meseci
Hvala Ventura.
 
Odgovor na temu

Lalemajstormoler

Član broj: 24430
Poruke: 1327
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Pun kamion zemlje.11.04.2012. u 01:35 - pre 145 meseci
sasa022, namenuo sam je da kasnije, posejem travu. Medjutim, imam jedan problem. Dvoriste gde sam namenuo, tu zemlju, je grbavo, i ima vec trave po njoj, ali sa travom imam i maslacka i korova. Sad ne znam, sta da radim, da li prvo da poprskam nekim hebricidom, staru travu, pa da nabacim, novu zemlju , da je utabanam dobro, pa da ponovo poprskam. Nije mi bitno, hocu li ove godine imati travu.
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Kako napraviti travnjak11.04.2012. u 02:15 - pre 145 meseci
Mozda si mogao da nabavis tepih travu ( prirodnu ).Nisu mi poznate cene,ali mogao bih da saznam.
Postoji mogucnost da ljudi koji se time bave,pripreme teren i postave travu.Za oko mesec dana imas obrazovan travnjak.

Ako hoces mozes i sam da radis - par neprospavanih noci pored kompa ( u potrazi za uputstvima ),par dana "riljanja"..... i to je to - tvoj novi travnjak


*** Treba promeniti i naslov u npr. Kako napraviti travnjak ?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Pun kamion zemlje.11.04.2012. u 07:42 - pre 145 meseci
Ja sam se dosta bavio svojim travnjakom oko kuće, pa mogu da ti dam par saveta.

- Kao prvo, uopšte se ne uzbuđuj što u zemlji koju si kupio ima starih busenja.
- Zatim, računaj da ćeš korova i maslačaka stalno imati. Zamisli, koliko je negovan i zalivan travnjak pogodan za rast svih mogućih vrsta korova i maslačaka !
- Jedina uspešna, ali i sasvim dovoljna borba protiv korova je redovno šišanje travnjaka. A travnjak ionako moraš redovno da šišaš, da bi ti trava bila lepa. Tako, iskreno ti preporučujem da batališ herbicide, nego da pripremiš zemlju i posadiš travu. Redovnim šišanjem ionako sve "dođe na svoje". Naravno, veće korove i busenje koji štrče na površini počupaj i baci.
- Trava traži puno nege. Kupovinom gotove, tepih trave rešio si samo prvih 2% poslova - sadnja i čekanje da poraste. Sve ostalo je potpuno isto. I kupljenu "tepih travu" moraš redovno da neguješ, šišaš, zalivaš.

Tvoje aktivnosti bi otprilike trebalo da idu ovim tokom:
* nasipanje zemlje
* poravnjavanje (zbog kasnijeg redovnog održavanja, tj. košenja travnjaka, veoma je bitno da zemlja bude što je moguće ravnija
* uklanjanje većih grančica, kamenja, i slično
* sadnja trave i utabavanje
* zalivanje, zalivanje, zalivanje, zalivanje ...

Kasnije kad se trava primi i očvrsne onda ide zalivanje, zalivanje, zalivanje, košenje, zalivanje, zalivanje, zalivanje, košenje, zalivanje, zalivanje, zalivanje, košenje ...

Kad otkucaš na Googlu pojam "travnjaci" prvi link te vodi na jedan domaći forum posvećen isključivo toj problematici. Na tom forumu pišu i amateri ali ima i stručnih, agronomskih saveta. Iskreno ti preporučujem da dobro proučiš nekoliko vodećih tema. Jako je bitno i koju ćeš travu da kupiš tj, sadiš. Ima tu i problematika prihranjivanja, "provetravanja" i td. i td.



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pun kamion zemlje.11.04.2012. u 07:43 - pre 145 meseci
To si presreo nekog kamiondziju koji je vozio na deponiju,verovatno ali kada nisi tu to ispadne tako.Mislim da je bilo bolje da si
angazovao nekog sa bobcat-om da ti poravnja staru povrsinu.A to sa korovima ako sada neodradis bi ce ti
kasnije nocna mora.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Pun kamion zemlje.20.04.2012. u 16:42 - pre 145 meseci
:D :D :D

kad videh naziv teme, nisam mogao da pretpostavim o cemu se radi, pa reko' ajd da vidim. I tema ima bas puno veze sa naslovom :D

Mogle je i da se zove i "Kad sam dosao..."
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Pun kamion zemlje.20.04.2012. u 17:28 - pre 145 meseci
Citat:
Lalemajstormoler: Kupio sam 10 kubika zemlje, nisam bio kuci, kad je istovarena. Kad sam dosao, video sam da to nije to, sto sam zeleo.
Zeleo sam cistu zemlju, bez trave i busenja, ali sam dobio i to.

A kakvu si ti to zemlju zamislio, da sitna cista, cist humus?

Nema toga, bar to nije ta koja se dovozi kamionom i izruci u dvoriste, imao si malo pogresnu sliku o tome :)

LM, nemoj da prskas tu zemlju ni sa cim, narocito ako zelis da nesto nikne iz nje, a hoce cim vec ima trave u njoj...

Tu zemlju rasporedi kako zelis i usitnije sto sitnije, i posadi travu koju zelis, trava se kultivise kosenjem i odrzavanjem, ne bude ona sama od sebe bez korova i uredna.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pun kamion zemlje.

[ Pregleda: 12185 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.