Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2068912 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 16:44 - pre 113 meseci
@cimer Mislim da ti grejanje na pelet ne bi bilo bas ekonomicno obzirom da kuca nema izolacije i ima mozda losu stolariju.
Sto se tice odzaka , precnik odvoda dima kako na sajtu pise je ø80mm
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 16:53 - pre 113 meseci
sada se grejem na plin i mogu blago reci da smo se smrzli kad je bio ovaj debeli minus, cim napolju dnevna predje 0 ili bude u plusu odma je i unutra prijatnije ali samo u toj prostoriji gde se greje.
zato se razmisljam ili pecku na pelet ili fedra 100 pecka koja trosi max 2.5t kvalitetnog ruskog uglja po sezoni i metar drva za potpalu
http://www.ferit-bac.com/fedra/al_index.html

iskreno pre bi se odlucio za pecku na pelet, koliko god da je skuplja pocetna investicija (100000din) velika s druge strane cistoca peleta naspram uglja se ne moze porediti.
eto voleo bi da cujem jos neke preporuke ljudi, nikako da naidjem na nekog ko ima tu pecku od 10kw
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 17:11 - pre 113 meseci
@cimer Ako postoje uslovi za skladistenje drva i uglja, mislim da ne bi trebao uopste da razmisljas!!!
Kupuj pec na drva i ugalj i uzivkaj!!!
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 17:40 - pre 113 meseci
Citat:
milenko023:
Narode,
imam problem.
Kada pec vrti vise od 2000 o/min puno se cuje ventilator, tandrce i bruji. kao da kaci od nesta.
Svakih 10 min kad radi ciscenje ili kad radi na vecim rezimima gde ventilator vrti na vise od 2000 o/min cuje se to brujanje.
Da li je moguce da se nakupilo čadji ili prljavštine unutra?
da li se može turbina otvoriti i očistiti- podmazati?
Jako nervira taj zvuk, pogotovo noću.



Za ovaj problem niko nista ne zna ? ? ?
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 17:57 - pre 113 meseci
@milenko023 Zna Drizzt - on se odmah prve godine susreo sa tim problemom, mozes naci te postove, cini mi se da je to bilo krajem 2012 i pocetkom 2013. Mislim da mu je zamenjen deo od strane servisera.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 18:00 - pre 113 meseci
Citat:
milenko023: Za ovaj problem niko nista ne zna ? ? ?


nisam video taj post.

ja sam imao taj problem i vremenom ce ga svi imati.
pepeo se nakacio na ventilator i verovatno uticao na krivljenje krilaca ventilatora.
meni se to srecom desilo dok je pec bila u garanciji pa je serviser dosao i zamenio ventilator.

meni se tadnrcanje desavalo na maksimalnoj snazi i kod ciscenja casice - dakle na visokim obrtajima.
pristup ventilatoru je zeznut jer se mora prici sa bocne strane i bas raditi gimnastiku (tada ju je radio serviser ;))


serviser mi je rekao da je par njih prijavljivalo tja problem.
na moj komentar da se niko od vas sa foruma jos nije zalio - prokomentarisao je - "nisu jos".

dakle, pre ili kasnije ciscenje ili zamena ventilatora svima ce pokucati na vrata osim ako ne ciste i turbulatore i komoru iza fioke svakih par dana.
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 18:09 - pre 113 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: nisam video taj post.

ja sam imao taj problem i vremenom ce ga svi imati.
pepeo se nakacio na ventilator i verovatno uticao na krivljenje krilaca ventilatora.
meni se to srecom desilo dok je pec bila u garanciji pa je serviser dosao i zamenio ventilator.

meni se tadnrcanje desavalo na maksimalnoj snazi i kod ciscenja casice - dakle na visokim obrtajima.
pristup ventilatoru je zeznut jer se mora prici sa bocne strane i bas raditi gimnastiku (tada ju je radio serviser ;))


serviser mi je rekao da je par njih prijavljivalo tja problem.
na moj komentar da se niko od vas sa foruma jos nije zalio - prokomentarisao je - "nisu jos".

dakle, pre ili kasnije ciscenje ili zamena ventilatora svima ce pokucati na vrata osim ako ne ciste i turbulatore i komoru iza fioke svakih par dana.


cistim komoru na svakih 15 dana, a pec radi uglavnom 8 od 24h. Jedino je ovih dana dok je bio veliki minus i godisnji odmor radila i nocu.
Bas sam razocaran da tako vitalna stvar kao sto je ventilator ''crkne'' posle prve sezone koriscenja.
Mogli su to malo bolje napraviti...
Hvala na odgovoru.

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 18:16 - pre 113 meseci
Citat:
milenko023: cistim komoru na svakih 15 dana, a pec radi uglavnom 8 od 24h. Jedino je ovih dana dok je bio veliki minus i godisnji odmor radila i nocu.
Bas sam razocaran da tako vitalna stvar kao sto je ventilator ''crkne'' posle prve sezone koriscenja.
Mogli su to malo bolje napraviti...
Hvala na odgovoru.



da. to je bio i moj komentar - tako bitna stvar a na tako losem, nepristupacnom mestu i nedovoljno zasticen od prljanja.
pitao sam servisera zna li se cena ventilatora za kada istekne garancija, odgovorio je da ne zna da su sve pecke na kojima ga je menjao bile u garanciji.
to sa ventilatorom je jedna ov vecih munsa ove peci (pored nebulozno osmiljenog gornjeg dela koji otezava vadjenje spiralnih cevi, nedovoljno efikasnog ciscenja casice itd itd...).


 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 18:29 - pre 113 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: da. to je bio i moj komentar - tako bitna stvar a na tako losem, nepristupacnom mestu i nedovoljno zasticen od prljanja.
pitao sam servisera zna li se cena ventilatora za kada istekne garancija, odgovorio je da ne zna da su sve pecke na kojima ga je menjao bile u garanciji.
to sa ventilatorom je jedna ov vecih munsa ove peci (pored nebulozno osmiljenog gornjeg dela koji otezava vadjenje spiralnih cevi, nedovoljno efikasnog ciscenja casice itd itd...).


Kada sam cistio pec uspeo sam da rukom kroz onu iza komoru pipnem prstima krilca od ventilatora, (namucio sam se da izvadim posle ruku)
A pre neki dan kad se zvuk pojavio skinuo sam zadnji lim i pipao oko ventilatora i tu postoji jedan mali otvor pri dnu sa lica koje gleda ka kotlu.
posto je otvor jako mali jedva sam zavukao prst i okretao turbinu, ide izuzetno lagano, nisam napipao nikakve naslage i čadj. verovatno se radi o jako maloj deformaciji krilaca.
Da ima propusta ima, to je definitivno. Morao sam da prepravljam i plocu koja zatvara turbolatore i to sam. Pošto ovi iz vabrike kazu mi mozemo da napravimo kako je i bilo.
A onoliku plocu drze dva safica od 8 ili 10mm sa uskama od 3mm....sra..e
Al opet je volim :)
zvadju sutra servisera pa c videti sta kaze za ventilator.
Ne znam da li da cekam kraj sezone ili odma to da resavam.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 18:49 - pre 113 meseci
Citat:
milenko023: Kada sam cistio pec uspeo sam da rukom kroz onu iza komoru pipnem prstima krilca od ventilatora, (namucio sam se da izvadim posle ruku)
A pre neki dan kad se zvuk pojavio skinuo sam zadnji lim i pipao oko ventilatora i tu postoji jedan mali otvor pri dnu sa lica koje gleda ka kotlu.
posto je otvor jako mali jedva sam zavukao prst i okretao turbinu, ide izuzetno lagano, nisam napipao nikakve naslage i čadj. verovatno se radi o jako maloj deformaciji krilaca.
Da ima propusta ima, to je definitivno. Morao sam da prepravljam i plocu koja zatvara turbolatore i to sam. Pošto ovi iz vabrike kazu mi mozemo da napravimo kako je i bilo.
A onoliku plocu drze dva safica od 8 ili 10mm sa uskama od 3mm....sra..e
Al opet je volim :)
zvadju sutra servisera pa c videti sta kaze za ventilator.
Ne znam da li da cekam kraj sezone ili odma to da resavam.


ma resavaj odmah. pec je u garanciji. zasto bi trpeo taj zvuk.
a znam tacno koliko je iritantan...narocito nocu kada nema buke u stanu/kuci. na svakih 10 minuta krene cangrljanje.
pozeljno je da budes prisutan kada serviser bude menjao ventilator da bi tacno znao kako ga najlakse zameniti/ispraviti/ocistiti sledeci put.
i moj stari ventilator se lako okretao kada ga je ovaj izvadio - imao je pepela na sebi ali po mom misljenju nedovoljno da bi TOLIKO uticalo na cangrljanje. golim okom nije bilo znacajnije vidljivih iskrivljenja. secam se da sam pomislio da je razlog cangrljanja nesto drugo medjutim kada smo pustili pec sa novim ventilatorom - nirvana - nema zvuka koji ubija u pojam.

jako je bitno da sto pre reagujes inace ces imati traume od zvuka poput "nekih". ja sam se neko vreme dvoumio da li da zovem ili ne zovem - pec je sasvim lepo radila bez obzira na cangrljanje pa da ne budem dosadna musterija medjutim, trebalo je odmah - dakle - telefon u rule i zovi :)


 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 19:02 - pre 113 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: ma resavaj odmah. pec je u garanciji. zasto bi trpeo taj zvuk.
a znam tacno koliko je iritantan...narocito nocu kada nema buke u stanu/kuci. na svakih 10 minuta krene cangrljanje.
pozeljno je da budes prisutan kada serviser bude menjao ventilator da bi tacno znao kako ga najlakse zameniti/ispraviti/ocistiti sledeci put.
i moj stari ventilator se lako okretao kada ga je ovaj izvadio - imao je pepela na sebi ali po mom misljenju nedovoljno da bi TOLIKO uticalo na cangrljanje. golim okom nije bilo znacajnije vidljivih iskrivljenja. secam se da sam pomislio da je razlog cangrljanja nesto drugo medjutim kada smo pustili pec sa novim ventilatorom - nirvana - nema zvuka koji ubija u pojam.

jako je bitno da sto pre reagujes inace ces imati traume od zvuka poput "nekih". ja sam se neko vreme dvoumio da li da zovem ili ne zovem - pec je sasvim lepo radila bez obzira na cangrljanje pa da ne budem dosadna musterija medjutim, trebalo je odmah - dakle - telefon u rule i zovi :)


OK. Hvala na savetu. Resavam odmah ujutru...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 20:02 - pre 113 meseci
@drvlada75
Jel si merio dzakove peleta i jel si probao da izmeris koliko ima grama peleta u casi od pola litre zapremine
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 20:23 - pre 113 meseci
Na zalost, nemam digitalnu vagu na kojoj mogu da merim masu preko 5kg.
Probao sam preko analogne, nije to to. A ovo za pola litra zapremine, to mogu.
Izmerim pa kazem, mada su moji podaci uvek nekako naopacke
 
Odgovor na temu

siksy72

Član broj: 280411
Poruke: 1
89.111.241.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 22:29 - pre 113 meseci
Da li mi možete preporučiti peć na vazduh za prostor od oko 45 m2?
Gledao sam model "Luca" 8.5kw od alfa plam-a ali se čini da je noviji model "Amelia" bolji ali je samo 7kw..


[Ovu poruku je menjao siksy72 dana 11.01.2015. u 00:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.01.2015. u 09:19 - pre 113 meseci
Izmerih i ja pelet - u sud od pola litra stane mi max. oko 296g peleta. Ajd merio sam i u sudu od od 1/4l - 148g.
Obrni okreni, nikako preko 148g u sudu od 1/4l ne preterah!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.01.2015. u 12:49 - pre 113 meseci
To je to i meni u sudu od pola litre zapremine ide 300.gr peleta,jedino meni puz vise ubacuje u minuti meni 150.gr a tebi 120.gr,e sada dali je zbog godista peci,moja je 2014.godine napravljena, ili je neka greska,a nebi me cudilo da je kod svakog razlicito
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak11.01.2015. u 15:25 - pre 113 meseci
Nije greska - pelet je los - predugacak. Duze zrno blokira put i ne dozvoljava prolaz drugim zrnima peleta do casice.
U principu, gledano na duzi vremenski period, kolicina ubacenog peleta je kod svih verovatno ista, jer posle "probijanja" velikog zrna, u casicu se sjuri sve ono sto se nagomilalo iza ovog zrna.
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.opera-mini.net.



+20 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.01.2015. u 22:17 - pre 113 meseci
pitanje za ljude koji imaju kotao na pelet od 18kw,koju kvadraturu moze da greje sam po sebi ne zavisno od radijatora?imam sprat od 65 kvadrata bez centralnog,kuhinju s dnevnim boravkom od 27,kotao bi stavio u taj dnevni boravak i grejao ga (ako bi gurala) a u hodniku i 2 spavace sobe bi nakacio polovne radijatore,sta mislite o toj varijanti?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.01.2015. u 22:57 - pre 113 meseci
@cimer,za tvoju kvadraturu dosta je i mbs 12kw i sama predaje vazduhu 4.kw sto bi tebi bila i vise dovoljna u tvom dnevnom boravku od 27.kv a prema vodi bi predavala 8.kw, ja imam istu kvadraturu kao i ti 64.kv ali imam mbs od 18.kw uzeo sam je da mi bi grejala i stan u potkrovlju koji je od 85.kv ali jos gore nisam uradio instalaciju za grejanje pa za zada sam smanjio moju pec da nema toliku snagu,mislim 18.kw
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.01.2015. u 22:59 - pre 113 meseci
mbsov nikako nije za dnevni boravak...
pravi buku koja ipak nije za dnevni boravak i moze dobro da zaprlja kada se cisti a i prasina iz dzaka zna da ode naokolo ako sipas direktno iz dzaka...

dakle, nije problem u mogucnosti grejanja vec u ovome sto sam naveo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2068912 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.