Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CEV ZA TOPLU ODU - ciscenje od kamenca?

elitemadzone.org :: TechZone :: CEV ZA TOPLU ODU - ciscenje od kamenca?

[ Pregleda: 3725 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon CEV ZA TOPLU ODU - ciscenje od kamenca?20.06.2012. u 17:25 - pre 144 meseci
Zivim na Banjici i imam potrosnu toplu vodu...
sve je u vodovodnim stvarima originalno osim sto sam menjao sto slavine sto ventile...
e sad imam 3 slavine iz kojih ide topla voda u kuhinji jednu a u kupatilu na lavabou i kadi
na lavabou i u ujuhinji imam pristojan pritisak tople vode
na kadi jedva tece...
naravno ventili su otvoreni do kraja...
kada i lavabo su na istoj vertikali ali na razlicitim i nezavisnim ventilima
pitanje koje imam je da li postoji neka sprava koju koriste vodoinstalateri da ociste cev u zidu bez vadjenja od kamenca i opiljaka...
stvarno mi se ne lupa kupatilo...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: CEV ZA TOPLU ODU - ciscenje od kamenca?20.06.2012. u 19:22 - pre 144 meseci
Ajde prvo odvrni ono sito sa pipe od slavine koja slabo teče,pa vidi kako onda teče voda iz nje.
Pa ako 'oćeš,posle ruši kupatilo...
 
Odgovor na temu

dusanissimus

Član broj: 48542
Poruke: 478
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: CEV ZA TOPLU ODU - ciscenje od kamenca?21.06.2012. u 18:17 - pre 144 meseci
zabroravio sam da kazem, da probao sam i to...
zapravo cela poenta je da ne lupam kupatilo, znam ja sta trebam da uradim...ali kad krenem...ode 3000 evra...plocice..tus kabina, cevi...novi radijator...
ja hocu da prodjem sada sa 50 100 evra...
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: CEV ZA TOPLU ODU - ciscenje od kamenca?21.06.2012. u 18:25 - pre 144 meseci
Daj, reci, da li su možda na toj slavini montirane "Nautilus" ili tzv.nautilus virble?
Mislim,malo mi je neverovatno da su cevi u toj meri zakrečale da toliko smanjuju protok vode.
Kako si, ustvari, ti ustanovio da su cevi zakrečale?
Drugo, ako pretpostavljaš da ima nekakvog taloga u njima, to može da se desi da je nataloženo samo tik ispred slavine, a to ćeš rešiti tako što skineš slavinu/bateriju, držiš neki lavor ispred otvora i naglo otvoriš ventil da eventualni talog izađe van.
Čvrstog kreča na cevima,bar ne u značajnijoj meri, nisam video ni kada su bile stare i preko 50 godina.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: CEV ZA TOPLU ODU - ciscenje od kamenca?

[ Pregleda: 3725 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.