Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2068929 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 10:27 - pre 113 meseci
Mir Božiji Hristos se rodi, svim forumašima, što manje muka u grejanju.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 11:46 - pre 113 meseci
Citat:
drvlada75:
@zoran.mika Ako mozes da nadjes neki meksi a deblji izolacioni materijal otporan na visoke temperature slobodno ga stavi odozgo! :)
Treba imati na umu da ce ta izolacija morati da se pomeri zbog ciscenja turbulatora! :)


Videcu nesto, neku kamenu vunu ili nesto slicno

 
Odgovor na temu

NebojsaKg
Kragujevac,Srbija

Član broj: 296771
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 12:08 - pre 113 meseci
Mir Božji, Hristos se rodi i srećan Božić svima.
Evo već 2 dana čitam vaša iskustva sa grejanjem na pelet,pa bih imao par pitanja za vas.
Kuća ima prizemlje,sprat i potkrovlje,izolovana je stiroporom 5cm sa spoljne strane,podovi imaju toplotnu izolaciju (osim u potkrovlju ),stolarija je drvena i ima aluminijumske roletne,kvadratura je 75 prizemlje i 75 sprat.
Da li na zidani odžak od pune cigle 25x13 visine 8.5m mogu da priključim peć od 12KW u prizemlju i od 12 ili 18KW na spratu kuće?

 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 16:20 - pre 113 meseci
@miki67 Srecni prazniciiii!!!
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 16:42 - pre 113 meseci
Citat:
NebojsaKg:
Mir Božji, Hristos se rodi i srećan Božić svima.
Evo već 2 dana čitam vaša iskustva sa grejanjem na pelet,pa bih imao par pitanja za vas.
Kuća ima prizemlje,sprat i potkrovlje,izolovana je stiroporom 5cm sa spoljne strane,podovi imaju toplotnu izolaciju (osim u potkrovlju ),stolarija je drvena i ima aluminijumske roletne,kvadratura je 75 prizemlje i 75 sprat.
Da li na zidani odžak od pune cigle 25x13 visine 8.5m mogu da priključim peć od 12KW u prizemlju i od 12 ili 18KW na spratu kuće?



Vaistinu se rodi,na jednom dimljaku se ne preporucuje dve peci,jel peci rade sa prinudnom promajom tj.imaju svoj ventilator sa kojim regulisu dotok vazduha u loziste i moze se desiti ako obe rade u istom trenutku da dodje do otezanog odvoda izduvnih gasova.Za tu kvadraturu kuce tebi bi bila dobra i jedna pec od 18.kw u prizemlju al mozda ti u kuci imas dva stana i potrebne su ti dve nezavisne instalacije grejanja.Reci nesto vise,dal su to dva nezavisna stana i hoces da jedan ne zavisi od drugog.

 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 16:43 - pre 113 meseci
Imam ukupno 6,2 metra panelnih radijatora visine 60cm i plus susac 110x50 na 80m2! Uz pomoc koje magije ja da zagrejem toliku vodu sa 1,3kg peleta na sat? Dzaba meni i Chimney i Type pellet, i Coclea i Treshol Pump...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 16:55 - pre 113 meseci
Djuro brate,nemoj da se sekiras,kakava je izolovanost objekta,izmeri kao ja koliko grama peleta ti ide u LOAD INITIAL pa da nadjemo koliko kg. da trosis u modulaciji i da bude toplo
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 17:12 - pre 113 meseci
Pozdrav Forumasi i srecni praznici.

Zadnjih dana imam mali problem, kada mi pec radi u work modulat rezimu stvori mi se nesto kao sljaka u gorioniku (pepeljari) i ne moze da propadne kroz rupice vec se talozi i zna da bude skoro do pola šolje natalozeno.
Nije tvrdo i lako ga izbacim, to mi se nije desavalo kada pec stalno radi na jednom rezimu bilo kom 1. 2. najcesce.
Da li se parametri work modulta mogu menjati? nigde nisam video da to pise u opcijama?
Da li se uopste work modulat razlikuje po parametrima od rezima 1?

Ovaj problem mi se pojavio od kad je ovoj minus pa pec ostavim da radi tokom cele noci, posto mi ne treba velika temperatura vode u toku noci, postavim vodu na 47C a rezim je 2.
Probao sam da ga ostavim na rezimu 1 i tada nema dovoljno snage da uvek odrzi vodu na 47C, u zavisnosti od spoljne temp. voda bude oko 44-45C ali tada nema sljake i casica je cista po 3 dana.
Pretpostavljam da se ovo javlja zbog toga sto pec kada je na vecem rezimu povremeno ode u modulaciju, da li se nekome desavao slican problem?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 17:47 - pre 113 meseci
@istvan1954,jel proradio puz i sta je bilo
 
Odgovor na temu

NebojsaKg
Kragujevac,Srbija

Član broj: 296771
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 20:08 - pre 113 meseci
[/quote]

Vaistinu se rodi,na jednom dimljaku se ne preporucuje dve peci,jel peci rade sa prinudnom promajom tj.imaju svoj ventilator sa kojim regulisu dotok vazduha u loziste i moze se desiti ako obe rade u istom trenutku da dodje do otezanog odvoda izduvnih gasova.Za tu kvadraturu kuce tebi bi bila dobra i jedna pec od 18.kw u prizemlju al mozda ti u kuci imas dva stana i potrebne su ti dve nezavisne instalacije grejanja.Reci nesto vise,dal su to dva nezavisna stana i hoces da jedan ne zavisi od drugog.
[/quote]

Hvala na odgovoru.
Da baš tako dva nezavisna stana su u pitanju.
Pa ništa onda moraću da dižem novi dimnjak ,u sunce ti,da li može neka preporuka za unutrašnji presek za dimnjak da znam šta da gledam?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 20:45 - pre 113 meseci
@NebojsaKg,dovoljan je dimljak zidan ciglom 12x12.cm plus drugi 12x12.cm
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.01.2015. u 20:55 - pre 113 meseci
Citat:
milenko023:
Pozdrav Forumasi i srecni praznici.

Zadnjih dana imam mali problem, kada mi pec radi u work modulat rezimu stvori mi se nesto kao sljaka u gorioniku (pepeljari) i ne moze da propadne kroz rupice vec se talozi i zna da bude skoro do pola šolje natalozeno.
Nije tvrdo i lako ga izbacim, to mi se nije desavalo kada pec stalno radi na jednom rezimu bilo kom 1. 2. najcesce.
Da li se parametri work modulta mogu menjati? nigde nisam video da to pise u opcijama?
Da li se uopste work modulat razlikuje po parametrima od rezima 1?

Ovaj problem mi se pojavio od kad je ovoj minus pa pec ostavim da radi tokom cele noci, posto mi ne treba velika temperatura vode u toku noci, postavim vodu na 47C a rezim je 2.
Probao sam da ga ostavim na rezimu 1 i tada nema dovoljno snage da uvek odrzi vodu na 47C, u zavisnosti od spoljne temp. voda bude oko 44-45C ali tada nema sljake i casica je cista po 3 dana.
Pretpostavljam da se ovo javlja zbog toga sto pec kada je na vecem rezimu povremeno ode u modulaciju, da li se nekome desavao slican problem?


Probaj u rezimu 2 da pojacas brzinu ventilatora za jedno 100.obrtaja

 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.01.2015. u 15:41 - pre 113 meseci
Citat:
zoran.mika:
@istvan1954,jel proradio puz i sta je bilo

Juce su poceli raditi, zvao sam ih, prijavio sam kvar uzeli su k znamju, salju majstora u utorak 13.Fala bogu otoplilo je malo izgleda da ce prezivimo.Dotle pozdrav.
 
Odgovor na temu

DjuroUe
Srbija

Član broj: 324252
Poruke: 36
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.01.2015. u 19:32 - pre 113 meseci
Komsija i ja smo na istom dimnjaku, imamo iste pecke...
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.01.2015. u 19:53 - pre 113 meseci
Ja na istom dimljaku imam prikljucenu pec i kuhinjski aspirator i ne moze u istom trenetku da rade oba uredjaja,na krovu izgleda da imam jedan dimljak a to su u stvari dva dimljaka od prizemlja ide jedan u koje je prikljucen aspirator i pec kao sto sam rekao a od stana u potkrovlju ide drugi uz ovaj donji koji je poseban i na krovu izgledaju kao jedan,jedan dimljak dve vertikale
 
Odgovor na temu

NebojsaKg
Kragujevac,Srbija

Član broj: 296771
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.01.2015. u 20:44 - pre 113 meseci
Sada videh da su Vranjanci izbacili novu peć na pelet Dino,ako bi neko od iskusnijih poznavalaca mogao da prokomentariše da li su uneta neka poboljšanja u odnosu na Como i MBS ?
 
Odgovor na temu

mawerik013
Pancevo

Član broj: 288470
Poruke: 2
*.static.madnet.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 13:28 - pre 113 meseci
Veliki pozdrav svim clanovima foruma.
Iscitao sam ovih dana dosta o ovim temama grejanja na pelet ,posto planiram da na prolece uradim centralno grejanje na pelet.
Imam spratnu kucu ukupne povrsine 90 -100 kvadrata,koja je jednom stranom zalepljena za bratovu kucu a sa druge strane je blok,staklena vuna i fasadna cigla,isto tako i bocna strana a druga bocna strana mi je zalepljena za dedin stan od 60 kvadrata.Tako da je kuca lepo ususkana i u zavetrini.
E sad moja glavna muka je da li je ekonomnicnije uraditi za tih 100 kvadrata etazno grejanje na neku pec na pelet tipa MBS thermo pellet 12- 18 kw ili kupiti kotao sa spremnikom i svim ostalim za kotlarnicu.Koji je ekonomicniji nacin od ta dva,stabilniji u radu ?
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 15:21 - pre 113 meseci
Narode,
imam problem.
Kada pec vrti vise od 2000 o/min puno se cuje ventilator, tandrce i bruji. kao da kaci od nesta.
Svakih 10 min kad radi ciscenje ili kad radi na vecim rezimima gde ventilator vrti na vise od 2000 o/min cuje se to brujanje.
Da li je moguce da se nakupilo čadji ili prljavštine unutra?
da li se može turbina otvoriti i očistiti- podmazati?
Jako nervira taj zvuk, pogotovo noću.

 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 15:30 - pre 113 meseci
Citat:
mawerik013:
Veliki pozdrav svim clanovima foruma.
Iscitao sam ovih dana dosta o ovim temama grejanja na pelet ,posto planiram da na prolece uradim centralno grejanje na pelet.
Imam spratnu kucu ukupne povrsine 90 -100 kvadrata,koja je jednom stranom zalepljena za bratovu kucu a sa druge strane je blok,staklena vuna i fasadna cigla,isto tako i bocna strana a druga bocna strana mi je zalepljena za dedin stan od 60 kvadrata.Tako da je kuca lepo ususkana i u zavetrini.
E sad moja glavna muka je da li je ekonomnicnije uraditi za tih 100 kvadrata etazno grejanje na neku pec na pelet tipa MBS thermo pellet 12- 18 kw ili kupiti kotao sa spremnikom i svim ostalim za kotlarnicu.Koji je ekonomicniji nacin od ta dva,stabilniji u radu ?


Mislim da je bolja varijanta kotao sa spremnikom za kotlarnicu ako nadjes neki manje snage, obicno su ti kotlovi vece snage tipa 20-30kw.
Ovaj MBS 18 ti je sasvim dovoljan, čak i previše. Jedino zbok čišćenja i prostora je bolje da imaš onaj za kotlarnicu.
Imaj na umu gde bi postavio MBS ili koji već planiraš za unutra. Treba ti malo mesta i prostorija od bar 25 kvadrata jer ako ga stavis u manju sobu bice ti pretoplo.
On greje 4kw, meni je to bilo dovoljno za 30 kvadrata u dnevnom boravku.
I još bitna stvar je odžak na koji bi ga nakačio.
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
*.dynamic.sbb.rs.



+20 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak10.01.2015. u 16:18 - pre 113 meseci
Postovanje svima
Zivim u spratnoj kuci, 120 kvadrata stambene povrsine, supruga i ja zivimo na spratu ukupne stambene povrsine 65 kvadrata. Kuca nema izolaciju, drvena stolarija, nemamo postavljene radijtore.
Raspored soba na spratu je sledeci:
dnevni boravak s kuhinjom 27 kvadrata
hodnik 8 kvadrata
kupatilo 3.2 kvadrata
spavaca soba 9 kvadrata
decija soba 17 kvadrata
UKUPNO 64.2 nek bude 65 Kvadrata

Da li ovu povrsinu mogu da izguram bez radijatora s MBS Pelet 10kw
http://www.mbs.rs/MBS_pelet10_sr.html

ili bi eventualno mogao da zagrejem dnevnu s kuhinjom, hodnik i kupatilo u povrsini od 38.2 kvadrata naravno s otvorenim vratima?
na centralno ne razmisljam jer je kuca na prodaju pa o sva ulaganja padaju u vodu, a pecku cu uvek moci da nosim sa sobom gde god da zivim.

Danas sam merio precnik azbesne cevi do dimnjaka 13cm a precnik na tavanu u dimnjaku je 14*15cm (imam vratanca na dimnjaku, otvorio i izmerio)

Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2068929 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.