Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kolima na Sardiniju iz BGa

elitemadzone.org :: MadZone :: Kolima na Sardiniju iz BGa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11792 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kolima na Sardiniju iz BGa30.08.2012. u 11:02 - pre 142 meseci
@ventura

ako ti je prosečna brzina celog puta 120 km/h, to znači da ti je brzina na tempomatu između 180 i 200 što znači da ti je potrošnja bar 9 litara a ako te zadesi i neka kazna može da te košta i mnogo više od 200e povratna karta.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kolima na Sardiniju iz BGa30.08.2012. u 14:48 - pre 141 meseci
Citat:
jnk
ako ti je prosečna brzina celog puta 120 km/h, to znači da ti je brzina na tempomatu između 180 i 200 što znači da ti je potrošnja bar 9 litara a ako te zadesi i neka kazna može da te košta i mnogo više od 200e povratna karta.

Rekoh već, nije stvar u ceni već i u fleksibilnosti... Kad bi računao amortizaciju (ratu auta + kasko + održavanje + gume), na sve direktne troškove puta tipa gorivo i putarine, to mu dođe još dodatnih 150-200 evra za te amortizacione troškove, što ukupno znači nekih 250-300 evra.. Tako da put autom sigurno nije jeftiniji od aviona, pa čak i sa nekim dosta jeftinijim autom...

A za kazne, Srbija nije problem, u Mađarskoj samo moram da pazim da imam sitno 20-30 evra da im ne dajem previše, a u Austriji usporim na 150kmh i niko me ne dira..
 
Odgovor na temu

jjevtić
Janko Jevtić
apr
Novi Beograd

Član broj: 298134
Poruke: 11
*.home.otenet.gr.



+21 Profil

icon Re: Kolima na Sardiniju iz BGa03.09.2012. u 20:48 - pre 141 meseci
svaka čast ako sabiješ put do beča za 5 sati.


ja sam putovao par puta, ali tad nije bila izgrađena obilaznica, a ovaj koridor do horgoša je bio u izgradnji, ali svejedno nikad nisam sabio ispod 6 sati od parkinga do parkinga, iako sam mađarsku vozio uglavnom oko 160, osim m0, i austriju sam takođe gazio preko ograničenja.....


elem ako imaš auto koji može da sabije soma kilometara po rezervoaru, i ako već imaš vinjete za mađarsku i beč, mislim da je sasvim realno da se taj put sabije za 5 sati malo jačom vožnjom....



elem kad sam išao poslednji put kolima nedavno pre toga sam išao avionom i znam da me je taj put avionom koštao manje nego kolima.


da dodam da od bečkog aerodroma do beča saobraća i s ban u kome je karta 3 evra, ide ređe nego CAT u kome je karta 12 eura, recimo na pola sata, i staje na gomilu stanica, ali se uštedi 9 eura po pravcu, što nije zanemarivo. a do bg aerodroma postoji i autobus 72 sa dobrim taktom, a karta pola eura. tako da put od do aerodroma ne mora da bude skup.




 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Kolima na Sardiniju iz BGa03.09.2012. u 21:09 - pre 141 meseci
@jjevtić:

Rekord na relaciji BG-VIE za koji znam je nešto manje od 4 sata, ali uz posebne uslove :)

Evo kako ja vozim BG-Beč:
BG-Horgoš, oko 120min
Granice sa vinjetama, 15-20min
HUN Granica - Budimpešta, 65min
Budimpešta obilazak, 20-25min
Budimpešta - AUT Granica, 65min
AUT Granica - Ulazak u Beč/OMV rafinerija, 30min

E sad, ako je neka gužva na granici, to može da bude još X sati na sve to (ja sam letos čekao 5.5-6 sati na Horgošu na prelazak)... Ali generalno osim par nedelja leti, gužve nema...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kolima na Sardiniju iz BGa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11792 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.