Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048734 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.10.2015. u 19:32 - pre 102 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
bruka:
Sve što ste naveli je tačno.grejem nešto oko 60 kvadrata. Imam dva panelna radijatora 1.2m, jedan radijator od desetak rebara i sušač
i još dva radijatora koja su u dnevnom boravku koji su uglavnom isključeni. Kako je naštelovana peć ne znam,
to je uradio serviser, a pošteno rečeno ne znam ni da nađem to (malo sam slab sa tom elektronikom). Da li je to razlog što ne mogu da smanjim temperaturu u toku rada? Prelistao sam većinu strana sa forum pa mi je sve zbrkano.Mnogo je podataka kako ko setuje svoju peć ali sam ukapirao da sve zavisi od slučaja do sluučaja u zavisnosti od vrste peleta, izolacije na kući i još mnogo toga. Kako da vidim te parametre što ste naveli?



Hvala i pozdrav

Pazi ovako.Nije da ne možeš da smanjiš temperaturu u toku rada,nego i da je pre rada setuješ na recimo 50 stepeni temperaturu vode,za par sati će temperatura da ti ode mnogo više,jer ti je mala kvadratura,malo grejnih tela,verovatno solidan pelet,a peć ti je podešena kako je podešena.Ako hoćeš da smanjiš temperaturu vode,moraćeš da promeniš u podešavanju mod 1,što je modulat režim gde peć radi sa najmanjom snagom.Da bi video parametre i eventualno menjao idi ovako: Pritisneš taster 3 (set).Zatim na taster 5 pritiskaš dok dođeš na MENI 09 SETTINGS TECHNICS.Onda opet stisneš SET.Pojaviće se KEY ACCESS.Tu treba da upišeš šifru za ulazak u podešavanje.Šifra je A9,a do nje ćeš doći pritiskajuči tastere 1 ili 2.Kad ti u gornjem levom uglu bude piselo A9,pritisni ponovo SET.Ušao si u podešavanja.Prvo što ti piše je N-9-1 TYPE PELLET.Pritiskaj taster 5 dok dođeš do N-9-6 SETTINGS FACTORY.Zatim opet SET.Izlazi ti N-9-6-01 MINUTES TIME-OUT.Kod mene recimo tu piše 25'.Preporučio bih ti da uzmeš papir i olovku i da pišeš podešavanja,da bi znao da vratiš kako je bilo ako ne daj bože nešto zabrljaš,mada ne bi trebalo.To u principu ne diraš ništa,nego ideš opet na taster 5 dok dođeš do N-9-6-06 COCLEA POWER 1.To je ključna stvar za tebe t.j. vreme koje radi puž ili količina ubačenog peleta u modulat režimu (režim 1).Tebi je tu verovatno podešeno preko jedne sekunde.Podesi recimo na 0,9".To ćeš uraditi pritiskajući tastere 1 ili 2.Sledeće što treba da uradiš je da malo smanjiš i brzinu ventilatora u tom režimu.To ćeš da uradiš tako što ćeš opet da pritiskaš taster 5 dok dođeš do N-9-6-18 EXHAUST ENGINE 1.(Nemoj da te uplaši kad čuješ da su se uključili ventilatori kad dođeš dotle.Slobodno nastavi,oni će se isključiti kad završiš podešavanje).Tebi je tu podešena brzine verovatno na 1800-1900.Slobodno smanji na 1700 (isto pritiskajući tastere 1 ili 2).To bi bilo to.Pritiskaj taster 4 dok te ne vrati na početni ekran i završio si izmene.Upali peć i vidi kako će da se ponaša u režimu 1 i koliko će da diže temperaturu.



Evo ti ulazak u parametre sto ti je Istvan pisao

 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.10.2015. u 19:33 - pre 102 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
bruka:
Sve što ste naveli je tačno.grejem nešto oko 60 kvadrata. Imam dva panelna radijatora 1.2m, jedan radijator od desetak rebara i sušač
i još dva radijatora koja su u dnevnom boravku koji su uglavnom isključeni. Kako je naštelovana peć ne znam,
to je uradio serviser, a pošteno rečeno ne znam ni da nađem to (malo sam slab sa tom elektronikom). Da li je to razlog što ne mogu da smanjim temperaturu u toku rada? Prelistao sam većinu strana sa forum pa mi je sve zbrkano.Mnogo je podataka kako ko setuje svoju peć ali sam ukapirao da sve zavisi od slučaja do sluučaja u zavisnosti od vrste peleta, izolacije na kući i još mnogo toga. Kako da vidim te parametre što ste naveli?



Hvala i pozdrav

Pazi ovako.Nije da ne možeš da smanjiš temperaturu u toku rada,nego i da je pre rada setuješ na recimo 50 stepeni temperaturu vode,za par sati će temperatura da ti ode mnogo više,jer ti je mala kvadratura,malo grejnih tela,verovatno solidan pelet,a peć ti je podešena kako je podešena.Ako hoćeš da smanjiš temperaturu vode,moraćeš da promeniš u podešavanju mod 1,što je modulat režim gde peć radi sa najmanjom snagom.Da bi video parametre i eventualno menjao idi ovako: Pritisneš taster 3 (set).Zatim na taster 5 pritiskaš dok dođeš na MENI 09 SETTINGS TECHNICS.Onda opet stisneš SET.Pojaviće se KEY ACCESS.Tu treba da upišeš šifru za ulazak u podešavanje.Šifra je A9,a do nje ćeš doći pritiskajuči tastere 1 ili 2.Kad ti u gornjem levom uglu bude piselo A9,pritisni ponovo SET.Ušao si u podešavanja.Prvo što ti piše je N-9-1 TYPE PELLET.Pritiskaj taster 5 dok dođeš do N-9-6 SETTINGS FACTORY.Zatim opet SET.Izlazi ti N-9-6-01 MINUTES TIME-OUT.Kod mene recimo tu piše 25'.Preporučio bih ti da uzmeš papir i olovku i da pišeš podešavanja,da bi znao da vratiš kako je bilo ako ne daj bože nešto zabrljaš,mada ne bi trebalo.To u principu ne diraš ništa,nego ideš opet na taster 5 dok dođeš do N-9-6-06 COCLEA POWER 1.To je ključna stvar za tebe t.j. vreme koje radi puž ili količina ubačenog peleta u modulat režimu (režim 1).Tebi je tu verovatno podešeno preko jedne sekunde.Podesi recimo na 0,9".To ćeš uraditi pritiskajući tastere 1 ili 2.Sledeće što treba da uradiš je da malo smanjiš i brzinu ventilatora u tom režimu.To ćeš da uradiš tako što ćeš opet da pritiskaš taster 5 dok dođeš do N-9-6-18 EXHAUST ENGINE 1.(Nemoj da te uplaši kad čuješ da su se uključili ventilatori kad dođeš dotle.Slobodno nastavi,oni će se isključiti kad završiš podešavanje).Tebi je tu podešena brzine verovatno na 1800-1900.Slobodno smanji na 1700 (isto pritiskajući tastere 1 ili 2).To bi bilo to.Pritiskaj taster 4 dok te ne vrati na početni ekran i završio si izmene.Upali peć i vidi kako će da se ponaša u režimu 1 i koliko će da diže temperaturu.


@Stojke14
Evo ti ulazak u parametre sto ti je Istvan pisao

 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.10.2015. u 20:31 - pre 102 meseci
Ma prekopirao sam ja to,ali A9 nije sifra na koju mogu da udjem u setings,cak i nemam to slovo,imam p,l,nesto sto lici na a ali nema na sredini crtu i imam jos neke,ali taj key nemam i ne znam koji je posto sam sve probao,a ove podatke sam prekopirao.
Opet imam pitanje da li je neko imao problema sa mirisom koji je izlazio iz peci kada se zaglavi pelet,smrdi na ne sagorelo,cak mi je jednom i dim povratila u stan i upropastila mi je tada stan
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
217.16.131.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.10.2015. u 22:55 - pre 102 meseci
Proveri da li si dobro zadihtovao cunke jer pec radi na prinudnu promaju ,cujes kako radi ventilator za raspirivanje peleta pa ako nisu zadihtovani cunci smrdece na paljevinu. Ima da se kupi u farbarama ili prodavnicama opreme za parno, smesa u pakovanju kao silikon i pise da sluzi za dihtovanje peci i cunaka da 1200 ili cak 1500 stepeni .Svaki prodavac ce znati sta treba da ti da. Sa tim izmazes spojeve a obavezno i uzduzne spojeve gde je cunak punktovan.To naravno ne vazi za skuplje cunke sa gumenim dihtunzima, tada ne bi trebalo da dimi. Toliko sto se tice cunkova .
 
Odgovor na temu

milanmbs18
nema ga

Član broj: 330761
Poruke: 51
217.16.131.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.10.2015. u 22:58 - pre 102 meseci
I ja preporucujem da stavis jacinu peci na 3 a ne na 5 pa ce ti biti bolje kod paljenja ,Nadam se da se ostali slazu.
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 10:53 - pre 102 meseci
Hvala puno na informacijama,zao mi je sto se nisam ranije prikljucio na ovaj forum pa bih ima vise informacija,mada hvala vam na pomoci za sve sto sam pitao.
Mislis da je to sto zasmrdi oko dimnih cevi,moracu to da uzmem da uradim.
Ali mislim da meni zamirise kada ne izgori totalno ostane u casici
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 11:51 - pre 102 meseci
@Stojke14 Pelet ostane nesagoren u casici i dim se oseti kada otvoris vrata?
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 11:58 - pre 102 meseci
Nisam otvarao vrata a zasmrdelo,kao da je kroz spremnik za pelt izaslo,da li si se susretao sa tim
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 12:19 - pre 102 meseci
Pogledaj dal su ispod granitne ploce leptir matice na poklopcu turbulatora dobro zategnute
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 15:39 - pre 102 meseci
Jos jedno pitanje,da li je neko pokusao da pusti pec bez turbulatora,odnosno bez onih spiralnih sipki koje se nalaze u kanalu,zategao ih ali kao da popuste malo u toku rada,da li da kupim nove i da ih zategnem
 
Odgovor na temu

Okula
student
Zemun

Član broj: 312261
Poruke: 31



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 15:46 - pre 102 meseci
Molim pomagajte,

Otvorih kao i svake godine da ocistim pec pred sezonu, skinuo sam kermaicki poklopac, odvrnuo sam metalnu plocu i tu nastaje problem:
Ne mogu da odglavim spirale, to su one koje se pomicu gore-dole i vezane su drskom.
Kako odglaviti?
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 18:18 - pre 102 meseci
Citat:
Okula: Molim pomagajte,

Otvorih kao i svake godine da ocistim pec pred sezonu, skinuo sam kermaicki poklopac, odvrnuo sam metalnu plocu i tu nastaje problem:
Ne mogu da odglavim spirale, to su one koje se pomicu gore-dole i vezane su drskom.
Kako odglaviti?


nema druge nego malo po malo.
uzmi neku polugu ili dobar srafciger (nikako kineski - hoce da pukne ;)) pa malo sa jedne strane, malo sa druge da bi pomenutu drsku malo podigao zajedno sa spiralama.
da ti se to ne bi dogadjalo ubuduce, moras malo cesce da cistis te spirale 3-4 puta godisnje inace se nakupi pepeo i svasta nesto i desi se to sto si upravo naveo a i sagorevanje bude losije zbog slabijeg strujanja vazduha...
takodje taj deo takodje treba usisavati bar jednom mesecno (deo ispod metalne ploce jer se tu nagomila dosta pepela).

taj deo jeste najgadniji za ciscenje.

ja sam jedne godine odlepio jer sam imao problem sa izvlacenjem spirala iz onog drugog dela pa sam odvrnuo srafove cele gornje ploce, pomerio je u stranu i onda izvukao spirale....
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 20:56 - pre 102 meseci
Pozdrav drugari .. treba mi mala pomoć.
Danas sam prvi put uključio peć ali sam pre toga "malo" dopunjavao sistem vodom. I to je negde bilo oko 1,5. Medjutim sad kad se zagrejala ovaj moj spoljni manometar mi pokazuje 2,5 bara... Mašala...
Da ne bih skidao ovu smart tehnologiju pozadi u vidu zašrafljenog lima da gledam u onaj manometar od peći možete li mi reći kako da dodjem do očitavanja pritiska elektronski - na displeju. Ubih se da se setim
ali džaba a zaboravio sam kako beše... pa ako se neko seća neka mi napiše bio bih mu beskrajno zahvalan. I očigledno ću morati malo da otočim .... iz bureta
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 21:43 - pre 102 meseci
Pusti vazduh na radijatoru,tako ces smanjiti pritisak,a to je verovatno i razlog zasto je porastao toliko.
Da li je neko probao rad bez tih spirala,ima li ko iskustvo sa tim,ja nesto ne verujem da one toliko.pomazu sagorevanju????
 
Odgovor na temu

Stojke14
Ivan Stojic
Masinista
Pro tent
Srbija Beograd

Član broj: 330844
Poruke: 82
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 21:44 - pre 102 meseci
Da li je iko palio.pec bez tih turbulatora ili kako im je vec naziv????
 
Odgovor na temu

Okula
student
Zemun

Član broj: 312261
Poruke: 31



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 21:47 - pre 102 meseci
I mene isto zanima:
sto se tice tih spirala koje stoje u prvom redu rupa, uspeo sam jedva da ih skinem, ponovo sam ih vratio i opet ne mogu da se micu,
prethodno sam dobro ocistio rupe !
Sta ciniti, da li je pec moguce pokretati bez tih spirala ??!!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 22:02 - pre 102 meseci
Citat:
Skoteinos:
Pozdrav drugari .. treba mi mala pomoć.
Danas sam prvi put uključio peć ali sam pre toga "malo" dopunjavao sistem vodom. I to je negde bilo oko 1,5. Medjutim sad kad se zagrejala ovaj moj spoljni manometar mi pokazuje 2,5 bara... Mašala...
Da ne bih skidao ovu smart tehnologiju pozadi u vidu zašrafljenog lima da gledam u onaj manometar od peći možete li mi reći kako da dodjem do očitavanja pritiska elektronski - na displeju. Ubih se da se setim
ali džaba a zaboravio sam kako beše... pa ako se neko seća neka mi napiše bio bih mu beskrajno zahvalan. I očigledno ću morati malo da otočim .... iz bureta :(



ja se i ne secam da je bilo opcije za ocitavanje na displeju ALI, MOZES da vidis manometar kroz one proreze sa desne strane peci. nalazi se bas kod petog proreza odozgo. Uperi lampu ili blic sa mobilnog u peti prorez i videces..

sad...mozda je to tako odradjeno na nasim bordo peckama...ako ti imas onu sivu vrlo verovatno su ga ugurali negde gde se ne moze videti ;)

 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 22:20 - pre 102 meseci
Citat:
Stojke14:
Pusti vazduh na radijatoru,tako ces smanjiti pritisak,a to je verovatno i razlog zasto je porastao toliko.
Da li je neko probao rad bez tih spirala,ima li ko iskustvo sa tim,ja nesto ne verujem da one toliko.pomazu sagorevanju????

Ma pustio sam na svima i na svima pi.ki voda samo je na jednom malo prošištao vazduh. To je doduše sveukupno smanjilo pritisak na 2.1 u unutrašnjem manometru koji pokazuje, kako sam i očekivao, manje nego
ovaj spoljni za oko 0,2 bara.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 22:26 - pre 102 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
Skoteinos:
Pozdrav drugari .. treba mi mala pomoć.
Danas sam prvi put uključio peć ali sam pre toga "malo" dopunjavao sistem vodom. I to je negde bilo oko 1,5. Medjutim sad kad se zagrejala ovaj moj spoljni manometar mi pokazuje 2,5 bara... Mašala...
Da ne bih skidao ovu smart tehnologiju pozadi u vidu zašrafljenog lima da gledam u onaj manometar od peći možete li mi reći kako da dodjem do očitavanja pritiska elektronski - na displeju. Ubih se da se setim
ali džaba a zaboravio sam kako beše... pa ako se neko seća neka mi napiše bio bih mu beskrajno zahvalan. I očigledno ću morati malo da otočim .... iz bureta



ja se i ne secam da je bilo opcije za ocitavanje na displeju ALI, MOZES da vidis manometar kroz one proreze sa desne strane peci. nalazi se bas kod petog proreza odozgo. Uperi lampu ili blic sa mobilnog u peti prorez i videces..

sad...mozda je to tako odradjeno na nasim bordo peckama...ako ti imas onu sivu vrlo verovatno su ga ugurali negde gde se ne moze videti


Naravno na našim je - high gray technology dobro zaštićen od svih mogućih spoljnih uticaja i pogleda i okrenut na drugu stranu tako da sam malo sutra mogao lampom kroz peti prorez da vidim i manometar a kamoli vrednost. Tako da šrafciger u ruke - na svu sreću smo Miki i ja na vreme presekli ovaj spoljni lim na pola jer bih inače morao da ga sad sečem brusilicom ili da izbacim vodu iz sistema, da odvijem cev, pa onda da gledam unutra...
Inače što se turbulatora tiče mislim da je Miki nešto probao bez njih i nije video nikakvu razliku ... možda ima u prethodnim postovima tamo negde na početku.. Uzgred da li je da ostavim ovako na ova 2,1 bara ili da još smanjim pritisak na temperaturi vode od 57-8 stepeni?
 
Odgovor na temu

zoran.mika
Zoran Nikolic
Zemun Srbija

Član broj: 326151
Poruke: 1810
*.dynamic.sbb.rs.



+140 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.10.2015. u 22:27 - pre 102 meseci
Sto se tice turbulatora ili ti spirala kako ih vi nazivate sluze za sto sporiji prolaz vatre tj. temperature kroz kazan sa vodom i da bi se maximamalno iskoristila toplotna energija jer bi vecinom iste otisla u dimljak sto nama ne cini posao,moze i bez turbulatora ali kao sto sam rekao uzalud bi bacali toplotnu energiju,na nasim pecima nema mogucnos na displeju provera pritiska u instalaciji a samim tim i u kotlu nego smanji pritisak kada ti je hladna voda u instalaciji da bude 1. do 1,2. bara
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048734 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.