Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42537 | Odgovora: 284 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 20:34 - pre 142 meseci
Danas je svet bi svedok, zlocina, masakra, nad radnicima, rudarima koji se bore za svoja prava. Hladnokrvna egzekucija demonstranata od strane policije, pri cemu je taj akt Junznoafricka policija proglasila aktom samoodbrane.
Pogledajte sami na RTS portalu :
Masakar rudara
Na B92 vest je totalno drugacija,
Protest rudara-18 ubijenih.
Gde je Amnesty, gde su silne nevladine organizacije za odbranu ljudskih prava, Medjunarodna organizacija rada, gde su svi, gde je UN. A da oni su svi u Siriji gde prate razvoj situacije, i oznacavaju ratne zlocince.

ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 20:44 - pre 142 meseci
Pre jedno godinu dana drugar mi u svojoj radnji posle neke polemike o ljudima rekao jednu strasnu stvar u kojoj izgleda ima istine.

RATOVI POSTOJE DA BI LJUDI BILI BOLJI.
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 20:50 - pre 142 meseci
Ma koja je ovo kapitalisticka gamad, rudnik proizvodi platinu, dnevna proizvidnja je sigurno par miliona dolara, strajk koji traje vec neko vreme, znaci gubitak od desetak miliona dolara. U cilju zastite profita, sta je to 18 ubijenih rudara... Vest o sukobima sam citao jos prekjuce, kada je na strajkace, krenulo obezbedjenje kompanije-privatna vojska vlasnika rudnika, bilo je isto mrtvih, ali posto se strajkaci nisu pokolebali, stize policija i drzavni represivni aparat da zastiti profit kompanije....Sramno, sramno!!!!
POdsecam da ratovi takodje iznose na povrsinu i najgore iz ljudi!!!!!
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
*.ptt.rs.

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 20:51 - pre 142 meseci
@Zmej, a pazi vest na Blicu:
Nema zrtava, jedna osoba krvarila, pucali gumenim metcima.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/...etke-na-rudare-u-Juznoj-Africi
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 21:12 - pre 142 meseci
Ma strasno je strasno....Sad ide medijski spin, u vestima se javlja i da su juce navodno poginula dva policajca. Pa na BBC javljaju da su demonstranti bacali molotovljeve koktele, kada je policija pokusala da ih rastera suzavce i vodenim topovima......
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 21:30 - pre 142 meseci
Citat:
Kompanija "Lonmin", u čijem je vlasništvu rudnik, saopštila je da je štrajk nelegalan i da će oni koji se sutra ne vrate na posao dobiti otkaze.


Super je to kad kompanija procenjuje zakonitost nekog štrajka. Kako se mi toga nismo setili!? Ili, čekaj, možda jesmo?
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 23:10 - pre 142 meseci
A evo i Juzno Africke tv stanice i njihovih vesti, znaci medijski spin samo tako, i snimak masakra iz drugog ugla!!!!
http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=RPB8_tJXUOc
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Hapless joint

Član broj: 297301
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+497 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 23:21 - pre 142 meseci

To sto je sredinom proslog veka kapitalizam na nesto zalicio je bila iskljuciva posledica komunizma na drugoj polovini planete.
Tresle su se tamo gace, pogotovu dok je Staljin bio ziv, te je nekakav boljitak bio iznudjen konkurencijom.
Sada, kada konkurencije vise nema, kapitalizam se polako, logicno i "prirodno" vraca u svoju cauru, u svoju srz.

Polako ce se ukidati sindikati i pravo na strajk, deca od 12 godina ce polako steci pravo na "slobodu izbora" da rade po 12 sati dnevno u rudnicima, svako malo se moze procitati da su penzioni fondovi na izdisaju i starosna granica za odlazak u istu se polako povecava - sto u prevodu znaci postepeno ukidanje prava na penziju, ista stvar se polako desava i sa zdravstvenom zastitom, jaz u platama i uopste socijalne razlike su sve vece i vece, politicari sve vece marionete kapitala, policija i vojska dobijaju sve veca ovlascenja, masovna zabava za zaglupljivanje mozgova je sve veca i veca, sve je vise i vise liberalnih mozgonja okolo koji sve ovo racionalizuju kao pozitivno i kao napredak ... i tako ...
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!16.08.2012. u 23:25 - pre 142 meseci
Strasno, zamisli policiju koja hladnokrvno puca iz dugih cevi, i to bez upozorenja, bez pucanja u vazduh, pa barem u noge da su im pucali. Strasno.

P.S. A Blicu su izgleda jedino bitni Cecina deca i njihovi fb statusi, VRHUNSKO DILETANTSTVO!!! Mislim da cu posle ovoga prestati da obilazim Blicov sajt van sportskih strana.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 04:31 - pre 142 meseci
Ako je tačno ono što piše u gotovo svim vestima, a to je da su štrajkači bili naoružani, onda je policija uradila odličan posao i sprečila stradanja širih razmera. Šta je trebalo da urade, da donesu tacnu sa kolačima i kažu "Izvinte, gospodine sa mačetom, da li ste možda za jednu vanilicu ?" ? Da su bili nenaoružani, možda bi bilo moguće rasterati ih samo batinama.
Citat:
Ma koja je ovo kapitalisticka gamad, rudnik proizvodi platinu, dnevna proizvidnja je sigurno par miliona dolara, strajk koji traje vec neko vreme, znaci gubitak od desetak miliona dolara. U cilju zastite profita, sta je to 18 ubijenih rudara... Vest o sukobima sam citao jos prekjuce, kada je na strajkace, krenulo obezbedjenje kompanije-privatna vojska vlasnika rudnika, bilo je isto mrtvih, ali posto se strajkaci nisu pokolebali, stize policija i drzavni represivni aparat da zastiti profit kompanije....Sramno, sramno!!!!

Pa nego šta je posao države nego da između ostalog zaštiti profit kompanije ? Zašto misliš da ti treba da imaš pravo na zaštitu svog profita, a kompanija nema ? Ne, nego treba da puste da jedna kompanije gubi milione dolara i propadne, zato što neki tamo sa mačetama hoće da izboksuju veće plate. I šta onda dobijaš ako im popustiš ? Da sutra svaka šuša koja nije zadovoljna svojim primanjima izađe na ulicu i mlatara mačetom dok ne dobije veću platu ?
Citat:
Super je to kad kompanija procenjuje zakonitost nekog štrajka. Kako se mi toga nismo setili!? Ili, čekaj, možda jesmo?

Pa naravno da će kompanija da proceni, ne zakonitost toga, nego da li će da dozvoli štrajk kao metodu za traženje većih plata. Znači, ako je kompanija u privatnom vlasništvu, na vlasniku je da odredi da li je politika firme da dozvoljava štrajkove ili ne. Ako ne dozvoljava, onda nemaš prava na štrajk i ćao, već ako si nezadovoljan, lepo daš otkaz i idi gde ti bolje. I treba da podele otkaze svim ovim štrajkačima i nađu one koji hoće da rade. Ako ne nađu nikoga da radi za te pare, sami će povećati platu, kako i treba da bude, a ne štrajkovima. Čist zakon tržišta.
Citat:
Polako ce se ukidati sindikati i pravo na strajk, deca od 12 godina ce polako steci pravo na "slobodu izbora" da rade po 12 sati dnevno u rudnicima, svako malo se moze procitati da su penzioni fondovi na izdisaju i starosna granica za odlazak u istu se polako povecava - sto u prevodu znaci postepeno ukidanje prava na penziju, ista stvar se polako desava i sa zdravstvenom zastitom, jaz u platama i uopste socijalne razlike su sve vece i vece, politicari sve vece marionete kapitala, policija i vojska dobijaju sve veca ovlascenja, masovna zabava za zaglupljivanje mozgova je sve veca i veca, sve je vise i vise liberalnih mozgonja okolo koji sve ovo racionalizuju kao pozitivno i kao napredak ... i tako ...

A šta tu tačno ne valja i šta tu tačno nije napredak ? Naravno da trebaju da se ukinu prava na štrajk. Jedno je protest kada se boriš za neka prava koja su ti ugrožena i to pravo treba da ima svaki građanin. Ali, plata nije nikakvo pravo, već ekonomska kategorija i kao takva, predmet je dogovora između poslodavca i radnika. Dakle, ako si ti pristao da radiš za neku platu, onda ćuti i radi ili idi kod poslodavca i traži veću, pa ako ne možeš da je dobiješ daj otkaz i traži novi posao. A ne da obustavljaš poslovni proces i koštaš firmu gomilu para, i ideš sa mačetom da tražiš veću platu. Na šta to liči ? No, ja da sam na mestu te kompanije, ovako bih to rešio. Lepo bih im povećao plate koliko traže... ali bih odmah potom pokrenuo sudski proces i tražio obeštećenje za gubitke koji su napravili obustavljanjem poslovnog procesa. Pa bi na papiru imali veću platu, a u praksi bi ceo život radili za džabe dok ne otplate celu sumu. Pa da ih vidim onda.

Što se tiče penzije, naravno da treba da se ukine ta glupost zvana državna penzija, jer predstavlja koncept koji je neodrživ u praksi i samo uljuljkava ljude u nekakvu lažnu sigurnost. Ako nisi primetio, u svim razvijenim zemljama vlada trend opadanja prirodnog priraštaja, tako da je sve veća razlika u broju penzionera i radno sposobnog stanovništva i to u korist penzionera. I odakle ćeš ti onda da odvajaš pare za penzije kada se ta razlika još više poveća ? Nego lepo da se ta glupost ukine, a ljudi neka sami brinu o penziji tako što će da ulažu u privatne fondove, životna osiguranja, štednju u banci... itd. Ima milion načina da se čovek obezbedi za starost.

A ovo ostalo nije ni vredno pomena. Pričaš kao da su političari neki sveci koji bi eto dušu dali narodu, samo da nije kapitala koji ih kontroliše. Ako pod političarima misliš na vlast, izvini, ali moram da ti razbijem iluzije. Od kada postoji ljudski rod i način da se beleži istorija... uvek je vlast bila ta koja je tlačila, a raja ta koja je trpela. S vremena na vreme se tu pojavljivao neki dobrodušni vladar, ali je mnogo češća bila istuacija da ti vladar odrubi glavu ako mu se eto iz nekog razloga ne sviđaš. I niko im nije mogao ništa. I šta, to je kao bolji sistem, nego ovaj gde političari imaju mnogo manju moć ? I šta je loše u tome da kapital bude taj koji vlada ? To je barem merljiva kategorija. Da bi se stvarao kapital, potrebni su zadovoljni i produktivni ljudi i upravo zato danas imamo situaciju da su u tzv. kapitalističkim zemljama u kojima se, jelte, "ne poštuje čovek, nego samo novac", uslovi na radu i plate mnogo veći nego u nekim drugim zemljama. Dakle, mnogo bolji sistem, nego da te neki tamo kralj otera na njivu da radiš za dobrobit kraljevstva i nešto hrane.

Komunizam nije ništa bolji od toga. Isto imaš nekog velikog vođu koji umesto tebe misli o svemu i procenjuje koliko čega trebaš da imaš i traži od tebe da radiš isključivo za dobrobit društva, a ne za svoje lične i "sebične" motive. Izvini, ali to nije prirodno. Kako ja mogu da budem motivisaniji da radim za kompletno društvo u koje spadaju i neki tamo u nekakvim vukojebinama koje nikada u životu nisam video niti ću videti, nego ako radim za sebe i svoju porodicu koje viđam svaki dan. Sasvim je dovoljno to što postoji instituacija plaćanja poreza čime se namiruju stvari koje su od javnog interesa i važne za društvo u celini. Kome se to ne sviđa, ima Severnu Koreju, pa nek ode da proba kako izgleda život kada se država pita za sve... i koliko ćeš da jedeš i da li smeš da koristiš mobilni i koje ćeš kanale na TV-u da gledaš i kada ćeš da se*eš. Ali što je najbitnije, bićeš zaštićen od kapitalista i niko neće morati da te tera da radiš za novac. Jednostavno će da te strelja ako nećeš da radiš.

[Ovu poruku je menjao Marko_L dana 17.08.2012. u 05:44 GMT+1]
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 07:27 - pre 142 meseci
Citat:
Marko_L:
Ako je tačno ono što piše u gotovo svim vestima, a to je da su štrajkači bili naoružani, onda je policija uradila odličan posao i sprečila stradanja širih razmera. Šta je trebalo da urade, da donesu tacnu sa kolačima i kažu "Izvinte, gospodine sa mačetom, da li ste možda za jednu vanilicu ?" ? Da su bili nenaoružani, možda bi bilo moguće rasterati ih samo batinama.


I ja sam u prvi mah pomislio tako a onda sam pogledao snimak. Nije bilo hitaca upozorenja, pucnja u vazduh, pojedinačne paljbe... ništa. Samo rafalna paljba dok ima metaka u okviru :(
Nije sve crno beli i istina je obično negde u sredini, ali ovo je zaista masakr.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 07:50 - pre 142 meseci
Ovo je cist masakr. Ovakva akcija moze da bude opravdana jedino ako su ovi bili naoruzani vatrenim oruzjem. Za rasterivanje demonstranata i strajkaca postoje sasvim delotvorne metode, koje ne ukljucuju pucnjavu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 08:17 - pre 142 meseci
Citat:
3way:
Ovo je cist masakr. Ovakva akcija moze da bude opravdana jedino ako su ovi bili naoruzani vatrenim oruzjem. Za rasterivanje demonstranata i strajkaca postoje sasvim delotvorne metode, koje ne ukljucuju pucnjavu.

Ako nisu bili naoruzani vatrenim oruzjem, vec hladnim, nije bilo razloga da ne idu po nekoj uhodanoj proceduri (vodeni topovi ili nesto slicno, suzavac, gumeni meci, psi, pa onda metak medju oci).

Mada, shvatite jednu stvar - ovo je jedan snimak od 30 sekundi, mi apsolutno ne znamo sta se tamo desavalo. To da bude jasno. Kako mozete biti sigurni na osnovu snimka od 30 sekundi da nije bilo hitaca u vazduh? Mozda su ih ispaljivali poslednjih pola sata? Ovo moze biti i masakr i samoodbrana...

Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Jericho

Član broj: 161511
Poruke: 248
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+449 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 08:18 - pre 142 meseci
Citat:
Marko_L:
Ako je tačno ono što piše u gotovo svim vestima, a to je da su štrajkači bili naoružani, onda je policija uradila odličan posao i sprečila stradanja širih razmera. Šta je trebalo da urade, da donesu tacnu sa kolačima i kažu "Izvinte, gospodine sa mačetom, da li ste možda za jednu vanilicu ?" ? Da su bili nenaoružani, možda bi bilo moguće rasterati ih samo batinama.


Na stranu sto si napisao esej umesto posta, kada vise verujes agencijskim vestima nego svojim ocima, kako mislis da ce neko da cita tvoje misljenje o bilo cemu?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 08:21 - pre 142 meseci
Citat:
boccio:
Mada, shvatite jednu stvar - ovo je jedan snimak od 30 sekundi, mi apsolutno ne znamo sta se tamo desavalo. To da bude jasno. Kako mozete biti sigurni na osnovu snimka od 30 sekundi da nije bilo hitaca u vazduh? Mozda su ih ispaljivali poslednjih pola sata? Ovo moze biti i masakr i samoodbrana...


Naravno. Samo, neko ko se brani od vatrenog oruzja ne stoji ko kip na sred ledine, nego trazi najblizi zaklon....

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 08:26 - pre 142 meseci
Citat:

Marko_L:
Naravno da trebaju da se ukinu prava na štrajk


S obzirom da je ovo jedini efikasni mehanizam koje radnici imaju da izbore svoja prava da li se slažeš da onda lepo treba ukinuti i obaveze koje radnici imaju?

plus još jedno:

Citat:
Da bi se stvarao kapital, potrebni su zadovoljni i produktivni ljudi i upravo zato danas imamo situaciju da su u tzv. kapitalističkim zemljama u kojima se, jelte, "ne poštuje čovek, nego samo novac", uslovi na radu i plate mnogo veći nego u nekim drugim zemljama. Dakle, mnogo bolji sistem, nego da te neki tamo kralj otera na njivu da radiš za dobrobit kraljevstva i nešto hrane.

Molim te, nabroj mi uspešne kapitalističke zemlje gde radnici nemaju pravo na štrajk.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 08:29 - pre 142 meseci
Zato sam i rekao ono "ako", jer se na osnovu snimka ne može ništa zaključiti, a po vestima se pominje svašta od toga da su bili naoružani motkama i kamenjem, pa do toga da su nosilii mačete. Istina, nigde se ne pominje vatreno oružije, ali ni mačete nisu tako bezazlene igračke. Tako da, ako su ovi krenuli u nekakav juriš sa tim nožekanjama, možda nije bilo vremena da se koristi standardna procedura koja uključuje vodene topove i suzavce. U svakom slučaju, kako god, mislim da veće plate ne treba da se traže štrajkom, a pogotovo ne ako isti uključuje bilo kakvo oružije, makar to bilo i obično kamenje. Da je to bio miran protest verovatno niko ne bi stradao, nego bih ih rasterali, najglasniji među njima bi verovatno dobili otkaze i sutra na posao.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 08:32 - pre 142 meseci
Citat:
S obzirom da je ovo jedini efikasni mehanizam koje radnici imaju da izbore svoja prava da li se slažeš da onda lepo treba ukinuti i obaveze koje radnici imaju?

Kao što već rekoh, veća plata nije nekakvo zagarantovano pravo, nego je to nešto što radnik dogovara sa poslodavcem. Ugrožavanje prava bi bilo da ih neko, šta znam fizički maltretira na poslu, oni podnesu tužbu, a sud odbije da to procesira. E to bi već bila ugrožena prava i onda bi podržao da krenu i sa tenkom na policiju i sudske ustanove.
Citat:
Molim te, nabroj mi uspešne kapitalističke zemlje gde radnici nemaju pravo na štrajk.

Ja nisam rekao da nemaju. Rekao sam da ne treba da imaju, jer bi time sistem bio još efikasniji, tj. ne bi se gubilo vreme na gluposti. Uostalom, ajde i štrajk kao štrajk, nek se igraju deca. Ali, video bih šta bi se desilo u tim uspešnim kapitalističkim zemljama da rulja krene mačetama na policiju.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 08:51 - pre 142 meseci
^pravo na strajk je zakonsko pravo, a nije stvar firme da "procenjuje". Mislim kad bi vlasnik procenjivao ne bi nikad bilo vreme za strajk, odprilike kao u starom Egiptu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!17.08.2012. u 08:53 - pre 142 meseci
Citat:
Hapless joint:

To sto je sredinom proslog veka kapitalizam na nesto zalicio je bila iskljuciva posledica komunizma na drugoj polovini planete.
Tresle su se tamo gace, pogotovu dok je Staljin bio ziv, te je nekakav boljitak bio iznudjen konkurencijom.
Sada, kada konkurencije vise nema, kapitalizam se polako, logicno i "prirodno" vraca u svoju cauru, u svoju srz.

Polako ce se ukidati sindikati i pravo na strajk, deca od 12 godina ce polako steci pravo na "slobodu izbora" da rade po 12 sati dnevno u rudnicima, svako malo se moze procitati da su penzioni fondovi na izdisaju i starosna granica za odlazak u istu se polako povecava - sto u prevodu znaci postepeno ukidanje prava na penziju, ista stvar se polako desava i sa zdravstvenom zastitom, jaz u platama i uopste socijalne razlike su sve vece i vece, politicari sve vece marionete kapitala, policija i vojska dobijaju sve veca ovlascenja, masovna zabava za zaglupljivanje mozgova je sve veca i veca, sve je vise i vise liberalnih mozgonja okolo koji sve ovo racionalizuju kao pozitivno i kao napredak ... i tako ...


vrlo dobro zapazanje.

Sto se tice evrosocijalizma on je delom pomognut bio posotjanjem SSSR, ali sreca po kapitaliste je bila i sto su to bile godine velikog privrednog rasta pa se moglo ici sa raznim socijalnim programima koji su se tu i tamo poceli pretvarati u perverzije. Danas nema nista od toga.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 42537 | Odgovora: 284 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.