Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)

elitemadzone.org :: AutoZone :: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9617 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pera_uske
Novi sad

Član broj: 301388
Poruke: 64
212.178.233.*



Profil

icon HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 21:06 - pre 143 meseci
clan 334 stav 2 tacka 6

Citat:
Član 334.
Novčanom kaznom u iznosu od 3.000 kazniće se za prekršaj lice koje
postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:
6) člana 37. stav 2
37) člana 128. stav 1,

Član 37.
Vozač ne sme da se kreće vozilom unazad.
Kretanje vozilom unazad dozvoljeno je isključivo na kratkom delu puta,
onom stranom kolovoza kojom se do tada vozilo kretalo unapred ako se time ne
ugrožavaju niti ometaju drugi učesnici u saobraćaju.
Kretanje vozila unazad nije dozvoljeno na nepreglednom delu puta, pri
smanjenoj vidljivosti, u tunelima, na delu puta gde je zabranjeno zaustavljanje
i na prelazima preko železničke pruge.


teretim se za ovaj prekrsaj, uglavnom situacija je da sam se kretao desnom stranom puta, dao sam desni zmigavac, ubacio i rikverc, nikog nije bilo, ja se vratio unazad u sporednu ulicu, i u tom trenutku iz glavne ulice na mene nalece vozilo, trag kocenja 12m lice je bilo pijano 0.6 . u trenuku udara i 3-4 sekunde pre toga ja sam stajao u mestu..

ta glavna ulica je dugacka oko 30-40m, a ako je onaj imao trag kocenja 12m, sa kolikom je to brzinom uleteo u ulicu, ne znam dal ima nesto povodom toga da kazem ?

e sad nije meni za tih 3000 kazne, nego sto onda necu moci da naplatim stetu od osiguranja, a prednji branik i far nije bas jeftin


e sad me bune neke stvari, dalje u tekstu se kaze da mi se oduzmu 2 poena po clanu 336 stav 3 ?
takodje nije uneto trag kocenja vozila, a i pogresno je napisano moje osiguranje(nije ddor)

evo skeniran poziv..


sta da kazem sutra ?

ps. svedoka imam, punoletna zenska osoba sa malim detetom je bila pozadi







[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 10.07.2012. u 12:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 21:19 - pre 143 meseci
Citat:
pera_uske
sta da kazem sutra ?

Sta god da kazes, kriv si.

Ti si izazvao udes kretanjem unazad, to sto je drugi vozac pod alkoholom ili neprilagodjena brzina samo znaci da ce i on da odgovara za svoje postupke.

Bolje da niste zvali policiju...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pera_uske
Novi sad

Član broj: 301388
Poruke: 64
212.178.233.*



Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 21:50 - pre 143 meseci
ja sam primetio da je pijan i hteo sam da se nagodimo da popunimo onaj izvestaj i da on prizna da je kriv da naplatim stetu od osiguranja, ali on nije hteo, na njegovom mestu ja bih odmah prihvatio kad bih znao da sam pijan..

evo neki tekst prigovora koji sam satavio, nisam pravnik pa to bas ne lici na nesto, zato bi bi znacio neki savet kako da poboljsam ovo

Citat:
Smatram da nisam učinio navedeni prekršaj(iz člana 334 stav 2 tačka 6) koji mi se stavlja na teret,i da sam sve radnje u saobraćaju obavio po propisima.
Kretao sam se desnom stranom ulice, došao do ukrštanja sa sporednom ulicom, prešao sam to ukrštanje, zaustavio vozilo i uključio desni žmigavac.
Zatim sam pogledao u desni i levi retrovizor kao i iza vozila, i posto nije bilo nijednog vozila u okolini smatram da sam se uverio da radnju kretanje vozila unazad mogu obaviti na siguran i bezbedan nacin i da ne ugrožavam druge učesnike kojih nije ni bilo.
Kretanje unazad sam morao prilagoditi i stanju puta(rupe i krateri od kopanja gasovoda koje stoje tu mesecima) kao i kontejnerima koji su se nalazili na ulici.
Dok sam se vraćao unazad u sporednu ulicu, čuo sam kako neko vozilo skreće u glavnu ulicu velikom brzinom i uz škripu guma.
Ja sam završio radnju kretanja unazad, zaustavio vozilo u mestu, izbacio iz brzine, i u tom trenutku sam video kako vozilo nekontrolisanom brzinom ide pravo na moje vozilo i udara ga u prednji branik.
Sve je trajalo nekih 4-5 sekundi, i za to vreme stajao sam u mestu jer nisam imao vremena da ponovo pokrenem vozilo i sklonim se i zaštitim od sudara.
Trag kočenja vozila koje me je udarilo je bilo oko 12m.


[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 10.07.2012. u 12:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 21:56 - pre 143 meseci
Citat:
ps. svedoka imam, punoletna zenska osoba sa malim detetom je bila pozadi

E zamisli nesrecu da te opalio tu gde je bio svedok,pa sad sam odluci koliko ces biti uporan sa bilo kakvom pricom.
Kretanjem vozilom unazad i ne postoji,trebao si upaliti sva 4,ali to sad nije bitno.Prihvati da si imao srecu u nestreci
a taj novcanik koji ce te boleti ce usaditi da vise obratis i predpostavis situaciju za sledeci put.
Ko ga zmija ujede taj se i rikverca plasi
Nikakva prica ti ne pomaze.Da si zardinjeru postavio a taj naleteo,opet bi bio kriv i saucesni u saobracajki.
ps.Evo ti jedna situacija,da vidis cega sve ima.
Parkiran moj motor ispred musterijinog auta u drugarovom servisu.Covek ide u rikver sa pikapom i udara moj motor koji pada na musterijin
auto.Ovaj nece da plati zbog stete na musterijinom autu(ja odustao jer se malo zagrebabao motor)i zove se milicija.
Ja ostavio kljuceve i otisao svojim poslom.Zove me drugar i kaze da ce pandur da pozove pauk i da odnese i moj motor i musterijin auto
koji su bili ispred nepropisno parkirani jer nije bilo mesta za pesake.A za zardinjeru mi je on rekao,da kada bi bila postavljena od strane servisa bespravno
i desila se neka nesreca i auto naleteo i neko izgubio zivot,belaja u nedogled,tako cuti,narani pig i nista ne diraj.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 22:03 - pre 143 meseci
Ipak te ovo ukopava.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 22:18 - pre 143 meseci
@Uske

treba da skapiras jednu stvar...kretanje unazad je dozvoljeno samo ukoliko ne dodje do incidenta, ako do toga dodje (tvoj slucaj) smatra se da si ipak ugrozio ostale ucesnike u saobracaju.

Znaci, moglo je da se ne dogodi nista, ali eto ipak se dogodilo i smatra se da je to posledica tvog kretanja unazad, bukvalno nema teorije da ne odgovaras za ovo, a da naplatis stetu nema nikave sanse.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pera_uske
Novi sad

Član broj: 301388
Poruke: 64
212.178.233.*



Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 22:20 - pre 143 meseci
pa da, "samo" to :)

nista napisao sam izjavu povodom toga, da u tom trenutku nije bilo nikog oko mene pa da smatram da sam mogao bezbedno da obavim to jer nisam imao koga da ometam.. pa kako god odluce, nemam sta da izgubim(osim 2 boda i 3 crvene)

a sad i gledam ovaj zakon gde se maltene kaze da se i ne sme ici vozilom unazad... ubuduce vozim samo u krug, rikverc izbacujem iz upotrebe :)

a relano gledajuci do udesa ne bi ni doslo da me je vozac video, ali kontam malo je popio, docek, malo telefon i da me zato nije ni video na vreme..
 
Odgovor na temu

pera_uske
Novi sad

Član broj: 301388
Poruke: 64
212.178.233.*



Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 22:26 - pre 143 meseci
sad mi jos nesto pada na pamet, ja se u trenutku udesa nisam ni kretao unazad, stajao sam u mestu sigurno 3-4 sekunde, samo mi je iz te sporedne ulice virio prednji branik..

znam da nema veze sa ovim, nego cisto me zanima, sta recimo da mi se pokvario auto i zaustavio u mestu, i onda naleti neko na mene, i tad bih ja bio kriv ?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 22:53 - pre 143 meseci
Citat:
pera_uske
znam da nema veze sa ovim, nego cisto me zanima, sta recimo da mi se pokvario auto i zaustavio u mestu, i onda naleti neko na mene, i tad bih ja bio kriv ?

Prosto je i to:

Ako je dozvoljeno parkiranje i zaustavljanje na tom mestu (kao sto nije) ne bi bio kriv, u svakom drugom slucaju bi bio kriv.

Ako realno sagledas situaciju sve je ovo i normalno i jedino je tako pravedno prema ostalim ucesnicima u saobracaju.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.100.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 23:15 - pre 143 meseci
been there, than that

Išao si u rikverc i imao sudar... Prijatelju, to je to, kriv si! Sve i da je bio pijan ko letva ovaj iza i + da mu je neka riba radila BJ, kriv si.
Takav je zakon
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 23:22 - pre 143 meseci
Jedno pitanje,posto sve karte si bacio na no guilty.Sto si rekao uopste da si isao u rikverc ako si sad pomenuo da si stajao i virio ,
ili te je pijani telefonista video koju si radnju vrsio.I jos svedok u rukavu.Kako je bilo,aj priznaj,ovo i sudija cita..
 
Odgovor na temu

pera_uske
Novi sad

Član broj: 301388
Poruke: 64
212.178.233.*



Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 23:50 - pre 143 meseci
pa kretanje u rikverc je poceto kada nikog nije bilo, i zavrseno je 4-5 sekundi pre bilo kakvog kontakta.. ta glavna ulica je dugacka nekih 40-50metara, i tek kada sam se vratio nazad i izbacio iz brzine tad se pojavilo to drugo vozilo..

da mi je menjac ostao u brzini(rikvercu) ja bih uspoeo pre udara da "pobegnem" jos malo nazad

evo slike.. i nije meni zao za 3 crvene, nego sto trebam 5puta vise dati za stetu..


razmisljao sam da kazem da nisma uopste isao u rikverc, posto me taj to sigurno nije video, a i imam svedoka u kolima i iz okolnih kuca koji bi potvrdili..nego onda mozda jos gore, jer mi branik viri iz sporedne ulice, moze se protumaci kao da sam izleteo..


 
Odgovor na temu

pera_uske
Novi sad

Član broj: 301388
Poruke: 64
212.178.233.*



Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)09.07.2012. u 23:55 - pre 143 meseci
e da stvar je u tome da onaj sivi put u produzetku je obican zemljani put, koji do skoro nije ni postojao.. tako da je ova "sporedna" ulica bila spojena sa glavnom, tj to je bio put sa prvenstvom prolaza..

e sad skoro su postavili na LEVU stranu te sporedne ulice, znaci na banderu pored kuce znak "stop", koji ja ne mogu da vidim ako idem desnom stranom puta, i mene se ne ticu znakovi koji se ne nalaze na desnoj strani puta ?:)


a ako se gleda pravilo desne strane onda ja bih imao prednost ako izlazim iz sporedne ? posto na "glavnoj" ulici nema nikakvog znaka, a u sporednoj se ne vidi znak na levoj strani medju neke sljive :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)10.07.2012. u 00:11 - pre 143 meseci
Citat:
pera_uske: jer mi branik viri iz sporedne ulice, moze se protumaci kao da sam izleteo..


Naravno,
policajac je nespretno sacinio izvestaj. Ti si ugrozio prvenstvo prolaza sto ti je mnogo gore nego ovo za sto te terete, ili mozda nema saobracajnog znaka koji regulise prvenstvo prolaza pa je policajcu jedino preostalo da te na ovakav nacin okarakterise.

Mislim da postoji sansa da se izvuces i da budes proglasen nevinim ukoliko nema saobracajnih znakova na doticnoj raskrsnici.

Ne bi bilo lose da uzmes branioca.
 
Odgovor na temu

pera_uske
Novi sad

Član broj: 301388
Poruke: 64
212.178.233.*



Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)10.07.2012. u 01:35 - pre 143 meseci
ne mogu se snaci nigde da nadjem neki propis koji se tice postavljanja znakova, i da li je validan znak sa leve strane puta koji se nalazi na banderi , a sama bandera odmah tik uz ogradu privatne kuce ?:)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)10.07.2012. u 05:04 - pre 143 meseci
Ma ceo slucaj ti je haos.Haos crtez (maltreiras dete da crta).Haos svedoci kojih ima svuda(tvoj u autu,ovi po gelenderima i terasama).
Izvestaj kao da se cita drzavna tajna (koliko cevapa se pojelo).Sve u svemu nadrljao si.Ispace da si ti njega cekao i virio sa malo branika
iz zbunja,sa turazom i zaletanjem u njega,sa urlicima od TEBE i svedoka sa detetom.....



Mozda,nista ne tvrdim alii.Malo da se nasalim i ohrabrim te.Jutro je.

Ako imas finansija uzmi nitkova advokata pa se posavetuj,onaj koji radi sobracajke.Za znak imam jednu pricu i to od instruktora.
Znak ako postoji a nije u trenutku bio na raskrsnici--putu gde se desila saobracajka moze se uvidom u (sad mozda lupam,urbanistickim
planom za saobracaj ili negde.....) uvesti kao dokaz da taj nije bio sa prvenstvom prolaza i desnom stranom,nego je imao znak stop,kao
umom slucaju 92* kada me je tresnuo u tocak.Ja sam tada bio kriv po presudi,jer mi je bio sa desne strane a asvaltiranjem trotoara kasnije
nisu vratili znak stop koji je bio tu.
Daj crtez iz zapisnika,bez turbo linija ako nesto precrtavas.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)10.07.2012. u 09:49 - pre 143 meseci
Mozes da se vadis da u je trenutku sudara vozilo stajalo, a da si u tu poziciju dosao kretanjem u rikverc dok je bilo bezbedno. Probaj kod sudije da razdvojis kretanje unazad i neprilagodjenu brzinu i alkoholisanost vozaca koji te je udario.
Kazi da bi se smatrao krivim da je zbog tvoje voznje pijani vozac otisao na levu stanu, da si ga ugrozio, da je pokusavao da te izbegne, ali je ocigledno da on nije video ili razaznavao sta se ispred dogadja.
Na dve stavke mozes da se oslonis, da nisi ugrozio saobracaj, posto bi drugi vozac trebao da ide ulevo da bi te izbegao, i da je za poziciju sudara jedino bitno sto je drugi vozac bio pijan, na tu poziciju si mogao da dodjes i sa druge strane.

Bitno je da pokusas da razdvojis kretanje unazad od sudara..

Inace, za nauk, kada god izvodis nenormalne radnje na kolovozu, slobodno mozes da ocekujes da je u saobracaju jos neki "brat" nenormalan, pa ocekuj povecanu verovatnocu nesrece.
Pare nisu vazne, zaista..bolje da ne naucis ovu mudrost na drugi nacin.

Poz
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)10.07.2012. u 10:02 - pre 143 meseci
Gleam sv eovo i meni se cini da je covek uradio sve radnje kao sto se i inace radu u postupku okretanja sa sporednom ulicom i da je to uradio bas kako treba.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)10.07.2012. u 10:42 - pre 143 meseci
Mislim da mu je bolje da prihvati ovu kaznu i da ne zateze puno, jer ako kaze da je zaustavio auto na 3-5 sekundi na raskrsnici, a pritom mu je prednji deo auta, u koji je udaren, virio, kazna ce biti mnogo veca.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)10.07.2012. u 13:03 - pre 143 meseci
Cek cek.... a zar nije u nekom clanu zakona izricito zabranjeno ulazenje u raskrsnicu voznjom u nazad? Ili sam to nesto pomesao...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: HITNO, sutra u 1 odlazak kod sudije, nepravilno kretanje u rikvec :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9617 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.