Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062700 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.12.2012. u 20:19 - pre 138 meseci
Netreba joj vise od 10min da udje u work,ali cu ujutro meriti vreme pa cu napisati koliko tacno,ali mislim da je i ispod 10min.Ona odradi prvih 20 sekundi load pelet e onda ubacuje 0,5,ja sam joj tih 0,5 podigao na 1,1 i flame light smanjio da samo radi 2 min!
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.12.2012. u 20:51 - pre 138 meseci
Odlično je to vreme ajd izmeri pa javi tu smo čekamo.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak15.12.2012. u 22:31 - pre 138 meseci
Sive peci rade kao lude i danju i nocu, zvacu sve sto im pod puz padne!
Bio sam danas na krovu zgrade, oko mog odzaka otopljen sneg, jedini ja koristim taj odzak na nasoj vertikali na ostatku krova oko 20cm snega.
@vanjava, cime ste uklanjali prasinu iz kanala za dotok peleta? Mislim da je najbolje sredstvo za ciscenje istog zica za flase, mozes da vidis na nekoliko strana ispred, sta sam ja izvukao iz kanala.
http://www.elitemadzone.org/p3213088
@miki, pumpa na 40c, to su sive peci odavno znale Pominjali smo negde prethodno, i ja i Skoteinos zbog velike kolicine vode u sistemu morali smo da spustimo temp. ukljucenja pumpe. Mnogo je velika razlika u temp. kada je na 50c i kada imamo veliku kolicinu hladne vode.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 06:41 - pre 138 meseci
Evo sad sam izmerio paljenje peci.Neznam do cega zavisi paljenje,ali odjutros joj je trebalo 13min da predje u work,sto posto znam da se potpaljivala i za manje minuta!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 06:58 - pre 138 meseci
Evo, ja sam pre neki dan proucavao paljenje.
Ako se za 20min ne dostigne petominutna temp. preko 40c, nema paljenja, javlja alarm.
Eksperimentalno sam otkrio i da se poruka Flame Light javlja kada se temp. dimnih gasova pri potpaljivanju, za poslednjih 5 min., odrzava na preko 40c. Ocigledno da se jure parametri N-9-6-13 Treshold min 40c i N-9-6-02 Minuti start 5' a u vezi sa N-9-4-04 Waiting fire 20-25'.
Verovatno da su se mnogo ohladile dimovodne cevi, zato paljenje kasni, treba mu vremena da dostigne i odrzi 40c.
 
Odgovor na temu

darkocoralic
coralic darko
magacioner
yura
rac

Član broj: 309858
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: srbija


Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 10:15 - pre 138 meseci
Da li moze neko da mi pomogne od jutros se na peci upalio alarm AL 6, PRESS WATER i ne znam kako da ga ponistim a ne znam ni sta znaci. Pec nece dase ukljuci. ako neko zna neka pomogne
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 10:31 - pre 138 meseci
Iskljuci je pozadi na prekidacu 15 sekundi pa probaj ponovo.Taj alarm je valjda od prevelikog pritiska vode u sistemu!
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 10:55 - pre 138 meseci
Citat:
lepa lukic:
Evo sad sam izmerio paljenje peci.Neznam do cega zavisi paljenje,ali odjutros joj je trebalo 13min da predje u work,sto posto znam da se potpaljivala i za manje minuta!


i to je vreme dobro 10min kraće, znači mnogo, pre počne da greje.
Svakim danom saznajemo nešto novo.
 
Odgovor na temu

kiki16
Beograd

Član broj: 300065
Poruke: 40
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 13:22 - pre 138 meseci
Zdravo forumasi

Probali smo preko tastera SET da udjemo u podesavanja, nismo uspeli. Tj. ne znamo gde su podesavanja. Sta treba da uradimo da bismo usli u podesavanje parametara?

Hocemo da podesimo parametre kao miki67 od 23.11.2012 (excel tabela koju je postavio), sa izmenama kasnije. Podesicemo i cleaning kao sto je Mikiju rekao serviser. Planiramo da izbusimo i dodatne rupe.


Po drugi put nam se zaglasio puz zbog prasine u peletu, pa ih pitala sta ako ostavi da radi u toku cele noci i opet se zaglavi puz. Da li ce puz docekati jutro ispravan ili ce se pokvariti njegov elektromotor?

Hvala puno
MBS 18 kw prva generacija
 
Odgovor na temu

Genghis Khan

Član broj: 17239
Poruke: 23
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 13:35 - pre 138 meseci
Cao svima,

Evo da se javim posle nekog vremena. Prvo da se zahvalim svima, jer pec trosi znatno manje nego kada jr bila podesena od strane servisera.
Parametri su podeseni prema onima iz mikijeve tabele od pre nekoliko dana. Potrosnja je izmedju 1,25 i 1,5 kg/h.

Kako ja radim:
Ukljucim ujutru pec, kada krene sa radom, nabijem 28, 60, 5. Kada se sve to postigne, smanjim na 22, 50, 2, i tako se vozi dobar deo dana. Nekada stavim na 3, a nekada u toku dana nabijem opet sve na pola sata, pa vratim na predjasnje stedljivo stanje. Uvece pred spavanje obavezno nabijem sve opet na pola sata, pa ili iskljucim, ili ostavim da radi preko noci ako je bas hladno na 20, 50, 1 ili 2. Ujutru bude ok, taman spremno samo da se opet zagreje na jako, pa da se ocisti pec.

E sad, ono sto je cudno je da pec u toku dana kada je znatno toplije, i u toku noci kada su parametri na minimumu trosi prilicno slicno, ako ne i isto. Uglavnom dzak traje 12h.

Druga stvar, kada smanjm sve parametre i ogranicim pelet na 2 u toki dana, pritisak zna prilicno da padne (eksterni manometar na cevi kod peci). Trenitno je na 0,8 a u kotlu 0,6 (duga petica). Da lo to moze da bude opasno? Majstor koji je ugradjivao sve i koji i sam ima ovu pec mi je rekao da vodim racuna da ne padne ispod 1. Ne znam sta mo je ciniti...

Da ponovim, grejem kucu od 80m2.

Pozdrav i pisacu jos uskoro!
Per aspera ad astra
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 13:43 - pre 138 meseci
Citat:
Genghis Khan: Cao svima,

Evo da se javim posle nekog vremena. Prvo da se zahvalim svima, jer pec trosi znatno manje nego kada jr bila podesena od strane servisera.
Parametri su podeseni prema onima iz mikijeve tabele od pre nekoliko dana. Potrosnja je izmedju 1,25 i 1,5 kg/h.

Kako ja radim:
Ukljucim ujutru pec, kada krene sa radom, nabijem 28, 60, 5. Kada se sve to postigne, smanjim na 22, 50, 2, i tako se vozi dobar deo dana. Nekada stavim na 3, a nekada u toku dana nabijem opet sve na pola sata, pa vratim na predjasnje stedljivo stanje. Uvece pred spavanje obavezno nabijem sve opet na pola sata, pa ili iskljucim, ili ostavim da radi preko noci ako je bas hladno na 20, 50, 1 ili 2. Ujutru bude ok, taman spremno samo da se opet zagreje na jako, pa da se ocisti pec.

E sad, ono sto je cudno je da pec u toku dana kada je znatno toplije, i u toku noci kada su parametri na minimumu trosi prilicno slicno, ako ne i isto. Uglavnom dzak traje 12h.

Druga stvar, kada smanjm sve parametre i ogranicim pelet na 2 u toki dana, pritisak zna prilicno da padne (eksterni manometar na cevi kod peci). Trenitno je na 0,8 a u kotlu 0,6 (duga petica). Da lo to moze da bude opasno? Majstor koji je ugradjivao sve i koji i sam ima ovu pec mi je rekao da vodim racuna da ne padne ispod 1. Ne znam sta mo je ciniti...

Da ponovim, grejem kucu od 80m2.

Pozdrav i pisacu jos uskoro!


Pritisak u instalaciji mora pre grejanja da ti bude oko 1.5b nebi trebao da pada to ti pušta negde , kad je grejanje on poraste do 2b i ne prelazi obično 1.8b
a to što ti pokazuje 06b na displeju ako mislimo isto to je pritisak u ekspanzionoj posudi, proveri instalaciju da ti ne pušta negde.

Citat:
kiki16: Zdravo forumasi

Probali smo preko tastera SET da udjemo u podesavanja, nismo uspeli. Tj. ne znamo gde su podesavanja. Sta treba da uradimo da bismo usli u podesavanje parametara?

Hocemo da podesimo parametre kao miki67 od 23.11.2012 (excel tabela koju je postavio), sa izmenama kasnije. Podesicemo i cleaning kao sto je Mikiju rekao serviser. Planiramo da izbusimo i dodatne rupe.


Po drugi put nam se zaglasio puz zbog prasine u peletu, pa ih pitala sta ako ostavi da radi u toku cele noci i opet se zaglavi puz. Da li ce puz docekati jutro ispravan ili ce se pokvariti njegov elektromotor?

Hvala puno

Kiki poslao sam ti privatnu poruku, broj telefona pa zovi slobodno.
 
Odgovor na temu

kecman14
Orao A.D.

Član broj: 290542
Poruke: 23
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 14:45 - pre 138 meseci
Kako uspijevate da postignete temperaturu izduvnih gasova preko 100 stepeni?
Ja sam povecao brzinu ventilatora ali nikako da predjem 95.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 14:54 - pre 138 meseci
Citat:
kecman14: Kako uspijevate da postignete temperaturu izduvnih gasova preko 100 stepeni?
Ja sam povecao brzinu ventilatora ali nikako da predjem 95.


zavisi u kom modu gledas..u ekonomicnom je obicno ispod 100 (meni je od 70-85)...meni je u work modu na snazi 5 oko 130-140...
obicno se veca tempratura izduvnih gasova dobija ako povecas broj obrtaja ventilatora...
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 14:57 - pre 138 meseci
@Kiki16, mislim da postoji elektronika koja omogucava iskljucenje puza ako dodje do njegovog preopterecenja. Napisao sam to u postovima ranije kada sam uspeo da u puz umotam strec foliju nepoznatog porekla. Mislim da posle nekoliko pokusaja okretanja, elektronika javlja da nema vise peleta i automatski se puz iskljucuje.
@kecman14 postavi brzinu na preko 2600 obrtaja, i naravno, to isprati dovoljnim dotokom peleta u casicu
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 15:51 - pre 138 meseci
meni definitivno nesto nije u redu sa ventilatorom na velikom broju obrtaja - rezim 4-5 work mod i cleaning pot .
cuje se zvuk kao da neko onom rucnom busilicom busi asfalt u susednoj ulici.
jednom sam vec zvao servisera i nisam dobio odgovor.
sutra ponovo zovem.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 16:32 - pre 138 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: meni definitivno nesto nije u redu sa ventilatorom na velikom broju obrtaja - rezim 4-5 work mod i cleaning pot .
cuje se zvuk kao da neko onom rucnom busilicom busi asfalt u susednoj ulici.
jednom sam vec zvao servisera i nisam dobio odgovor.
sutra ponovo zovem.


Sigurno onda zakačinje negde, a može se desi da ona krivina labava, a činimi se da si silikonirao, ako možeš da priđeš pozadi pa stavi ruku na ventilator da vidiš da li se osećaju udari, a kako se tebi to od početka čulo, najbolje zovi servis
Prijatelju ima rešenje uzmeš srpsku preciznu alatku za fino pasovanje i rešiš problem
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 17:42 - pre 138 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
meni definitivno nesto nije u redu sa ventilatorom na velikom broju obrtaja - rezim 4-5 work mod i cleaning pot .
cuje se zvuk kao da neko onom rucnom busilicom busi asfalt u susednoj ulici.
jednom sam vec zvao servisera i nisam dobio odgovor.
sutra ponovo zovem.



Drizzit kad budeš zvao, pitaj servisera i za funkciju tipe pellet - load pelet , da onda tačno znamo šta je to da ne polemišemo više, kod mene to funkcioniše za manje ubacivanje peleta, al da imamo potvrdnu informaciju od servisera.
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 20:17 - pre 138 meseci
da ne poverujete, kvar je malopre identifikovan i otklonjen, posle 3 dana ebavanja, skinem ja poklopac kod tubulatora kad ono kod tubulatora nema rupa uopste, sve od garezi zaguseno, lepo ocistio i pecka leti i dalje, konkluzija cistite tubulatore cesto, ja sam pre jedno mesec dana gledao tad nije bilo nish.
nego odlepio mi se onaj beli kao dihtung sa pepeljare scime bi to trebalo zalepiti nazad? imam dobar silikon abbro i crveni za pecke i neki sivi, taj je malo bolji cini mi se, sta vi velite? poz :)
dali je neko ovo uputstvo stavio ne znam, i taj je sa 2 lcda, a ploca je slicna sigurno, i tu pise da je pell sto je ja mislim type pellet dodje kaze da 1 stepen menja dodavanje za 2 posto, to vazi i za nase ja mislim
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 21:12 - pre 138 meseci
Citat:
saby: da ne poverujete, kvar je malopre identifikovan i otklonjen, posle 3 dana ebavanja, skinem ja poklopac kod tubulatora kad ono kod tubulatora nema rupa uopste, sve od garezi zaguseno, lepo ocistio i pecka leti i dalje, konkluzija cistite tubulatore cesto, ja sam pre jedno mesec dana gledao tad nije bilo nish.
nego odlepio mi se onaj beli kao dihtung sa pepeljare scime bi to trebalo zalepiti nazad? imam dobar silikon abbro i crveni za pecke i neki sivi, taj je malo bolji cini mi se, sta vi velite? poz :)
dali je neko ovo uputstvo stavio ne znam, i taj je sa 2 lcda, a ploca je slicna sigurno, i tu pise da je pell sto je ja mislim type pellet dodje kaze da 1 stepen menja dodavanje za 2 posto, to vazi i za nase ja mislim


ja sma svoje turbulatore ocistio pre neki dan - posle 3-4 dana koriscenja i cisto da vidim kako izgleda i cega tu ima. vec posle tih par dana je pocelo da se skuplja - malo ali dovoljno da ocenim da ciscenje na mecen dana nije bas za savet kao sto mi je serviser rekao vec da mora cesce.
i meni se odlepilo to platno/tkanina ili sta je vec ispod casice. jos ga nisam zalepio. mislio sam crvenim silikonom...
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak16.12.2012. u 21:25 - pre 138 meseci
Citat:
saby:
da ne poverujete, kvar je malopre identifikovan i otklonjen, posle 3 dana ebavanja, skinem ja poklopac kod tubulatora kad ono kod tubulatora nema rupa uopste, sve od garezi zaguseno, lepo ocistio i pecka leti i dalje, konkluzija cistite tubulatore cesto, ja sam pre jedno mesec dana gledao tad nije bilo nish.
nego odlepio mi se onaj beli kao dihtung sa pepeljare scime bi to trebalo zalepiti nazad? imam dobar silikon abbro i crveni za pecke i neki sivi, taj je malo bolji cini mi se, sta vi velite? poz :)
dali je neko ovo uputstvo stavio ne znam, i taj je sa 2 lcda, a ploca je slicna sigurno, i tu pise da je pell sto je ja mislim type pellet dodje kaze da 1 stepen menja dodavanje za 2 posto, to vazi i za nase ja mislim


Jeste tako je Saby samo što je naš napredniji softver i noviji.
Ako misliš na azbestno platno što ima na pepeljari ja sam to skinuo odavno samo mi je smetalo prilikom čišćenja, to je stavljeno zbog evropske unije kao da se izbegnu kontakti dva metala, inače ničemu ne služi meni pećka šljaka bez toga, e sad vi kako hoćete, lepite ili skinite.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062700 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.