Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141835 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:36 - pre 142 meseci
Citat:
cika dacha:

rekao sam slika i jmbg i ostali podaci koje ima bus plus tj tvoja adresa itd su sasvim dovoljni da otvaranje doo!


ok , znaci rekao si slika , jmbg i adresa ...

uzmimo primer ministra oblasti u koju ovo spada , ivicu dacica :) evo trazenih podataka na izvol'te ovde :) http://sps.org.rs/Dokumenta/Poslanici%20konacno.pdf

a sliku ces verujem naci sam za sekundu ...


izvoli , otvori doo na njegovo ime i stavi meni na raspolaganje , ne pitam sta kosta !!! :)))


ili ajde ne mora on , previse je medijski eksponiran ... moze bilo ko , cisto da vidimo kako zloupotreba jmbg radi na konkretnom primeru ...
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:40 - pre 142 meseci
Citat:
HeYoo:

... a ti se svih 25 strana upinjes da objasnis suprotno. Ljudi ce pomisliti da imas licne koristi od toga :)

ma ja sam strani placenik i domaci izdajnik :) nervira me spinovanje mase glupostima , zato se trudim da objasnim koliko znam , nemam nikakav licni interes ...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:44 - pre 142 meseci
Citat:
ime.prezime:
Citat:
cika dacha:

rekao sam slika i jmbg i ostali podaci koje ima bus plus tj tvoja adresa itd su sasvim dovoljni da otvaranje doo!


ok , znaci rekao si slika , jmbg i adresa ...

uzmimo primer ministra oblasti u koju ovo spada , ivicu dacica :) evo trazenih podataka na izvol'te ovde :) http://sps.org.rs/Dokumenta/Poslanici%20konacno.pdf

a sliku ces verujem naci sam za sekundu ...


izvoli , otvori doo na njegovo ime i stavi meni na raspolaganje , ne pitam sta kosta !!! :)))



ti ocigledno nisi cuo za otvaranje fantomskih firmi?

i ja pocinjem da sumnjam da vi koji toliko branite bus plus imate neku licnu korist dal stitite partiju ili javno preduzece ne znam al sumnjivi ste i providni :-)

licno se ne vozim busem pa me to i ne pogadja al opet se saosecam sa narodom! kako u ns funcionise a nema tih gluposti ???
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 21:52 - pre 142 meseci
cuo sam , ali sam ti objasnio da se to ne radi tako kako ti zamisljas , samo na osnovu jmbg koji moze lako da se nadje ... jmbg je tu najmanje bitan ...

u ns i generalno van beograda je mentalitet drugaciji , mnoge stvari drugacije funkcionisu u odnosu na prestonicu ... u manjim mestima je gotovo nemoguce svercovati se u prevozu zbog nikakve tolerancije okoline prema toj pojavi ... em je sramota em drugima izbija pare iz dzepa , prevozniku i onima koji placaju prevoz ...

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 22:17 - pre 142 meseci
Citat:
cika dacha: ...licno se ne vozim busem pa me to i ne pogadja al opet se saosecam sa narodom! kako u ns funcionise a nema tih gluposti ???

:) Ovo me oraspolozilo za danas! A sad odo' da gledam SF seriju, laku noc.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 22:27 - pre 142 meseci
Citat:
u ns i generalno van beograda je mentalitet drugaciji , mnoge stvari drugacije funkcionisu u odnosu na prestonicu ... u manjim mestima je gotovo nemoguce svercovati se u prevozu zbog nikakve tolerancije okoline prema toj pojavi ... em je sramota em drugima izbija pare iz dzepa , prevozniku i onima koji placaju prevoz ...


Pre pravila "Ulaz na prednja vrata" su se i u NSu ljudi masovno svercovali, kulirali kontrolere.. itd. Samo se ljudi iz novosadskog gsp-a eto nisu setili da pored toga uvedu i sajber kartice vec se karte kucaju kod vozaca na praistorijski nacin.
 
Odgovor na temu

milosmalic
Programer - Team Lead & Competence
Coach, Mogul, Beograd
Beograd

milosmalic
Član broj: 268996
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mogul.com


+143 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?31.07.2012. u 22:31 - pre 142 meseci
Citat:
Sceka:
:) Ovo me oraspolozilo za danas! A sad odo' da gledam SF seriju, laku noc.
Pozdrav!


Koju?

Ruska Borilačka Veština "SISTEMA", klub Hrast, Beograd

Upis na Ruski Sistem
http://www.sistemasrbija.rs/no...mu-u-beogradu-sezona-2012-2013
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 09:51 - pre 142 meseci
ima jedna slicna tema na forumu Posao: da li treba placati porez, pa sad ova da li treba placati kartu ? Verovatno ce uskoro da bude: da li treba placati komunalije ? Da li treba vracati kredit ? Hej, zasto ne uci u radnju i jednostavno uzeti ono sto nam treba, a bez da platimo ?

Nesto je strasno lose u nasem drustvu i cinjenica je da narod dozivljava vlast kao neke dahije, a samu drzavu kao neprijatelja umesto da to bude servis svih nas. Otuda i takav stav. Vlast je grozna i bahata, imamo elitu bez ikakve vizije...

Sto se tice nasrtaja na konduktere ima nacin da se i to resi. U Italiji oni imaju status drzavnih organa. Dakle nasrni na ridzu ili karabinjera isto ti se 'vata, pa ti izvoli.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 10:21 - pre 142 meseci
Citat:
Braksi: ima jedna slicna tema na forumu Posao: da li treba placati porez, pa sad ova da li treba placati kartu ?

Pa nece biti!
Tema o je o tome ako placam kartu, sta ocekujem za uzvrat i sta da radim ako me tom prilikom tretiraju kao stoku!?
Citat:
Braksi: Nesto je strasno lose u nasem drustvu

Svakako, mnogo toga je lose, ali ovo u cemu pricamo ne spada u to.
Racionalno je ponasanje da se pojedinac buni ako nesto plati, a davalac usluge ga maltretira bez razloga.
Citat:
Braksi: Sto se tice nasrtaja na konduktere ima nacin da se i to resi. U Italiji oni imaju status drzavnih organa. Dakle nasrni na ridzu ili karabinjera isto ti se 'vata, pa ti izvoli.

Da, ovo je moguce resenje, s tim sto se meni i ne svidja mnogo - uskoro ce SVI traziti da imaju status drzavnih organa. Ali moze i to, naravno.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 10:35 - pre 142 meseci
Citat:
ime.prezime:
Citat:
dule_ns:
Citat:
ime.prezime
...
za poslove ovog obima i oblika je sasvim normalno da se pravi posebna firma (spv)


Pošto vidim da si upućen, molim te da mi odgovoriš koliko je normalno trajanje tendera za poslove tog obima? Kako se preuzima i predaje dokumentacija za poslove ovog obima? Kako se oglašava posao ovog obima?


http://www.mondo.rs/s253111/Bus_plus-_Tender_je_bio_legalan_.html

ovo su sve zvanicne i potpuno proverljive informacije ...

ja licno ne mogu da kazem da nije bilo insajderskih kombinacija naravno , ali je ceo proces prilicno transparentno odradjen , bilo je 50 interesanata i 3 ponude ...

turci i lanus su se najbolje pripremili i dobili posao ...



Transparentno možda, ali nije urađeno po Zakonu: http://www.cins.org.rs/?p=10627
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 11:13 - pre 142 meseci
Citat:
milosmalic: Koju?

Falling Skies



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 11:49 - pre 142 meseci
Citat:
IUOP_1:
Pa nece biti! Tema o je o tome ako placam kartu, sta ocekujem za uzvrat i sta da radim ako me tom prilikom tretiraju kao stoku !?


pa to ti je isto kao sto drzava subvencionise kredite da bi spasila banke i nesposobne duznike, a o trosku svih poreskih obveznika iz budzeta.

Znaci kada sistem dodje do tacke pucanja, kada vise nikome ne bude isplativo da placa, onda nastupa slom. I trazi se dalje novo resenje...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 12:35 - pre 142 meseci
Tema nije ne placanje karte. Mada sam ja vec u dva navrata rekao da bih na prvom mestu voleo da javni gradski prevoz bude besplatan i potpuno se pokriva iz budzeta. Ali to ne ide u drzavi u kojoj je jedina privreda trange-frange. No, niko ne zagovara ne placanje karte. Nesto ste se vi tu gadno istripovali u lovu na "tipicnog srbina" izgleda.
Realno...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 13:00 - pre 142 meseci


Transparentno možda, ali nije urađeno po Zakonu: http://www.cins.org.rs/?p=10627[/quote]

znao sam da je neka mucka!


ja jesam da se karte placaju i da se porez placa i sve ostalo! ali moras dobiti ono sto si platio!

znaci u bg je mentalitet drugaciji ???? sta si time hteo reci? da su beogradjani divljaci!!?? i novi sad nije mali grad!





 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 13:16 - pre 142 meseci
beograd ima pravo da donese posebne odluke koje se mogu razlikovati od republickih zakona ... to moze biti sumnjivo , ali nije u startu nelegalno ...

odnos beogradjana prema javnom prevozu je drugaciji , lezerniji od ostatka srbije , posto je svercovanje dugi niz godina prolazilo nekaznjeno ...

ne mislim da su beogradjani divljaci , ali mislim da su bahati jer zbog trenutne licne koristi rizikuju da i sebi i svom gradu na duzi rok prave vecu stetu nego korist ...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 13:24 - pre 142 meseci
Citat:
ime.prezime:
beograd ima pravo da donese posebne odluke koje se mogu razlikovati od republickih zakona ... to moze biti sumnjivo , ali nije u startu nelegalno ...

De objasni mi ovo, molim te, kako?

Realno...
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 13:30 - pre 142 meseci
isto kao sto samo u beogradu ne mozes da kupis alkohol u prodavnici posle 22h ...

ta cudna odluka je mozda uvedena da bi vlasnici kafica i splavova vise zaradili , a mozda i da smanji broj alkoholicara po ulicama i parkovima nocu ...
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 17:11 - pre 142 meseci
Ne lupetaj. Svaka lokalna vlast moze doneti uredbe dokle god se one ne kose sa nekim zakonom.
Tako je Beograd uredbom uredio da parking servis moze da naplacuje doplatnu kartu u iznosu od toliko i toliko. No to nista ne znaci kad se kosi vec sa zakonom, koji je pravno stariji. A zakoni vaze za sve isto.
Realno...
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 17:49 - pre 142 meseci
zakon o javnim nabavkama se odnosi na drzavne organe , a ne lokalne , procitaj taj zakon na koji se pozivas ...

i na http://www.cins.org.rs/?p=10627 lepo pise da nije bilo zakonske obaveze da se tender sprovede prema zakonu o javnim nabavkama ...

i pored toga , tender je trajao 60 dana i 50 firmi je preuzelo dokumentaciju ... smesno je pricati da nije bilo dovoljno vremena da posalju ponude ...
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?01.08.2012. u 20:55 - pre 142 meseci
Ako nešta objašnjavaš, nemoj izvlačiti iz konteksta, nego u celini: http://www.cins.org.rs/?p=10627


 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 141835 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.