Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 42533 | Odgovora: 284 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!02.09.2012. u 19:32 - pre 141 meseci
Od fine post rasprave dodjosmo do glupoce.
Vidi blue82,mozda je takva provokacija i prouyrokovala da neko prvi opali.Sta ti meni glup,bub,bum,taka bum.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!02.09.2012. u 19:36 - pre 141 meseci
Citat:
Blue82: Za to ti je potrebna jedna metla i 5 kolega policajaca koji glume gomilu.

To je potpuno identično kao i u realnosti.
Ima vježbač da se usere u gaće od straha na toj vježbi, isto kao i u realnosti.
Život mu je ugrožen od kolega glumaca sa metlama - ima da se napumpa adrenalina više nego biciklista na Tur d' Francu i puca iz bazuke (tj. kišobrana) još gore nego u video igrici.

Citat:
Blue82: E glup li si Odine...

Izgovoreno iz tvojih usta kao produkt tvog mozga - ovo je ustvari kompliment :)
Fala i uzdravlje!
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
109.121.51.*



+322 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!02.09.2012. u 20:48 - pre 141 meseci
E moram jos ovo jer ovo je stvarno vrhunac gluposti.
Da li mislis da vatrogasac nije mnogo puta pre vezbao u uslovima bez adrenalina mnoge situacije koje ga u realnosti mogu zadesiti? Mislis da vatrogasac dodje pred auto koji gori a u njemu je osoba bez svesti i onda tako naprzen adrenalinom panici i smislja sta bi bilo dobro da uradi? Ne dragi moj, on je to mnogo puta vezbao cak i zamisljajuci kola, i tacno zna sta kojim redosledom treba da uradi bas zato sto je to izvezbao ciste glave, nebrojeno puta ponavljao isto, i sto je to postao gotovo automatizam. Naravno uvek postoji i nepredvidjena situacija a onda se opet na osnovu mnogo prethodno naucenih i izvezbanih situacija smislja resenje. Da li da razbije staklo, da li da pocne gasenje ispod haube, rezervoara, ili unutrasnjosti, cime da razbije staklo ako zeli da ga razbije, da li da gasi vodom, penom ili rucnim aparatom itd, itd.

Specijalne jedinice (ako cemo vec da se bavimo pucnjavom) svakodnevno vezbaju upade u razlicite objekte, grese i pri tom uce BEZ ADRENALINA da bi na kraju kada adrenali proradi prepoznali situaciju. Tacnije sva "krizna" zanimanja imaju takve vrste vezbi od spasilackih sluzbi pa na dalje.

Padobranci nebrojeno puta prolaze kroz procedure u kriznim situacijama iz jednog razloga. Vremena za reakciju ima toliko malo, da ukoliko pocnu da misle svojom glavom i izmisljaju procedure, sasvim sigurno ce tragicno zavrsiti. Za gotovo svaku situaciju postoji procedura koju oni znaju u pola noci, koju su ucili HLADNE GLAVE i samo zbog toga mogu bez razmisljanja da prmene isto.

Dakle on uopste ne mora da se uplasi kisobrana, dovoljno je samo da prepozna situaciju. Ponavljanje je majka znanja. Ako i ovo trebam da ti objasnjavam...

Stvarno pocni malo da radis na sebi.

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!02.09.2012. u 22:43 - pre 141 meseci
^ Pa pazi, sve sto si napisao u ovom postu iznad je tacno, teorijski, laicki posmatrano - osim primedbi na licnost diskutanta sa kojim se prepu..., odnosno, sa kojim razgovaras.

Medjutim! Nema te vezbe koja moze da ti ukaze na realnu situaciju u kojoj mozes da se nadjes. Ne znam da li si pricao sa vatrogascima koji su bivali okruzeni vatrom, krizna situacija u realnom, stvarnom zivotu - ja jesam. Ne znam da li si pricao sa nekim policajcem koji je stajao ispred cevi oruzja uperenog u njega i pucano iz njega - ja jesam. Ne znam da li si pricao sa nekim iz specijalnih snaga/jedinica koji su bili u situaciji kad je vatreno oruzje bivalo upereno u njega i pucano na njega - ja jesam. Ne znam da li si pricao sa nekim snajperistom koji je bio opkoljen - ja jesam (sa bratom svojim). Ne znam da li si ucestvovao u ratu i bio u kriznim situacijama, sa adrenalinom ili bez - ja jesam. Ne znam da li je neko u tebe licno ikada u zivotu uperio vatreno oruzje i bio spreman da ga upotrebi ili upotrebio - u mene jeste.

Iz mog iskustva ti mogu reci da mnogo gresis, mnogo! Mozes milion puta da provezbas stresne situacije na ovaj ili onaj nacin, milion puta!, ali kad se nadjes u stvarnom zivotu ispred samo jedne cevi koja je okrenuta prema tebi...! Ako nemas takva licna iskustva nema nikakve, ali apsolutno nikakve sanse da razumes o cemu pricam, nema sanse. Ako imas takva iskustva onda ne vidim ni jedan jedini razlog da pises ono sto pises.

Naravno, postoje ljudi koji nemaju ljudskost u sebi i ne poznaju varijantu "uzbudjenja" normalne osobe ali takvi slucajevi su patologija i lako se prepoznaju i eliminisu iz svih sluzbi koje imaju dodira sa javnoscu. Ali to je posebna prica koja nema veze sa temom, nikakve.


Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 02.09.2012. u 23:55 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!03.09.2012. u 07:20 - pre 141 meseci
Sceko, mogao si ispricati onu priču kad je TVOJ kum prvi na svijetu nabavio video rekorder, baš mi se nešto dojmilo.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnicka prava u JAR. Masakar rudara!!!!

Strane: << < .. 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 42533 | Odgovora: 284 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.