Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142198 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:20 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Sarastro:Slazem se sa ovime. Pitanje je samo metod kojim ce to da se sprovede. Ovim sadasnjim vise naje*avaju oni koji placaju nego oni koji se svercuju. Maltretiraj ti svercere a ne sve redom.
E lepo da smo se složili. Bar oko nečega, što je dobro za početak.

E sad, kao neko tebi kaže, ajde Sarastro imaš da organizuješ kontrolu karata u GSP. Kako bi ti to uradio ? Dakle, realno, sadašnje vreme, Bgd. Mojne ona akademska hipotetička razmatranja. Uz svo poštovanje zakona, "ljudskih prava", saobraćaja i slično. Uz naravno ograničene resurse, kako finansijske tako i ljudske.


ajde stvarno, kako bi vi rešili da svi budu zadovoljni, a da se poveća naplata karata?
Moj predlog bi bio da se kontrola vrati kao i ranije (uđu "ridžovani" i u toku vožnje proveravaju karte), ali onog trenutka kad nađu nekog bez karte autobus momentalno staje gde god se nalazio i taj putnik izlazi iz autobusa. Jeste da će autobus stajati češće, ali putnik bez karte će morati da prepešači do sledeće stanice i MOŽDA će ga biti blam kad ga svi putnici iz autobusa budu gledali u prolazu. Mislim da će ljudi češće plaćati kartu kako bi izbegli da pešače par stotina metara (ili možda i nekoliko km) do sledeće stanice.
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:21 - pre 143 meseci
Citat:
ime.prezime
inace gsp planira nabavku 400 novih buseva ove godine ...

A zasto bus plus to ne planira? Ah, da, oni planiraju koliko ce novca da izvuku iz GSPa!
 
Odgovor na temu

vujkev
Beograd

Član broj: 8072
Poruke: 1347
*.com
Via: [es] mailing liste



+104 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:22 - pre 143 meseci
ali ne od busPlus-a, već od kredita
Naučio sam...
Da je važnije biti ljubazan nego biti u pravu
 
Odgovor na temu

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
109.121.2.*



+226 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:27 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd: E sad, kao neko tebi kaže, ajde Sarastro imaš da organizuješ kontrolu karata u GSP. Kako bi ti to uradio ? Dakle, realno, sadašnje vreme, Bgd. Mojne ona akademska hipotetička razmatranja. Uz svo poštovanje zakona, "ljudskih prava", saobraćaja i slično. Uz naravno ograničene resurse, kako finansijske tako i ljudske.


Samo da napomenem: kontrolor u gradskom autobusu nema prava da legitimiše ljude i nema pravo fizičke prisile. Da bi kontrolori imali ta prava moraju se masivno prekrojiti zakoni a to bi otvorilo rupe na drugim, mnogo ozbiljnijim krajevima. Dakle, to je u svrhu kontrole GSPa, nemoguće.

Kad se to uzme u obzir, pravo je čudo što je iko do sad plaćao i jasno je ko' dan da je način na koji se ovo trenutno sprovodi jedini izvodljiv.
'rani bota pa šalji na forum
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:27 - pre 143 meseci
Citat:
vilil1: A zasto bus plus to ne planira? Ah, da, oni planiraju koliko ce novca da izvuku iz GSPa!

jeste , uzimaju procenat od gsp zato sto im pomazu da povecaju prihode i kupe nove autobuse , sram ih bilo lopovi barabe ...


Citat:
vujkev: ali ne od busPlus-a, već od kredita

ne , nego ce da kupe 400 autobusa za kes novac ... aman , pa i taxi udruzenja kupuju automobile na kredit pa vracaju kroz posao ...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:32 - pre 143 meseci
Vidim da ovde veliki broj ljudi misli da sve pare koje naplati Bus Plus zadrži za sebe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:36 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd:
Vidim da ovde veliki broj ljudi misli da sve pare koje naplati Bus Plus zadrži za sebe.

a zapravo uzima manje od 10% , a naplata je skocila za mnogo vise od 10% ...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:38 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd: Vidim da ovde veliki broj ljudi misli da sve pare koje naplati Bus Plus zadrži za sebe.

Pa ja i ne znam koliko uzimaju oni a koliko ostaje GSPu. Kazu nekih 8%. ali ja, a siguran sam i ti, ne znam tacno koliko. Da li ima negde da se pogleda ugovor, zvanicni, a ne neka objasnjenja po medijima?

Inace nije mi namera da pisem o bus plusu, u temu sam se ukljucio zbog maltretiranja putnika koji placaju prevoz i imaju sva prava da bez problema i na vreme stignu na odrediste.
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:44 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd:E sad, kao neko tebi kaže, ajde Sarastro imaš da organizuješ kontrolu karata u GSP. Kako bi ti to uradio ? Dakle, realno, sadašnje vreme, Bgd. Mojne ona akademska hipotetička razmatranja. Uz svo poštovanje zakona, "ljudskih prava", saobraćaja i slično. Uz naravno ograničene resurse, kako finansijske tako i ljudske.

Ma ja bih uveo jos zescu represiju a ne ove tra-la-la "izbaci ga iz busa". Odma' bih slao na robiju, nema labavo kod gazde.

Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 12:56 - pre 143 meseci
@ime.prezime
Nisam iz Beograda ali me interesuje da li je naplata porasla zbog tih pametnih kartica ili zbog pooštravanja kontrole? Koji je to killer feature tih kartica nad papirnim kartama kada se vec naplacuje po voznji a ne vremenski?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 13:01 - pre 143 meseci
Porasla je u početku kad se uvodio sistem(psihologija valjda), posle je solidno opala i otud ove ubitačne kontrole.
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 13:04 - pre 143 meseci
Citat:
HeYoo: @ime.prezime
Nisam iz Beograda ali me interesuje da li je naplata porasla zbog tih pametnih kartica ili zbog pooštravanja kontrole? Koji je to killer feature tih kartica nad papirnim kartama kada se vec naplacuje po voznji a ne vremenski?


zbog poostravanja kontrole naravno ... kartice su tu radi smanjenja troskova izdavanja karata i bolje optimizacije saobracaja jer pruzaju statistiku putem validacije ...
 
Odgovor na temu

Sarastro
No, thanks
300933 ES

Član broj: 300933
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.



+531 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 13:06 - pre 143 meseci
Citat:
ZaMpA:Kad se to uzme u obzir, pravo je čudo što je iko do sad plaćao i jasno je ko' dan da je način na koji se ovo trenutno sprovodi jedini izvodljiv.

Maltretiranje ljudi nije pravi nacin da se sprovede naplata, to je mogao da uradi i sam GSP. U represiji nema nikakve mudrosti. Uredno platim kartu, klackam se u prepunom busu pola sata i onda jos cekam 15-20 minuta da izadjem iz busa, jer ispred njega su jos dva koja nisu prosla kontrolu. Platio sam kartu, zavrsila se voznja, hocu da izadjem iz busa. Odakle nekome pravo da me smatra krivim dok ne dokazem suprotno i kako na osnovu takve predpostavke neko moze da mi ogranicava slobodu kretanja po bilo kom osnovu. Cak ni policija nema pravo da me zadrzava bez osnovane sumnje da sam prekrsio zakon, a ne neki indijanci necije privatne firme. Ovo je smislio mozak slican onima iz 90-tih kada su zarad naplate dugova unajmljivali uterivace da upadaju nocu u kuce i mlate ljude dok ne ispljunu novac. S tom razlikom sto su tada stradali samo oni koji duguju, a sada naje*bavaju svi - i platise i sverceri.
Ono što se dogodi, ima sasvim dovoljno razloga da se dogodi nego da se ne dogodi, ili da se dogodi ovako a ne nekako drugačije.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 13:18 - pre 143 meseci
Pojačane kontrole je mogao da organizuje i sam gsp valjda. Znači statistika i troškovi izdavanja se naplaćuju nešto oko 10% cene karte. Jeste li osetili tu optimizaciju prevoza od kad je uveden sistem?
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 13:22 - pre 143 meseci
nije mogao :) godinama su sverceri jednostavno kulirali kontrolore i prolazili nekaznjeno , eventualno nakon nekoliko godina otkupljivali svoje kazne po smesnim cenama ...

bila je recimo i redovna pojava , a i sada je tu i tamo , da gsp vozaci odbijaju da prodaju karte u vozilima , sto direktno utice na pad prihoda i lezerniji stav putnika prema placanju prevoza ...

optimizacija prevoza ... sada je moguce jednostavno proveriti gde se svako vozilo nalazi i za koliko stize , zna se koje su linije koliko opterecene i da li je potrebna korekcija broja aktivnih vozila na njima itd itd ...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 13:37 - pre 143 meseci
Citat:
HeYoo:Znači statistika i troškovi izdavanja se naplaćuju nešto oko 10% cene karte.
Znači, kod nekih avio prevoznika, troškovi izdavanja karte su oko 20 EUR. Pa ti vidi. Alternativa je kupiti kartu on-line.
Dakle, čitav taj posao nije trivijalan. Traži resurse, kako ljudske, tako i finansijske.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 13:50 - pre 143 meseci
U sunce ti.. 20€
Onda su troškovi izdavanja za bus jos i povoljni.
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 14:34 - pre 143 meseci
... ali se mnogima ne svidja to sto sada prevoz mora da se plati ...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 15:00 - pre 143 meseci
Neki od vas ovde prosto uzivaju u tome da stanje bude takvo da je vecina stoka... a oni su civilizacijski daleko iznad takvih, pa sve puni sebe i svoje prosvecenosti.
Realno...
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.07.2012. u 15:09 - pre 143 meseci
pa sad ... meni ne treba niko da blokira vrata da bi mi dao do znanja da moram da kupim kartu ... i ovde gde sam trenutno , sasvim je dovoljno da u prevozu vozac ili kondukter pita za kartu , ista im se da na uvid i sve ok , to se vi bahati beogradjani zapitajte zasto su potrebne hardcore metode da biste naucili osnovne stvari :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 142198 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.