Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063201 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
82.208.245.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.04.2015. u 14:17 - pre 110 meseci
Citat:
zoran.mika: Podesi sobnu na 24.C upalice se na 22.C radice u programu 5. do 24.C i preci ce u modulaciju i tako ce raditi do 26.C

Ja sam probao opciju STAND BY,ali ne na ambijentalnu temperaturu nego na temperaturu vode.Naime,podesio sam malo višu ambijentalnu temp. (26°),a temperaturu vode na 50°.Kada dođe na 52°,peć se isključi,pa se ponovo uključuje kada padne na 46°.Moje mišljenje o ovoj opciji nije sjajno.Peć se puno puta u toku dana pali,troši se upaljač (pretpostavljam da on ima neki limit broja paljenja),a nemam nikakvu uštedu peleta.Tri dana mi je peć radila preko STAND BY moda.Sada sam puž u MODULATE režimu podesio na 0,8'' i 1740 brzinu ventilatora.Kada peć dostigne 50°,prelazi u WORK MODULATE i tako na dalje radi.Potrošnja je čini mi se malo manja nego kada je radila preko STAND BY.To su moja iskustva.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.04.2015. u 14:37 - pre 110 meseci
@Dearan

Drago mi je da si probao i ispitao stand-by rad,da i stariji modeli peci tu opciju podrzavaju i da sam bio u pravu sto se tice one nase male rasprave,ako te ne mrzi probaj stand-by mod namesten na ambijetalnu temperaturu i koliko ce puta u toku dana da se pali,meni se u toku zime,sve je zavisilo od spoljne temperature,pec palila tri do cetiri puta od pola osam ujutro do pola jedanest uvece
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
82.208.245.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.04.2015. u 18:25 - pre 110 meseci
Citat:
zoran.mika: @Dearan

Drago mi je da si probao i ispitao stand-by rad,da i stariji modeli peci tu opciju podrzavaju i da sam bio u pravu sto se tice one nase male rasprave,ako te ne mrzi probaj stand-by mod namesten na ambijetalnu temperaturu i koliko ce puta u toku dana da se pali,meni se u toku zime,sve je zavisilo od spoljne temperature,pec palila tri do cetiri puta od pola osam ujutro do pola jedanest uvece

Da,bio si u pravu tada za stand by.Ne odgovara meni opcija jurenja ambijentalne temperature,zato što kada dostigne temperaturu od recimo 23 stepena,teško posle opada za 2-3 stepena.Znači da bi mi trebalo puno vremena da se peć ponovo uključi,voda bi se ohladila u radijatorima i u sobama bi bilo hladno.Meni nikako ne igra ta varijanta.Stvarno mi nije jasno kako si ti mogao da funkcionišeš zimus sa tom varijantom.Po tome kako si napisao,tebi peć nije radila po 4 sata.Objasni mi kako ti se zimus nije potpuno ohladila voda u radijatorima za to vreme,kako si održavao toplotu u sobama?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.04.2015. u 20:04 - pre 110 meseci
Meni se u stan koji se nalazi u kuci ulazi direktno spolja (gornji stan je sa spoljnim stepenicama koji se jos ne greje) postoji mali hodnicic i iz njega ulazim direktno u dnevni boravak a iz njega se ulazi u dve spavace sobe i u kupatilo i kuhinja je u sastavu dnevne sobe odvojena samo sankom,pec se nalazi u dnevnom boravku koji je sa kuhinjom oko 26.kvadrata,preko dana kada radi pec koja je nastelovana na 24.stepena i na stand-by radu dosegne temperaturu vode izmedju 52.C i 58.C i pri tome su mi otvorena vrata od spavacih soba,nikad se nije desilo i po najvecem ovogodisnjem minusu da mi temperatura vode padne ispod 32.C,kao sto rece radila je od tri do cetiri serije u toku dana po satipo zavisno od spoljne temperature u jednoj seriji pola sata u rezimu rada 5. i sat vremena u modulaciji u programu 5. ubacuje pelet 3,2" a u modulaciji 1,2",izvini ako sam bio malo opsirniji
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
82.208.245.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.04.2015. u 20:50 - pre 110 meseci
Citat:
zoran.mika: Meni se u stan koji se nalazi u kuci ulazi direktno spolja (gornji stan je sa spoljnim stepenicama koji se jos ne greje) postoji mali hodnicic i iz njega ulazim direktno u dnevni boravak a iz njega se ulazi u dve spavace sobe i u kupatilo i kuhinja je u sastavu dnevne sobe odvojena samo sankom,pec se nalazi u dnevnom boravku koji je sa kuhinjom oko 26.kvadrata,preko dana kada radi pec koja je nastelovana na 24.stepena i na stand-by radu dosegne temperaturu vode izmedju 52.C i 58.C i pri tome su mi otvorena vrata od spavacih soba,nikad se nije desilo i po najvecem ovogodisnjem minusu da mi temperatura vode padne ispod 32.C,kao sto rece radila je od tri do cetiri serije u toku dana po satipo zavisno od spoljne temperature u jednoj seriji pola sata u rezimu rada 5. i sat vremena u modulaciji u programu 5. ubacuje pelet 3,2" a u modulaciji 1,2",izvini ako sam bio malo opsirniji

Upravo to i kažem.Temperatura vode ti znači pada na 32 C,a to je gotovo hladna voda koja nikako ne može da greje prostorije.Zašto ne napraviš eksperiment da smanjiš vreme ubacivanja peleta u work modulat režimu sa 1,2 na 0,9 pa ćeš videti da ti se neće povećati potrošnja peleta,a imaćeš konstantnu temperaturu vode od najmanje 50 stepeni i ujednačenu temperaturu u stanu tokom celog dana.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.04.2015. u 21:07 - pre 110 meseci
Pa meni sasvim odgovara opseg temperature od 22.C do 26.C vazduha,po mom merenju gde mi na sekund puz ubacuje pelet je 2.5 grama sto izlazi da je na 0.9 sekundi 2.25 grama peleta puta 450.ciklusa u satu nesto malo vise od 1.kg peleta pa puta 15.sati a meni je dosadasnja potrosnja na stand-by modu oko 10.kg peleta na dan,svakako probacu i to sto si mi preporucio
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
82.208.245.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.04.2015. u 22:47 - pre 110 meseci
Citat:
zoran.mika: Pa meni sasvim odgovara opseg temperature od 22.C do 26.C vazduha,po mom merenju gde mi na sekund puz ubacuje pelet je 2.5 grama sto izlazi da je na 0.9 sekundi 2.25 grama peleta puta 450.ciklusa u satu nesto malo vise od 1.kg peleta pa puta 15.sati a meni je dosadasnja potrosnja na stand-by modu oko 10.kg peleta na dan,svakako probacu i to sto si mi preporucio

Ma sve je to lepo što ti kažeš,ali mi nije jasno kako zimi može da ti se održi temperatura u sobama daljim od peći 22 stepena,kad se peć isključuje i ne radi po 4 sata i temperatura vode padne na 30-ak stepeni?Nema mi logike,ti mora da imaš odličnu stolariju i još fenomenalniju izolaciju kad ti pored hladnih radijatora ne pada temperatura u prostorijama.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.04.2015. u 07:38 - pre 110 meseci
Sto se tice stolarije imam dobru drvenu stolariju sa diht gumama kroz koju ni malo ne duva,zid mi je zidan blokom na 25.cm izmalterisan sa obe strane,kada sam se uselio u kucu 2005.godine odmah sam na zidove sa spoljne strane zalepio stiropor od 5.cm i na plafonu donjeg stana 2.cm stiropora i postoji stiropor od 2.cm u podu ravnajuceg sloja gornjeg stana,kuca ususkana sa strana sa severne strane se nalazi komsijina kuca na rastojanju od 2.5metra i na tom zidu nemam nikakav prozor sa juzne strane je od drugog komsije kuca na rastojanju od 2.metra ni tu nemam nikakav otvor i radijatori su mi predimenzionisani,to sam namerno uradio da bi imao nisko temperaturno grejanje imam 70.aluminijumskih calidor rebara od 600H,spavace sobe su od 12.kvadrata i u njima su po 15.rebara,decija spavaca soba ima samo jedan spoljni zid od 3.metra duzine dok je moja i zenina soba sa dva spoljna zida sve zajedno 7.metara,postoje razlike u temperaturama od nase do decije sobe,ona je preko dana uvek otvorena pa je u njoj isti opseg temperature od 22.C do 26.C kao u dnevnom boravku,pec se nalazi oko 1.5 metara od vrata decije sobe dok je u nasoj sobi,nisam merio temperaturu,ali po mojoj proceni negde oko 19.C do 21.C preko dana a predvece kada idemo da spavamo ostavljamo otvorena vrata od sobe,nikad mi se nije desilo da kada ujutro ustannem bude manja temperatura u dnevnom boravku od 21.C,napisa ja celu knjigu.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.04.2015. u 08:08 - pre 110 meseci
@zoran.mika Koliko litara vode imas u sistemu? Mislim na radijatore + kotlic u peci.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.04.2015. u 09:20 - pre 110 meseci
Pecka 46 litara radijatori oko 26 litara i instalacija oko 20 litara sve zajedno 92 litra,za pec sam siguran jer pise u specifikaciji peci i za radijatore sam siguran po rebru 0.37 litara a sada za instalaciju nek bude tolko
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.04.2015. u 10:58 - pre 110 meseci
Kod mene isto neće stand-by stavio sam temperaturu u prostoru 24 dođe dotle i prebaci u work 1 i neće da ide dalje u režim jedan mi je parametar 1,2 ja sam probavao ispod toga (doduše još prve sezone ) na 0.9 ali peć samo što se ne ugasi 1.2 mi je najoptimalnije. Što smo mi ovde zaključili sve zavisi od sistema i prostora što se greje, nekom funkcioniše nekom ne. Ali treba se pozabaviti time sve zavisi od štelovanja.
Mada sam ja zadovoljan potrošnjom oko 1.2 kg na sat odnosno đžak dnevno.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.04.2015. u 11:04 - pre 110 meseci
Verovatno u rezimu 1. od 1,2" ubacivanje peleta u ciklusu na load pelet 0 od 8" ne moze da digne temperaturu za jos dva stepena i da se iskljuci,kao sto kazes sve zavisi od sistema i prostora
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.04.2015. u 12:02 - pre 110 meseci
Citat:
zoran.mika: Verovatno u rezimu 1. od 1,2" ubacivanje peleta u ciklusu na load pelet 0 od 8" ne moze da digne temperaturu za jos dva stepena i da se iskljuci,kao sto kazes sve zavisi od sistema i prostora

Upravo tako.Zato i kažem da ti imaš tako reći idealne uslove.Ne mogu svi da primene taj tvoj sistem.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
212.200.65.*



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.04.2015. u 12:06 - pre 110 meseci
Citat:
miki67:
Kod mene isto neće stand-by stavio sam temperaturu u prostoru 24 dođe dotle i prebaci u work 1 i neće da ide dalje u režim jedan mi je parametar 1,2 ja sam probavao ispod toga (doduše još prve sezone ) na 0.9 ali peć samo što se ne ugasi 1.2 mi je najoptimalnije. Što smo mi ovde zaključili sve zavisi od sistema i prostora što se greje, nekom funkcioniše nekom ne. Ali treba se pozabaviti time sve zavisi od štelovanja.
Mada sam ja zadovoljan potrošnjom oko 1.2 kg na sat odnosno đžak dnevno.

Ako baš imaš toliko volju da isprobaš stand by,ne juri ambijentalnu temperaturu,nego idi na temperaturu vode.Do koje temperature vode ti dosegne peć u work modulate?Ako dolazi do 52 stepena podesi peć na 50.Kada dođe do 52,isključiće se.Kada vodu ohladi na 46 stepeni,uključiće se peć ponovo.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.04.2015. u 13:36 - pre 110 meseci
Probavao sam i sa temperaturom vode isto se ponaša kao i temperatura u prostoru, kako se približi zadatom pređe u režim 1 i ni makac
Funkcionisalo bi da su fabrička podešavanja ako stavim režim 1 da bude 1.7 ali onda bih trošio 2kg na sat, eksperimentisaću malo
Mada sam sa trenutnim postavkama veoma zadovoljan.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.04.2015. u 16:15 - pre 110 meseci
Miki probaj da stavis na modulaciju 1,5" mozda ce da se ugasi za sat vremena to ti je oko 1,7 kg na sat
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.04.2015. u 18:45 - pre 110 meseci
Citat:
zoran.mika: Miki probaj da stavis na modulaciju 1,5" mozda ce da se ugasi za sat vremena to ti je oko 1,7 kg na sat


pa to je onda nepoentalno...u modulaciji pec najduze radi pa ako se poveca na 1.5, pec ce vise da trosi tako da je pitanje da li ce uopste biti ustede u peletu ili cak povecanje u potrosnji...

meni je pec ranijih godina radila po 24/7 osim kada je usisavam (klinja, pa rodjenje cerkice, supruga bila na porodiljskom...)...
ove zime je pec obicno radila od 14-15h (kada se supruga vrati sa sljake) do 7-8h sledeceg dana kada odvedem decu u vrtic i jaslice i razlika u potrosnji uopste nije znacajna u odnosu na 24/7.
dok pec zagreje rashladjenu vodu u radijatorima u work rezimu, gotovo da nadoknadi to sto bi utrosila da je bez prestanka radila u work modulate rezimu...

i da podsetim, moja draga je zimogrozljiva za ginisovu knjigu pa je temperature za sondu u prostoriji podesena na 25...


 
Odgovor na temu

sh2rinja
Novinar
RTS
Baljevac

Član broj: 325789
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.04.2015. u 19:25 - pre 110 meseci
Pozdrav svima.
Završila se, za mene, prva grejna sezona na MBS 18kw (dobro, pri samom je kraju). Mogu reći da sam ako se uzme u obzir grejanje od 20-og oktobra do polovine februara u proseku po 20-22 časa dnevno a da sam uspeo da potrošim malo manje od tri tone (4 džaka), mislim da sam dokazao nevernim Tomama da mi se grejanje i ulaganje isplatilo.
RAnije sam već pisao da grejem 120m2, da je potkrovlje, pa tako kubatura nije ista kao realnih 120m2, ali i da sam parametre podesavao u nekoliko desetina navrata dok nije "naišlo" pravo za ALM pelet iz Ušća na Ibru. Naravno, od izolacije imam 15cm vune u plafonu i zidove (30cm) od pune cigle. Ostalo nadjite u postovima od novembra i decembra.
Dakle, imam sada i pitanje. Kako je došlo vreme za kupovinu nove količine peleta, uzeo sam 15 džaka iz Eko STudenice (takođe Ušće). Razlika izmedju ova dva proizvodjača, nakon pet džaka je sledeća, bar prema mom skromnom opažanju.
ALM: Bled je, brže gori jer je valjda 30-35% jelovo drvo, lošije je pakovan, ostavlja dosta pepela koji je blede boje i u velikom procentu sitan kao prašina, čisti se svakodnevno, staklo je nakon 1 džaka sa braon i belim slojem na sebi (ne ide da kažem garež jer nije crn), tokom dužeg rada na 4ci ili jačem stepenu peći, ostavalja šljaku koja se kretala od par milimetara do dva cm, ako je skoro gašena pa mu ne treba dug rad da postigne temperaturu i prelazak u modulat, šljake nema. Čašica je bez nanosa osim iste boje kao na staklu.
EKO STudenica: crvenkast, sporije gori za nijansu (20% jelovo), dobro pakovanje, ne ostavlja Bog zna koliko pepela osim što je krupan, poput tek istrešene cigarete i imam utisak da ne more da se čisti dva dana, staklo je nakon 1 džaka CRNO kao da sam goreo gumu, ne ostavlja šljaku bez obzira na jačinu rada. Čašica CRNA oko rupa. Nisam još skidao da pogledam kakvi su turbulatori nakon 5 džaka i kakav je deo ka ventilatoru.
Šta mi je činiti? Koji pelet da pazarim za sledeću sezonu? Je li normalno da EK STUD toliko garavi staklo?
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.04.2015. u 19:42 - pre 110 meseci
Garež je nedovoljno vazduha , znači morali bi se menjati parametri ...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

sh2rinja
Novinar
RTS
Baljevac

Član broj: 325789
Poruke: 14
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.04.2015. u 20:24 - pre 110 meseci
Hvala boree, ali da li da smanjujem vetrenu struju ili da je povećam? Sada je na 1750 na 1 čini mi se.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063201 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.