Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063343 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2015. u 09:16 - pre 112 meseci
@Slawo
Nemoj to da te zabrinjava puno,jeste da je vizuelno ruzno pogotovo ako ti je u dnevnom boravku,i meni je crno da crnje ne moze biti,vazno je pretpostavljam da si ti zadovoljan sa grejanjem,postoji mogucnost ako nisi menjao parametre potrosnje i prinudnu promaju da je do kvaliteta peleta,jel si skoro cistio generalno pec turbulatore,pregradu iza pepeljare gde je ventilator,dimnovodnu cev i dimljak
 
Odgovor na temu

sskaste
Zajecar,Serbia

Član broj: 327371
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2015. u 13:32 - pre 112 meseci
hvala od srca drvlado
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

sskaste
Zajecar,Serbia

Član broj: 327371
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2015. u 20:07 - pre 112 meseci
ŠTEDNJA NA PELET
jedno pitanje -početničko, pošto pouzdano znam da feroli gorionik radi perfektno na suvu košticu višnje- bolje nego na pelet i sagorevanje i pepeo manje i energija dobijena a i cena koštica je niža.
da li može višnja u mbs pelet peć, to jest alfu komo?
da li je neko probao, iskustva , preporuke...?
da li je višnja spram peleta kao plin spram benzina...
POZ
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2015. u 14:22 - pre 112 meseci
@sskaste Moze visnjicica u MBS. Mozes naci u postovima izmedju 2012. i 2013. godine, secam se da je covek bio iz okoline Leskovca. Ljudi su uglavnom pravili mesavinu pola mere kostica, pola mere peleta. Koliko se secam receno je tom prilikom da kostica daje vise toplote.
Takodje, ljudi su se grejali i na zrna kukuruza - MBS pec sve rucka
 
Odgovor na temu

sskaste
Zajecar,Serbia

Član broj: 327371
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.01.2015. u 19:54 - pre 112 meseci
hvala lepo dr vlado
probam, pa se javim
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.02.2015. u 13:22 - pre 112 meseci
Citat:
sskaste: hvala lepo dr vlado
probam, pa se javim

Naravno da bi peć mogla da radi na koščice od višnje i radiće,ali ti ja ne bih preporučio tu avanturu.Zašto?Zato što koščice od višnje imaju mnogo veću kaloričnu vrednost od peleta,unutar peći se stvara mnogo veća temperatura i peć će mnogo brže da ti progori nego što bi inače.Znači,koristiš koščice,računaj da ti životni vek peći bude kraći.Ako si spreman na to,izvoli.
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.02.2015. u 12:20 - pre 112 meseci
Da li neko ima iskustva sa inox prohromskim izolovanim dimnjacima sa kondez posudom sto se kace na fasadu?
Gledao sam varijante , ali je sve prilicno skupo,racunao sam da mi treba bar 3m... Ne znam kako bi se ponasala MBS 18kw thermopelet pec za etazno grejanje da je nakacim na taj dimnjak.Hvala,pozdrav svima na forumu!
 
Odgovor na temu

dragoljub.milovic
smj.ing.
RiTE Gacko
Gacko, Rep.Srpska

Član broj: 325819
Poruke: 15
89.111.248.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak18.02.2015. u 13:16 - pre 111 meseci
Vezano za poslednje pitanje, nemora striktno biti inox dimovod, moze i vatrostalni sendvic lim. Poznanik ugradio duzine cca. 3m oko 150eur. sve sa kapom i sakupljacem kondenza, izolovanu pec 14KW postavio u zastakljeni balkon. Pogledajte sajt InoxTerm braca Karic iz Tuzle.
D.Milovic
 
Odgovor na temu

Okula
student
Zemun

Član broj: 312261
Poruke: 31



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2015. u 19:59 - pre 111 meseci
Pozdrav, molim za pomoc.
Pec na pelet MBS za etazno grejanje mi stoji u suterenskoj prostoriji i sa njom grejem sobu i ceo stan.
Zbog cega je prilikom rada pec pocela blago da ispusta dim, ne vidi se na golo oko ali kada zatvorim prostoriju, otvorim nakon 2-3 sata kao u turskom
kupatilu i oseca se neugodan miris, kao da sam u pusnici a ne u sobi.
Unapred hvala !
 
Odgovor na temu

Jolke1
Igor Jolic
menadzer
ekoflash

Član broj: 317200
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2015. u 20:20 - pre 111 meseci
Skini zadnji lim pecke, verovatno ti se otkacio deo dimovodne cevi iz samog kotla, a imas i u uradi sam aluminijumsku traku da sve spojeve pokrijes..
 
Odgovor na temu

Okula
student
Zemun

Član broj: 312261
Poruke: 31



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2015. u 18:53 - pre 111 meseci
Hvala na odgovoru, to cu i uraditi za svaki slucaj ali moguce i da mi posta odavde, sad kako to sanirati??
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.02.2015. u 17:11 - pre 111 meseci
Druze, da ti nije zapusio dimnjak, meni se to desilo!
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.02.2015. u 10:21 - pre 111 meseci
Meni se to isto dogodilo.Kupio sam traku za auspuhe aluminijumsku ,a čuo sam da ima i azbesna.Meni je bio problem unutra peći pa se nije videlo da se dimovodna cev razlabavila i još jedna da pušta na varu.Najbolje se vidi kad ugasiš svetlo i onda uzmeš baterijsku lampu i videčeš male oblačiće dima. I kod mene su te crvene cevi,nevaljaju ništa. Čuo sam da imaju čelične koje ulaze jedna u drugu sa gumicom i savršeno dihtuju...
 
Odgovor na temu

boree

Član broj: 315472
Poruke: 1377
*.static.stcable.net.



+56 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.02.2015. u 11:34 - pre 111 meseci
Juče dok sam gledao tv primetio sam jedan jako dobar fazon, na zapadu te cevi su maltene ukras, oni u postojeću cev ubace ono elastično alu što kod nas prodaju za aspiratore i nema dimljenja, veoma korisno...
Objekat 145m2, kotao toby20, 4k meš.ventil sa trmrglt1.1, izolacija 5cm stiropor sa svih strana plus
10cm staklene vune u folija sendviču na ploči.
Parametri raznih korisnika Toby kotlova : https://goo.gl/Qphrli by: koyote®
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.02.2015. u 12:51 - pre 111 meseci
Ove crvene tako i izgledaju :)
 
Odgovor na temu

Strejsi Huc
Užice srbija

Član broj: 319199
Poruke: 74
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.03.2015. u 11:00 - pre 111 meseci
Pozdrav svima,sad mi se isključi peć i uključi se alarm i piše ,,No pellet" , a ima peleta.Imali neko ideju šta je?
Hvala.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak07.03.2015. u 14:09 - pre 111 meseci
Citat:
Strejsi Huc: Pozdrav svima,sad mi se isključi peć i uključi se alarm i piše ,,No pellet" , a ima peleta.Imali neko ideju šta je?
Hvala.

Ništa strašno.Ili ti se zaglavio puž zbog prašine, ili su se preprečili neki duži peleti u kanalu pa ne može da uđe pelet u gorionik.Postupak je sledeći. Isključiš peć,pronađeš u meniju MENI 07 LOAD INITIAL, izabereš ON i on uključuje puž.Slušaš da li puž radi.Ako radi,on će 90 sekundi da vrti.Ukoliko za to vreme ne probije pelet, uzmi četku za flaše i od gorionika provuci kroz kanal gde pada pelet četku skroz do gore.Malo provrti da očistiš kanal za dovod peleta.Ponovi postupak sa LOAD INITIAL.Sigurno će da počne da izlazi pelet.Ukoliko puž ne okreće kad uključiš LOAD INITIAL, moraš da isprazniš kompletno spremnik za pelet i da lepo usisaš svu prašinu iz puža.Posle toga će da radi.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.03.2015. u 12:37 - pre 111 meseci
Pozdrav :)
Posle dužeg posta da vam opišem jedno iskustvo.
Naime desila se frka neopisiva male se ludelo malo se igralo itd.
Cela ova situacija se desila pre tri nedelje, krenem u generalno redovno mesečno čišćenje pećke, očistim je lepo i krenem sa startovanjem
kad ono ćorak ništa ne upali se puž ne ubacuje pelet, pomislim zaglavi se, uključim Load Initial ništa ne okreće se puž, i majkumu nije valjda crko, uzmem žicu pročačkam malo
ispada pelet, pustim ponovo Load Initial, ništa ne okreće puž e kažem definitivno crko. Skinem stranicu od pećke gledam šraf zategnut ništa na oko čudno ne primećujem,
kako i zašto nemam pojma, imam na izlazu iz pećke Kepov T nastavak sa čašicom, skinem čašicu i ispadne pepla normalno pre skidanja stavim kesu pustim ja ponovo Load Initial
vidi čuda puž radi mojoj radosti nema kraja nije crko puž.
Vratim ja pelet u rezervoar vratim čašicu startujem peć ništa puž ne ubacuje pelet, skinem čašicu puž radi, a to je caka izgleda zapušen dimnjak, možda sam u ranijim postovima pomenu da imam
dimnjak celom dužinom od MBS čunci oko 5m stim što ima krivinu u tavanu. Popnem se na tavan skinem krivinu ispadne gomila pepela očistim lepo tu krivinu vratim sve to lepo siđem startujem peć
puž radi ubacuje pelet ali poče da se oseća dim potpali se i ubrzo se oglasi alarm nije detektovao plamen a plamena ima i tako tri puta i iz treći put se konačno upali pećka i sva tri puta oseća se dim,
odakle li izlaziš njuškam okolo nje tražim gledam na izlazu iz pećke kod ventilatora tu sam još prvi put silikonirao , možda se pomerilo od čišćenja silikoniram ponovo i tako ona jedno tri četri dana ona pali iz drugi treći put
Ludim šta da joj radim žena viče zovi servis ja ne zovem obrćem se oko nje gledam ona i dalje zeza i svaki put se oseća dim da pomenem oseća se dim samo kod potpaljivanja kada uđe u pun režim rada prestane da se oseća dim.
I tako danima ja ne zovem servis žena se ljuti ja se obrćem oko nje, pipnem čunke mlaki nisu vreli kao pre pogledam temperaturu dimnih gasova 83 stepena počnem malo da pratim sve ta temperatura, pipnem čunke na satave kad ono duva li duva na sve strane na spoju i šavu čunka, silikoniram spojeve i šav čunka u dužini od 15cm odnosno gde sve duva, pomislim rešio sam dim, kad ono đavola kod potpaljivanja ponovo se oseća dim, štati je šta da ti radim više bre. Zovem servis odnosno majstora koji je jednom već dolazio menjao mi je upaljač, ispričam mu celokupnu situaciju šta se dešava i šta sam sve radio, majstor kaže da dimnjak mora da ćistim što sam i sam zaključio e sad zanimljiva situacija kaže možda ti se iskrivila ploča iznad turbulatora, pomislim ja kako se iskrivila ali dobro nema veze proveriću pitam ja da nije možda izgoreo kanap oko ploče i vrata pa ne dihtuje pa zato ne može da nabije kompresiju i potpali se , majstor kaže da kanap ne može da izgori i da je najverovatnije kriva ploča i da se to dešavalo i drugima i da celokupna ta situacija koju sam mu ispričao navodi na krivu ploču. Ništa pustim je reko za vikend ću da proverim ploču do vikend još dva dana ona za ta dva dan iz drugi trći put pali.
Došao je i taj vikend skinep ploču pogledam kad ono stvarno kriva nije to nešto mnogo ali jeste kriva, uzmem ti ja tako lepo srpsku preciznu alatku za fino pasovanje zvanu čekić od pola kila i udri po njoj ispravim ploču i ponovo krenem sa detaljnim čišćenjem pećke, a pećka puna ko da je nisam čistio. Očistim gornji deo kod turbulatora , pomerim gornju ploču pećke i izdrmam dobro turbulatore, krenem sa donjim čišćenjem pećke, usisam uzmem praška zavučem u otvore kod turbulatora i trljaj ono ispada fina prašina e sad zavučem praška u drugu komoru gde je ventilator i tu trljam i pustim samo ventilator da se okreće i mnogo se zeznem napunim kuću sa prašinu sva sreća žena nije bila tu al bar sam izbacio dobru količinu pepela iz te druge komore i verovatno iz ravnog dela čunka koji ide iz pećke do T račve. Da bih potpuno očistio i tu drugu komoru morao sam da napravim jednu alatku jer usisivačem nisam mogao da priđem, od bakarne cevi fi 18 spljeskam je i napravim lopaticu ali kao ćirilično slovo G i pogrebem sav pepeo sa donje strane i prebacim u komoru ispred odakle mogu da usisam. Vratim sve na svoje mesto spremim pećku za rad. E sad krenem sa detaljnim čišćenjem dimnjaka. Kupim kod kineza četku za WC 100 din. stavim na crevo i proteram kroz ceo dimnjak, bogami dosta pepela ispalo. Sve to lepo završim, startujem pećku, iz prve upalila i evo šljaka do danas bez ikakvih problema i što sam prijatno iznenađen već koliko je prošlo čašica je potpuno prazna posle gašenja ali stvarno potpuno prazna što do sada nije bio slučaj od kako je koristim pa čak i od prvog startovanja i sav pepeo ode u pepeljaru vrlo malo ostane sa strane što mi je i to čudno, tako da ujutro vrlo malo ostane za usisavanje pa čak i ne mora da se usisava jedino ispod čašice jer sad ima više pepela nego pre ispod čašice jer sav pelet izgori čak ni ona zgura nema više. Dolazim do razmišljanja da je ploča u startu bila kriva ne toliko ali je verovatno bila kriva i usled rada se krivila od toplote, a ovo je već treća sezona grejanja. Toliko za sada videću koliko ima pepela u gornjem i donjem delu kad krenem sa detaljnim čišćenjem i da staklo se mnogo manje garavi nego pre i i kad se zagaravi mnogo je belje nego pre i unutrašnjost je belja odnosno siva, pre je bilo crno garavo kud i kamo je mnogo bolje sagorevanje.

Štotije moćna stvar srpska precizna alatka za fino pasovanje, što je pre neupotrebi.
Pozdrav društvo ovo je moje iskustvo u celosti.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.03.2015. u 15:08 - pre 111 meseci
@ miki67

Jel ti gornja ploca iznad turbulatora ima dva dotezna srafa ili cetiri
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.03.2015. u 17:55 - pre 111 meseci
Druže ima dva šrafa to je prva serija proizvodnje znam da sada imaju četiri šrafa, videću nešto da uradim na leto da se kupi ploča sa četiri šrafa pa da se stavi one su i deblje ako se ne varam moja je ploča 3 ili 4 mm debljine.
Opet sada bila gimnastika oko pećke i čišćenja toliko sagoreva da nenormalno pravi pepela i to belog odnosno sivkastog al vuče na svetlo.
I opet sam morao da ispravljam ploču.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063343 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.