Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novi svetski poredak

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi svetski poredak

[ Pregleda: 1867 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Novi svetski poredak01.09.2012. u 23:12 - pre 141 meseci
http://www.b92.net/biz/vesti/s...09&dd=01&nav_id=639435

Odo ja da ucim mandarinski.

Posle BRIK-a dolazi RCEP i EU, US, cao zdravo sa primatom u ekonomiji.


Mada mi se to sve cini nekako stidljivo i uzdrzano. Ja ne znam sta ti ljudi cekaju. I da se jos poveze top 8 izvoznika nafte u pricu, zapadnjaci ce kinezima biti kinezi.
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Novi svetski poredak01.09.2012. u 23:24 - pre 141 meseci
Sta cekaju?

Verovatno niko ne sme da se digne iznad zapada dok USofA ima >5000 nuklearnih glava i vojni budzet kao ostatak sveta.

Ako i uspeju da stave zapad u drugi plan, pitanje je da li bi USofA i zapad mirno predao zezlo ili bi pokrenuli novi svetski rat. Iako, mnogi misle da bi to bilo kobno po civilizaciju (i.e. Ivan Dimkovic) sve su sanse da bi to bio vrlo verovatan scenario u slucaju gubitka prve pozicije (po mom misljenju).

Ponovo aktuelni pokret nesvrstanih:

http://en.wikipedia.org/wiki/Non-Aligned_Movement

U sustini cela juzna hemisfera u jednom "monolitnom"(vrlo uslovno receno) bloku.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Novi svetski poredak02.09.2012. u 00:10 - pre 141 meseci
In other news :)

Citat:
US will shift focus from Middle East to Asia Pacific, Barack Obama declares
Barack Obama has pledged to expand America's military in the Asia Pacific as a "top priority" as he declared the US intends to shift its focus from the Middle East.

The US president said America was "all in" for the coming Asian century and the region was crucial to his country's economic recovery.
"As we end today's wars, I have directed my national security team to make our presence and missions in the Asia-Pacific a top priority," he said.
"Reductions in US defence spending will not – I repeat, will not – come at the expense of the Asia-Pacific..."

http://www.telegraph.co.uk/new...fic-Barack-Obama-declares.html

Citat:
Leon Panetta: China should not fear new US military focus on Asia-Pacific
US defence secretary attempts to assuage Beijing's fears over strategic rethink and dismisses claims it will heighten tension


Leon Panetta dismisses idea that US focus on Asia is aimed at containing China.
Defence secretary Leon Panetta has dismissed claims that America's military refocus towards the Asia-Pacific will fuel conflict in the region or pose a threat to Beijing.

http://www.guardian.co.uk/worl...eon-panetta-china-asia-pacific

Nego, nemaju Kinezi i ekipa tamo cega da se boje, ipak, opste je poznato kako su reshavani USA "problemi" na bliskom istoku, i sirom planete :).
Ako ih budu "resavali" na isti nacin, istom metodikom, eto nama WW3...



...
Moje neko misljenje je da ce da im zapate neki mutirani virus, onako slucajno i nedokazivo... sto ne bi bio prvi put u istoriji.

Onda ce, zacudo, USA firme prve da pronadju efektnu vakcinu, vakcinishu svoje i EU primarno (pokupe $$$, po slicnoj strategiji kao sa svinjskim gripom) - kao nema se dovoljno vakcina, proizvodni kapaciteti itd...
Na taj nacin ce kod sebe efektno smanjiti populaciju starih i bolesnih, kako i onih koji nemaju kesha za vakcinu (dakle nisu produktivni, ili pripadaju najnizoj lestvici drustva - jedu budzet preko socijale) ...

Zatim kad se Azija raspadne, posle nekoliko meseci, pritecice im "u pomoc".

Epilog, stanje snaga ostaje isto, tj. "lider" ostaje lider... bez i jednog isapaljenog metka - samo bogatiji za nekoliko decimala. Taman da se malo "prebiju" oni dugovi, smanji generalno (neproduktivna) populacija, "pokrene" zapadna industrija (barem farmaceutska). "Win-win" :). Naravno, samo pod uslovom da Kinezi ne izvedu nesto slicno... al' to bi onda ionako bio WW3.

Jes' da je ovo pisanije pravo stivo za teoriju zvere, al' me u opste ne bi iznenadilo da se upravo tako nesto dogodi - nekako mi mnogo realnije zvuci od cinjenice da ce za 20 godina Ameri i EU, ako se ovako nastavi, biti ti koji ce dobijati ostre kritike, dok ce Kinezi sirom sveta voditi glavnu rec, uvoditi unilateralne sankcije kome stignu, i osvajati - pardon - "oslobadjati" zemlje koje nemaju (demo/kino/shatro)kratiju... tj. imaju tu nesrecu, da imaju ono sto Kini trenutno treba i vlade koje nisu kooperativne :)

Druga opcija, je naravno, da se udruze "zajedno", "tolerishu" svoje "razlicitosti" ... mada, to ce tesko da ide sa ekipom - "we will prevail". Pre ili kasnije ce doci do tacke preloma - a onda ce biti ko sada u UN-u, ono, super sto vi imate pravo veta - al' kad zrelo razmislimo, nama UN, medjunarodno pravo, i slicne gluposti, uopste ni ne trebaju...



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 02.09.2012. u 03:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Novi svetski poredak

[ Pregleda: 1867 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.