Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2064326 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kiki16
Beograd

Član broj: 300065
Poruke: 40
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.10.2015. u 21:15 - pre 103 meseci
Imam MBS Thermo pelet 18 KW vec tri godine.

Sada je poceo da se oseca dim, najvise kada ukljuci cleaning mode ili na kraju kada se gasi. I to na desnoj strani resetke iznad vrata. Cini mi se da je veci dim kada je napolju nizak pritisak. Dva puta smo proveravali sve, nismo uspeli da resimo problem. UNapred veliko hvala
MBS 18 kw prva generacija
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.10.2015. u 22:47 - pre 103 meseci
Citat:
Waldemar Sandoz:
@commo15 bb

Hvala ti puno na ukazanim sugestijama!Svestan sam da koristim predimenzionirano grejno telo i tu si skroz u pravu.Nisam se dovoljno informisao prilikom kupovine peći.Grejem 75m2.No,dobro i to je manje od 100.
Napomenuo sam u nekim od ranijih postova da sam temperaturu vode od 60 stepeni postigao jedino kada je serviser puštao u rad i tada su parametri bili fabrički podešeni.Sada kada sam eksperimentisao sa parametrima to nisam uspeo.Poslušaću te i vratiti na fabrička podešavanja i videti kako će se ponašati.
Možeš li mi samo reći da li možda znaš gde se u MENI-ju nalazi opcija vraćanja na fabričke parametre?
Imam zapisane fabričke parametre negde na nekom papiru,ali to moram pronaći.

Mislim da u meniju neces naci fabricka podešavanja,jer elektronike za te peci se koriste i za druge marke tako da to nije relevantno...ako imas zapisano dobro je ako ne pitaj na forumu nek ti ispise neko ko je na fabrickim podešavanjima.ja bih to uradio ali koristim alfinu commo 15 i podešavanja sigurno nisu ista...ako se ne varam tvoje su slike sa cunkovima i problem oko istih...druže ove peći rade na principu negativnog pritiska u komori i prinudnoj promaji odnosno izduvu koji pravi ventilator.stoga mora biti sve apsolutno zadihtovano inace ce ti stalno praviti problem ako ne sa izduvom i dimom onda u radu peci...moj predlog,ja sam uzeo fabričke alfine dimovodne cevi sa diht gumama i funkcionisu perfektno.nisu toliko skupe ali vrede,pogotovu što su iznutra glatke za raliku od običnih cunkova sto je veoma bitno jer sitna prasina koja nastaje sagorevanjem peleta se itekako skuplja i na najmanjim neravninama...cena alfinih/koje po promerima savršeno odgovaraju i tebi/ je negde oko 5-6000 dinara sa svim nastavcima i T račvom...moja greska...sad sam pogledao nisu tvoje slike i problemi oko cunkova.izvinjavam se
 
Odgovor na temu

commo15 bb
mup
mup
bajina basta

Član broj: 330898
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.10.2015. u 23:35 - pre 103 meseci
Citat:
Stojke14:
Citao sam forum,ali nije mi sifra A9,neka druga je sifra i ja ne mogu da udjem u to podesavanje,izvinite sto smaram,ali mi je potrosnja lepa,a brzo udje u work modulat i onda troai kao luda,a takodje pitanje da linje iko imao problem da pec zasmrdi

Imate na youtube snimljen klip sa citavim procesom ulaska u podesavanja,uradjen je za alfin commo 21 ali je identicno...ja vam to ne bih preporucio jer necete nista postici samo cete se nervirati dzabe...a to trosi kao luda u modulat rezimu...koliko je to tacno? 1,3 kg/h je optimalno,ako je losiji pelet do 1,5 kg/h.A u vezi grejanja nocu zbog dolazece prinove,ako grejete recimo do 22 h uvece i ako vam je stambeni prostor iole izolovan za tim zaista nema potrebe,verujte mi.
Sto se tice da pec zasmrdi,to moze da se desi u pocetku dok je nova i neogori ili da se desi da negde prolazi dim pa se oseća...i u slucaju da vam pelet sadrzi visok procenat mekog drveta koje sagorevanjem oslobadja smolu koja moze da smrdi pri radu peci.
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.99.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 07:08 - pre 103 meseci
Citat:
commo15 bb:
Citat:
Waldemar Sandoz:
@commo15 bb

Hvala ti puno na ukazanim sugestijama!Svestan sam da koristim predimenzionirano grejno telo i tu si skroz u pravu.Nisam se dovoljno informisao prilikom kupovine peći.Grejem 75m2.No,dobro i to je manje od 100.
Napomenuo sam u nekim od ranijih postova da sam temperaturu vode od 60 stepeni postigao jedino kada je serviser puštao u rad i tada su parametri bili fabrički podešeni.Sada kada sam eksperimentisao sa parametrima to nisam uspeo.Poslušaću te i vratiti na fabrička podešavanja i videti kako će se ponašati.
Možeš li mi samo reći da li možda znaš gde se u MENI-ju nalazi opcija vraćanja na fabričke parametre?
Imam zapisane fabričke parametre negde na nekom papiru,ali to moram pronaći.

Mislim da u meniju neces naci fabricka podešavanja,jer elektronike za te peci se koriste i za druge marke tako da to nije relevantno...ako imas zapisano dobro je ako ne pitaj na forumu nek ti ispise neko ko je na fabrickim podešavanjima.ja bih to uradio ali koristim alfinu commo 15 i podešavanja sigurno nisu ista...ako se ne varam tvoje su slike sa cunkovima i problem oko istih...druže ove peći rade na principu negativnog pritiska u komori i prinudnoj promaji odnosno izduvu koji pravi ventilator.stoga mora biti sve apsolutno zadihtovano inace ce ti stalno praviti problem ako ne sa izduvom i dimom onda u radu peci...moj predlog,ja sam uzeo fabričke alfine dimovodne cevi sa diht gumama i funkcionisu perfektno.nisu toliko skupe ali vrede,pogotovu što su iznutra glatke za raliku od običnih cunkova sto je veoma bitno jer sitna prasina koja nastaje sagorevanjem peleta se itekako skuplja i na najmanjim neravninama...cena alfinih/koje po promerima savršeno odgovaraju i tebi/ je negde oko 5-6000 dinara sa svim nastavcima i T račvom...moja greska...sad sam pogledao nisu tvoje slike i problemi oko cunkova.izvinjavam se


Da,čunkovi nisu moj problem.Svakako hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 07:11 - pre 103 meseci
@embelitibor Kazete da Vam se dva puta u 10 dana puz zaglavljivao. Sta ga je zaglavilo i kako ste ga ponovo pustili u rad?
Sto se tice buke i duzine peleta, koliko sam primetio, buka je veca kada je spremnik za pelet prazan.
Posto spremnik punite samo do jedne trecine mislim da je to jedan od mogucih razloga buke.
Cudan zvuk puza mozda dolazi zbog toga sto je zrno peleta predugacko i puz ne uspeva za zadato vreme da ga ubaci u casicu.
Najverovatnije da je potrebno lomiti rucno veca zrna, uzgred i prasinu iz dzaka odstraniti da se ne bi lepila po puzu.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 08:10 - pre 103 meseci
Citat:
kiki16:
Imam MBS Thermo pelet 18 KW vec tri godine.

Sada je poceo da se oseca dim, najvise kada ukljuci cleaning mode ili na kraju kada se gasi. I to na desnoj strani resetke iznad vrata. Cini mi se da je veci dim kada je napolju nizak pritisak. Dva puta smo proveravali sve, nismo uspeli da resimo problem. UNapred veliko hvala


Kakav ti je gornja ploca od poklopca turbulatora sa cetiri leptir matice ili sa dve

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 08:21 - pre 103 meseci
Citat:
kiki16:
Imam MBS Thermo pelet 18 KW vec tri godine.

Sada je poceo da se oseca dim, najvise kada ukljuci cleaning mode ili na kraju kada se gasi. I to na desnoj strani resetke iznad vrata. Cini mi se da je veci dim kada je napolju nizak pritisak. Dva puta smo proveravali sve, nismo uspeli da resimo problem. UNapred veliko hvala


Ako je pećka prvobitni model sa gornjom pločom koja ima dva šrafa, a predpostavljam da jeste, moguće da se ona malo iskrivila i potrebno je ispraviti jer se to kod mene dešavalo, potpuno isti simptomi kao kod tebe, pisao sam o tome. Pa vidi proveri gornju ploču.
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 08:33 - pre 103 meseci
Miki jel si resio svoj problem
 
Odgovor na temu

kiki16
Beograd

Član broj: 300065
Poruke: 40
*.amres.ac.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 08:40 - pre 103 meseci
Citat:
miki67:
Citat:
kiki16:
Imam MBS Thermo pelet 18 KW vec tri godine.

Sada je poceo da se oseca dim, najvise kada ukljuci cleaning mode ili na kraju kada se gasi. I to na desnoj strani resetke iznad vrata. Cini mi se da je veci dim kada je napolju nizak pritisak. Dva puta smo proveravali sve, nismo uspeli da resimo problem. UNapred veliko hvala


Ako je pećka prvobitni model sa gornjom pločom koja ima dva šrafa, a predpostavljam da jeste, moguće da se ona malo iskrivila i potrebno je ispraviti jer se to kod mene dešavalo, potpuno isti simptomi kao kod tebe, pisao sam o tome. Pa vidi proveri gornju ploču.



Miki, hvala ti puno. Mislim da jeste tako, sa dva srafa. Slikacu danas pa postavljam ovde da vidite kako izgleda. Dugo nisam bila na forumu, pa nisam ispratila taj tvoj problem. Hvala puno svima
MBS 18 kw prva generacija
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 11:39 - pre 103 meseci
Citat:
zoran.mika:
Miki jel si resio svoj problem


Da, rešen je, Srpska precizna alatka za fino pasovanje zvana Čekić. i tako kada detaljno čistim peć ja je ispravim.
Mada sam trebao zvati da zamenim taj poklopac jer su sad deblji i teže se krive, ali nisam, pitanje da li imaju deblje poklopce sa dva šrafa.
Jednom prilikom serviser mi je menjao upaljač i napisao u svom izveštaju da mi pošalju ploču ali tom prilikom mi je rekao da imaju deblje ploče sa 4 šrafa i da nije siguran da li imaju ploče sa dva šrafa.
Do danas ništa. Moja nemarnost.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.static.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 11:48 - pre 103 meseci
Evo fabrički parametri. kome treba. Crvene brojke su izmenjene, samo crne brojke su fabrički parametri.
Potrošnja sa ovim parametrima ide preko 2kg peleta na sat
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

embelitibor
Tibor Embeli
Pancevo

Član broj: 137462
Poruke: 48
91.207.62.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 12:22 - pre 103 meseci
Citat:
drvlada75:
@embelitibor Kazete da Vam se dva puta u 10 dana puz zaglavljivao. Sta ga je zaglavilo i kako ste ga ponovo pustili u rad?
Sto se tice buke i duzine peleta, koliko sam primetio, buka je veca kada je spremnik za pelet prazan.
Posto spremnik punite samo do jedne trecine mislim da je to jedan od mogucih razloga buke.
Cudan zvuk puza mozda dolazi zbog toga sto je zrno peleta predugacko i puz ne uspeva za zadato vreme da ga ubaci u casicu.
Najverovatnije da je potrebno lomiti rucno veca zrna, uzgred i prasinu iz dzaka odstraniti da se ne bi lepila po puzu.


Zaglavi se pelet u pužu, ali ja ne vidim tačno gde i kako.
Pelet lomim na manje komade tako da ništa duže od 35mm ne ulazi u peć.
Kada se zaglavi, onda žicom i usisivačem malo prodžaram i usisam sa prednje i sa zadnje strane puža. Posle toga proradi.
 
Odgovor na temu

Waldemar Sandoz
D.O.O. "Stalni radnik"
D.O.O. "Stalni radnik"
Kovin,Banat,Vojvodina

Član broj: 330043
Poruke: 111
46.235.98.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 19:15 - pre 103 meseci
Jutros sam startovao peć sa fabričkim parametrima.Potrošnja je za 11 sati rada 15kg,za razliku od prethodnih parametara kada je za 12h potrošnja bila 15kg.Tu je približno ista.Sad ću vas opet smoriti ovde na forumu,ali šta da radim kad peć opet nije uspela da dostigne temperaturu od 60 stepeni vode!Jurio sam je čitavih 2 sata i najviše je dogurala do 58-59 i ni makac više!Za to vreme je baš solidno potrošila.Otuda se pribojavam da kad napolju bude bila niža temperatura ona neće moći da dostigne veće temperature vode.I to mi je razočarenje.Danas je i spoljna temperatura bila u plusu kod mene u Kovinu 11 stepeni.U kući je bilo prijatnih 22 stepena.Možda i preterujem jer sam do sada u kući ložio i onda navikao da šetam u majici i gaćama kao na plaži.No,hoću isprobati peć na vreme i izvući maximum iz nje (ukoliko je to moguće).
Ima li neko konkretnu ideju šta trebam uraditi,koji parametar eventualno trebam promeniti ili šta već uraditi?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 19:34 - pre 103 meseci
@Waldemar Sandoz

Na koliko ti je load pelet namesten,malo mi je cudno da pec sa fabrickim parametrima na ovoj spoljnoj temperaturi ne moze da postigne zadatu temperaturu vode
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
217.16.131.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 20:19 - pre 103 meseci
Citat:
Waldemar Sandoz:
Citat:
milanmbs18:
Citat:
Waldemar Sandoz:
Opet sam u petak imao problem.Dajte ako mi neko može pomoći:
1.ponovo peć nije mogla da dostigne zadatu temperaturu vode (57 stepeni).Dođe do 54 i neće dalje
2.ujutru kada sam je čistio bila je puna do vrha čašice nesagorelog peleta.
Stavio sam da mi je:
-coclea start 1.0
-coclea power 1-1.3
-coclea power 2-2.0
-coclea power 3-3.0
-coclea power 4-3.5
-coclea power 5-4.3
Pomozite da rešim problem.

Moze biti problem ako si sipao pelet od drugog proizvodjaca. Proveri to. Pre neki dan sam sipao pelet od firme bau energi i na modulatu je jedva gorela a temperatura vode se polako smanjivala. Pre toga je bio drugi pelet a pec je na minimumu grejala normalno. Ovaj jaci pelet je cadjio staklo a ovaj slabiji od bau energi nije.



Pelet nisam menjao.

Moram sebe da demantujem, nije kriv pelet od firme bau energi vec mi je bio hladan bojler pa kad je pec iz trece brzine presao u modulat ,bojler je iz izmenjivaca hladio vodu u sistemu i temperatura vode se polako smanjivala. Posle je pocela polako da se podize kako se bojler zagrevao. Eto nesto sam naucio a eto informacije i za vas forumase. Ako je bojler vec zagrejan ,to se ne desava.
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
217.16.131.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 20:26 - pre 103 meseci
Citat:
miki67:
Citat:
zoran.mika:
Miki jel si resio svoj problem


Da, rešen je, Srpska precizna alatka za fino pasovanje zvana Čekić. i tako kada detaljno čistim peć ja je ispravim.
Mada sam trebao zvati da zamenim taj poklopac jer su sad deblji i teže se krive, ali nisam, pitanje da li imaju deblje poklopce sa dva šrafa.
Jednom prilikom serviser mi je menjao upaljač i napisao u svom izveštaju da mi pošalju ploču ali tom prilikom mi je rekao da imaju deblje ploče sa 4 šrafa i da nije siguran da li imaju ploče sa dva šrafa.
Do danas ništa. Moja nemarnost.

Miki , koliko je trajao taj upaljac, kad je morao da se menja?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 20:31 - pre 103 meseci
Citat:
milanmbs18:
Citat:
Waldemar Sandoz:
Citat:
milanmbs18:
Citat:
Waldemar Sandoz:
Opet sam u petak imao problem.Dajte ako mi neko može pomoći:
1.ponovo peć nije mogla da dostigne zadatu temperaturu vode (57 stepeni).Dođe do 54 i neće dalje
2.ujutru kada sam je čistio bila je puna do vrha čašice nesagorelog peleta.
Stavio sam da mi je:
-coclea start 1.0
-coclea power 1-1.3
-coclea power 2-2.0
-coclea power 3-3.0
-coclea power 4-3.5
-coclea power 5-4.3
Pomozite da rešim problem.

Moze biti problem ako si sipao pelet od drugog proizvodjaca. Proveri to. Pre neki dan sam sipao pelet od firme bau energi i na modulatu je jedva gorela a temperatura vode se polako smanjivala. Pre toga je bio drugi pelet a pec je na minimumu grejala normalno. Ovaj jaci pelet je cadjio staklo a ovaj slabiji od bau energi nije.



Pelet nisam menjao.

Moram sebe da demantujem, nije kriv pelet od firme bau energi vec mi je bio hladan bojler pa kad je pec iz trece brzine presao u modulat ,bojler je iz izmenjivaca hladio vodu u sistemu i temperatura vode se polako smanjivala. Posle je pocela polako da se podize kako se bojler zagrevao. Eto nesto sam naucio a eto informacije i za vas forumase. Ako je bojler vec zagrejan ,to se ne desava.



Na koliku temperaturu ti je namestena pumpa da se pali
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
217.16.131.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 20:39 - pre 103 meseci
Juce sam stavio sa 45 na 40 step. i sve je u redu.
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
217.16.131.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 20:44 - pre 103 meseci
Citat:
zoran.mika:
Citat:
milanmbs18:
Citat:
Waldemar Sandoz:
Citat:
milanmbs18:
Citat:
Waldemar Sandoz:
Opet sam u petak imao problem.Dajte ako mi neko može pomoći:
1.ponovo peć nije mogla da dostigne zadatu temperaturu vode (57 stepeni).Dođe do 54 i neće dalje
2.ujutru kada sam je čistio bila je puna do vrha čašice nesagorelog peleta.
Stavio sam da mi je:
-coclea start 1.0
-coclea power 1-1.3
-coclea power 2-2.0
-coclea power 3-3.0
-coclea power 4-3.5
-coclea power 5-4.3
Pomozite da rešim problem.

Moze biti problem ako si sipao pelet od drugog proizvodjaca. Proveri to. Pre neki dan sam sipao pelet od firme bau energi i na modulatu je jedva gorela a temperatura vode se polako smanjivala. Pre toga je bio drugi pelet a pec je na minimumu grejala normalno. Ovaj jaci pelet je cadjio staklo a ovaj slabiji od bau energi nije.



Pelet nisam menjao.

Moram sebe da demantujem, nije kriv pelet od firme bau energi vec mi je bio hladan bojler pa kad je pec iz trece brzine presao u modulat ,bojler je iz izmenjivaca hladio vodu u sistemu i temperatura vode se polako smanjivala. Posle je pocela polako da se podize kako se bojler zagrevao. Eto nesto sam naucio a eto informacije i za vas forumase. Ako je bojler vec zagrejan ,to se ne desava.



Na koliku temperaturu ti je namestena pumpa da se pali

Pec radi savrseno i svakodnevno je njakam sa parametrima ali ovo sa hladnom vodom iz bojlera je najbitnije.
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
*.res.bb.9317061205.dslon.ws.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.10.2015. u 20:45 - pre 103 meseci
Citat:
milanmbs18:
Citat:
miki67:
Citat:
zoran.mika:
Miki jel si resio svoj problem


Da, rešen je, Srpska precizna alatka za fino pasovanje zvana Čekić. i tako kada detaljno čistim peć ja je ispravim.
Mada sam trebao zvati da zamenim taj poklopac jer su sad deblji i teže se krive, ali nisam, pitanje da li imaju deblje poklopce sa dva šrafa.
Jednom prilikom serviser mi je menjao upaljač i napisao u svom izveštaju da mi pošalju ploču ali tom prilikom mi je rekao da imaju deblje ploče sa 4 šrafa i da nije siguran da li imaju ploče sa dva šrafa.
Do danas ništa. Moja nemarnost.

Miki , koliko je trajao taj upaljac, kad je morao da se menja?

Jeste da pitanje nije postavljeno meni, ali moram da se ubacim. Ja koristim MBS 18 dvije godine i nisam imao problema. Moja poznanica koja je kupila MBS (neki manji model) je morala staviti novi upaljač nakon tri mjeseca rada peći. Upaljač joj je promjenio neki lik (ne servis), čini mi se za 50 KM.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2064326 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.