Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Maturski test za 1.000 dinara

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Maturski test za 1.000 dinara

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28530 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 19:58 - pre 144 meseci
Resenje je vrlo jednostavno, ukinuti malu maturu.

To je ionako jedna beskorisna idiotarija nastala tokom "kulturne revolucije" cirilicara i cija je jedina svrha bila da se klinci nateraju da koriste cirilicu, sto je btw veoma neuspeli eksperiment sudeci po klincima iz mog okruzenja. A posto bi samo mala matura iz jezika bila ocigledna tu je ubacena i matematika i tako je celokupan osmogodisnji program skolovanja sveden na padeze i pitagorinu teoremu.

Dokaz tome je i skora ujdurma oko vladike Danila i siljenje pomoravsko-raskog ili kojeg vec odseka neke strukovne organizacije cirilicara. Klinci se tokom osam godina skolovanja ne uce nicemu sem jeziku i matematici jer je to ono sto im obezbedjuje dalje skolovanje, nemaju nikakvu sirinu znanja niti opstu kulturu niti se njihovi roditelji uopste i trude da klince spremne za zivot. Kad se procita i vest iz OP moze se procitati da je keva J.J pljunula 200+ evra za dodatne casove iz jezika i matisa, slucajno je zaboravila da napomene koliko je platila casove iz biologije, geografije, istorije, itd.

Uravnilovka i pomepzna pobeda mediokratije, cela ova prica stvarno nema prikladniju razradu...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 20:23 - pre 144 meseci
Koliko prosutog jeda...cirilicari bi trebali biti nesto pogrdno?
Puno puno ti smeta nesto tako bezazleno kao nase pismo?

Inace smatram da treba ukinuti malu maturu
Provere raditi u toku skolovanja....
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 20:33 - pre 144 meseci
Citat:
Marko83: Koliko prosutog jeda...cirilicari bi trebali biti nesto pogrdno?
Puno puno ti smeta nesto tako bezazleno kao nase pismo?


To je tvoje pismo, ne moje. Ja sa druge strane nemam jedno pismo, imam dva, od pocetka skolovanja sam ucio dva, i u praksi koristio oba bez ikakve prisile i prinude i sa slobodom izbora koja se uglavnom svodila, i danas se svodi, na latinicu. Posto je po misljenju cirilicara previse ljudi imalo takav izbor odlucili su se na prisilu i da bi bili sigurni da individualne sredine nemaju izbora uveli su taj idiotluk od male mature.
Nema niceg bezazlenog u prinudi, tako da, DA, cirilicari je pogrdni naziv.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 20:38 - pre 144 meseci
Citat:
Marko83: Koliko prosutog jeda...cirilicari bi trebali biti nesto pogrdno?
Puno puno ti smeta nesto tako bezazleno kao nase pismo?

Kada se pod cirilicarem ne podrazumeva neko ko koristi cirilicu nego neko ko je forsira kao jedino pismo, onda - da, to je pogrdni naziv (sasvim zasluzeno).
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 21:45 - pre 144 meseci
^

Vidi ko govori! Daj, mogao bi bar pravilno pisati. Ovako kako ti pišeš, ne znam da li sisaš ili šišaš.

I po čemu je to ćirilica loša? Ja sam jedan od onih koji je naučio najpre latinicu, sa svoje četiri godine, pa tek u školi ćirilicu, ali nikada tako ne bih pljuvao po svome pismu.

EDIT: Kad govorimo o forsiranju jednog pisma, u tome je ES nepobediv.

LATINIČARU!!!


:)

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 22:01 - pre 144 meseci
uvodjenje srbe i matisa je po meni majmunsko kopiranje majmunskog americkog sistema sat, ali za srednje skole.

Ne znam odakle mmixu ova nebuloza oko cirilice, jel to stvarno ili se zeza ?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 22:14 - pre 144 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Vidi ko govori! Daj, mogao bi bar pravilno pisati. Ovako kako ti pišeš, ne znam da li sisaš ili šišaš.

Potrebno je veoma malo mentalnog napora da se vidi da li zamenjujem š, č, ć, ž i đ sa s, c, c, z i dj. U situacijama kada to nije ocigledno, ne vrsim zamenu.

Citat:
Marenović Slaviša: I po čemu je to ćirilica loša?

NIJE losa. U tome i jeste stvar. Niti pljujemo po cirilici. Pljujemo po pljuvacima na latinicu i onima koji forsiraju samo cirilicu. Nemamo nista protiv cirilice, ali ne dirajte latinicu.

Citat:
Marenović Slaviša: EDIT: Kad govorimo o forsiranju jednog pisma, u tome je ES nepobediv.

ES nikoga ne sprecava da pise cirilicom. Cirilicni postovi se prihvataju jednako kao i latinicni.

Citat:
Marenović Slaviša: LATINIČARU!

Bio bih to kada bih trazio ukidanje cirilice, sto ne trazim. Licno mi ne bi smetalo, ali je jasno da ne bi bilo ok, tako da to i ne trazim.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 22:32 - pre 144 meseci

A otkada je moguće na ES-u pisati ćirilicom? Koliko je meni poznato skripta automatski konvertuje ćirilični tekst u latinični.

Evo da probam ja, jer se sećam od ranijih godina da nije bilo moguće pisati ćirilicom na ES-u.

Nema razlike između onih koji forsiraju ćirilicu i onih koji forsiraju latinicu. ISTI SU!


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 22:37 - pre 144 meseci
Citat:
Shadowed: ES nikoga ne sprecava da pise cirilicom. Cirilicni postovi se prihvataju jednako kao i latinicni.



Evo, kao što vidiš, ja napisao post ćirilicom, poslao - kad ono - latinica!

I ko tu forsira jedno pismo?


Lično, pljujem i na one koji forsiraju ćirilicu, i na one koji forsiraju latinicu. Ipak, postoji jedna sitnica.





PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 22:41 - pre 144 meseci
Citat:
Braksi: uvodjenje srbe i matisa je po meni majmunsko kopiranje majmunskog americkog sistema sat, ali za srednje skole.

Ne znam odakle mmixu ova nebuloza oko cirilice, jel to stvarno ili se zeza ?



Ovo nije niblizu sat testa, sat test je standardizovani test za rangiranje za fakultete i ugalvnom sluzi da razdvoji buduce akademce od rednecka, najpribliznija mu je nasa velika matura uz vaznu razliku da je fokus na kritickom razmisljanju i resavanju problema gde su jezik i matis instrumenti a ne svrha samima sebi

A sto se tice mene moj problem je sto sam vec mator i dobro pamtim, vrlo dobro se secam jednostranih javnih "debata" oko tog pitanja cemu je sledio novi obrazovni sistem.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 23:03 - pre 144 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Evo, kao što vidiš, ja napisao post ćirilicom, poslao

Jesi li? Dakle, ES te ne sprecava da to uradis.
Imas pravo da napises tekst bilo na cirilici ili latinici. Kao sto i ES ima pravo da ga prikaze bilo na cirilici ili latinici. U nekim slucajevima se ta dva ne poklapaju.


A ta sitnica koju si okacio nije napisana istim jezikom kojim ti pises. Tacnije, nije napisana istim jezikom kakvim pises. Isti mu je naziv.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 23:07 - pre 144 meseci

Shadowed, jezik je zivi organizam koji se neprestano menja.

Zato nemoj da te cudi sto je ovako napisan tekst koji je srocen pre nekoliko vekova.

Evo, i ja ponekad ne prebacujem i pisem kao i ti, ali - ta sitnica je dosta istinita.

Mozda je bolje da sam okacio pdf knjigu CUJTE SRBI (CUVAJTE SE SEBE) !




PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara22.06.2012. u 23:39 - pre 144 meseci
Citat:
Shadowed: Jesi li? Dakle, ES te ne sprecava da to uradis.
Imas pravo da napises tekst bilo na cirilici ili latinici. Kao sto i ES ima pravo da ga prikaze bilo na cirilici ili latinici. U nekim slucajevima se ta dva ne poklapaju.

...

He, he, he... Obešenjače jedan vickasti!


Citat:
Marenović Slaviša: ...Mozda je bolje da sam okacio pdf knjigu CUJTE SRBI (CUVAJTE SE SEBE) !

Valjda je pravilno - ČUJTE SRBI (ČUVAJTE SE SEBE)?! Ili sam te pogresno razumeo?


Laku noć dobrim ljudima ma gde bili ove vruće letnje noći!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara23.06.2012. u 00:00 - pre 144 meseci
Na koju foru se povezuje mala matura sa "ćiriličarima", kakve to veze ima? Pa i pre 20 godina se na prijemnom za srednju školu polagao srpski jezik i matematika, pa se ne sećam da je neko tvrdio da je školovanje svedeno na padeže i prave uglove
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara23.06.2012. u 00:16 - pre 144 meseci
Taj tekst je kontradikciji sa tim sto si napisao (a sto je tacno) da se jezik menja.
Druga stvar, jezik nema veze sa cirilicom. Isti jezik mozemo pisati i cirilicom i latinicom. A cak i da nije tako, kao sto rekoh, ne protivim se postojanju i ocuvanju cilirilice. Protivim se protivljenju latinici. Ono.. Ne diram te, ne diraj me.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara23.06.2012. u 00:17 - pre 144 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Na koju foru se povezuje mala matura sa "ćiriličarima", kakve to veze ima? :) Pa i pre 20 godina se na prijemnom za srednju školu polagao srpski jezik i matematika, pa se ne sećam da je neko tvrdio da je školovanje svedeno na padeže i prave uglove :)

Ne znam :) Nadji mmix-ov post gde je pisao o tome.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+638 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara23.06.2012. u 01:04 - pre 144 meseci
pisanije cirilicom na netu je ogromna glupost... to su izmislile pridoslice
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara23.06.2012. u 07:18 - pre 144 meseci
Citat:
Marenović Slaviša:

Lično, pljujem i na one koji forsiraju ćirilicu, i na one koji forsiraju latinicu. Ipak, postoji jedna sitnica.

Prvo ta "sitnica" koju si okačio, aj' što nije na jeziku koji ti govoriš, već je miljama daleko i od jezika kojim je onaj, kome izrečeno pripisuju, govorio.
Drugo, ime i delovanje Nemanjića u novijoj istoriji biva zloupotrevljavano od strane nacionalnih kompleksaša tipa Velimirović, Moljević i slični, tako da potezanje takvih istorijskih "argumenata" i nije ništa drugo nego istrajavnje na zloupotrebi, mada u ovom slučaju nesvesno(bar se nadam).
Zbog svega navedenog sam apostrofirao reč "sitnica".
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara23.06.2012. u 10:34 - pre 144 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Ipak, postoji jedna sitnica.


Postoji i jedan problem sa tom sitnicom, a to je da je tebi potrebna "saradnja" drugih ljudi da bi ti sprovodio to svoje narodnovanje i guslanje.
Možeš li da pronađeš neki interes i smisao u životu, a da ti nije potreban niko drugi da bi ga ostvario ili ostvarivao, tj. da nije potrebno prisiljavati druge ljude išta da rade ili išta da misle o tom tvom smislu da bi taj tvoj smisao imao smisla?
Koji je to nivo svijesti i obitavanja, kada ste ti i tvoje životne vrednosti ugroženi samim time što je neko nezainteresovan za tebe ili tvoja uvjerenja?

Razumio bih popove, njihovo parazitiranje je upravo zasnovano na guslanju besmislica, pa je njihov interes očigledan i nepotrebno ga je objašnjavati - ali šta ti (ako nisi pop) nalaziš za korisno u svom postojanju od toga što ću ja npr. pisati ćirilicom?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Maturski test za 1.000 dinara23.06.2012. u 11:25 - pre 144 meseci
Ćirilica je "srpskije" pismo zato što je to pismo Vukovo i tu se dosledno poštuje pravilo jedan glas - jedno slovo. Ova latinica kojom mi pišemo je zapravo pozajmljena latinica od Hrvata tzv, Gajeva latinica. Srbin Daničić koji je živeo i radio i Zagrebu predložio je da:

Daničić je predložio reformu latiničnog pisma po ugledu na Vukovu reformu ćirilice, u kojoj bi se digrafi dj, lj, nj, dž zamenili grafemama đ, ļ, ń, ģ, i time postigla puna kompatibilnost latinice sa ćirilicom, i izbegle nedoumice u kojima grafeme iz digrafa stoje jedna do druge, ali se posmatraju odvojeno (npr. nadživeti, injekcija, podjednako itd.).

Od Daničićevih grafema, u širu upotrebu je jedino ušla grafema Đ đ, umesto dotadašnjeg dj. Hrvati su čak dj pisali dugo kao gj...

Tačno je da srpski nacionalisti smatraju da latinica nije srpsko pismo, ali isto tako se može postaviti i pitanje čija je latinica ? Da li je to pismo koje pripada isključivo nekom narodu ? Da li je to versko pismo katolika, protestanata ?

Lično mislim da se latinica u srpski prošvercovala, tj ušla na mala vrata. Delom je to zbog Jugoslavije, delom zbog pogodnosti jedno slov jedan glas pa bi mi tako mogli pisati i arapakim ili grčkim, a naravno latinica je i globalno pismo. Trebali bi lingvisti konačno da presude šta je šta, a na kraju krajeva i srpska država je nedosledna:

Službeno pismo je ćirilica, a latinica je u skladu sa zakonom. Wtf ? Smrdi na truli kompromis.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Maturski test za 1.000 dinara

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 28530 | Odgovora: 112 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.