Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HAARP u Beogradu

elitemadzone.org :: MadZone :: HAARP u Beogradu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18805 | Odgovora: 130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu06.11.2012. u 21:12 - pre 139 meseci
Citat:
Rollback: Ali i ako ima, zasto ne bi bile i sve one kaktastrofe koje se desavaju u svetu u poslednje vreme? Zar bi ti i one delovale "montirano"?

Koje "poslednje vreme"? Deset, dvadeset, trideset... 'iljada godina, ili možda imaš na umu neki duži period?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu06.11.2012. u 22:52 - pre 139 meseci
Citat:
Rollback: ...
... Dakle, objektivno sagledavamo obe strane.

Objektivno sa cije tacke gledista? Odnosno, ko je sagledavac, kakve su kvalifikacije sagledavaca koji ceni da je objektivno to sto se gleda, na kojim osnovama se sagledava... I tako...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu06.11.2012. u 23:47 - pre 139 meseci
Tehnika nije sociologija. Tu je sve jasno.

I funkcionise kako funkcionise, nema tu "druge strane" ovo je za a ono protiv.

To sto se neko ne slaze, to je posebno pitanje. Sa CIME se ne slaze a sa cime se vec SLOZIO, recimo predpostavljam da su se slozili sa nuklearnim, vrlo konkretnim oruzjem. Mislim, ne cuje se ni zuc o tome...:)

Sa trece strane, proste logike, u cemu se sastoji "nezadovoljstvo". Necim sto se planira da bude uradjeno ili sa onim sto je VEC uradjeno.

Ako se planira veliki broj HAARP antena, cemu onda SADA panika i optuzivanje HAARP-a da nesto "lose" radi.

A koliko mogu da primetim, Sendi je otisla na "nezgodnu" stranu, da je otisla mnogo juznije ili istocnije, mislim da bi HAARP bio prvooptuzeni za izazivanje nesrece..

Ovako, necija logika NE ZELI da primeti da mocni i premocni HAARP koji sekira silne glave i glavice, nije uspeo da zastiti tvorce od snazne oluje i razaranja.

Ili se mozda masta da su probali eksperiment sami na sebi, dok se ne samouniste testiranjem da bi mozda mogli nekoga drugog da "napadnu"?:)

Poz
 
Odgovor na temu

Rollback
Goran Božinović
Bor

Član broj: 100881
Poruke: 65



+3 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu07.11.2012. u 13:33 - pre 139 meseci
Citat:
Odin D.: Koje "poslednje vreme"? Deset, dvadeset, trideset... 'iljada godina, ili možda imaš na umu neki duži period?
Mislio sam na poslednje vreme od kada prirodne katastrofe postaju intenzivnije.


Citat:
Sceka: Objektivno sa cije tacke gledista? Odnosno, ko je sagledavac, kakve su kvalifikacije sagledavaca koji ceni da je objektivno to sto se gleda, na kojim osnovama se sagledava... I tako...
Vidi, po ovom pravilu koje si ovde izneo ispade da samo kvalifikovani imaju prava misljenja i sagledavanja stvari.
Ostali, jedino pravo koje im preostaje jeste samo da klimaju glavom u znak odobrenja? Pa to rade i sa religijom!
Ja nemam neku posebnu kvalifikaciju (iz ove oblasti nikakve), ali verujem da je imaju oni koji govore u tom videu a moje je da ih pazljivo saslusam i da ocenim ko se ovde igra prirodom (koju ni sami ne poznaju dobro) a ko je brani. Zar je potrebna neka kvalifikacija za to?
Svoje najlepše dane proveo sam noću.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu07.11.2012. u 13:47 - pre 139 meseci
Citat:
Rollback: Ja nemam neku posebnu kvalifikaciju (iz ove oblasti nikakve), ali verujem da je imaju oni koji govore u tom videu a moje je da ih pazljivo saslusam i da ocenim ko se ovde igra prirodom (koju ni sami ne poznaju dobro) a ko je brani. Zar je potrebna neka kvalifikacija za to?


Naravno da jeste, to je klasična logička greška argumentum ad verecundiam, Argument from authority.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu07.11.2012. u 15:56 - pre 139 meseci
Citat:
Rollback: Mislio sam na poslednje vreme od kada prirodne katastrofe postaju intenzivnije. 

A od kada to postaju intenzivnije i gdje si našao tu statistiku ili hronologiju koja pokazuje da su u tom vremenu na koje ti misliš intenzivnije nego u nekom drugom?

Cijenio bih neki precizan odgovor, pošto postoje prilično precizni hronološki i istorijski podaci dostupni na internetu o svim mogućim poplavama, uraganima, olujama, zemljotresima, požarima, zarazama, cunamijima, vuklanima..., koji su zadesili svijet, ne samo u ovom vijeku već i u prošlom prije HAARP-a.
Prilično precizan spisak prirodnih katastrofa seže sve do antičkih vremena, a za poslednjih nekoliko stotina godina postoje vrlo precizni podaci o intenzitetu, broju žrtava i sl.

Očekujem da si proučio i uporedio te podatke o vremenu prije i poslije HAARP'a, kad si izvukao taj zaključak, ili da si barem povjerovao nekom drugom ko je to izjavio.
Pa ako ti nije problem, preciziraj kako si došao u posjed tog zaključka, ja sam znatiželjan da provjerimo da li drži vodu.
 
Odgovor na temu

Rollback
Goran Božinović
Bor

Član broj: 100881
Poruke: 65



+3 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu07.11.2012. u 17:56 - pre 139 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Naravno da jeste, to je klasična logička greška argumentum ad verecundiam, Argument from authority.

Mislim da u samom videu ima dovoljno argumenata i logickih zakljucaka. Ne znam, koje jos argumente trebamo traziti?
Ja, greske, mozda i pravim... nikad nisam ni mislio da sam nepogresiv. Ovo sam postavio da cujem vase utiske ali primecujem da neki nemaju strpljenja odgledati ga do kraja a vec znaju o cemu se radi (mozda im HAARP pobudjuje sesto culo)... znaju ko su scenaristi i sta su sve iscenirali do sad bez obaveza da iznose razumne argumente u prilog njihovim tvrdnjama a od mene su rad' u dobijanju argumenata i preciznih statistickih podatka. Mislim, ovo nema ni u crtanim filmovima Tom & Jerry... cak i tamo ima neki logicki splet dogadjaja.

Citat:
Odin D.: Očekujem da si proučio i uporedio te podatke o vremenu prije i poslije HAARP'a, kad si izvukao taj zaključak, ili da si barem povjerovao nekom drugom ko je to izjavio.
Pa ako ti nije problem, preciziraj kako si došao u posjed tog zaključka, ja sam znatiželjan da provjerimo da li drži vodu.

U pitanju je ovo drugo: neko je drugi to uradio jos pre nego sam ja i bio svestan toga. Ja sam samo letimicno naisao na tu statistiku i batalio jer kazem, nisam ni bio zainteresovan za to. Posto vidim da se dosta prica o tome, htedoh i ja dati doprinos toj diskusiji.
Mene takodje interesuje taj podatak (cisto da se prisetim) a vise iz radoznalosti da vidim, cime ces ga "izbusiti" da bi dokazao da to nije nesto sto drzi vodu. Dakle, kad se setim gde sam naisao na te podatke i kad ih nadjem, postavljam ih ovde.
Svoje najlepše dane proveo sam noću.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu07.11.2012. u 18:09 - pre 139 meseci
Jedva čekam :)
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu07.11.2012. u 23:15 - pre 139 meseci
Citat:
Rollback: Vidi, po ovom pravilu koje si ovde izneo ispade da samo kvalifikovani imaju prava misljenja i sagledavanja stvari.
Ostali, jedino pravo koje im preostaje jeste samo da klimaju glavom u znak odobrenja? Pa to rade i sa religijom!
Ja nemam neku posebnu kvalifikaciju (iz ove oblasti nikakve), ali verujem da je imaju oni koji govore u tom videu a moje je da ih pazljivo saslusam i da ocenim ko se ovde igra prirodom (koju ni sami ne poznaju dobro) a ko je brani. Zar je potrebna neka kvalifikacija za to?

Ne, nisi razumeo. Svi imaju pravo na misljenje/razmisljanje ali samo se kvalifikovanima veruje. Svaka budala moze da tvrdi bilo sta i da misli sta god hoce i da prica sta god hoce i ne sme mu se to zabraniti - ali hoces li ti licno da poverujes/verujes/prihvatis/ponasas se po savetu... nekog takvog, budale, ili neces?

Znaci, brkas pojmove, nehoticno ili hotimice ali ne verujem da si toliko naivan...

Boldovano - pa veruj ti u sta god hoces, tvoja stvar i niko nema nista protiv bilo kakvog tvog verovanja ali nemoj tvoje verovanje da neko ima neku kvalifikaciju da smatras ispravnim samo zato sto ti to tako vidis/verujes.

Ili, jos preciznije, veruj ti da je neko kvalifikovan ali nemoj ubedjivati druge da je neko kvalifikovan samo zato sto ti nisi pa ti se iz nemoci da sam razumes cini za nekoga da je kvalifikovan jer deluje tebi na neki nacin iz nekog razloga pametno/kvalifikovano.

Ja prostije od ovoga ne mogu, mozda i mogu ali mi se ne da sada.


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu08.11.2012. u 07:20 - pre 139 meseci
I to samo da se zaustavimo na kvalifikaciji, vec je dovolno slozeno.

Jos gore je kada kvalifikovani zloupotrebe svoje sposobnosti i moc autoriteta za odredjenu propagandu, zarad materijalne ili nematerijalne koristi.

Takvih primera ima znatno vise od primera "negativnog: delovanja HAARP-a.


Haarp polako prestaje da bude tehnicko tehnoloska sprava, skromnih mogucnosti(na zalost tvoraca) i postaje sinonim ili simbol bezumnog i bahatog delovanja i uticaja SAD na covecanstvo.

Ali je to socioloski aspekt.

Sa tehnicke strane ne treba traziti "dokaze", ili ih jos gore izmisljati, sasvim kontraproduktivno, ali sa socioloske ga treba napadati...principijelno, kao jos jednu aktivnost mocnika da prosire stetni uticaj na okolinu..

A to da se veruje nekakvim "autoritetima", i to na osnovu lepo slozenih reci i fraza, to je vec pitanje za drugu nauku, kao evidentan problem..


Poz
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu08.11.2012. u 09:46 - pre 139 meseci
Citat:
Haarp polako prestaje da bude tehnicko tehnoloska sprava, skromnih mogucnosti(na zalost tvoraca) i postaje sinonim ili simbol bezumnog i bahatog delovanja i uticaja SAD na covecanstvo.

to u glavama onih što čitaju kurir, nose aluminijumske šeširiće i love kemtrejlove.
za ostale, to je bila i ostala stanica za proučavanje jonosfere.
 
Odgovor na temu

Rollback
Goran Božinović
Bor

Član broj: 100881
Poruke: 65



+3 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu08.11.2012. u 21:44 - pre 139 meseci
Citat:
Sceka: Ne, nisi razumeo. Svi imaju pravo na misljenje/razmisljanje ali samo se kvalifikovanima veruje. Svaka budala moze da tvrdi bilo sta i da misli sta god hoce i da prica sta god hoce i ne sme mu se to zabraniti - ali hoces li ti licno da poverujes/verujes/prihvatis/ponasas se po savetu... nekog takvog, budale, ili neces?
To mi je vec odavno jasno. Ja ove ne pokusavam nametati vec izneti neko moje vidjenje opet sa namerom da se sagleda celina onakva kakva ona zaista jeste. Sta ja verujem? Verujem da bi bilo koji objekat posmatran iz samo jednog ugla, ne bi mogao biti jasno opisan/definisan i takvom opisu ne bih pridavao puno znacaja. Ali bih rado pokupio sagledavanja i iz drugih uglova jer jedino tako cu dobiti potpunu sliku posmatranog objekta.

Buduci da ovo nije laboratorijski eksperiment, vec eksperiment koji se izvodi nad jonosferom, logicki je da bi te promene i poremecaje osetili/primetili i ostali stanovnici zemlje. Pa saslusajmo ih! Oni nisu kvalifikovani za to ali cesto umeju govoriti razumnije od kvalifikovanih jer, kvalifikovani, moze biti da su toliko zauzeti (da ne kazem zaslepljeni) time sta rade da ne vide kuda sve to vodi niti misle na okolinu oko sebe. Takodje, znajuci jos neka ranija pogresna predvidjanja, ne mogu verovati jednom takvom eksperimentu i recima tih naucnika da je HAARP bezbedan.
Ne mozes me ti bicevati po ledjima i naucno objasniti da ja zapravo bol i ne osecam vec nesto se drugo desava sa mnom... valjda ja znam sta osecam na mojoj kozi kad neko udara po njoj, cak i da ne poznajem tu tvoju nauku i ne imao nikakve druge kvalifikacije.
Dakle, oni govore da je HAARP bezbedan... mozda i jeste (teoretski) ali, hocemo li vec nauciti da u praski postoje i izvesna odstupanja i da takva teorija moze postati i neodrziva i da moze cela stvar izmaci kontroli? Zar su ti kvalifikovani sa planete Kripton pa celu stvar mogu drzati pod kontrolom?

Citat:
Sceka: Boldovano - pa veruj ti u sta god hoces, tvoja stvar i niko nema nista protiv bilo kakvog tvog verovanja ali nemoj tvoje verovanje da neko ima neku kvalifikaciju da smatras ispravnim samo zato sto ti to tako vidis/verujes.
Ne, ne smatram ispravnim moje verovanje da neko ima kvalifikaciju samo zato sto ja to tako verujem (bez dobrog razloga).

Citat:
Sceka: Ili, jos preciznije, veruj ti da je neko kvalifikovan ali nemoj ubedjivati druge da je neko kvalifikovan samo zato sto ti nisi pa ti se iz nemoci da sam razumes cini za nekoga da je kvalifikovan jer deluje tebi na neki nacin iz nekog razloga pametno/kvalifikovano.
Hajdemo sad ovo posmatrati sa druge strane: da li ti ovde ubedjujes nekoga suprotno samo zato sto si ti kvalifikovan pa ti se, iz prividnog utiska da znas bolje od njih, cini da oni pricaju besmislice ili mozda znas na koje se sve nacine mogu dobiti kvalifikacije pa zato verujes da te kvalifikacije ne mogu biti validne?
Po toj definiciji meni bi trebale obe strane delovati pametno/kvalifikovano ne samo ona za koju ja mislim. Ovde je poenta da ja verujem onima koji razumno govore ne onima koji imaju validne kvalifikacije za to i ovo nikome ne namecem.
Ako ti vidis njihovu nestrucnost/nekvalifikaciju, zamolio bih te da izneses svoje vidjenje zasto tako mislis.
Ja pokusavam izneti moje i time opravdam svoju zabrinutost. Ali ne vidim tvoje! osim ukazivanja na propuste u izlaganju mojih, drugo vidjenje ne vidim.

Uzgred, nikoga ne ubedjujem, vec branim svoje ubedjenje.

Kao sto i napisah: vise je moje da vidim i ocenim ko u ovom intervjuu deluje zabrinuto za nasu planetu, nego da iznesem neka svoja verovanja i ubedjenja. Cini mi se da oni koji brinu o mogucim posledicama, misle i na ostale na Zemlji... bar mi takav utisak odaju, dok oni koji brinu jedino o tom eksperimentu hoce li uspeti, takvi mi odaju utisak osobe koja misli samo na sebe, slavu, novac bez obzira na posledice (ne zeleci da zna koje ce ishode imati). Ma kakve kvalifikacije ovi drugi imali, ne deluju mi nimalo pouzdano i obzirno. Takvi mi vise lice na mehanizme a najmanje na ljude.

Svoje najlepše dane proveo sam noću.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu09.11.2012. u 00:02 - pre 139 meseci
Citat:
Rollback: Dakle, oni govore da je HAARP bezbedan... mozda i jeste (teoretski) ali, hocemo li vec nauciti da u praski postoje i izvesna odstupanja i da takva teorija moze postati i neodrziva i da moze cela stvar izmaci kontroli? Zar su ti kvalifikovani sa planete Kripton pa celu stvar mogu drzati pod kontrolom?

Odlično zapažanje.

Ajmo izbaciti iz matematike množenje, znaš mogao bi neki terorista da dođe do E=mc2 i onda napraviti atomsku bombu. Ako izbacimo množenje onda neće moći da množi m i c2 i tako ćemo ukloniti potencijalne opasnosti koje bi se mogle oteti kontroli zbog znanja o množenju.

Ja mislim da bi trebali i medicinu vratiti na predsrednjevjekovni nivo. Sa ovom današnjom medicinom svako može praviti bojne otrove, mutirane viruse i biološka oružja. A to može da se otme kontroli...

Trebalo bi i čekić kao alat izbaciti iz proizvodnje i uopšte upotrebe i izbrisati tragove o njegovom postojanju. Znaš, može nekom pasti na pamet da umjesto po ekserima bije nekog čekićem po glavi. Izmakne neki luđak kontroli, šta ga znaš...
 
Odgovor na temu

Rollback
Goran Božinović
Bor

Član broj: 100881
Poruke: 65



+3 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu09.11.2012. u 09:45 - pre 139 meseci
Druze, nemo' si na kraj srca! Nigde u mojim komentarima nisam izneo da sam protiv nauke i onoga sto je do sad otkriveno.
Ne brini, nece tebi niko oduzeti tvoje epruvetice, mnozenje, deljenje, ni medicinu niti bojne otrove. Mocices ti jos mnogo sto sta kombinovati, otkrivati, koristiti... nebitno u kakvom je duhovnom, dusevnom, socijalnom i materijalnom stanju tvoj komsija. Bitno je da se ti meni lepo zabavljas ciframa, medicinom i koje-cime jos. A komsiju, pa pusti ga, ko mu kriv kad ne zna sta je dobro u zivotu. Sve si ostale probleme naucno resio sad se malo bacas na igranju jonosferom: pomeras je malo gore, pa je spustis malo dole, pravis rupe u njoj jer, Boze moj, ona sama sebe krpi. Mislim sta ti vise pricam kad sve znas: mozda je tu jonosferu tvoj pradeda napravio pa ti je u testamentu ostavio u nasledje pa ti sad, kao tvoje zakonito vlasnistvo, mozes sa njom raditi sta ti je volja.
Slazem se i sa time, ima velikih umova iz proslosti pa vrlo verovatno, da je jedan od njih i tvoj pradeda. Ali bih te zamolio da tvoje eksperimente vrsis u tvojoj kuci i da, ako je neko zainteresovan ali jedino ako je zainteresovan, vrsis i u njegovoj. Ali nemoj svoje eksperimente primenjivati i nad onima koji za to nisu zainteresovani jer ipak mislim da ostatak sveta nije tvoja dedovina. Njihova okolina je takva kakva jeste, i ako to njima ne smeta, tebi bi trebalo jos manje smetati.
Nemoj svoje znanje primenjivati nad onima koji nisu zainteresovani za njega... osim ako te vodi neka neodoljiva zelja za ispoljavanjem tog znanja nad neupucenima (ne bi li delovao superiornije nad njima) ili zbog masne naplate.

A kad smo vec kod terorista: dok ja i ti ovde pisemo i raspravljamo, koja je garancija da teroristi vec nisu dosli do resursa E=mc2 i jos mnogo toga i uveliko rade na projektu HAARP? Mozda su neki od tima u tom projektu vec primetili i skrecu paznju na to sta se tu zapravo radi... sta ga znas...?
Ili su teroristi samo oni koji nista ne znaju i nalaze se u Pakistanu, Iranu... i dizu dva prsta kad ih snimaju kamerom?
Svoje najlepše dane proveo sam noću.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu09.11.2012. u 12:05 - pre 139 meseci
Citat:
Rollback: ...
Buduci da ovo nije laboratorijski eksperiment, vec eksperiment koji se izvodi nad jonosferom, logicki je da bi te promene i poremecaje osetili/primetili i ostali stanovnici zemlje. Pa saslusajmo ih! Oni nisu kvalifikovani za to ali cesto umeju govoriti razumnije od kvalifikovanih jer, kvalifikovani, moze biti da su toliko zauzeti (da ne kazem zaslepljeni) time sta rade da ne vide kuda sve to vodi niti misle na okolinu oko sebe. Takodje, znajuci jos neka ranija pogresna predvidjanja, ne mogu verovati jednom takvom eksperimentu i recima tih naucnika da je HAARP bezbedan..
...

Boldovano - saslusati toliku kolicinu, kvantitativno, misljenja je prakticno/fakticki nemoguce jer u ljudskom zivotu nedostaje prilican broj godina za tako nesto. Saslusati delic toga je besmisleno jer nista ne govori u odnosu na sveukupnu kolicinu misljenja. Govoriti razumnije ili ne - po kom osnovu se tretira taj pojam? Nema razumnije u cinjenicama, nema lepo ili ruzno u cinjenicama, nema svidja mi se ili ne svidja mi se u cinjenicama... A "ostali stanovnici Zemlje" su skloni/skloniji tim varijantama nego cinjenicama. To i jeste velika i bitna razlika izmedju kvalifikovanih i ostalih. Kvalifikovanima je jedino bitna cinjenica. Tacka, kraj.

Pazi ovako, uzmimo Medicinu kao primer. Vec 5 000 godina savremena medicina tacno utvrdjenom metodologijom uvecava znanja i sve sto sto je moglo biti efikasno uglavnom je ispitano i ukljuceno u kolektivno iskustvo. Da bi nesto bilo preporuceno kao lek, mora biti ispitivano na velikim kontrolisanim gupama obolelih i mora se tacno znati sta se od leka ocekuje. Kolikom ce procentu onih koji ga uzimaju biti bolje i koliko, kakava su nezeljena dejstva i sto je najvaznije nikome od tog leka ne sme da bude gore a u vezi onoga sto taj lek leci. U alternativnoj medicini argument je sto je neko cuo da je necijoj tetki od necega bilo bolje pa sad svi mi ostali taj preparat treba da uzimamo ne bi li i nama bilo bolje na isti nacin.

Treba li objasnjavati analogiju predhodnog pasusa sa onim sto ti pricas/razmatras/podrzavas...?

Nauka i postoji zato da ne bi svako na licnom iskustvu sticao znanje jer je takvo iskustvo uvek nistavno prema iskustvu baziranom na organizovanom bavljenju problematikom, bilo kakvom! Niko nikada nece moci pojedinacno iskustvo da izdigne na nivo dovoljan da nesto znaci ostalima, zajednici, covecanstvu...

Podvuceno - predvidjanja su druga stvar a i naucna predvidjanja nisu cinjenice vec samo predvidjanja i niko i nikada ih ne uzima sa 100% verovatnocom uspeha jer nisu cinjenice vec predvidjanja. Iako su na bazi naucnih cinjenica nisu cinjenice vec samo predvidjanja na koja utice toliki broj varijabila da se zato i zovu predvidjanja a ne cinjenice - samim tim su podlozna gresci! Ali greske u predvidjanjima nisu razlog da se ne veruje cinjenicama!


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu09.11.2012. u 12:17 - pre 139 meseci
Problematican nacin razgovora, narocito kada su u pitanju "misticne teme".

Kao prvo, HAARP uopste nije mistican i vrlo je definisanih mogucnosti, da ne kazem ogranicenih i velicinom(antena) i energijom kojom raspolaze.

Kao drugo, zasto se u licnim razmatranjima provlace "svetski umovi". Mnogi jesu a neki i nisu, nisu bas, daleko je da su isti.

To samo ukazuje na laviranje u razmisljanju i POKUSAJ usvajanja misljenja na silu. A onda, kada se usvoji bilo kakvo misljenje(makar i sa laznim argumentima "autoriteta"), onda se gotovo "silom" i brani.

Nema potrebe nasedati ni na cija razmisljanja i panike, vec je najkorisnije sagledati, koliko se moze, problematiku i koristiti zdravu logiku.

Navodna gubljenja kontrole su mnogo opasnija u drugim oblastima, mnogo sire rsprostranjenim. Gubljenje kontrole nad poslom koji haarp radi je poprilicno benigno, zbog njegovih ogranicenja. Cak je i pitanje da li su dostigli par megavata koje su planirali(960kW je inicijalno postorjenje na Aljasci)..

A to je snaga kojom raspolaze nekoliko stotina ozbiljnijih radio amatera..

Poz
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu09.11.2012. u 12:38 - pre 139 meseci
Citat:
vladd:...
Nema potrebe nasedati ni na cija razmisljanja i panike, vec je najkorisnije sagledati, koliko se moze, problematiku i koristiti zdravu logiku.

Navodna gubljenja kontrole su mnogo opasnija u drugim oblastima, mnogo sire rsprostranjenim. Gubljenje kontrole nad poslom koji haarp radi je poprilicno benigno, zbog njegovih ogranicenja. Cak je i pitanje da li su dostigli par megavata koje su planirali(960kW je inicijalno postorjenje na Aljasci)..

A to je snaga kojom raspolaze nekoliko stotina ozbiljnijih radio amatera..

Poz

Boldovano - Esencija bivstvovanja na ovoj planeti.

Ostatak, pa tako je, vrlo prosto i jednostavno ali ljudima teze/tesko prihvatljivo jer je prostije i jednostavnije od onoga sto bi oni zeleli a na bazi svojih strahova/frustracija izazvanih nepoznatim. Nista se nije promenilo u odnosu na "prve ljude" i njihovo posmatranje i analiziranje groma, huka vodopada koji nije u vidokrugu...


Pozdrav!

"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu09.11.2012. u 12:50 - pre 139 meseci
@Rollback

Druže, nauka i napredak koštaju. Nema besplatnog ručka.
Da bi ti sad mogao da se slikaš na rentgenu neko je morao biti ozračen X-zrakama.
Da bi mogao da lječiš tumore zračenjem, mnogi su pocrcali od radijacije, uključujući i gospođu i gospodina Kirija.
Da bi ti sad krckao struju, mnogi su izgubili svoje domove zbog pregrađivanja rijeka, iskopavanja uglja, dima iz termoelektrana, izgradnje nuklearnih elektrana i promjene mikroklime.
Da bi se vozio automobilom, autobusom ili vozom - mora se sagorjevati kiseonik, ispuštati CO2 u atmosferu i praviti ozonske rupe.
Za tvoj namještaj, knjige, odjeću i novine - moraju se sjeći šume, a mnogi ljudi i životinje gube svoja prirodna staništa zbog toga.
Da bi šetao svojim telefonom moraju se mnogi obojeni metali iskopati, proizvesti i na kraju deponovati, a mnogim ljudima je ugroženo zdravlje u fabrikama i oko fabrika u kojima se dobijaju sirovine za većinu današnjih proizvoda bez kojih je život skoro nezamisliv.
Industrijski lanac koji je potreban za proizvodnju, distribuciju i prodaju kompjutera sa koga pišeš je nezamislivo veći od haarpa i ima nezamislivo veći uticaj na planetu u pogledu uticaja na zagađivanje prirode i uticaja na atmosferu.

Kada se ti, prema tome, odrekneš kompjutera, interneta, mobilnog i fiksnog telefona, automobilskog i šinskog prevoza, sintetičkih proizvoda, modernih medicinskih usluga i struje i dođeš u ovčijem kožunu i kožnim opancima na gradski trg, popneš se na panj i sve ovo tamo ispričaš iz čistog grla, bez megafona na baterije - onda ćeš možda nekom zvučati ozbiljno.
Ovako si samo još jedan od mnogih koji prde protiv tehnologije maksimalno se pri tome služeći tehnologijom.
Isto kao i oni hipici iz "Occupy Wall Street" pokreta: došli da protestvuju protiv mega-korporacija i ponjeli svi do jednog svoj iPhone i iPod na protest da se ne dosađuju dok se valjaju po parku, a kad je izašao novi iPhone oni prvi otrčali iz parka u red ispred iStore da se među prvima dočepaju novog telefona mega korporacije protiv koje protestvuju. Onda se opet vratili u park.

Predlažem ti da nađeš negdje i pročitaš knjigu "What Technology Wants" od Kevin Kelly-ja.
Povezanost ljudskog roda i tehnike je mnogo dublja i kompleksnija od "hoću-neću" i "treba mi - ne treba mi nivoa".
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu10.11.2012. u 12:01 - pre 139 meseci
Skoro je bio napis o liku kome je laptop unistio spermatozoide.

On je prestao da drzi laptop u krilu, i mala familija je "konacno" zatrudnela.

Postavljaju se pitanja, zasto se ne panici oko takvog uticaja, ili uticaja mikrotalasa na zracenje mozga neumerenima koji neprekidno telefoniraju dok prelaze kilometre setajuci..vozeci...

Sa druge strane, ja bih bio zabrinut i za to zaceto dete, mozda je zaceto sa mutiranim celijama..ako je vec VIDLJIV i evidentan uticaj.

A ocito se tretira kao "bilo pa proslo"..vaznije je vristati na HAARP..

Porciju panike smo namenili haarpu, a neke probleme koji nam ne odgovaraju da budu osvetljeni, gurnimo pod tepih..

Poz
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: HAARP u Beogradu10.11.2012. u 18:20 - pre 139 meseci
^
Aaa, pa nije to niiišta, počeli Beograđani da pate od viška mašte:



Ako se ova naša država uskoro ozbiljno ne pozabavi stvaranjem efikasnog radnog ambijenta, imaćemo mi ovde i klipove sa UFO aerodroma na "terazijama".

Nije mi samo jasno koj andrak to sve treba Vučiću.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: HAARP u Beogradu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 18805 | Odgovora: 130 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.