Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141851 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 09:30 - pre 142 meseci
Citat:
btomic:
Citat:
ivan.mojsilovic:
Da li negde GSP garantuje tacnost svojih polazaka i da li garantaju duzinu puta od mesta a do mesta b? Tesko.


Naravno da GSP ne garantuje tačnost svojih polazaka. Ako pogledate propise po kojima posluje ovo javno preduzeće (a naravno i sva druga) jedino što je garantovano je da će Beograđani morati da namire njihove plate (kroz karte i dotacije (čitaj porez građana)). Oni ne garantuju ni tehničku ispravnost vozila, ni bezbednost putnika, ni higijenu vozila, ni poštovanje reda vožnje a od kako je Đilasova firma od poverenja Bus+ u igri ne garantuje ni da će autobus uopšte poći sa stanice. Kada neko sam piše i donosi propise po kojima će poslovati onda je to jako opasno, a upravo to se već godinama događa u Beogradu.

A da li u drugim mestima javni prevoz (bilo koji) garantuje bilo sta od navedenog? Cisto sumnjam.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 09:42 - pre 142 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
btomic:
Citat:
ivan.mojsilovic:
Da li negde GSP garantuje tacnost svojih polazaka i da li garantaju duzinu puta od mesta a do mesta b? Tesko.


Naravno da GSP ne garantuje tačnost svojih polazaka. Ako pogledate propise po kojima posluje ovo javno preduzeće (a naravno i sva druga) jedino što je garantovano je da će Beograđani morati da namire njihove plate (kroz karte i dotacije (čitaj porez građana)). Oni ne garantuju ni tehničku ispravnost vozila, ni bezbednost putnika, ni higijenu vozila, ni poštovanje reda vožnje a od kako je Đilasova firma od poverenja Bus+ u igri ne garantuje ni da će autobus uopšte poći sa stanice. Kada neko sam piše i donosi propise po kojima će poslovati onda je to jako opasno, a upravo to se već godinama događa u Beogradu.

A da li u drugim mestima javni prevoz (bilo koji) garantuje bilo sta od navedenog? Cisto sumnjam.


Ako si mislio na ostala mesta u Srbiji to ne znam, ako si mislio na svetske metropole od ugleda onda su tvoje pitanje i sumnja jedna lepa šala.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 10:01 - pre 142 meseci
Citat:
btomic:
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
btomic:
Citat:
ivan.mojsilovic:
Da li negde GSP garantuje tacnost svojih polazaka i da li garantaju duzinu puta od mesta a do mesta b? Tesko.


Naravno da GSP ne garantuje tačnost svojih polazaka. Ako pogledate propise po kojima posluje ovo javno preduzeće (a naravno i sva druga) jedino što je garantovano je da će Beograđani morati da namire njihove plate (kroz karte i dotacije (čitaj porez građana)). Oni ne garantuju ni tehničku ispravnost vozila, ni bezbednost putnika, ni higijenu vozila, ni poštovanje reda vožnje a od kako je Đilasova firma od poverenja Bus+ u igri ne garantuje ni da će autobus uopšte poći sa stanice. Kada neko sam piše i donosi propise po kojima će poslovati onda je to jako opasno, a upravo to se već godinama događa u Beogradu.

A da li u drugim mestima javni prevoz (bilo koji) garantuje bilo sta od navedenog? Cisto sumnjam.


Ako si mislio na ostala mesta u Srbiji to ne znam, ako si mislio na svetske metropole od ugleda onda su tvoje pitanje i sumnja jedna lepa šala.

Moje pitanje se odnosi na svetske metropole. Zasto sala? Evo opet pitam, da li garantuju ili ne?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 10:33 - pre 142 meseci
Garancije, u pravom smislu nema. Ne očekuješ valjda da kad negde u svetu (London, Pariz, Amsterdam, Berlin) kupiš mesečnu / dnevnu kartu da uz nju dobiješ i pisanu overenu garanciju da ćeš biti obeštećen ako autobus na liniji xyz ne krene u 12:08 nego krene u 12:20 Garancija ni ne može postojati.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 10:44 - pre 142 meseci
Citat:
Java Beograd:
Garancije, u pravom smislu nema. Ne očekuješ valjda da kad negde u svetu (London, Pariz, Amsterdam, Berlin) kupiš mesečnu / dnevnu kartu da uz nju dobiješ i pisanu overenu garanciju da ćeš biti obeštećen ako autobus na liniji xyz ne krene u 12:08 nego krene u 12:20 Grancija ni ne može postojati.


Naravno da ja ne ocekujem :). Nego kolega se bunio sto on mora da ceka iako je platio kartu, a neko mu kaze da je to krivicno delo. Samo sam hteo da pojasnim da to sto si ti platio kartu ne znaci da je GSP garantovao bilo sta.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 10:56 - pre 142 meseci
Citat:
Java Beograd:
Garancije, u pravom smislu nema. Ne očekuješ valjda da kad negde u svetu (London, Pariz, Amsterdam, Berlin) kupiš mesečnu / dnevnu kartu da uz nju dobiješ i pisanu overenu garanciju da ćeš biti obeštećen ako autobus na liniji xyz ne krene u 12:08 nego krene u 12:20 Garancija ni ne može postojati.

Pogledaj malo nekoliko prethodnih odgovora, ovde se pričalo o mnogo više stvari nego pukoj garanciji da će autobus krenuti ili stići na vreme. U Londonu, Parizu, Amsterdamu ili Berlinu je garantovano da autobus neće imati rupu u podu, da neće ostajati oblak crnog dima za njim, da se neće pokvariti posle samo nekoliko stanica u prvoj jutarnjoj vožnji, da neće stajati 10 minuta mimo reda vožnje zato što neki putnik nema kartu, da će putnik dobiti debelu odštetu ako se povredi usled naglog kočenja ili sudara, da vozač neće pušiti u toku vožnje, da neće bahatom vožnjom rasterivati pešake sa pešačkih prelaza...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 11:02 - pre 142 meseci
Citat:
btomic:.... U Londonu, Parizu, Amsterdamu ili Berlinu je garantovano da autobus neće imati rupu u podu...
Ja bih iskoristio termin "podrazumevano" umesto termina "garantovano".
Uosatalom javni prevoz u Srbiji je mnogo bolji nego što je prevoz u mnogo siromašnijim zemljama, i mnogo gori nego što je u mnogo bogatijim zemljama.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 11:04 - pre 142 meseci
Citat:
btomic:
Citat:
Java Beograd:
Garancije, u pravom smislu nema. Ne očekuješ valjda da kad negde u svetu (London, Pariz, Amsterdam, Berlin) kupiš mesečnu / dnevnu kartu da uz nju dobiješ i pisanu overenu garanciju da ćeš biti obeštećen ako autobus na liniji xyz ne krene u 12:08 nego krene u 12:20 Garancija ni ne može postojati.

Pogledaj malo nekoliko prethodnih odgovora, ovde se pričalo o mnogo više stvari nego pukoj garanciji da će autobus krenuti ili stići na vreme. U Londonu, Parizu, Amsterdamu ili Berlinu je garantovano da autobus neće imati rupu u podu, da neće ostajati oblak crnog dima za njim, da se neće pokvariti posle samo nekoliko stanica u prvoj jutarnjoj vožnji, da neće stajati 10 minuta mimo reda vožnje zato što neki putnik nema kartu, da će putnik dobiti debelu odštetu ako se povredi usled naglog kočenja ili sudara, da vozač neće pušiti u toku vožnje, da neće bahatom vožnjom rasterivati pešake sa pešačkih prelaza...

Kakve sve to sto si rekao ima veze sa stvarima o kojim ami ovde raspravljamo :D
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 11:26 - pre 142 meseci
Nema nikakve veze. GSP kao i svako drugo jevno preduzece je monopol i ima odresene ruke da (ne)propise bilo kakve uslove. Znaju da nemas izbora.

Nije tema ali je inace zanimljivo da je zeleznica u obavezi da placa penale u slucaju kasnjenja za medjunarodne vozove. Jbg.. kaci ih tamo neka EU regulativa dok za ove unutrasnje pacovske vozove dobijes sleganje ramena pijanog konduktera na wtf (izazvano visecasovnim kasnjenjem). Zasto je to tako?? Eee.. pa moze im se.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 11:29 - pre 142 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Kakve sve to sto si rekao ima veze sa stvarima o kojim ami ovde raspravljamo :D


Na moj komentar da "GSP ne garantuje ni tehničku ispravnost vozila, bezbednost putnika, higijenu vozila, poštovanje reda vožnje, a od kako je Đilasova firma od poverenja Bus+ u igri ne garantuje ni da će autobus uopšte poći sa stanice." ti si pitao "A da li u drugim mestima javni prevoz (bilo koji) garantuje bilo sta od navedenog?", pa sam, iako prvo verujući da se šališ kada si to pitao, na kraju ipak odgovorio.

Iluzorno je očekivati poštovanje reda vožnje od javnog prevoza u nekom gradu u kome nije garantovano ništa od gore navedenog. Tačno je da se ni u jednoj metropoli od ugleda ne garantuje tačnost prevoza (možda negde u Japanu) ali sve ostalo nabrojano (uključujući i da autobus neće zadržavati ostale putnike zbog jednog koji nema kartu) ne samo da se podrazumeva već se garantuje. Te njihove garancije zapisane su u propisima koji postoje već decenijama i za razliku od Beograda, ne može ih promeniti skupštinska većina pod kontrolom gradonačelnika kako i kada mu se prohte.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 13:19 - pre 142 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Naravno da ja ne ocekujem :). Nego kolega se bunio sto on mora da ceka iako je platio kartu, a neko mu kaze da je to krivicno delo. Samo sam hteo da pojasnim da to sto si ti platio kartu ne znaci da je GSP garantovao bilo sta.

Osim bahanalija kontrolora nad natrćenim putnicima.
Ivane ne očekujem od tebe da ne praviš razliku između, ajde-de, objektivnih okolnosti oko kašnjenja u redu vožnje i namernog/svesnog ometanja reda vožnje od strane kontrolora.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 13:25 - pre 142 meseci
Citat:
Vasastajić:
Citat:
ivan.mojsilovic: Naravno da ja ne ocekujem :). Nego kolega se bunio sto on mora da ceka iako je platio kartu, a neko mu kaze da je to krivicno delo. Samo sam hteo da pojasnim da to sto si ti platio kartu ne znaci da je GSP garantovao bilo sta.

Osim bahanalija kontrolora nad natrćenim putnicima.
Ivane ne očekujem od tebe da ne praviš razliku između, ajde-de, objektivnih okolnosti oko kašnjenja u redu vožnje i namernog/svesnog ometanja reda vožnje od strane kontrolora.

Ono sto ja ne razumem, sta ti kontrolori (osim mozda sexualnog zadovoljstva) a pogotovo firma bus+ imaju od namernog maltretiranja putnika!? Hocete reci da su price o svercerima samo izgovor da bi oni hebali posten svet (opet zbog sexualnog zadovoljstva nakon radnog vremena kad prepricavaju koga i kako su hebali)?
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 13:27 - pre 142 meseci
Citat:
btomic:
Citat:
ivan.mojsilovic:
Kakve sve to sto si rekao ima veze sa stvarima o kojim ami ovde raspravljamo :D


Na moj komentar da "GSP ne garantuje ni tehničku ispravnost vozila, bezbednost putnika, higijenu vozila, poštovanje reda vožnje, a od kako je Đilasova firma od poverenja Bus+ u igri ne garantuje ni da će autobus uopšte poći sa stanice." ti si pitao "A da li u drugim mestima javni prevoz (bilo koji) garantuje bilo sta od navedenog?", pa sam, iako prvo verujući da se šališ kada si to pitao, na kraju ipak odgovorio.

Iluzorno je očekivati poštovanje reda vožnje od javnog prevoza u nekom gradu u kome nije garantovano ništa od gore navedenog. Tačno je da se ni u jednoj metropoli od ugleda ne garantuje tačnost prevoza (možda negde u Japanu) ali sve ostalo nabrojano (uključujući i da autobus neće zadržavati ostale putnike zbog jednog koji nema kartu) ne samo da se podrazumeva već se garantuje. Te njihove garancije zapisane su u propisima koji postoje već decenijama i za razliku od Beograda, ne može ih promeniti skupštinska većina pod kontrolom gradonačelnika kako i kada mu se prohte.

Kako ne moze? Pa zato se vlast i bira da bi se doneli novi dobro zakoni i ukinuli stari losi. Sad smo vec presli na politiziranje, ali aj sta ces muka je to kod nas Srblja.

Aj cisto da pitam, ti si citao te njihove propise pa znas ili ti reko Pera iz Cikaga?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 13:34 - pre 142 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Ono sto ja ne razumem, sta ti kontrolori (osim mozda sexualnog zadovoljstva) a pogotovo firma bus+ imaju od namernog maltretiranja putnika!? Hocete reci da su price o svercerima samo izgovor da bi oni hebali posten svet (opet zbog sexualnog zadovoljstva nakon radnog vremena kad prepricavaju koga i kako su hebali)?


*BINGO*
Eto pravog pitanja!
Ako pogledas vlast na gradskom i republickom nivou (SPS ispalio DS), odgovor se sam po sebi namece:
Ovde se neko (gradska vlast) nekome (gradjanima, jer su glasali za drugu opciju) sveti zbog izgubljenih izbora.

Svi ostali odgovori (uvodi se red, tako je tamo, tako je ovamo i sl) su nelogicni i glupi, sto je pokazano na prethodnim stranicama.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 13:46 - pre 142 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
ivan.mojsilovic: Ono sto ja ne razumem, sta ti kontrolori (osim mozda sexualnog zadovoljstva) a pogotovo firma bus+ imaju od namernog maltretiranja putnika!? Hocete reci da su price o svercerima samo izgovor da bi oni hebali posten svet (opet zbog sexualnog zadovoljstva nakon radnog vremena kad prepricavaju koga i kako su hebali)?


*BINGO*
Eto pravog pitanja!
Ako pogledas vlast na gradskom i republickom nivou (SPS ispalio DS), odgovor se sam po sebi namece:
Ovde se neko (gradska vlast) nekome (gradjanima, jer su glasali za drugu opciju) sveti zbog izgubljenih izbora.

Svi ostali odgovori (uvodi se red, tako je tamo, tako je ovamo i sl) su nelogicni i glupi, sto je pokazano na prethodnim stranicama.

Ti mene zahebavas da stvarno tako mislis? :D
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 13:57 - pre 142 meseci
To bi možda i imalo logike u nekim zemljama gde se narod ne razume u politiku. Ovde 99% ljudi zna da nabroji aktuelne ministre i sekretare i stranačku pripadnost a ne da zna da je busplus izum gracke ds vlasti, tako da đ ovde je*e samo sebe i nikog drugog.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 14:10 - pre 142 meseci
Jel moze neko da definise "maltretiranje"?
Koliko vidim, putnici kojima je trazena karta na uvid to vrlo cesto dozivljavaju kao maltretiranje,.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 14:21 - pre 142 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: Ti mene zahebavas da stvarno tako mislis? :D

Naravno, malo sam ironican... Ali samo malo! :D

Citat:
3way: Jel moze neko da definise "maltretiranje"?

Evo, procitaj npr. ovde iskustva ljudi sa novim sistemom kontrole, pa ce ti biti jasnije sta je maltretiranje.

edit: Evo nesto i ovde: Građani se žale na zadržavanje u prevozu zbog kontrole karata
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 14:27 - pre 142 meseci
Citat:
IUOP_1:
Citat:
ivan.mojsilovic: Ti mene zahebavas da stvarno tako mislis? :D

Naravno, malo sam ironican... Ali samo malo! :D

Citat:
3way: Jel moze neko da definise "maltretiranje"?

Evo, procitaj npr. ovde iskustva ljudi sa novim sistemom kontrole, pa ce ti biti jasnije sta je maltretiranje.

edit: Evo nesto i ovde: Građani se žale na zadržavanje u prevozu zbog kontrole karata

Pa mislim stvarno! A i oni kenjatori na granici kad naprave guzvu strasno! A tek naplatna rampa! Lopovi!!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?20.08.2012. u 14:28 - pre 142 meseci
Ah zaboravio sam na banku, postu itd...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141851 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.