Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048943 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2012. u 11:34 - pre 137 meseci
Pozdrav, ja nešto nisam primetio da mi je suv vazduh mada sam o tome razmišljao u samom početku, kad sam se grejao na struju stavljao sam lončiće sada nemam ništa za sada je ok.
A video sam te italijanske pećke kod nas ima mesta između ploče i izmenjivača da dođe jedna rosvajna posuda vršilo bi posao, a šta sa ostalim prostorijama?
Ja u ponedeljak nabavljam kabal pa ću nešto probati, postoje programi za razbijanje šifri, to me malo brine što kažeš, zašto su stavljali softver za praćenje rada peći ako ne možeš pristupiti pećki bez šifre malo glupo ako je sve šifrovano čemu onda sve to.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2012. u 11:41 - pre 137 meseci
Eh, ne mozes da razbijes sifru unutar programa, cak ne postoji ni normalno uputstvo sta uopste program radi.
Takodje, nije nemoguce da se komunikacija kriptuje i da se mora kupiti ono njihovo cudo od uredjajcica



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2012. u 18:09 - pre 137 meseci
Dr Vlado kakav ti je to uređaj sličan je onom uređaju kao što je na micronovinom sajtu
Misliš da bez onog uređaja ne može se pristupiti pećki.
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2012. u 19:35 - pre 137 meseci
ja cenim da treba obican nullmodem kabel, znaci rs232 na rs232, i vozi, jel stime pokusavate?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2012. u 19:58 - pre 137 meseci
Da to je taj kabal Vlada je pokušavao i za sada ništa ja ću u ponedeljak pokušati.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2012. u 20:15 - pre 137 meseci
Jeste, nullmodem kablom ja pokusavam.
Kabl mi je 100% ispravan, COM portovi (imam 2 komada na starom PII) su takodje ispravni.
Miki, ako pokusavas na nekom novijem racunaru, obavezno proveri u BIOS-u da li je COM port ukljucen.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2012. u 20:53 - pre 137 meseci
Pokušaću na novijem lap top proverio sam to port je uključen usvakom slučaju hvala,
Dadi vuk živi i radi u italiji pitaću ga pošta je taj uređaj, pa ako nije nešto ekstremno skup možemo ga kupiti.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.12.2012. u 21:23 - pre 137 meseci
Miki, poslao sam ti poruku na @mail.com sa PDF-om Schede I050 e I023 test e programmazione
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2012. u 08:24 - pre 137 meseci
Kacio sam se sinoc na Micronovin FTP, mesto gde oni cuvaju fajlove vazne za rad sa njihovim kontrolerima.
Nema novijeg firmware-a od ovog naseg koji je u pecima definitivno. Doduse i nema ponudjenih drugih firmware-a.
Takodje, cini mi se da je preveliki rizik baratanje oko kontrolera ovim programima jer su, izgleda, nedovrseni ili je potreban jos neki propratni fajl.
Moguce je da Micronova samo zeli da zastiti potrosace od kvara na uredjajima zbog nestrucnog rukovanja finom elektronikom.

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2012. u 09:42 - pre 137 meseci
probao sam da ne cistim casicu od utorka uvece! tada sam poslednji put izbacio pepeo iz casice.
marija je usisala vrata i okolinu casice u petak ali nije casicu posto se naziralo malo zara.
ovo su slike od pre 30 minuta.
ciscenje: na 8' po 90".

ovakvo je bilo stanje:









nemam iskustva sa vrstama peleta pa me zanima kakav je pepeo kod vas i koliko ga bude...
da nema ovog naslaganog pepela sa strane bio bih vise nego zadovoljan jer ne bih morao po 4-5 dana da cistim casicu.


 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2012. u 12:18 - pre 137 meseci
Isto kao kod mene puno pepela sa strane i u vratima ima dosta pepela, a i peleta imam dosta sa strane kad upada u čašicu izleti napolje.
To je jedna od mana pećke ima dosta prepreka do pepeljare pa se pepeo naslaže na te limove, konstrukcijski nije najbolje rešeno valjda će to da isprave,
ja se nosim mišlju kad istekne garancija da isečem one srednje limove da pepeo ima slobodan prolaz do pepeljare.
Druže kako sam razumeo ti ne čistiš čašicu i ako ima pepela u njoj kako se potpali pelet preko tog pepela.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2012. u 12:22 - pre 137 meseci
Isto kao kod mene puno pepela sa strane i u vratima ima dosta pepela, a i peleta imam dosta sa strane kad upada u čašicu izleti napolje.
To je jedna od mana pećke ima dosta prepreka do pepeljare pa se pepeo naslaže na te limove, konstrukcijski nije najbolje rešeno valjda će to da isprave,
ja se nosim mišlju kad istekne garancija da isečem one srednje limove da pepeo ima slobodan prolaz do pepeljare.
Druže kako sam razumeo ti ne čistiš čašicu i ako ima pepela u njoj kako se potpali pelet preko tog pepela.
Što se tiče pepela na onom drugom forumu Grejanje na pelet kažu da pepeo treba da bude siv onda je najbolje sagorevanje, kod mene je sivkasto do tamnije sivo.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2012. u 15:02 - pre 137 meseci
Citat:
miki67: Isto kao kod mene puno pepela sa strane i u vratima ima dosta pepela, a i peleta imam dosta sa strane kad upada u čašicu izleti napolje.
To je jedna od mana pećke ima dosta prepreka do pepeljare pa se pepeo naslaže na te limove, konstrukcijski nije najbolje rešeno valjda će to da isprave,
ja se nosim mišlju kad istekne garancija da isečem one srednje limove da pepeo ima slobodan prolaz do pepeljare.
Druže kako sam razumeo ti ne čistiš čašicu i ako ima pepela u njoj kako se potpali pelet preko tog pepela.



ovo je bila samo proba inace sam do utorka cistio jednom dnevno.
2-3 puta je bila iskljucivana od utorka do danas i nije bilo problema sa paljenjem...
pepela u casici nije bilo mnogo a posledni put je pecka bila iskljucena u petak i upalila je, kako marija kaze - bez problema. nije bio debeo sloj pepela u casici i nije tvrd...pod vrlo blagim pritiskom prsta se 'rasturao'.

EDIT: u 16:20 bas sam gledao casicu prilikom cleaning-a. od jutros je bez prestanka radila, pored žara mogu da vidim donje rupice na casici. dakle - pecka dobro razduva pepeo, žar ostane i vatra se ne ugasi prilikom ciscenja. jedino sto je pecka lose resena i sto pepeo prilikom ciscenja ne zavrsi u fioci vec najvecim delom oko casice i pa dnu vrata.


Citat:
miki67:Što se tiče pepela na onom drugom forumu Grejanje na pelet kažu da pepeo treba da bude siv onda je najbolje sagorevanje, kod mene je sivkasto do tamnije sivo.


[Ovu poruku je menjao Drizzt Do Urden dana 23.12.2012. u 16:22 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Drizzt Do Urden dana 23.12.2012. u 16:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2012. u 20:39 - pre 137 meseci
Pozdrav svima! Od početka novembra koristim MBS kaminsku peć na pelet o kojoj se ovde vodi diskusija. Naravno, nisu me zaobišli problemi kao i sve vas - pretrpavanje, razbacivanje, čišćenje pre svakog novog paljenja, nemogućnost da se dostignu željene temperature, garavljenje stakla i sve ostalo već toliko pominjano na ovom formumu. Inače grejem kuću na dva nivoa, dole 80m2 gore isto toliko samo sa nižim plafonima (redukovano oko 55m2 može da se računa). Potrošnja mi je bila otprilike kao i većini, znači oko 1.25 kg / 1h rada. Menjao sam režime rada ali je generalno 4/5 vremena radilo na modulatu.
Elem, pre nekoliko dana je počelo da biva problematično u smislu da peć nije uspevala da odradi svoje, radijatori su bili mlaki a pojačano je i garavljenje i zatrpavanje. Tada sam se zainteresovao za parametre, nabavio iste od servisera, i počeo da eksperimentišem. Naravno, prvo što sam uradio jeste da sam smanjio ubacivanje peleta, povećavao trajanje klininga, menjao temperaturu na kojoj se pokreće pumpa... Totalno sam onemogućio dostavljanje peleta prilikom kliniga, što nisam primetio da su drugi ovde na forumu uradili, s obzirom da ne vidim logiku da se tokom te operacije uopšte ubacuje pelet.
Da ne dužim, sve to nije dalo bogznakakve rezultate sve do danas. A danas sam se napokon nakanio da očistim peć prema uputstvu, što sam vrlo pedantno učinio. Primenjujući lična i iskustva drugih s ovog foruma, pronašao sam izgleda formulu koja u mom slučaju funkcioniše. Modulatori su mi bili skroz zapušeni što je očigledno imalo za posledicu sve slabiji rad peći. Sada na šljaka ko luda, neznatno garavi staklo, maltene ništa ne razbacuje, na kliningu prži kako treba (skoro do samog dna posude), temperatura vode je konstatntno već satima 52C (ne mrda) i sve funkcioniše savršeno.
Moj zaključak je da sam to postigao time što peć radi u režimu 5 - koji je suštinski modifikovani režim 3. Naime, ubacivanje peleta je na 3.3 (N-09-06-10) a ventilator čak na 2750 (N-09-06-22). Time je postignuto da se ubacuje više vazduha i poboljšava sagorevanje. Interval vremena između čišćenja posude (N-09-06-03) je na 10' a vreme čišćenja (N-09-06-12) na maksimalnih 120''. Režim 1. - modulat (N-09-06-06) sam stavio na 1.0'' sa ventilatorom (N-09-06-18) 1900, s tim da to faktički još nisam proverio jer mi ni u vorku ne troši više nego inače. Pumpa mi se uključuje (N-09-06-33) na 50C. Svako smanjivanje tog parametra će dovesti do smanjenja temperature, što nije loša varijanta kada napolju poraste. Parametar N-09-06-30 mi je na 0.0''. Da dodam da sam po savetima s ovog foruma load pellet (N-09-02) namestio na -5 a tipe chinney (N-09-03) na 5.
Inače, pelet mi je 70% bukva 30% čamovina. Koliko sam čuo, za ovu našu peć je idealna bukovina. Čamovina kada nije dobro sabijena se ne žari nego topi pa se silikati talože. Ona međutim ima veći energetski potencijal pa je ovom mislim dobra kombinacija. Naravno, za svaki pelet je potrebno malo promeniti parametre. Kada smo već kod toga, ja sam eksperimentisao sa količininom peleta od 3-3.5, sa istim brojem obrtaja ventilatora, i razlike su ipak vidljive. Isto je i sa intervalkom između dva čišćenja, gde sam išao od 7-15 minuta. Zadržao sam se na 10 minuta sa 120 sekundi klininga.
Rupice na posudi nisam bušio jer sam upozoren da su dovoljne a da će njihovo proširivanje oslabiti snagu ventilacije koja ide kroz njih, što će otežati brzinu sagorevanja.


Moj zaklljučlak:
- opredeliti se za jednu vrstu peleta, po mogućstvu bukovog
- eksperimetom pronaći pravu formulu za vork (5) i modulat (1) režim, koja će omogućiti optimalan režim rada u kome gotovo sav pelet sagoreva a peć uspeva da vodu zagreje do potrebnog nivoa.
- raditi samo u ta dva režima
- suštinska stvar je da se omogući sagorevanje peleta, kako bi se dobila energija i čistila posuda
- onemogućiti dostavljanje peleta prilikom čišćenja posude
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2012. u 21:29 - pre 137 meseci
Pozdarv Stanislave i dobrodošao u društvo tvoji saveti i zapažanja će svima nama svakako koristit.
Drago mi je kada čujem da peć gura toliku kvadratauru , a potrošnja na zavidnom nivou, no jedno pitanje ako možeš detaljnije da objasniš
ovo našta si tačno mislio i ko ti je rekao dali serviser ili neko drugi.

Citat:
Stanislav71
Rupice na posudi nisam bušio jer sam upozoren da su dovoljne a da će njihovo proširivanje oslabiti snagu ventilacije koja ide kroz njih, što će otežati brzinu sagorevanja.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.12.2012. u 22:37 - pre 137 meseci
Evo mesečne potrošnje
za 30 dana potrošeno 28 đžaka iliti 420kg peleta peć je radila 357 sati u proseku 11.9 sati na dan i trošila 1.18kg na sat
za dva meseca ili 61 dan koliko je radila potrošeno 52đžaka iliti 780kg ukupno vreme rada 539sati u proseku 8.84 sati na dan i potrošnja na sat je iznosila 1.44kg
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 00:45 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Pozdarv Stanislave i dobrodošao u društvo tvoji saveti i zapažanja će svima nama svakako koristit.
Drago mi je kada čujem da peć gura toliku kvadratauru , a potrošnja na zavidnom nivou, no jedno pitanje ako možeš detaljnije da objasniš
ovo našta si tačno mislio i ko ti je rekao dali serviser ili neko drugi.

Citat:
Stanislav71
Rupice na posudi nisam bušio jer sam upozoren da su dovoljne a da će njihovo proširivanje oslabiti snagu ventilacije koja ide kroz njih, što će otežati brzinu sagorevanja.


Hvala na dobrodošlici! Rekao mi je čovek koji se već godinama greje na pelet i generalno kapira kako funkcioniše sistem, s tim da on ima dosta veći objekat i veliki kotao na pelet.

Novost je da sam u međuvremenu isprobao i modularni režim i da je počeo malo da mi magli staklo. Očigledno da na njemu nisam bio dobro podesio ventilaciju na tom režimu. Kako sam u međuvremenu morao da izađem iz kuće, vratio sam na režim 5. i sada kada sam se vratio vidim da nije dodatno prljao staklo i da i dalje ne prepunjava, odnosno da gura baš dobro evo već 12 sati skoro. Ostaviću je celu noć, baš da vidim koliko će da izgura. Jedino što sam pogrešno naveo da sam podesio čišćenje na 10 minuta, a sada vidim da je u stavri na 12. Mada je isto efikasno radilo i na 10. Ali to su sada manje važni detalji.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 06:03 - pre 137 meseci
Bas naprotiv, nema nevaznih detalja, svaki detaljcic je bitan!!!
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 06:57 - pre 137 meseci
Stanislave, oprečna su mišljenja u vezi bušenja čašice poštujem svačije mišljenje ali meni se svakako mnogo bolje pokazalo razbušivanje čašice, čak je i MBS počeo da pravi čašice sa većim rupama.
Rad peći na većim režimima manje prlja staklo ali je i veća potrošnja moja peć radi u režimu 3 ubacivanje 2,5'' i u većem periodu u režimu 1 ubacivanje 1,5'' i kada radi u režimu 3 za 1h i 45min potroši blizu 2,5kg a u režimu 1 potrošnja na sat 1,2 kg load pelet -6 chimnej je na +4.
Obeležio sam rezervooar na podelu od 2,5kg i tačno znam potrošnju na sat u bilo kom režimu
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
*.adsl-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.12.2012. u 10:30 - pre 137 meseci
Jasno je da mora da troši više u pojačanom režimu, mada i to očigledno ne prelazi 1.5kg/1h, što je imajući u obzir cenu peleta opet zadovoljavajuće u odnosu na količinu energije koju dobijamo radom peći u punom režimu. Bar kada je reč o nama koji grejemo veće kvadrature.

Inače, celu noć je radila na režimu 1. (1.5 punjenje, ventilator 2050) nije mnogo zaprljala i uopšte nije zatrpavala. Jedino što ima nešto malo belog peska okolo. Pumpa se otvarala na 47C. Pao mi je kamen sa srca kada sam utvrdio da ipak ne moram dvaput dnevno da čistim peć.

Plan mi je da nabavim rezervnu čašicu kako bi, kad me nema, ostali ukućani mogli jednostavnije da puste peć (samo zamene čašicu). A ako su još pustili čašice sa većim rupama, onda taman da i to isprobam :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048943 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.