Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142193 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 13:29 - pre 143 meseci
Citat:
vilil1: Ne sekiraj se ti za mene. U GSP nisam godinama usao, bukvalno ne koristim njihove "usluge", ali valjda smem da komentarisem? Ili tebi iz Panceva smeta sto ja iz Beograda komentarisem stanje na ulicama moga grada!?


Tvog grada? Imas tapiju ili neki prateci dokument za to ili je to opet onaj entitlement? Sto se tice drugog dela poruke, imas moj apsolutni blagoslov da skines GSP sa budzeta grada, kamo srece da se to odavno desilo. I itekako mogu da komentarisem kao neBeogradjanin jer su firme u Beogradu predugo koristile GSP kao subvencionisani sistem za dovozenje i odvozenje radne snage da bi ostvarile nefer prednost nad firmama van Beograda. Kad bi trosak javnog prevoza bio realan i radna snaga u beogradu bi poskupela pa bi psotojao i trzisni pritisak ze decentralizaciju. Mali, ali sasvim u nekom vecem sistemu mera.

I btw, ne dotiras ti vozila u GSPu nego dotiras plate i gorivo za one koji ne placaju i dotiras manjim delom za sve ostale da bi cena amrkice i karte bila socijlna, tj dotiras operativne troskove da GSP ne bi isao u stecaj. Velika razlika.

Citat:
tdusko: Pa ima negde za divno cudo gde gradski nije "Bogom dato" preduzetje pa samim tim putnici nisu stoka nego musterije i vrlo se pazi na njihove nozice jer ako nema nozica nema ni para. Ovako svakome moze da se digne i da zaustavi prevoz u sred jutarnjeg spica i da na tenane kontrolise one koji placaju karte. Nije valjda lud svercer da udje u bus ako zna da ce 100% da popije kaznu tako da je jasno da ovih dana nahebavaju samo oni sto placaju karte.

Samim tim resenje problema kakvim ga vi vidite je evidentno, bojkotujte GSP i ostavite ih bez prihoda. Bez musterija nema ni para, i GSP ce morati da redukuje broj linija i te linije ce imati adekvatan broj vozila i odatle moze ponovo da raste. Ja recimo bojkotujem taksiste odavno zbog kartelskog ponasanja, bojkotujte i vi GSP.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 13:29 - pre 143 meseci
Citat:
boyan3001: @Hapless
Jedina mana toga je sto je to onda tako moglo da funkcionise, jer nije bilo guzve u prevozu. Moze to i sad tako, ali GSP mora da poradi na tome da se sredi red voznje i jos bitnije frekventnost vozila, tako da se ne dogodi da u najgorim spicevima u jedan autobus udje ljudi da ne mogu da se okrenu. U Novom Sadu recimo GSP funkcionise sa ulaskom na prednja vrata i placanje karte vozacu. Oni su malo drugacijeg mentaliteta od nas Beogradjana i njima nikad nista nije frka i zurba, pa to kod njih tako funkcionise lepo. Ali moram da primetim i da im je GSP ipak bolje organizovan i redovniji nego nas, sto sigurno doprinosi krajnjem rezultatu da se ne stvaraju ocajne guzve.

Znaci da sustinski moze, ako se hoce i ume.


Zavisi U Novom Sadu ima dosta manje putnika, ne sećam se da sam ikad ovde viđao gužve tipa gužvi u starom 31 i slično, jednostavno nema. Plus se ulazi na sva vrata, vozilo kad dođe otvore se prvo prednja, ali oni koji neće na prednja redovno čekaju da se posle minut ili dva otvore sva vrata i onda uđu gde hoće
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 13:42 - pre 143 meseci
Citat:
Hapless joint:
Secam se jos boljeg "sistema" od pre 40 godina ...

U svakom vozilu je bilo po dvoje zaposlenih - vozac i kondukter koji je sedeo u jednom prilagodjenom prostoru kod zadnjih vrata, pored prolaza sa zadnje platforme prema ostatku vozila.

Mozda je bilo i nekih mana u odnosu na sadasnji, ali ja ne mogu sad da se setim ni jedne.

Nema potrebe za tim drugim zaposlenim, svi onako mogu kartice da cekiraju na citacu kartica pred vozacom ili evenutalno kupe karte kod istog. Ako moze tako u Londonu i gomili drugih gradova da funkcionise, ne vidim zasto ne bi moglo u Beogradu. Kontrole ne bi ni bilo, jer ne moze da se udje u autobus bez validne karte.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 13:47 - pre 143 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić:
Citat:
boyan3001: @Hapless
Jedina mana toga je sto je to onda tako moglo da funkcionise, jer nije bilo guzve u prevozu. Moze to i sad tako, ali GSP mora da poradi na tome da se sredi red voznje i jos bitnije frekventnost vozila, tako da se ne dogodi da u najgorim spicevima u jedan autobus udje ljudi da ne mogu da se okrenu. U Novom Sadu recimo GSP funkcionise sa ulaskom na prednja vrata i placanje karte vozacu. Oni su malo drugacijeg mentaliteta od nas Beogradjana i njima nikad nista nije frka i zurba, pa to kod njih tako funkcionise lepo. Ali moram da primetim i da im je GSP ipak bolje organizovan i redovniji nego nas, sto sigurno doprinosi krajnjem rezultatu da se ne stvaraju ocajne guzve.

Znaci da sustinski moze, ako se hoce i ume.


Zavisi :) U Novom Sadu ima dosta manje putnika, ne sećam se da sam ikad ovde viđao gužve tipa gužvi u starom 31 i slično, jednostavno nema. Plus se ulazi na sva vrata, vozilo kad dođe otvore se prvo prednja, ali oni koji neće na prednja redovno čekaju da se posle minut ili dva otvore sva vrata i onda uđu gde hoće :)

Na ostala vrata ulaze oni koji imaju mesecnu markicu, ali svako ko treba da plati kartu uredno ceka na prednjim vratima, zar ne? Nisam se ja nesto bahato mnogo vozio u NS-u autobusima, ali kao Beogradjanin, morao sam odma da primetim tu razliku. Meni je taj sistem ok, jer dobro funkcionise. E sad, sigurno da broj putnika koji cirkulisu NS-om i BG-om nikako nije isti i slazem se da to igra bitnu ulogu u svemu. Ali mislim da i BG moze to da resi, ako se dobro sedne i reorganizuje GSP i radi na povecanju vozila itd. Problem je slaba volja onih koji vode GSP. Da se sad ne ponavljam i zasto je to tako. Vi Novosadjani ste u proseku ipak malo pismeniji ljudi i znate da drzite do sebe i cuvate to sto imate (koliko toliko bolje), da se ne lazemo.
Realno...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 13:50 - pre 143 meseci
Jbt, koliko mržnje, zavisti i ljubomore ima protiv Beograda i Beograđana...
Ne znam šta smo vam uradili, osim što živimo u Beogradu, a vi ne!
Svaki problem Beograda se dočekuje sa "ko vas hebe, što se ne odselite, šta biste hteli, imate autobuse a mi i na posao i sa posla idemo uzbrdo a sneg do kolena, mi vas finansiramo, Srbija radi - Beograd se gradi, sve najbolje ribe odoše u Beograd a po provinciji ostadoše gabori, Beograd zagađuje Dunav i Savu i nizvodno i uzvodno"...
Da, GSP jeste i moja firma, autobusi jesu i moji, jer ih ja finansiram porezom koji ide u gradsku kasu. O delu poreza koji dolazi u republički budžet iz Beograda i raspoređuje se u manja mesta ne bih mnogo da pišem, da se ne bi ispostavilo da je i deo pančevačkog gradskog prevoza delimično moj, kao i deo gradskog grejanja u Pirotu ili deo školskih zgrada u Kraljevu.I da, Beograd jeste moj grad, iz istih razloga - ja sam taj koji, uz milion ipo drugih Beograđana, omogućava da taj grad živi, da se razvija i da možete da ga mrzite.
 
Odgovor na temu

machiavelli
Beograd

Član broj: 7080
Poruke: 216
83.136.176.*



+164 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 13:54 - pre 143 meseci
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:01 - pre 143 meseci
Citat:
SlobaBgd: Jbt, koliko mržnje, zavisti i ljubomore ima protiv Beograda i Beograđana...
Ne znam šta smo vam uradili, osim što živimo u Beogradu, a vi ne!

Zapravo je ovde manje izrazeno nego sto je realno ima. A najvise je ima zbog toga sto mnogi Beogradjani (i oni koji su u njega otisli) misle da su uhvatili boga za muda samo zato sto su u Beogradu.

Citat:
SlobaBgd: Da, GSP jeste i moja firma, autobusi jesu i moji, jer ih ja finansiram porezom koji ide u gradsku kasu. O delu poreza koji dolazi u republički budžet iz Beograda i raspoređuje se u manja mesta ne bih mnogo da pišem, da se ne bi ispostavilo da je i deo pančevačkog gradskog prevoza delimično moj, kao i deo gradskog grejanja u Pirotu ili deo školskih zgrada u Kraljevu.I da, Beograd jeste moj grad, iz istih razloga - ja sam taj koji, uz milion ipo drugih Beograđana, omogućava da taj grad živi, da se razvija i da možete da ga mrzite.

Ako cemo realno, beogradski GSP je i moj po tom principu, jer su pare koje sam ja dao u budzet u Beogradu.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:06 - pre 143 meseci
Citat:
SlobaBgd: Jbt, koliko mržnje, zavisti i ljubomore ima protiv Beograda i Beograđana...
Ne znam šta smo vam uradili, osim što živimo u Beogradu, a vi ne!


Mrznje? ja vas ne mrzim uopste. Niti filozofiram jer sam ja uradio upravo to sto i vama preporucujem, beogradske guzve su mi isle na ganglije i ja sam se odselio. Ako mogu ja, mozes i ti, ili mozda ti mislis da si nesto specijalan zato sto zivis u Beorgadu a ja ne? Smrdi ti sve dalje od Medakovica na krave ili nesto slicno? Zasto bi ja morao da imam razumevanja za vasu patolosku potrebu da se nabijate u prenaseljeno mesto i vasih decijih ocekivanja da zivite na tudjoj grbaci. Da, na tudjoj grbaci pa bila ona i grbaca drugih Beogradjana. Budi lav pa plati realnu cenu onoga sto trosis. Ocekivati od nekog da se ponasa kao odrasla osoba nije mrznja, neko te je to pogresno naucio.

I ne, autobusi GSPa nisu tvoji, oni su vlasnistvo GSPa, kojeg opet vlasnik nisi ti, sve i da porez ide na kupovinu autobusa a ne ide, ide da se pokrpi minus oeprativnih troskova a nova vozila vec decenijama stizu samo kao donacije. Ako je grad kao vecinski vlasnik GSPa resio da uvede red u svoje preduzece (ne VASE prduzece), vi mozete a) da prihvatite to kao novu realnost, b) da se treskate ili pod c) da na sledecim izborima glasate za Dacica koji je jos u fazonu da vam titra tom nedosanjanom komunistickom snu koji nas je i doveo tu gde smo.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:08 - pre 143 meseci
Citat:
boyan3001: Na ostala vrata ulaze oni koji imaju mesecnu markicu, ali svako ko treba da plati kartu uredno ceka na prednjim vratima, zar ne? Nisam se ja nesto bahato mnogo vozio u NS-u autobusima, ali kao Beogradjanin, morao sam odma da primetim tu razliku. Meni je taj sistem ok, jer dobro funkcionise. E sad, sigurno da broj putnika koji cirkulisu NS-om i BG-om nikako nije isti i slazem se da to igra bitnu ulogu u svemu. Ali mislim da i BG moze to da resi, ako se dobro sedne i reorganizuje GSP i radi na povecanju vozila itd. Problem je slaba volja onih koji vode GSP. Da se sad ne ponavljam i zasto je to tako. Vi Novosadjani ste u proseku ipak malo pismeniji ljudi i znate da drzite do sebe i cuvate to sto imate (koliko toliko bolje), da se ne lazemo.


Ne, po pravilu bi svi morali da ulaze na prednja vrata, oni što imaju markicu da je pokažu, a oni što nemaju da kupe kartu Međutim, ulazi najčešće gde ko stigne (možda imaju markicu, ne znam), pogotovo ako je veća gužva otvore se odmah sva vrata
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:18 - pre 143 meseci
Uglavnom us sa markicom ti koji ulaze na ne-prednja vrata a po nekom nepisanom dogovoru da vozacu pokazu u retrovizoru da imaju markicu (bila ona ispravna ili ne).
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:20 - pre 143 meseci
Citat:
Shadowed: Zapravo je ovde manje izrazeno nego sto je realno ima. A najvise je ima zbog toga sto mnogi Beogradjani (i oni koji su u njega otisli) misle da su uhvatili boga za muda samo zato sto su u Beogradu.

Pa ne bas. Ovde izbijaju neki palanacki kompleksi, koji se pokusavaju nadomestiti nekakvom zajedljivoscu...a koji su veoma retki u direktnom kontaktu gde je prisutna obicna konverzacija. Bar ja za mojih xx godina to nisam doziveo u neposrednim susretima. Za ovo drugo si mozda u pravu ali i to je zanemarljivo.

Citat:
DaliborP: Nema potrebe za tim drugim zaposlenim, svi onako mogu kartice da cekiraju na citacu kartica pred vozacom ili evenutalno kupe karte kod istog. Ako moze tako u Londonu i gomili drugih gradova da funkcionise, ne vidim zasto ne bi moglo u Beogradu. Kontrole ne bi ni bilo, jer ne moze da se udje u autobus bez validne karte.


Kolko bi sve to trajalo kada bi recimo ulazilo 20-30 putnika u jedan bus? Zelenjak, 16ica, koliko ih ulazi, koliko izlazi!?

A ne treba zaboraviti da postoje i gradovi gde je moguce uci na sva vrata, overiti karte na automatima koji su pored svih vrata, takodje bez guzvi.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:23 - pre 143 meseci
@Shadowed
Ne znam, možda ima i toga da neki Beograđani misle da su uhvatili boga za muda... Ja takve ne poznajem.
A ovo da je GSP i tvoj, OK, uzmimo da jeste. I, misliš li da treba da služi tebi i meni, ili ti i ja treba da služimo GSP-u?
Ili bi voleo, kas dođeš u Bgd, da te maltretiraju kontrolori, vozači, neispravni autobusi, ukinute stanice?
Ja to ne želim ni sebi ni tebi.

@mmix
Bivši komšija, zar ne primećuješ koliko si naporan sa tom tezom o preseljavanju? Ako ti nisi imao snage, želje i volje da se boriš za svoja prava i dostojanstvo nego si podvio rep i otišao tamo gde ti je bolje, ne možeš taj recept da preporučuješ drugima, jednostavno zato što je pogrešan. Odselim se iz Bgd, OK. Odem u Pančevo. I tamo naiđem na stvari koje mi se ne sviđaju. Šta je sledeće? Preseljenje na Vršku čuku? Emigracija u Sudan? Ili da stanem i zahtevam da se prema meni i svima ostalima postupa sa dužnim poštovanjem?
A o tome da mi smrdi sve dalje od Medakovića, nema ni govora o tome. Niti znaš u kojim delovima Beograda sam sve živeo, niti je to bitno za priču. Beograd je jedan.

O vlasništvu nad komunalnim firmama ne bih dalje, jer očigledno da ne razumeš pojam javne svojine koja je data na upravljanje nekoj firmi.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:35 - pre 143 meseci
Citat:
SlobaBgd: @Shadowed
Ili bi voleo, kas dođeš u Bgd, da te maltretiraju kontrolori, vozači, neispravni autobusi, ukinute stanice?
Ja to ne želim ni sebi ni tebi.

Ma, ja bih voleo da to i ne bude moj gsp (na taj nacin na koji je pomenuto u temi), pre svega. A kad dodjem u BG, ja platim kartu, prevezem se i realno, nisam imao nikakvih problema. Hajd', ok, mogli bi autobusi biti kvalitetniji ali nije ni to bilo ko zna kako problematicno. A i bolji su nego sto su nekad bili (ziveo sam u BG-u prilicno dugo i koristio GSP).


Citat:
SlobaBgd: @mmix
Bivši komšija, zar ne primećuješ koliko si naporan sa tom tezom o preseljavanju? Ako ti nisi imao snage, želje i volje da se boriš za svoja prava i dostojanstvo nego si podvio rep i otišao tamo gde ti je bolje, ne možeš taj recept da preporučuješ drugima, jednostavno zato što je pogrešan.

Zasto ne bi mogao da preporucuje? Nikog ne prisiljava. A to svakako jeste jedno od resenja. Primenio sam ga i ja. Doduse, neplanirano, ali je promena grada bila jedna od boljih stvari koje sam uradio.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:37 - pre 143 meseci
Ja vrlo dobro razumem pojam javne svojine, ali javna svojina nije isto sto i svacije/nicije, javnom svojinom upravlja demokratski izabrana vlast, opet, ako ti se ne svidja kako oni to rade, tu su izbori ili preseljenje. Anarhija poduprta decijim fantazijama i racionalizacijama oko nekih prava koja ne psotoje sasvim sigurno nije resenje bilo cega i to samo u vasim glavama moze da lici na bitku za dostojanstvo.

I ne vidim o kakvoj borbi ti govoris, sta sam ja trebao da radim da bi Beograd ucinio "po svojoj meri", tj da smanjim guzve? Da pobijem pola grada? To su idiotarije, pre ili kasnije covek odraste i shvati da svet ne funkcionise na fantazijama i da cilj ne opravdava sredstvo i da naravno da necu pobiti milion ljudi da bi grad bio onakakav kakav ja hocu jer ne zivim samo ja tu i jer nisam emotivno labilna osoba. Ova zemlja ima 90,000 kvadratnih kilometara a pola populacije se nabilo u 3% te teritorije i stalno kuka nesto o necemu, te mleko im vruce, te supa ladna. Zdravo, dovidjenja, bre.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:50 - pre 143 meseci
Citat:
Shadowed:
Zasto ne bi mogao da preporucuje? Nikog ne prisiljava. A to svakako jeste jedno od resenja. Primenio sam ga i ja. Doduse, neplanirano, ali je promena grada bila jedna od boljih stvari koje sam uradio.


Zašto?
Zato što je to, po njemu, jedino rešenje. Ili trpi ili se preseli. Ako nećeš da trpiš, a ti se skloni i ne talasaj više.
E, to nije ispravno.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:51 - pre 143 meseci
Ovde imamo problem kokoska ili jaje. Necu da platim jer je guzva, nema autobusa dovoljno, teraju me da platim bla bla. A da bi bilo dovoljno autobusa, dobrih autobusa moraju da se plate karte i moraju malo ljudi da se maltretiraju dok ne nauce.

Neko rece ne mogu ja iz limuzine da sudim. Kad sam u BG, limuzinu parkiram na nekom parkingu i dalje vrsaljmpo BG javnim prevozom jer stvarno ne znam sta cu sa autom kad dodjem u BG. Taxi retko uzimam, uglavnom kad nema guzve na ulicama jer mi je besmisleno dati par crvenih samo na taxi. Stipsa sta cu.

Dok sam ziveo u BG niko ziv nije placao karte. Svi imali jednu ofucanu kartu u ruci i kad naidje neko sumnjiv svi cekiraju. No toliko o mojoj limuzini.

Negde sam citao da su pre puno godina ljudi bili jako slicni stoci prilikom ulazenja u gradski prevoz u Londonu. Tipa stane vozilo a oni ko stoka polete unutra (kao nekad kad sam isao u srednju skolu :D ). Onda su stavili po dva pandura na svaku stanicu koju su tukli palicama ljude koji su se gurali. Izgleda da su na kraju naucili reda.

Sve mi se cini da je tako nesto i sada u BG samo sto ne biju ljude. Java je lepo rekao, mozemo mi da imamo super prosto placanje karata, ali ako nas silom ne nateraju da je platimo, necemo je platiti. Meni je skroz ok bilo pre kupis kartu na trafici, i stikliras kad udjes. Brzo prosto, nema frke, vozac samo vozi. Al jbg niste placali karte :)
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 14:57 - pre 143 meseci
Citat:
mmix:
Ja vrlo dobro razumem pojam javne svojine, ali javna svojina nije isto sto i svacije/nicije, javnom svojinom upravlja demokratski izabrana vlast, opet, ako ti se ne svidja kako oni to rade, tu su izbori ili preseljenje. Anarhija poduprta decijim fantazijama i racionalizacijama oko nekih prava koja ne psotoje sasvim sigurno nije resenje bilo cega i to samo u vasim glavama moze da lici na bitku za dostojanstvo.

I ne vidim o kakvoj borbi ti govoris, sta sam ja trebao da radim da bi Beograd ucinio "po svojoj meri", tj da smanjim guzve? Da pobijem pola grada? To su idiotarije, pre ili kasnije covek odraste i shvati da svet ne funkcionise na fantazijama i da cilj ne opravdava sredstvo i da naravno da necu pobiti milion ljudi da bi grad bio onakakav kakav ja hocu jer ne zivim samo ja tu i jer nisam emotivno labilna osoba. Ova zemlja ima 90,000 kvadratnih kilometara a pola populacije se nabilo u 3% te teritorije i stalno kuka nesto o necemu, te mleko im vruce, te supa ladna. Zdravo, dovidjenja, bre.


Pre ili kasnije čovek shvati svoje granice i dokle može/sme da ide u zaštiti svog integriteta. Ako ne može, preseli se. Ali onda malo-malo pa dođe na temu o Beogradu koji ga više ne zanima, gde su svi razmaženi i hoće preko 'leba pogače...
Tako da, zdravo, dovidjenja, bre.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 15:06 - pre 143 meseci
A kao nisu razmazeni :) Koliko ljudi ide peske nekoliko stanica? Secam se udje lik na stanici sidje na sledecoj, ili drugoj odatle. A cekao je bus samnom skoro 10 minuta. Komedija :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 15:07 - pre 143 meseci
Citat:
vilil1: Kolko bi sve to trajalo kada bi recimo ulazilo 20-30 putnika u jedan bus? Zelenjak, 16ica, koliko ih ulazi, koliko izlazi!?

A ne treba zaboraviti da postoje i gradovi gde je moguce uci na sva vrata, overiti karte na automatima koji su pored svih vrata, takodje bez guzvi.

Pa ako bi ljudi bili malo vise disciplinovani ne vidim problem da se udje u autobus. Veovatno duplo vise vremena nego na dvoje vrata. Ako ogroman broj ljudi ulazi odjednom u jedno vozilo onda postoji problem sa frekvencijom, ne samo sa cekiranjem karti.
Ali svakako mi se cini bolje resenje nego sa ovim kontrolama sto zaustavljaju autobuse po nekoliko minuta.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?19.07.2012. u 15:16 - pre 143 meseci
Citat:
SlobaBgd: Zašto?
Zato što je to, po njemu, jedino rešenje. Ili trpi ili se preseli. Ako nećeš da trpiš, a ti se skloni i ne talasaj više.
E, to nije ispravno.

Procitaj ponovo njegov post da ja ne izigravam sad previse advokata :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142193 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.