Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

elitemadzone.org :: MadZone :: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 113687 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...31.08.2012. u 07:35 - pre 141 meseci
3way,ne razumem.Ti zbog drogiranja i znas da se tada vidi.Ja se ne drogiram pa pitam,posto se oslikavaju univerzumi kako da te *male*zastave nema da se covek simbolicno potseti na Amstronga.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...31.08.2012. u 08:01 - pre 141 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: 3way,ne razumem.Ti zbog drogiranja i znas da se tada vidi.Ja se ne drogiram pa pitam,posto se oslikavaju univerzumi kako da te *male*zastave nema da se covek simbolicno potseti na Amstronga.


To je kao kad dete pita kako to da kila gvožđa nije teža od kile perja, kad znamo da je gvožđe teško, a perje lako Zastava se ne vidi zato što bi za to bio potreban teleskop prečnika 200 metara, a trenutno najveći imaju prečnik oko 10 metara
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...31.08.2012. u 09:41 - pre 141 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: To je kao kad dete pita kako to da kila gvožđa nije teža od kile perja, kad znamo da je gvožđe teško, a perje lako :D Zastava se ne vidi zato što bi za to bio potreban teleskop prečnika 200 metara, a trenutno najveći imaju prečnik oko 10 metara :)

Zapravo, 1kg gvozdja je u svakodnevnim uslovima teze od 1kg perja :)
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...31.08.2012. u 09:42 - pre 141 meseci
Zato što je zastava visoka oko metar, a planeta malo više od metar Ako te zanima i kako to izgleda u formulama i brojevima, imaš ovde:

http://www.rocketroberts.com/astro/flag_on_moon.htm
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...31.08.2012. u 15:30 - pre 141 meseci
Mislim da nije nikako u redu da mesate u ovu temu Apollo misije. Ako se NASA bavila prevarama, sad se sigurno ne bavi vise i glupo je od ove teme praviti prepucavnje oko toga.
Realno...
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...31.08.2012. u 19:34 - pre 141 meseci
Mozda nije 100% on topic ali je daleko vise on topic od ovih teorija zavere… Dakle, da podelim :)


Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...31.08.2012. u 21:00 - pre 141 meseci
Pobrisao sam gomilu offtopica.
Tema je o Marsu, ne mesajte mnogo Mesec u pricu.
Teorije zavere o sletanju na Mesec i Mars mozete u posebnim temama u forumu Ultra Madzone. Za Mesec vec postoji, ne pokrecite novu. Ako je zakljucana, to znaci da je zavrseno sa tim - ne pokrecite novu.


 
Odgovor na temu

Herkul
Beograd

Član broj: 39370
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...04.09.2012. u 18:59 - pre 141 meseci
Drustvo, sta mislite o Mars One projektu?

http://mars-one.com/



Zvuci prilicno neverovatno, ali ono ... nada umira zadnja. :)
86,45% svih istrazivanja je izmisljeno
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...04.09.2012. u 19:22 - pre 141 meseci
Nema teorije da će biti nešto od toga, bar ne u bližoj budućnosti Privatnici mogu da organizuju letove u orbitu i slične stvari, ali iza tako ambicioznih projekata mora da stane cela zemlja ili čak više zemalja zajedno, do tada ništa
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...04.09.2012. u 22:10 - pre 141 meseci
Po svemu sto sam dosad naucio o letovima u svemir, mislim da je skroz nerealno i da tako nesto moze u najboljem slucaju biti vidjeno tek za nekoliko decenija.
Najveca prepreka u svemu je cena lansiranja jednog kilograma u svemir. Koliko god smesno zvucalo, ali raketni motori su jedino sto imamo i pritom se nisu nista dramaticno razvali u ovih pola veka koliko otprilike traje njihov razvoj. Problem kod ovakve vrste misija i projekata je sam covek. Zbog coveka je potrebno dosta opreme, a ta oprema znaci mnogo kilograma za lansiranje i slanje. Pogledajte samo koliko traje vec sklapanje ISS-a. A letilica koja bi prenela par ljudi do Marsa, bi morala da ima neku slicnu slozenost. Jos vec problem je operma na samom Marsu koja treba da se koristi na duge staze i bude komforna, da tim ljudima boravak tamo ucini dovoljno prihvatljivim. Tu se, koliko sam ukapirao prica o boravku na dosta duge staze. Treba uzeti u obzir da nam je potpuno nepoznato kakav uticaj bi bio na covekovu psihu dug boravak na stranoj planeti! Tamo nema domorodaca i drugacije flore i faune, pa da boravak ucini zanimljivim. Mislim da su to velika i vrlo znacajna pitanja za takvu misiju i da se do odgovora na njim mora doci postepeno u vise faza, a ne da se odma uskace u takvu situaciju.

Mislim da je realniji scenario za pocetak oformiti jednu vrstu ISS-a u orbiti Marsa, koja bi dalje sluzila kao odskocna daska za ljudske operacije na povrsini planete. Ovo bi omogucilo brzi i laksi povratak, odnosno cirkulaciju ljudi koji cine stalnu posadu takve stanice. Takodje oni bi mogli da primaju i instaliraju posiljke opreme koja bi dalje sluzila za postepenu, daleko ozbiljniju konstrukciju prve baze na Marsu. Bitan faktor je mogucnost da se ti ljudi realtivno lako vrate odande, a svakako je lakse vratiti se iz orbite, nego sa povrsine. Boravak na povrsini Marsa bi za coveka trebao da postane stalan kad obezbediti tehniku kojom ce moci sa lakocom da postigne orbitu kojom moze da se lansira nazad ka Zemlji. Treba imati uvek na umu da je svaka operacija na Marsu zavisna od materijala i opreme koja stize sa Zemlje. Sto znaci da sve letilice i sva vozila koja ce da opsluzuju coveka na Marsu moraju biti visekratne namene i veoma izdrzljive i dugotrajne.
Ima tu jako mnogo komplikacija i faktora koji otezavaju covekovu prisutnost na Marsu.

Jedan od glavnih preduslova za prvi veliki ljudski korak ka Marsu je razvoj SSTO - single stage to oribt, visekratnih letilica. Ovakav pristup svemiru bi konacno omgucio brzi i jednostavniji i na kraju jeftiniji pristup svemiru. Dok se takva tehnologija ne razvije do prakticne upotrebe, orbite oko Zemlje nece videti ozbiljne kolicine opreme, koja je dalji uslov za lakse organizovanje velikih misija.

Nego... kad smo vec kod tih tema, dali je nekom poznato i igra li ovo: Orbiter Space Flight Simulator? Ako ima vec iskusnih igraca i zainteresovanih, mozda bi mogli da se okupimo na posebnoj temi da razmenjujemo malo iskustva, skupljamo nove Orbitnautere itd...
Realno...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...04.09.2012. u 22:51 - pre 141 meseci
Malo sam se igrao sa Orbiterom, nije losa stvarcica.
Medjutim, meni je mnogo zanimljivija stvar Celestia. To je simulator svega i svacega u Svemiru - od Zemlje i Suncevog sistema, preko svemirskih misija, pa do prikaza Death Star-a, Tatuina i brodova iz Zvezdanih staza. Ljudi su napravili i ogroman broj "educational" dodataka, modela stvarnih i SF brodova, hires tekstura itd...koji uz finu animaciju i propratni tekst govore o zamislivom i nezamislivom :) Sam program ima oko 500mb, a sa dodacima to vrlo lako izadje na nekoliko gigabajta i obezbedi sate zabave.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...04.09.2012. u 23:59 - pre 141 meseci
A znam Celestiu, sjajna stvar. Jako me bila odusevljavala kad sam je otkrio (a bogami, bilo je jako davno, skoro da znam od pocetka za nju). Steta je sto se projekat previse zakucao. No, Celestia ima sada adekvatnu zamenu, koja ce prerasti i u mnogo ozbiljniji simulator koji ce pored Celestie, Orbitera fuzionisati jos par slicnih projekata. Stvar je realtivno nova, razvija se tek oko 2 godine i poprilicno je daleko stigla s obzirom da na njoj radi samo jedan covek:
Space Engine

A Orbiter je ekstra zezalica cim se malo udje u stos ;)
Realno...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.09.2012. u 03:15 - pre 141 meseci
Lansirajuci za Zemlje se necemo nagledati velikih misija. Dok se ne izgradi odskocna daska na Mesecu (odakle je mnogo lakse lansirati raketu) ili neke vrsta orbitalne stanice, nece biti velikih (a ni brzih, a ni jevtinih) pomaka na ovom polju.
Mislim da je neko vec postavio video ovde na temi Cannons to the Planets sto isto moze biti dobro resenje, dok Space Lifts (Elevators) ne postanu stvarnost bar... :) ...mada po recima Dr. John Hunter (predsednika ove kompanije koja stoji iza ideje topova) ni liftovi nece skoro... No, liftovi su mu neka vrsta konkurecije, pa treba uzeti sa rezervom takve tvrdnje. :)


- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.09.2012. u 07:20 - pre 141 meseci
A sve to zajedno su corava posla sve dok se time bave mesnate kase hiperosetljive na trivijalne stvari kao sto su promene u temperaturi okruzenja, sastavu gasa u kojem se nalaze ili brzine kojom se krecu, itd., itd.… Ali o tome nekom drugom prilikom, da ne idem u offtopic.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...05.09.2012. u 12:50 - pre 141 meseci
To lansiranje sa Meseca bi bilo realno da smo mi vec tamo na Mesecu. Ovako nema smisla, prebacivati do Meseca ogromnu kolicinu opreme, pa onda odande lansirati dalje negde. Zasto bi to radio, kad na putu do mesec svejedno moras da se dignes za Zemlje. Na kraju to ispadne samo ekstra zezanje zbog potrebe da se prethodno spustis na povrsinu meseca. Generalno, mislim da ce Mesec zavrsiti kao Antarktik, niko tamo nece imati nekog posebnog interesa da zabada nos osim naucnih ekspedicija.
Realno...
 
Odgovor na temu

Herkul
Beograd

Član broj: 39370
Poruke: 35
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...07.09.2012. u 02:28 - pre 141 meseci
Pazi, kapiram da bi kolonizacija Marsa bila moguca i sa sadasnjom tehnologijom, jedino sto bi bila uzasno skupa, tako da dok se ne pojavi neki ekonomski interes do toga ne verujem da ce da dodje. I Kolumbo kad je trazio pare za svoju ekspediciju od Spanaca trazio je da bi nasao blizi put za Indiju a ne novi kontinent za kolonizaciju. Da je trazio pare za novi kontinent sumnjam da bi ih dobio.

MarsOne projekat mi se cini da je korak u pravom smeru, u smislu da pokusavaju da nadju neku racunicu.

BTW gde se dade onaj link za pracenje teme preko email-a? Nisam bio na ovom forumu par godina.
86,45% svih istrazivanja je izmisljeno
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...07.09.2012. u 07:12 - pre 141 meseci
Da ne pominjemo Mesec i kilograme.Gospoda bi mogla da novac usmere na zemaljsku klimu i resavanje buducih
klimatskih katastrofa,a ne izvlacenje love za neka istrazivanja u prazno.Oni da su sposobni da se spuste bilo
gde,pa otimali bi novac tim koji ga imaju za razbacivanje,pa bi gujice slikali na Mesecu a ne pored nekih hotela.
Dubaji i slicno.Mars bi sacekali.Masine prvo,molim vas,bez guranja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...07.09.2012. u 07:56 - pre 141 meseci
Citat:
Herkul: BTW gde se dade onaj link za pracenje teme preko email-a? Nisam bio na ovom forumu par godina.

Odmah iznad prvog posta na strani, sa desne strane, crveno.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...07.09.2012. u 08:16 - pre 141 meseci
Ovo su vec paradoksalne stvari,da projekat od 100 milijardi bude ugrozen a spasi ga jedna cetkica.
Sta onda reci za projekte kao Mars,kakvih tu problema moze biti,a resiti ih na ovaj nacin.Nismo spremni
za ovakve avanture.

http://www.kurir-info.rs/cetki...vemirsku-stanicu-clanak-399326
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...07.09.2012. u 09:54 - pre 141 meseci
Nisu uopšte paradoksalne, svakako da oni tamo gore ne mogu da trknu do najbližeg hipermarketa i kupe što im treba, moraju se snalaziti sa onim što imaju, kako znaju i umeju Vrhunski obavljen posao na kraju
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Curiosity" sutra ujutro - biti ili ne biti...

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 113687 | Odgovora: 199 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.