Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Alimentacija od strane nezaposlenog lica

elitemadzone.org :: MadZone :: Alimentacija od strane nezaposlenog lica

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30458 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica07.09.2012. u 23:02 - pre 141 meseci
a boldovano ? Nista podvuceno ? Neka tetovaža makar ??

hahahakhr hahakhh
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 00:08 - pre 141 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
Dexic:...
Sud dodeljuje majci decu u vecini, da ne kazem maltene svim, slucajevima. Koliko % vremena su deca kod mene, toliko i zelim da ucestvujem novcano. Ako su stalno kod majke (sto ja ne zelim...) sta ja imam od toga?
...

Ostalo sto si rekao i nekako ali ovo sto sam boldovao i podvukao bode oci vristeci! Pa valjda "sta deca imaju od toga" - treba da bude prioritet ma o cemu da se radi. Ovako vrlo ruzno zvuci, a ne verujem da si takav u sustini. Medjutim, tako si napisao i zvuci surovo, mislim da nema potrebe da se elaborira?

Pazi... jedno je voleti decu. Drugo ako ih neko uvek huska protiv tebe, ona "ne zele" da budu sa tobom i slicno. Ako je tako, pa sta onda stvarno treba ti da ih izdrzavas???

Ja se itekako nadam da ni priblizno tome necu morati da prozivim, ali moram da planiram :) A kad vidim svet oko sebe, skoro uvek vidim situacije gde majka dobije decu, otac je "uvek kriv" i placa, a decu ne vidi :(

Ja bih radije da su deca kod mene, i da ona ne mora nista da placa nego da su kod nje i da ja treba da placam! Zar ovo nije u stvari kako roditelj treba da se oseca? Zeli da bude sa decom i da ih izdrzava - a ne da ona odu ko zna gde, nikad ih ne vidi i kao im placa...

@bachi konkretno: to sto je 5000 stvarno zalosna cifra je nebitno ako se uzme da roditelji u ovoj zemlji sa mnogo manje izdrzavaju decu!
Ne znam tvoj konkretan slucaj, i sve dok ne dobijem moci citanja misli na daljinu necu znati :)
Ali moje licno misljenje, da u vecini slucajeva treba ima suprotno trenutnoj lgoici, tj. ko hoce i dobije decu, nema da dobija nista.


I da rezimiraim:
- ako muskarac nece dete, treba da moze da ucestvuje samo sa pola cene abortusa. Ako zena hoce dete, na njoj je da ga dalje izdrzava
- ako muskarac hoce dete a zena nece, nazalost za njega, treba biti njen izbor (ipak ga ona nosi 9 meseci i njen zivot mora da se fokusira na dete)
- ako oboje odluce da imaju dete, i razvedu se, ko hoce da deca budu sa njim, i dobije decu, ne dobija nista. Ako mogu da se podele pola vremena sa jednim, pola sa drugim roditeljem, OK, znaci nijedan i ne treba da placa.
Posto je to jako nerealno osim za male gradove, zbog distance/drustva/skola, verovatno ce dete pripasti jednom roditelju - e pa jbg, neka ih on izdrzava.

Jel' tvoja zena hoce da deca budu sa njom pola vremena? Neka joj ih, i onda i ne treba da placa
Jel' ti hoces da budu sve vreme sa tobom? Nema para!
Jel' ona NECE da budu sa njom? E onda je los roditelj, treba da placa.

Ne slazete se? Znaci po vama trenutni sistem funkcionise i korektan je?:)
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 07:27 - pre 141 meseci
Citat:
bachi:
Vi koji komentarišete i teoretišete na ovu temu, a nemate decu, mogu da vam poručim da vas sve pozdravlja moja bivša žena koja koristi iste argumente i koja smatra da mi je i 5000 dinara previše, jer to "ionako trošim na sebe" (samo je dnevni boravak 4600 dinara mesečno za đaka prvaka/drugaka).
Prema tome, prestanite da teoretišete i filoSofirate i prst na čelo i izračunajte koliko koštaju najosnovije stvari za dete i onda pročitajte vaše poruke ponovo.
Prosto ne mogu da dođem k sebi kada vidim šta ovaj Dexic piše...

Kao otac dva deteta i clan porodice koja zivi od jedne osrednje plate veoma te razumem i zao mi je sto si u takvoj situaciji.
Nazalost, ocigledno je da si naleteo na nekog skota. Sama cinjenica da je dete kod tebe govori da nesto sa majkom nije u redu jer da je zelela uzela bi dete sigurno, a ne da kuka za par hiljada koje sigurno potrosis na dete.
Ipak, postoje roditelji koji zaista novac od izdrzavanja deteta trose iskljucivo na sebe i deca im sluze samo kao pioni u igri "izmuzi sto vise para". Za takve treba da postoji mehanizam kontrole. Ti ovoj grupi sigurno ne pripadas i ne treba da se osecas prozvano i povredjeno.
Sve najbolje :)
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 10:48 - pre 141 meseci

Citat:
Dexic:...


I da rezimiraim:
- ako muskarac nece dete, treba da moze da ucestvuje samo sa pola cene abortusa. Ako zena hoce dete, na njoj je da ga dalje izdrzava
- ako muskarac hoce dete a zena nece, nazalost za njega, treba biti njen izbor (ipak ga ona nosi 9 meseci i njen zivot mora da se fokusira na dete)
- ako oboje odluce da imaju dete, i razvedu se, ko hoce da deca budu sa njim, i dobije decu, ne dobija nista. Ako mogu da se podele pola vremena sa jednim, pola sa drugim roditeljem, OK, znaci nijedan i ne treba da placa.
Posto je to jako nerealno osim za male gradove, zbog distance/drustva/skola, verovatno ce dete pripasti jednom roditelju - e pa jbg, neka ih on izdrzava.

Jel' tvoja zena hoce da deca budu sa njom pola vremena? Neka joj ih, i onda i ne treba da placa
Jel' ti hoces da budu sve vreme sa tobom? Nema para!
Jel' ona NECE da budu sa njom? E onda je los roditelj, treba da placa.

Ne slazete se? Znaci po vama trenutni sistem funkcionise i korektan je?:)

Boze, kakav si ti.....Ako muskarac nece dete, a zena je trudna, i onda ima pravo na izdrzavanje, dok je trudna. I ne moze jedan da ga izdrzava, jer je brojnim modjunarodnim konvencijama, na kraju i nasim zakonom predvidjeno pravo deteta da ga roditelji izdrzavaju, u mnozini. Ne postavljaju se pitanja prava roditelja, vec prava dece koja su na prvom mestu. Ali, kao sto si reko vrtimo se u krug.....Ti imas svoje misljenje, koje je za mene nerazumno, ali na srecu, tvoje misljenje ne deli i zakonodavac koji je odredio obavezu roditelja da izdrzavaju svoju decu.

ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 11:38 - pre 141 meseci
svim ljudima koji podrzavaju abortus mogu da kazem samo jedno:

zao mi je sto vas nisu abortirali !

Abortus je ubistvo, tu nema nikakve sumnje jer kakva je razlika izmedju ljudskog zivota u utrobi majke ili malog novorodjenceta van te utrobe kad je i jedno i drugo jedan isti covek ? Meni je neverovatno da dok vecina ljudi sa pravom smatra ubistvo deteta necim najgnusnijim u isto vreme abortus smatra kao nesto sasvim normalno.

A naposletku, sta znaci ne zele dete ? Znaci seks bez obaveza je okej, to zele, ali ako dodje dete onda ga ne zele. Da li su culi mozda za kondome, plodne dane ?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 15:42 - pre 141 meseci
A da li si ti cuo da kondomi, plodni dani i sta to nije garancija nikakva? Ni ona fora iz Naked gun sto sam postavio klip nije garancija :)
Sta je bolje, abortus ili da dete zivi sa roditeljima koja ga ne zele? Hoces ti da ga preuzmes/izdrzavas? Izvoli... nemoj drugima da svoje misljenje i zelje poturas.
(iako licno ne bih nikako zeleo da moja zena abortira, ja ne pricam moje misljenje o tome, vec razmatram pravo ljudi, koje ne razmisljaju kao ja)
Izlgeda da je svima gnusna pomisao da neko moze da ne razmislja kao vi, pa vam i ne pada na pamet da se stavite u tudju kozu. Ja mogu.


@zmej, to sto je nesto u zakonu, ne znaci da je korektno. Reci mi, za konkretan slucaj da otac ne zeli dete, a majka zeli, zasto bi otac trebao da placa vise od pola cene abortusa? Mani me kondoma, uzimam slucaj da nije uspela kontracepcija. Mani trentuni status quo zakona iz konzervativnog doba. Objasni znaci, svojim recima/tudjim/nebitno, ali argumentuj, zasto bi otac morao da preuzima odgovornost za nesto za sta postoji (u vecini normalnih drzava) zakonska mogucnost da se prekine?
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 15:51 - pre 141 meseci
Sta lupas bre Dexic, gde moze otac da kaze ja ne zelim dete, pre rodjenja deteta i necu da placam izdrzavanje, i on bude oslobodjen, lupas kao otvoreni prozor.....Izgleda da si preziveo sutiaciju "uhvati frajera na bebu"! A ako si frajer da svrsavas do kraja i da pumpas ima i da placas....
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 16:10 - pre 141 meseci
Citat:
Dexic:
A da li si ti cuo da kondomi, plodni dani i sta to nije garancija nikakva? Ni ona fora iz Naked gun sto sam postavio klip nije garancija :)
Sta je bolje, abortus ili da dete zivi sa roditeljima koja ga ne zele? Hoces ti da ga preuzmes/izdrzavas?


postoje i druge metode kontracepcije.

Opet pitam sta znaci ne zele dete ?

Seks je za zabavu slazem se, ali tokom seksa se i zacinju deca. Ne zele decu, nema problema, imaju xy metoda kontra-cepcije. Nece ni to ? E pa sad, koliko godina onda imaju ?

Zivot kad se zacne on se zaceo. DNK embriona je isti onaj koji ce taj covek imati i kroz 60 godina ako se rodi. To je samo jedna fantazija ljudi da abortus nije nista, a ustvari je ubistvo.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 16:13 - pre 141 meseci
To što Dexic priča sa deljenjem troškova i plaćanjem ima nekog smisla, samo mi se ne sviđa ideja da se deca žongliraju od roditelja do roditelja kao da su kruške... Ne može dete jedne nedelje živeti kod mame, a druge nedelje živeti kod tate, osim u vrlo retkim slučajevima da oba roditelja žive u komšiluku.. Pa i tada ne znam koliko je psihički zdravo za dete da ima dva života i da nikada ne zna na čemu je.

A apropo abortusa, svakako je bolje da žena abortira ukoliko iz bilo kog samo njoj znanog razloga ne želi dete, nego da posle to dete završi u domu, ili još gore u kući gde ga niko ne želi. Isto tako ako muškarac ne želi dete, on mora da ima pravo da se nešto pita. Tehnički možda ne toliko da može da prisili ženu na abortus, ali bi svakako trebao da može da se zakonski u potpunosti ogradi i bukvalno da stavi do znanja toj ženi da ona na osnovu deteta neće moći jednog dinara da dobije od njega.

Trenutno je situacija takva da žene kad nanjuše nekoga sa novcem, to vide kao izlaz iz sopstvene loše materijalne situacije i rešenje svih svojih problema... Tu se onda dešavaju navlačenja na seks u toku ovulacije i priče "slobodno svrši u mene, na piluli sam", da buše kondome, da žena prstima ugurava spermu ako muškarac svrši po njoj, pa sve do bizarnosti da kopaji po kanti tražeći iskorišćen kondom kako bi zatrudnela... Potpuno je nadrealno gledati na šta su sve žene spremne, samo da izađu iz bede, a na to dete oni ne gledaju kao na dete i neku obavezu (šta je briga, ionako će imati dadilju koja će se brinuti o detetu) već na dete gledaju kao na izlaz iz bednog života.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 16:52 - pre 141 meseci
Citat:
zmej:
Sta lupas bre Dexic, gde moze otac da kaze ja ne zelim dete, pre rodjenja deteta i necu da placam izdrzavanje, i on bude oslobodjen, lupas kao otvoreni prozor.....Izgleda da si preziveo sutiaciju "uhvati frajera na bebu"! A ako si frajer da svrsavas do kraja i da pumpas ima i da placas....

tebe mrzi da citas - pitao sam za slucaj da NE USPE kontracepcija, ne da nije koriscena.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:00 - pre 141 meseci
Citat:
Braksi:
postoje i druge metode kontracepcije.

NIJEDNA od njih nije sigurna.

Citat:
Opet pitam sta znaci ne zele dete ?

Koristili barem jednu kontracepciju, i nije uspela, a ne zele dete. Ako treba dalje objasnjenje, predlazem recnik i pretrazivanje reci "zeleti" :)

Citat:
Seks je za zabavu slazem se, ali tokom seksa se i zacinju deca. Ne zele decu, nema problema, imaju xy metoda kontra-cepcije. Nece ni to ? E pa sad, koliko godina onda imaju ?

Cisto da te pitam... znas li ti da su neke metode "kontracepcije" u stvari abortus?:) (tj. neke deluju nakon zaceca, neke taman pre)
Jbg, nekima nije uzitak sa kondonom, nekima ne uspe druga kontracepcija.... misliti da su svi neki brdjani koji oce cist seks, nema kontracepcije nikakve je .... pogresno razmisljanje.

Citat:
Zivot kad se zacne on se zaceo. DNK embriona je isti onaj koji ce taj covek imati i kroz 60 godina ako se rodi. To je samo jedna fantazija ljudi da abortus nije nista, a ustvari je ubistvo.


Sta znaci zacet zivot?:) Zivot je zacet i kad se napravi spermatozoid pa ne stigne do destignacije jer je "od Milutina postao covek, ali Dragutina nigde nema".
Po tebi je sigurno zacet zivot otprilike interval oko oplodnje spermatozodiom? A zasto je to tako? Ko si ti da kazes da je bas tako a ne nesto drugo? Jer ti se cini da je od tada "zivot" ili osoba, a pre toga nije?
Ne misle svi tako, i dok nemas argumente da sve ubedis, samo izgledas kao jos jedna osoba zaostala u proslosti, koja misli da je pravu jer mu se cini da je tako, i sta ima drugi da kazu drugacije.
To sto ti mislis da je ubistvo je tvoja fantazija da si ti u pravu jer je to tvoje misljenje. Vidis, bez argumenata, ovo ce se samo vrteti u krug.

Jevreji smatraju da zivot pocinje i pre seksa maltene jer je masturbacija zabranjena :)
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.static.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:04 - pre 141 meseci
Treba uvesti škole sa stalnim boravkom, pa kad se matori razvedu ima da gledaju dete samo vikendima a školu da plaćaju zajedno. Osim što bi te škole morale biti kvalitetnije od Hogvortsa (oduzmeš sve odaje tajni i karakondžule) :)

Što se tiče dece ja mislim da to nije objektivna kategorija... Nekako imam osećaj da žene tu treba da imaju i veća prava i veće obaveze, ne zbog validne logike nego zbog društvenog sistema (kakav je u ovom trenutku). Tradicionalno gledana deca su ''ženska'' obaveza, i mislim da su deca poslednje sa čim treba eksperimentisati pri unapređenju društva.
Nije muškarac taj koji će da ima fiziološke i zdravstvene probleme. Nije li skoro žena umrla na porođaju, doduše zbog nekih bolničkih s*****, ali opet. Žena više ulaže u trudnoću i mora toga da bude svesna. Takođe način razmišljanja žena (apsolutna misterija) je verovatno evolutivno (u društvenom smislu) sposobniji za brigu o maloj deci, bez obzira na ljubav koju otac gaji. Kao što je muškarac fizički jači (ima dosta izuzetaka ali opet) tako je žena pažljivija, pedantnija i čistija (ima dosta izuzetaka ali opet) što je važno za malu decu.

Sve sam ovo izneo da podrižim jedno krajnje subjektivno mišljenje o trudnoći i abortusu:
Na majci je i odluka i odgovornost. Nesuđeni tata treba da ima mogućnost da traži to ,pri čemu bi učestvovao sa malo više od pola troškova. Ako ona hoće da rodi na njoj je odluka ali i dete kasnije. Ako ona neće da rodi on ne može da je spreči (i mora da učestvuje u plaćanju)
Takođe ako krije informaciju (ili ne zna) dok nije prekasno za abortus tu treba da budu neki zaštitni mehanizam za oca. (na primer ne mora da plaća alimentaciju ili može da oduzme decu)

A za one koji viču da je abortus ubistvo jer fetus ima DNA, nek se sete da i žitarice i prasići takođe imaju DNA. Prasići se i ritaju i brane (što je jedan od argumenata protiv abortusa). Abortus jeste ubijanje ali nije ubistvo, jer fetus nije svestan sebe. Pre bih rekao da je amputacija ali obrni okreni složiću se da nije moralno (opet mnoge stvari nisu) i bez obzira mogućnost za to treba da postoji jer život ume da bude i ružan i tužan a naročito ako nisi pozvan. Ti ljudi treba da jedu sami sebe ali bolje nego da to dete jede samo sebe dok odrasta. Tu crkva može jako da pomogne tako što će ostati stava da je to ubistvo i time doprineti društvu gde zakon ne može (još kada bi imali neki moralni autoritet pa prste da poližeš).

Kada su deca i trudnoća u pitanju, mislim da zakoni treba da budu okrutni, ali da treba ulagati u obrazovanje. Ljudi treba da se nauče pre nego što im se desi koje su posledice, treba da se nauče da nije sreća u parama i treba da misle o tim stvarima.
Kada bi ljudi imali dovoljno obrazovanja i skromnosti broj slučajeva koji moraju sudski da se obrađuju bi bio dovoljno mali da se možeš posvetiti pojedinačnom slučaju te utvrditi psihička stanja učesnika i na osnovu toga doneti odluku.
Bilo bi dobro da budućnost donese neke praktične ali i reverzibilne ali kontraceptivne metode
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:05 - pre 141 meseci
Citat:
ventura:
To što Dexic priča sa deljenjem troškova i plaćanjem ima nekog smisla, samo mi se ne sviđa ideja da se deca žongliraju od roditelja do roditelja kao da su kruške... Ne može dete jedne nedelje živeti kod mame, a druge nedelje živeti kod tate, osim u vrlo retkim slučajevima da oba roditelja žive u komšiluku.. Pa i tada ne znam koliko je psihički zdravo za dete da ima dva života i da nikada ne zna na čemu je.

Ne volim ni ja tu varijantu, ali realno ako su oba normalna roditelja moci ce da se dogovore, i ne treba im sud. Problem su ostali, i nazalost ne vidim drugi nacin da se odredi ko od roditelja zaista voli decu a ko ih iskoriscava.

Ovo sto si rekao za zene je nazalost tacno i jedan od razloga zasto kaste imaju nekog smisla, i zasto je trenutno stanje (da se uglavnom majkama dodeljuju deca i da se daje alimentacija) jako lose. Ali jbg, ljudi ne mogu da sagledaju celu situaciju, vec samo ono sto vide ili sta im se kaze, i ne razmisljaju dalje od toga!
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:08 - pre 141 meseci
Citat:
ventura:
To što Dexic priča sa deljenjem troškova i plaćanjem ima nekog smisla, samo mi se ne sviđa ideja da se deca žongliraju od roditelja do roditelja kao da su kruške... Ne može dete jedne nedelje živeti kod mame, a druge nedelje živeti kod tate, osim u vrlo retkim slučajevima da oba roditelja žive u komšiluku.. Pa i tada ne znam koliko je psihički zdravo za dete da ima dva života i da nikada ne zna na čemu je.


Kako bre ima smisla, ako je dete povereno bivsoj zeni na cuvanje i vaspitanje, ona onda da ga izdrzava, a otac da ga izdrzava, dva vikenda u u mesecu, znaci 4 dana mesecno, i 15 dana za vreme raspusta, a za ostale dane, nek se mama snalazi, iako je ostavila tatu.....Lupate gluposti, to ima smisla samo za ludake.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.static.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:12 - pre 141 meseci
I malo crne vedrine:

Pita jedinac sin u momačkim godinama ćaleta:
''Ćale kakav je tvoj stav o abortusu?''
Kaže mu ćale:
''Pitaj sestru''
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:14 - pre 141 meseci
Citat:
Shomi Li Jones:
Treba uvesti škole sa stalnim boravkom, pa kad se matori razvedu ima da gledaju dete samo vikendima a školu da plaćaju zajedno. Osim što bi te škole morale biti kvalitetnije od Hogvortsa (oduzmeš sve odaje tajni i karakondžule) :)

Ovo bi verovatno bilo najbolje resenje :)

Citat:
Takođe način razmišljanja žena (apsolutna misterija) je verovatno evolutivno (u društvenom smislu) sposobniji za brigu o maloj deci

Izvini, ali imas li ti dokaza o ovome? Ne mogu da se setim dobrog kontraprimera ali gledati nesto sa strane i SMATRATI da je tako jer izgleda da je tako, NE ZNACI da je tako.

Citat:
Takođe ako krije informaciju (ili ne zna) dok nije prekasno za abortus tu treba da budu neki zaštitni mehanizam za oca. (na primer ne mora da plaća alimentaciju ili može da oduzme decu)

E ovde dolazimo do najveceg problema... (koji nisam pominjao, jer i nemam ideju sta uraditi). Uvek se moze izvlaciti da nije bio tu, ona nije mogla da utvrdi ko je, tra la la...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:16 - pre 141 meseci
Citat:
zmej:
Kako bre ima smisla, ako je dete povereno bivsoj zeni na cuvanje i vaspitanje, ona onda da ga izdrzava, a otac da ga izdrzava, dva vikenda u u mesecu, znaci 4 dana mesecno, i 15 dana za vreme raspusta, a za ostale dane, nek se mama snalazi, iako je ostavila tatu.....Lupate gluposti, to ima smisla samo za ludake.


Sta si hteo ovde reci uopste?
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:21 - pre 141 meseci
Citat:
Dexic:


Ja bih isao na drugu varijantu: Jedan od roditelja (supruznik) hoce da njemu pripadnu deca - ima pravo da ne placa alimentaciju, BILO kome da se padnu psole!
Ako su muskarci uglavnom krivi, ne treba sve stavljati u isti kos.
Zakonska logika da se dodeli jednom roditelju a da drugi mora da placa pola (ili vise uglavnom!) je nebuloza.




Pa hteo sam da odgovorim na tvoju nebulozu da otac treba da placa izdrzavanje, dok se deca nalaze kod njega, a da kada nisu kod njega majka snosi sve troskove, eto to sam hteo da kazem.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.static.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:21 - pre 141 meseci
Citat:
Dexic: E ovde dolazimo do najveceg problema... (koji nisam pominjao, jer i nemam ideju sta uraditi). Uvek se moze izvlaciti da nije bio tu, ona nije mogla da utvrdi ko je, tra la la...

Pa brate lupio sam, brejnstorm. Uostalom zakone i pišu i tumače ljudi, tako da ako ostaviš prostora za disanje onaj ko presuđuje može svašta to fino da bude.

Citat:
Dexic: Izvini, ali imas li ti dokaza o ovome? Ne mogu da se setim dobrog kontraprimera ali gledati nesto sa strane i SMATRATI da je tako jer izgleda da je tako, NE ZNACI da je tako.


Nemam dokaza (bar ne u glavi) koju ne uključuju benigne primere. Moja tvrdnja i mišljenje su jako subjektivni i empirijski ali jako tačni :)
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Alimentacija od strane nezaposlenog lica08.09.2012. u 17:55 - pre 141 meseci
spermatozoidi nisu zivot jer od njih samih nikad ne bi nastao zivot kao ni od same jajne celije !

Neko rece bolje abortus nego zivot u domu ! Kakva ludost, kao da su svi domci osudjeni na propast i kao da nema posrnulih ljudi koji su imali oba roditelja. Licno da treba da biram pre bih se rodio kao svedski domac nego sin africkog poglavice.

Za mene je porazno i pomalo neshvatljivo ponasanje danasnjih ljudi koji zagovaraju tolika prava (evo neko spomenu prava zitarica) od kojih su neka potpuno bizarna, a ne zagovara se osnovno pravo na zivot ! Sve je to u sustini jedna opsta samozivost koja je danas zahvatila ljude. Hedonizam bez odgovornosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Alimentacija od strane nezaposlenog lica

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30458 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.