Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

elitemadzone.org :: MadZone :: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 113649 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...09.08.2012. u 10:01 - pre 142 meseci
Citat:

Obzirom da je budzet NASA-e tek delic budzeta predvidjenog za vojsku, pravo pitanje bi bilo kojiq ce im tako skupa vojska.

Kako koj ce im, pa vojska otme nafte kolko oces, a ovo ce kitu da nadje na marsu :)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...09.08.2012. u 21:59 - pre 142 meseci
IMHO, ova misija se isplatila samo u pogledu pozitivnog PR-a po US, pa taman nista drugo ne pronasli. Dovoljno je videti kompleksnost sletanja, pa da se kaze - hej, ovo je zaista nesto.

Da je malo pameti, kad bi tu lovu koju skucavaju na armiju i ratove van USA granica, ulozili u naucnike i tehnologiju - npr. ovakve stvari 10%, suzbijanje siromastva 10%, medicina/lekovi/helthcare 30%, i ostatak od 50% za pronalazenje alternativnih izvora energije (fuzije, solarnih panela u kosmosu koji salju energiju na zemlju itd.).

Onda bi ostali sila br. 1, jer bi sa ponudom takve tehnologije svojim (potecijalnim) buducim saveznicima (posebno novih izvora energije), mogli da biraju ko ce da im postane saveznik, red bi bio dugacak... al' jbg, brze pare su u otimanju i ratovima, nametanju svoje politike i interesa na silu, uz serviranje providnih floskula koje nista ne znace - nazalost - a potencijal je ocigledno veliki.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.22.*



+303 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...09.08.2012. u 23:11 - pre 142 meseci
Citat:
boccio: a ovo ce kitu da nadje na marsu :)
Znas kako, to bi bio mnogo veci uspeh nego da nadje bilion tona nafte :)

Prva 360 panorama(mucih se da nadjem, pa videh da je vijay vec postavio u drugoj temi (pa kradem:) ))):
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 13:13 - pre 142 meseci
Citat:
kad bi tu lovu koju skucavaju na armiju i ratove van USA granica, ulozili u naucnike i tehnologiju ....


pa ulazu, sta mislis odakle stizu pare u budzet, iz budzeta u nauku, nego od rata i srodnih industrija...
banalizujem :)

nego, sta je cilj ove misije, posto vidim da je odjedared vrlo popularna u javnim medijima ?
poslednja slicna misija koja je meni kao laiku bila interesantna je slanje sondi u atmosferu saturnovog meseca, kada su snimili zvuk vetra sa tog dalekog sveta.
to je meni bilo fascinantno, da svojim usima cujem vetrove sa Titana...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 13:37 - pre 142 meseci
Utvrđivanje da li su na Marsu nekada postojali uslovi za život.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 21:46 - pre 142 meseci
Da li je neko informisan postoji li neki audio snimak i da li uopste nekih informacija ima o audio varijanti tokom mislije/dogadjanja Curiosity-ja? Hvala.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 21:47 - pre 142 meseci
Audio snimak cega?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 22:17 - pre 142 meseci
Zvuka na Marsu, fon okoline... samog vozila, instrumenata na vozilu a pri upotrebi... mnogo toga.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 22:23 - pre 142 meseci
A to...
Hm, ne znam da li postoji mikrofon na roveru, a i da postoji, sta bi cuo? Isto sto i na Zemlji, prilikom testiranja, samo mnogo slabije, zbog redje atmosfere....
Meni licno bi bilo zanimljivo da cujem zvuk sa Marsa, makar vetra koji udara u taj mikrofon....ali mislim da to nema neku upotrebnu vrednost... :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 22:30 - pre 142 meseci
To me interesuje - da li ima neku upotrebnu vrednost?! Obzirom na drugaciji sastav atmosfere, bilo bi zanimljivo cuti kako zvuce "poznati" zvuci. A, naravno, mene licno zanima kako "zvuci Mars", kao sto ti rece, pa makar i zvuk vetra odande. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 22:41 - pre 142 meseci
Citat:
Sceka:
.....bilo bi zanimljivo cuti kako zvuce "poznati" zvuci...


Svakako bi bili mnogo tisi, a mozda bi bilo i promene u visini tona, zbog razlicitog sastava atmosfere i razlicite brzine prostiranja zvuka. Siguran sam da ovo moze da se simulira i primeni na zvuk snimljen na Zemlji....ali bez obzira, dok god znas da je to snimljeno na zemlji, nije to prava stvar :)

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
*.opera-mini.net.



+627 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 22:49 - pre 142 meseci
Kako to mislite: ima li upotrebnu vrednost? :)

Citat:
Sceka:...postoji li neki audio snimak i da li uopste nekih informacija ima o audio varijanti tokom mislije/dogadjanja Curiosity-ja? Hvala. Pozdrav!


da li igra ovo:
blogs.esa.int/mex/2012/08/06/audio-recording-the-sounds-of-an-alien-descent/

Trenutno, telefonom je teško provreriti: da li je ok i istinito...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 22:50 - pre 142 meseci
Huygens je snimao audio na Titanu. Prije njega cini mi se da je Venera 13 nosila mikrofon i nesto snimila.
Od misija na Mars one koje su imale mikrofone ili su propale ili su mikrofoni iskljucivani radi nekih drugih problema.

 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 23:13 - pre 142 meseci
Od cega nastaju ti vetrovi? Strujanje kog gasa?
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 23:17 - pre 142 meseci
Citat:
Flo33:
Od cega nastaju ti vetrovi? Strujanje kog gasa?


http://en.wikipedia.org/wiki/Mars#Atmosphere

Ugljen dioksid 95%, ostalo azot, argon i nešto kiseonika i vodene pare. Takođe i prašina.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...10.08.2012. u 23:55 - pre 142 meseci
Prosto mi je neverovatno da nikada nije bilo zivota u tim okolnostima.

Da li neko zna dobar dokumentarac o Marsu ili generalno o nasoj galaksiji? Nikada me nesto nije zanimalo dublje da ulazim u tematiku, ali me sada ovaj Curiosity bas zaCuriositirao :)

POz
 
Odgovor na temu

Intensity

Član broj: 293004
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...11.08.2012. u 00:21 - pre 142 meseci
Citat:
Flo33:
Prosto mi je neverovatno da nikada nije bilo zivota u tim okolnostima.

Da li neko zna dobar dokumentarac o Marsu ili generalno o nasoj galaksiji? Nikada me nesto nije zanimalo dublje da ulazim u tematiku, ali me sada ovaj Curiosity bas zaCuriositirao :)

POz

Pronadji serijal "Wonders of the Solar System" (nema ga na YT posto ga je BBC uklonio). Ako ti se dopadne onda pronadji i "Wonders of the Universe".

A odgledaj i ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=wGCOmVQiRNY
 
Odgovor na temu

zivojin322
zivojin kepcija
ruma

zivojin322
Član broj: 147356
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+78 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...11.08.2012. u 08:21 - pre 142 meseci
Znam da je off..... ali



malo od svega
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...11.08.2012. u 08:39 - pre 142 meseci
Citat:
3way: A to...
Hm, ne znam da li postoji mikrofon na roveru, a i da postoji, sta bi cuo? Isto sto i na Zemlji, prilikom testiranja, samo mnogo slabije, zbog redje atmosfere....
Meni licno bi bilo zanimljivo da cujem zvuk sa Marsa, makar vetra koji udara u taj mikrofon....ali mislim da to nema neku upotrebnu vrednost...


Ne postoji, mikrofon nije deo opreme rovera
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...11.08.2012. u 11:37 - pre 142 meseci
U tako retkoj atmosferi, malo bi se sta i moglo cuti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 113649 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.