Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Motocikl za njive?

elitemadzone.org :: MotoZone :: Motocikl za njive?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23665 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Motocikl za njive?01.10.2012. u 19:26 - pre 140 meseci
Treba mi neki jeftin polovan motocikl koji bi mi služio za vožnju po seoskom makadamu i preko njiva.

Šta da kupim, i koliko para da spremim?
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.22.*



+303 Profil

icon Re: Motocikl za njive?01.10.2012. u 19:38 - pre 140 meseci
Rodjak je uzeo onaj tomos btn 50 (znam da je tomos i znam da je 50, a za ovo btn nisam siguran). Kosta oko 300e, i on ga koristi bas tako kako si ti opisao...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Motocikl za njive?01.10.2012. u 22:56 - pre 140 meseci
Skuter svakako nemoj da uzimaš. Mi smo ove godine nabavili tri skutera (dva pežoa i jedan kymco) za obilazak njiva, i mislim da trenutno nijedan nije ispravan.

Ja bi ti za njivu preporučio neki utility ATV. Sa tim možeš da obilaziš njive, a i ako treba možeš nešto preneti na tome ili povući.

Imaš ih od par hiljada evra pa do 20 hiljada evra.

Ti utility ATV-ovi izgledaju ovako:


Ako se odlučiš na tu varijantu, onda obavezno gledaj da bude utility (obično ima 4x4, mnogo jaču konstrukciju, nosače za teret), a ne ovakve igračke:
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
77.243.22.*



+303 Profil

icon Re: Motocikl za njive?01.10.2012. u 23:05 - pre 140 meseci
Citat:
ventura:
Imaš ih od par hiljada evra pa do 20 hiljada evra.
Citat:
pisac: Treba mi neki jeftin polovan

Sad sta je kome jeftino... :)
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Motocikl za njive?02.10.2012. u 06:39 - pre 140 meseci
Zasto bi vozio preko tudjih njiva? Nikom se ne bi svidelo da im tako nesto vozis preko njive i narusavas posed.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

boskela
Srbija,

Član broj: 304021
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: Motocikl za njive?02.10.2012. u 15:47 - pre 140 meseci
Citat:
fanfon: Zasto bi vozio preko tudjih njiva? Nikom se ne bi svidelo da im tako nesto vozis preko njive i narusavas posed.


Verovatno je mislio da vozi pored njiva po putu koji nije asvaltiran rupa do rupe i blato na sve strane a ne preko njiva...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Motocikl za njive?02.10.2012. u 19:57 - pre 140 meseci
Ne, baš na njive mislim. Doduše neobrađene. A i kroz šume. Venturin predlog je nepogodan za šume, a i ne uklapa se u "jefino" za mene. Za te pare bih kupio rađe dobar kros motocikl, bilo bi i zabavnije

Teren je težak, skutere sam odavno izbacio iz izbora jer bi mi verovatno kačili sredinom tela po zemlji, a i viđao sam ove polovne italijanske puknute po (baš toj) sredini.

Kako stoje stvari sa APN 6.. koja je razlika (pored dizajna) između njega i BT 50? A možda bih i mogao neki pravi kros motor da pogledam, za koliko bi mogao da se nađe neki u voznom stanju koji neće da se raspadne pri prvom skoku sa metar visine?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Motocikl za njive?02.10.2012. u 20:41 - pre 140 meseci
pisac@ pa dal si razmisljao o Tomos ATX ?! on je stvoren za njive i tako to a ima 49cm3 ! kao klinac imao sam ga dugo i stvarno je zahvalan i mozes lako sam da ga odrzavas! a i ne moras da ga preregistrujes!

a sad ako imas A kategoriju trenutno imam Kawasaki KLE on ima manje od 500cm3 pa je jeftina tablica! dobro se pokazao i novi i stariji model!
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
37.19.108.*



+303 Profil

icon Re: Motocikl za njive?02.10.2012. u 21:30 - pre 140 meseci
Citat:
pisac: Kako stoje stvari sa APN 6.. koja je razlika (pored dizajna) između njega i BT 50? A možda bih i mogao neki pravi kros motor da pogledam, za koliko bi mogao da se nađe neki u voznom stanju koji neće da se raspadne pri prvom skoku sa metar visine?

Gledano sa strane, ovaj BT ima vise snage, i deluje dosta robusnije od apenca...
Krosere (matore) gledam po oglasima ima za oko 500e (ima i na limundu ili kupindu, nisam siguran), sto se tice kvaliteta/upotrebljivosti nemam iskustva...
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Motocikl za njive?02.10.2012. u 21:41 - pre 140 meseci
Ovaj ATX me zainteresovao... ali je slabiji od BT50. Moram da odmerim šta mi je važnije, snaga i brzina ili amortizeri za skakanje. U stvari verovatno će cena polovnjaka da utiče najviše.

http://www.elitemadzone.org/p1422111

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Motocikl za njive?04.10.2012. u 17:12 - pre 140 meseci
Jeste slabiji ali je dugotrajniji, a zavrsice posao znatno jeftinije.

Ovaj snazniji zahteva motor(i odrzavanje) u top stanju, inace brzo izgubi "snagu", a na slabijem, ako ti je bas stalo, vremenom mozes da "dodajes" snagu, L karikom(i pripadajucim klipom), poliranjem ili brusenjem kanala, dizanjem kompresije...povecanjem kubikaze..

Poz
 
Odgovor na temu

ludidzora28
Milan Najerica
Mladenovac

Član broj: 159215
Poruke: 556
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.ludidzora.co.nr


+20 Profil

icon Re: Motocikl za njive?06.10.2012. u 10:25 - pre 140 meseci
A da li si razmislajo o Tomos CTX... dobijes i brzinu, i snagu i kros masinu, samo sto ima vise od 49ccm, a mogu da tvrdim da je kvalitetniji i od ATX-a, pogotovo od BT-a...

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Motocikl za njive?06.10.2012. u 18:47 - pre 140 meseci
Neću da polažem "A", a i treba mi nešto što jeftinije i lakše.

ATX je najbolji izbor.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Motocikl za njive?07.10.2012. u 22:18 - pre 140 meseci
Ventura,

ATV je potpuno neupotrebljiv po atarskim putevima u Vojviodini. Ima mnogo mana, a gotovo ni jednu prednost nad dvotockasem. Nabrojacu samo one najvece i neoprostive:

1. Ima pramalu sirinu traga da bi sva 4 tocka isla po oba kolotraga, a preveliki da bi sva 4 mogla da se uvuku u jedan pa ce uvek jedna strana truckati po capasu.

2. Ima male tockove i premali klirens da bi presao preko jama koje iskopaju traktori u vreme kisnih dana, za razliku od dvotockasa koji na takvim mestima lako prolazi.

3. Nema odgovarajuce blatobrane, narocito potrebne na prednjim kotacima pa je posle svake voznje za vreme velikih prasina, posle svake voznje potrebno kupanje ukoliko se prethodno ne udavite od prasine.

Ja ne znam za sta je uopste namenjen ATV i ne znam pravi razlog zbog cega je i izmisljen, ali za poljske puteve medju njivama, sigurno nije.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
94.228.230.*



+159 Profil

icon Re: Motocikl za njive?07.10.2012. u 22:51 - pre 140 meseci
^ za opustenu voznju po utabanim putevima/puticima.. plazom. Brdima i tako tome, a naravno isto moze i dvotockas
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Motocikl za njive?07.10.2012. u 23:04 - pre 140 meseci
Očigledno nemaš iskustva sa ATV-ovima, štaviše, mogu sa sigurnošću da tvrdim da nikada nisi video pravi ATV uživo :)

Citat:
Zarko Silic
ATV je potpuno neupotrebljiv po atarskim putevima u Vojviodini. Ima mnogo mana, a gotovo ni jednu prednost nad dvotockasem. Nabrojacu samo one najvece i neoprostive:

1. Ima pramalu sirinu traga da bi sva 4 tocka isla po oba kolotraga, a preveliki da bi sva 4 mogla da se uvuku u jedan pa ce uvek jedna strana truckati po capasu.

Voziš se tačno između kolotragova, ili sa strane


Citat:
Zarko Silic
2. Ima male tockove i premali klirens da bi presao preko jama koje iskopaju traktori u vreme kisnih dana, za razliku od dvotockasa koji na takvim mestima lako prolazi.

Svaki veći Utility ATV ima klirens od 35-40cm (25-30 inča točkovi). Koji to motor uključujući i najžešće kroserice ima toliki klirens?

Recimo, Can Am Outlander


Ceniš da ovo ne može da pređe preko jame preko koje će preći moped? :)

Citat:
Zarko Silic
3. Nema odgovarajuce blatobrane, narocito potrebne na prednjim kotacima pa je posle svake voznje za vreme velikih prasina, posle svake voznje potrebno kupanje ukoliko se prethodno ne udavite od prasine.

Kineske igračke i ultra sportski modeli možda nemaju, ali je zato vozač na utility ATV-u sasvim lepo zaštićen.

Arctic Cat


Yamaha


Can Am


Polaris


Citat:
Zarko Silic
Ja ne znam za sta je uopste namenjen ATV i ne znam pravi razlog zbog cega je i izmisljen, ali za poljske puteve medju njivama, sigurno nije.

To je tvoja opservacija bazirana na nedostatku iskustva sa tim mašinama.

Ja imam baš dosta iskustva sa ozbiljnim ATV-ovima (Can Am Outlander, Yamaha Grizzly i Can Am Renegade), recimo da sam na ta tri prešao preko 2000 sati. Vozio sam još mnogo štošta ovako na po par krugova ili sati uključujući i modele za mudding, guseničare itd. tako da imam neki pojam o svemu tome. A što se tiče prolazaka kroz raznorazne terene i uspone, još se nije našla kroserica koja može da prođe tamo gde ja prođem sa ATV-om.

Za šta može da se koristi ATV u poljoprivredi, i gde nema premca:
- Za obilazak parcela. Troši izuzetno malo goriva, sigurno 4-5 puta manje od najmanjeg traktora, što je i logično jer je toliko i lakši. Isto tako se mnooogo brže stigne do parcele, pošto nisam čuo da neki traktor može da ide 140kmh;
- Prevoz manjeg tereta. Na prednji rack može da stane 40-50kg, a na zadnji 80-100kg tereta. Vrlo zgodno kada na njivu treba odneti džak nečega, ili neki alat, deo za mašinu, ili reduktor za sistem za navodnjavanje;
- Prolazak kroz parcele bez utabavanje jer je mnogostruko lakši od traktora, a ima veću nagaznu površinu od mopeda, tako da manje utabava i od mopeda i od traktora;
- Može da vuče velike prikolice, kao i male specijalizovane ATV prikolice za raznorazne namene;
- Pojedine poljoprivredne operacije. Npr. prskanje u voćnjacima, izvlačenje otpada iz voćnjaka, maltene sve poljoprivredne operacije na manjim parcelama (špartanje, tanjiranje, zaštita, razbijanje pokorice);
- Obilazak i prikupljanje stoke;
- Čišćenje štala grtalicom, snega...
itd itd.

Može da se koristi i za raznorazne druge stvari, ali tu već nema tako drastičnu prednost... U suštini jedan ozbiljan ATV ne bi stajao neiskorišćen ni na jednoj farmi/poljoprivrednom dobru, i sasvim sigurno bi svoju investiciju opravdao kroz smanjenje troškova i povećanjem efikasnosti.


 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Motocikl za njive?08.10.2012. u 10:14 - pre 140 meseci
Citat:
još se nije našla kroserica koja može da prođe tamo gde ja prođem sa ATV-om.


You don't say? Znači ti bi ovde prošo na keca.


 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Motocikl za njive?08.10.2012. u 10:44 - pre 140 meseci
Citat:
jnk: You don't say? Znači ti bi ovde prošo na keca.

Bilo bi guravo, ali bi se usudio da se sa svojim Outlander Max-om popnem tuda...

Postoji više razloga zašto ATV može da se popne uz uzbrdicu gde čak i custom hillclimb croserice ne mogu, neki od njih su:
- Osnovni razlog - ATV je 4x4, sa sve blokadom diferencijala
- Centar težišta je pomeren na napred, i duplo je teži od kroserice, samim tim težina vozača ima daleko manjeg efekta
- Težište ATV-a je daleko niže od kroserice
- Zbog svega toga ATV može da prilazi usponu bez zaleta, nožne komande se ne koriste tako da vozač može da se nasadi na prednji rack i time stavi kompletno težište na prednje točkove (koji su takođe pogonski jer je 4x4)


A to je samo hill climb. Koji to kroser može da prođe ovuda?


Ovakvo blato bi bilo vrlo problematično i za većinu traktora jer oni zbog svoje težine tonu mnogo dublje, a ATV uz velike threadove na gumama i full gas faktički pliva iznad blata.

ili ovuda


[Ovu poruku je menjao ventura dana 08.10.2012. u 11:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Motocikl za njive?08.10.2012. u 11:06 - pre 140 meseci
ATV je solodno vozilo za radove al ima dve velike mane a to je skretanje i potrosnja
al skretanje je uzasssss!!!
prevrces se ko ... !
njega ne mozes da obaras ko sa dva tocka!
ko god kaze da se lako vozi u krivinama taj nema iskustva!
e ima jos jednu manu a to je kad se vozis kroz njivu pa udjes u kukuruze sa curicom onda mnogo rusi stabljika i jbg vidi se trag a sa motorem lepo prolazis u jednom redu :-)

atx ti je najbolje resenje!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Motocikl za njive?08.10.2012. u 11:08 - pre 140 meseci
Ok, daću mu to da je bolji za valjanje u blatu.

Na snimku nikad ne može da se dočara nagib ali veruj mi da se ne bi usudio da probaš ovu uzbrdicu jer je jednostavno nagib takav da ti nikakav 4x4 ili reduktor ili diferencijal ne bi pomogao. ATV je sigurno bolji za neki posao ili nešto ali što se tiče čiste zabave nikad 4otočkaš tu ne može biti bolji.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MotoZone :: Motocikl za njive?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 23665 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.