Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41

[ Pregleda: 142137 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 17:04 - pre 131 meseci
Ivane slažem se od reči do reči ali ko će to da sprovede?
Još uvek je najlakše lupiti cenu ,neka između,po nekim njihovim normama pa ko može da plati neka plati ko ne može neka se snalazi...
A potpuno je druga priča,da li u državnim kancelarijama (koje bi trebale da se bave time) sede dovoljno stručni ljudi da tako nešto izvedu?
Na ovako nešto sam mislio...
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...konomista-odlucuju-o-skenerima

be happy
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 17:08 - pre 131 meseci
@cozmo_im
Sve to stoji, samo je pitanje ko treba da nadoknadi razliku između ekonomske cene karte i one koju (beo)građanin može da plati.

Varijanta A: GSP prodaje karte ispod cene i ide u minus.
Varijanta B: GSP prodaje karte za ekonomsku cenu, a neko (ko ?) nadoknađuje razliku.

Potpuno ista logika treba da važi i za struju, i za infostan i sve ostale robe i usluge. Ako očekujemo da GSP umanji cene karata "jer ljudi nemaju da plate", onda je realno da i GSP dobije gorivo ispod cene, a bogami i rezervne delove i gume. Naravno, ovo nije realno.




OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 17:31 - pre 131 meseci
Citat:
cozmo_im: Ono sto je potrebno je smanjenje cena mesecnih karata u odnosu na primanja u Srbiji.

A GSP kad ode kod proizvođača autobusa oni mu kažu "Aaa vi ste iz Srbije, e pa mi ćemo vama autobus da prodamo po tri puta manjoj ceni jer vam je loš standard"... Isto to i arapi kažu... Kad kažemo da smo iz Srbije oni nam prodaju naftu tri puta jeftinije..

I onda je normalno da GSP cene prilagodi u odnosu na primanja u Srbiji... Pa bio bi bezobrazluk da to ne urade!
 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 17:42 - pre 131 meseci
Citat:
Java Beograd: Cena karata kod vozača je namerno mnogo veća od cene karte na kioscima, onoliko veća da 99% ljudi ni ne poželi da kupi kod vozača. Zašto ? Da ne bi pun autobus ljudi čekao na svakoj stanici da vozaš proda desetak karata. U početku je stvarno bio problem, nije bilo dovoljno kioska koji su bili u šemi sa Bus Plusom, ali sada zaista ima na svakom ćošku.

Mrzi te da kupiš na kiosku ? OK. Kupi kod vozača, uspori ceo autobus (zapravo je ovo čist bezobrazluk), ali nemoj da kukaš da je skupo.


Prvo pročitaj pravi razlog a onda pokušaj da to razumeš pa se onda javi.

Ne mrzi me da kupim na kiosku (tako sam oduvek radila). Problem je u njihovoj PRIMENI.
I, ne vidim koliko bih zbog jedne karte usporila autobus, pa čak i da je nas deset odlučilo da "muči" jadnog vozača.
I, ne kukam da je skupo već samo komentarišem.

Za mene je čist bezobrazluk prosečnog vozača GSP koji vidi da mu se približava hendikepirano lice (štap, štaka, gips, otežan hod, ...) i on ne može da sačeka najviše pola minuta već takvom licu zalupi vrata ispred nosa i ode. Razumem ja da je njemu nezgodno/teško da eventualno ustane i pomogne takvom licu da uđe u autobus, ali da baš ne može da ga sačeka da samo ili uz pomoć nekog putnika uđe, e to je ČIST bezobrazluk.

I, nemoj da mi tu neko priča o nekoj satnici i nekom vremenu koje mora da ispoštuje, kada to sigurno ne poštuju... Ima stanica gde su navedena prolazna vremena: navedeno je prvo vreme i posle na koliko (5,10,15,20, ... minuta) nailaze sledeći. Mislite da poštuju? Da je to zbog toga što im traže karte jer ih "mrzi" da kupuju na kiosku? Zakašnjenja do 5 min bi mogla da se uračunaju u prodaju karata, ali da se umesto na 15 minuta pojavljuju na 30+ minuta sigurno ne. Više mi liči na kafenisanje u nekoj kafani kod okretnice. Jer, kako objasniti da jedan ode a da posle sat i više vremena naiđe najmanje 2 puna "sardina" a u međuvremenu u suprotnom smeru prođu bar 5-6 busa. I, to u sred dana, u špicu... nije ni veče ni noć.




Do sada sam se rukovodila pretpostavkom da karta kupljena kod vozača ne treba da se aktivira, tj da je najobičnija neka vrsta važeće potvrde - karta u jednom pravcu.
Da li je to tako?
ER
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 19:10 - pre 131 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
cozmo_im: Ono sto je potrebno je smanjenje cena mesecnih karata u odnosu na primanja u Srbiji.

A GSP kad ode kod proizvođača autobusa oni mu kažu "Aaa vi ste iz Srbije, e pa mi ćemo vama autobus da prodamo po tri puta manjoj ceni jer vam je loš standard"... Isto to i arapi kažu... Kad kažemo da smo iz Srbije oni nam prodaju naftu tri puta jeftinije..
I onda je normalno da GSP cene prilagodi u odnosu na primanja u Srbiji... Pa bio bi bezobrazluk da to ne urade!


Ma jasno je to, slazemo se mi u svemu, isto i sa onim sto kaze Java...

Ali poenta je napraviti drugaciji sistem - ja mislim da sa cenom mesecne karte od 1500 mogu da imaju veci profit nego sad sa 3200 dinara. Jednostavno ce 90% ljudi koji NE primaju nadoknadu za prevoz moci da izdvoje od svoje male plate 1500 umesto 3200 dinara. Poenta je da se POVECA kupovina mesecnih i obicnih karata. A to sa ovom cenom ovde ne moze i nece uspeti pogotovo represivnom kontrolom.

Mi smo u nasoj kompaniji pravili slicne fore - smanjis nesto na DUPLO nizu cenu ali prodas VISE nego duplo vise i - zaradis! Psiha je cudo ovde. Dovoljno je ono "VAU, ISTO ZA DUPLO MANJE NOVCA".

Kada bi se to uradilo i uveo nereprisivni sistem kontrole... mislim da bi i sa duplo nizim cenama bili na vecoj zaradi nego sad.

Jednostavno je takvo stanje ovde, treba se prilagoditi uslovima... a posle postepeno kako rastu zarade neka se i cene formiraju drugacije.

Uvek je bolje imati nesto u kasi nego nista, ali ovde je problem alavost i sto se ugradi njih 100...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 19:20 - pre 131 meseci
Citat:
Mi smo u nasoj kompaniji pravili slicne fore - smanjis nesto na DUPLO nizu cenu ali prodas VISE nego duplo vise i - zaradis!

Upravo tako.Sva ostala poredjenja su tacna ali nepotrebna.Isto mozemo da pocnema o penzijama,cist gubitak.To isto treba spustiti na ekonomsku ravan
a ne neki da imaju po 60 i vise k rsd.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 20:00 - pre 131 meseci
Citat:
ventura:I onda je normalno da GSP cene prilagodi u odnosu na primanja u Srbiji... Pa bio bi bezobrazluk da to ne urade!

Khm... Onda povećati standard građana? Khm...

Ali ne... Zaposlenje? Kosovo... Plate? Kosovo... Standard? Kosovo...

A sad je in The Datum...

Sa niskim standardom građana, ama baš ni jedan plan ne može da se sprovede i ako se prema narodu ponašaš kao prema stoci i tretiraš ga tako, narod će se i ponašati kao stoka.

Čast izuzecima, misliš da je narodu lep osećaj kada se švercuje u autobusu, jer ne može da plati kartu? Da ispred svake stanice cupka i lije kapi znoja hoće li naleteti na kontrolora, pa ako naleti, da trči napolje ko ispaljen metkom?

Nije lep osećaj, nikako...

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 20:21 - pre 131 meseci
Došli, ugradili se, zaradili i otišli:

http://www.smedia.rs/vesti/ves...ari-sistem-naplate-karata.html

Citat:
"Imamo problem, jer Beograđani slabo plaćaju prevoz i slabo prihvataju 'Bus plus' sistem. Razmotrićemo da li je to posledica toga što građani teško prihvataju novi sistem ili zbog toga što teško prihvataju da neko sa strane vrši naplatu sistema javnog prevoza", najavio je predsednik gradskog parlamenta.

"Ukoliko je ovo drugo, treba da razmotrimo sve mogućnosti uključujući i onu o ponovnom vraćanju sistema naplate karata od strane GSP-a", rekao je Antić.
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 20:23 - pre 131 meseci
Citat:
bachi:
Citat:
ventura:I onda je normalno da GSP cene prilagodi u odnosu na primanja u Srbiji... Pa bio bi bezobrazluk da to ne urade!

Khm... Onda povećati standard građana? Khm...

Ali ne... Zaposlenje? Kosovo... Plate? Kosovo... Standard? Kosovo...

A sad je in The Datum...

Sa niskim standardom građana, ama baš ni jedan plan ne može da se sprovede i ako se prema narodu ponašaš kao prema stoci i tretiraš ga tako, narod će se i ponašati kao stoka.

Čast izuzecima, misliš da je narodu lep osećaj kada se švercuje u autobusu, jer ne može da plati kartu? Da ispred svake stanice cupka i lije kapi znoja hoće li naleteti na kontrolora, pa ako naleti, da trči napolje ko ispaljen metkom?

Nije lep osećaj, nikako...

Lep je. Vole to. Posle se hvale kako su to radili i to sve ponosni.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 20:30 - pre 131 meseci
U Novom Sadu sasvim lepo funkcionise kupovina karata kod vozaca.
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 20:39 - pre 131 meseci
Citat:
Shadowed: U Novom Sadu sasvim lepo funkcionise kupovina karata kod vozaca.

Ne može se to primeniti na Bg zbog gužvi.
Pa sad je letnji red vožnje,busevi se čekaju na pola sata i kad dođe svi treba da nagrnu kod vozača po kartu?
To bi moglo da radi kad bi bus išao na 5 min,odnosno kad ne bi bilo gužve.
be happy
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 20:42 - pre 131 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
cozmo_im: Ono sto je potrebno je smanjenje cena mesecnih karata u odnosu na primanja u Srbiji.

A GSP kad ode kod proizvođača autobusa oni mu kažu "Aaa vi ste iz Srbije, e pa mi ćemo vama autobus da prodamo po tri puta manjoj ceni jer vam je loš standard"... Isto to i arapi kažu... Kad kažemo da smo iz Srbije oni nam prodaju naftu tri puta jeftinije..

I onda je normalno da GSP cene prilagodi u odnosu na primanja u Srbiji... Pa bio bi bezobrazluk da to ne urade!

Pa realno:
- GSP i dobije te autobuse jeftinije nego kada Ventura ode da kupi autobus za sebe,
- GSP dobije i gorivo jeftinije nego sto ga mi kupimo na pumpi
- Dobije jeftinije i radnu snagu, delove... jeftinije nego tamo negde na zapadu sa kojim se poredimo.

A cena karte je i dalje vise nego puna komercijalna cena.
A to sto ti poredis cenu javnog prevoza sa prevozom privatnim automobilom je za posebnu diskusiju.




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 20:43 - pre 131 meseci
Citat:
bachi: Khm... Onda povećati standard građana? Khm...

Ja se sa tim slažem, ali na žalost velika većina građana to ne želi... Ako hoćemo povećanje standarda, kratkoročno mnogima treba da bude mnogo lošije nego sada pre nego što možemo da osetimo neki boljitak... A po svemu sudeći naši građani više vole da trpe gangrenoznu nogu zarad kratkoročnog boljitka iako znaju da će ih ona ubiti, nego da je odseku, pregrme taj problem i na kraju se oporave...

Citat:
bachi
Čast izuzecima, misliš da je narodu lep osećaj kada se švercuje u autobusu, jer ne može da plati kartu? Da ispred svake stanice cupka i lije kapi znoja hoće li naleteti na kontrolora, pa ako naleti, da trči napolje ko ispaljen metkom?

Nije lep osećaj, nikako...

Pazi kad mislim da ljudi čak i vole to... Znaš ono naše u mentalitetu kad je čoveku toplo oko srca kad zaj*be sistem... E pa cenim da je isto i sa kartama u prevozu...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 21:00 - pre 131 meseci
Ne vole ljudi da se svercuju. Za vecinu je to ponizenje jer nemaju da plate.

Naravno ima ludaka, ali to je velika manjina.

GSP placa litar dizela - 40 dinara.

Jedno kucanje karte je 72 dinara. Skoro dve litre dizla.

Sa cenom karte od 50 dinara i dnevne od 100 dinara ubili bi se od kinte vise nego po ovim sadasnjim cenama.

Sto se tice standarda... kod mene zaposleni imaju daleko vece zarade od proseka pa se bune protiv BUSPLUS sistema.

Zasto? Zato sto cena karte nije primerena nasim uslovima, a sam sistem naplate i kuda idu sredstva je jedna velika tajkunska kradja i pranje novca.

Ono sto sam odmah rekao je najbolje:

1. Snizenje cene karata - realna cena u odnosu na standard gradjana
2. Nema posrednika na relaciji GSP-korisnik prevoza

Kada to bude transparentno, kada cene budu na nekom realnom nivou (niko ne trazi da karta kosta 10 dinara, ali 50-60 je apsolutno realno, kao i da mesecna za zaposlene ne ide preko 15 do 20 evra maksimum), kada se korisnicima usluga pokaze gde ide novac, kada nema tajkuna koji muljaju sa svim i svacim, onda ce i narod drugacije da se ponasa.

U Srbiji se stvar ne sredjuje podizanjem cena i represijom.

Pogledajmo sta se desava u Brazilu a u Bugarskoj roknula vlada maltene zbog dugova i cene struje. Ne mozes naturiti cene koje su van pameti za uslove u kojima zivi narod.

Ventura prica o idealnom svetu a to nema ovde. To moze da bude prvo kad se sredi socijalni status stanovnika.

Dugovi za struju naprimer - nikad veci. Pa normalno je kad je struja poskupela u poslednjih nekoliko godina 40% a plate realno opale za 20-30%. Ne ide to tako.

Mi koji posecujemo forume nemamo blage veze kako zive ljudi... sticajem okolnosti zbog nekih istrazivanja ja sam to video, to je strasno. I to u Beogradu. I pored toga sto su zaposleni. To je 80% Srbije.

Socijalni status mora da se sredi i to je osnova drzave.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 21:09 - pre 131 meseci
Citat:
Jedno kucanje karte je 72 dinara. Skoro dve litre dizla.

A ja to uradim od AMSS do Kalenic pijace za 2 stanice!Gde je tu logika?
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 21:13 - pre 131 meseci
Citat:
cozmo_im:
Sa cenom karte od 50 dinara i dnevne od 100 dinara ubili bi se od kinte vise nego po ovim sadasnjim cenama.

50 dinara karta!?!?!?

Pa to je čist lopovluk!!!! Karta ne sme da košta više od 2 dinara!!!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 21:23 - pre 131 meseci
^Aleluja,konacno da se i ti slozis.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
95.180.55.*



+395 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 21:56 - pre 131 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: A ja to uradim od AMSS do Kalenic pijace za 2 stanice!Gde je tu logika?

Da teska glupost. Normalno je da pri ulazu otkucas kartu sistem zabelezi na kojoj si stanici usao , i pri izlasku jedan check-out kartice
i da ti skine sa kredita proporcionalno koliko si se kilometara vozio . Povecalo bi prodaju sigurno za 30% ...
Ali to je po svemu sudeci za Bus-Plus sistem SF .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 22:29 - pre 131 meseci
Citat:
cozmo_im

Kada to bude transparentno, kada cene budu na nekom realnom nivou (niko ne trazi da karta kosta 10 dinara, ali 50-60 je apsolutno realno, kao i da mesecna za zaposlene ne ide preko 15 do 20 evra maksimum), kada se korisnicima usluga pokaze gde ide novac, kada nema tajkuna koji muljaju sa svim i svacim, onda ce i narod drugacije da se ponasa.
A kako je to realno? Jel si ti mozda vrsio neka ozbiljna racunanja pa si dosao do te cifre? I sta ce da se desi ako smanje cenu na 50 dinara i prodaja se ne poveca 3 puta kao sto ti kazes nego ostane ista? Nema od toga cosmo nista, taj sto je ne placa danas 70 ne bi je platio ni da je 2 dinara, jel znas zasto? Zato sto ne mora, hebe mu se da plati kad moze da ne plati i da se odveze lepo gde je krenuo bez da snosi ikakve konsekvence. Uostalom, ako si tako siguran da bi platili 20 dinara jeftiniju kartu zasto se onda ne kucaju 2 od 3 puta? Zar to nije isto?

Opet kazem, nema od povecanja naplate karata nista dok se ne poveca naplata kazni. Dokle god nema kazni, transport ce za pojedinca biti nisko na listi prioriteta za placanje, a svuda u svetu je visoko na 3-4. mestu Od plate koju dobijes prvo placas hranu, smestaj, garderobu i transport. Tek onda dolaze cigare, izlasci, letovanja/zimovanja i ostali luksuzi. Interesantno bi bilo videti kako izgleda ova lista kod onih sto se svercuju u Beogradu :)
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?25.06.2013. u 22:31 - pre 131 meseci
Citat:
cozmo_im:Ono sto je potrebno je smanjenje cena mesecnih karata u odnosu na primanja u Srbiji.

Mislim da je u ovoj situaciji tesko nezaposlenom da izdvoji 1100 dinara mesecno za mesecnu dopunu... ali mozda 500-600 dinara i moze.

A za šta će nezaposlenom mesečna karta kad ne putuje na posao? Ako mu treba da ide po kafićima, splavovima, stadionima, tržnim centrima onda neka plati tržišnu cenu od 3500 din kao i onaj ko sam zarađuje svoj hleb a ne grebe se od matoraca.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Bus Plus Beograd Srbija u cemu je tacno fora?

Strane: << < .. 33 34 35 36 37 38 39 40 41

[ Pregleda: 142137 | Odgovora: 809 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.