Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063811 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zimazima
kuca
kuca
sremska mitrovica

Član broj: 310495
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.01.2013. u 19:12 - pre 137 meseci
recu sestri da napise parametre, al ona to menja svaki dan, samo nesto cacka. Cisti dva puta na dan.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.01.2013. u 19:32 - pre 137 meseci
Evo nove prosečne potrošnje za 1 mesec
Decembar 24.12.2012 do januara 22.01.2013
potrošeno 444 kg ili 29.6 đžaka za 389 sati rada što daje potrošnju 1.14 kg peleta na sat, peć je radila u proseku 12.9 sati
Ukupno za tri meseca od 24 Oktobra potrošeno 82 đžaka peć je radila 928 sati što daje potrošnju od 1.32 kg peleta na sat.

Citat:
vlajkousa:
Jel nekom isto varira plamen na worku i 1 od normalnog do skoro gasenja pa normalno.....?


Meni je to radilo tako pa sam smanjio klining na 30' na vreme od 8 min.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.01.2013. u 20:25 - pre 137 meseci
Mislim da nema veze sa cleaningom. Ovo mi se jevlja u toku rada. Mada,primetio sam da mi i u toku dana plamen varira,nekad kada radi cleaning kao da ventilator duva na neki minimum, a nekad je ok. Nekad mi izduvni gasovi budu mnogo jaci itd. Ne znam da li vazdusni pritisak igra neku ulogu,mada je pec potpuno nezavisna od toga. Evo pre par dana nije htela da se upali izjutra,tek iz treceg puta. I to mi se desava na nekih 10-12 dana.Posle toga kao da se nista nije desilo i pali ok naredne 2 nedelje. Ujutru,kad odem na posao samo cekam kad ce zena da me zove da mi kaze kako pec ne radi,sta da radi,hladno. J.b. m li ga vise sta da mislim. Lepo mi ljudi govorili da kupim gorionik i obican kotao. Nema dihtovanja,nema nepaljenja,nema cisti gore,cisti dole,steluj jedno pa drugo...A ono dole dok se ocisti,j.... li mu mater ko ga onako izmisli.Da ga skine ok,al dok vratis onaj poklopac i pri tome zavijas srafove....... Ovo bre cela nauka da se izuci dok pec proradi kako treba.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.01.2013. u 20:44 - pre 137 meseci
baš tako cela nauka al je bar zanimljivo
I sa gorionikom ima problema i tu ima štelovanja mnogo veća ako pratiš temu grejanje na pelet tu možeš pročitati sve sčim se ljudi sreću.
što se tiče plamena i kod mene je to bilo da varira čas jače čas slabije, ja sam povećao N9-04-05 na 2000 da pravi veći vakum
uostalim evo ti moji trenutni parametri pa probaj nešto
Ja sam prove prvih mesec dana uz peć dok nisam ušao malo u štos, al definitivno na proleće sledi dihtovanje pećke
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.01.2013. u 21:25 - pre 137 meseci
Hvala.Ima da dihtujem i ja,valjda ce ovome doci kraj.
 
Odgovor na temu

antiteista

Član broj: 50296
Poruke: 54
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2013. u 12:11 - pre 137 meseci
za ono ciscenje dole, stvarno je muka. sav se izlomim kao da sam lezao na dvogrboj kamili; ali i to sam resio. sa unutrasnje strane sam zavio 4 inbus srafa 5x20, pa lagano navucem poklopac, leptir matice, i to je to! ono pre, patnja! ma i gore sam stavio leptir matice od 8mm, tako sve je "tool free". potrosnja mi se stabilizovala na 21 kg za 12 sati u kuci koja ima grejne povrsine oko 80kvm, visine oko 3,2m, gde su spoljni zidovi u duzini od oko 38 m (kuca je u obliku cirilicnog G) Zidovi jesu debeli, ali je sve na vetrometini, nista je ne zaklanja jer je prva u nizu. naravno, dok nije izdihtovana, na pec mislim, dok nije skinut red turbulatora i podeseni parametri, razmisljao sam da je se resim, ali sada ni slucajno. stalno cackam parametre, ali sada je to konstantno dobro, kako god je podesio. jedino sam shvatio da work modulat smanjuje obrtaje ventilatora, a rezultat je garavo staklo i sloj garezi po zidovima kotla. ja sam to resio programom 1, koji je load pelet 1,3", ventilator 1300 obrtaja, pumpa se ukljucuje na 40c, a voda ne pada ispod 46c, sto za rezultat ima temperaturu u kuci od 25c, uz gore navedenu potrosnju kada spoljna temperatura nije ispod 0c. ma ukratko, treba strpljenja i pracenja rada peci da bi se doslo do zadovoljenja ocekivanja koje svi mi korisnici imamo.
pozdrav svima, i pisite, pitajte da svi ucimo dalje.


 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2013. u 12:21 - pre 137 meseci
Antiteista još samo da okačiš slike šta su sve dihtovali, i mi smo na konju
Koji red turbulatora su skinuli prvi ili drugi gledano sprednje strane pećke
 
Odgovor na temu

zimazima
kuca
kuca
sremska mitrovica

Član broj: 310495
Poruke: 21
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2013. u 12:24 - pre 137 meseci
Citat:
antiteista:
za ono ciscenje dole, stvarno je muka. sav se izlomim kao da sam lezao na dvogrboj kamili; ali i to sam resio. sa unutrasnje strane sam zavio 4 inbus srafa 5x20, pa lagano navucem poklopac, leptir matice, i to je to! ono pre, patnja! ma i gore sam stavio leptir matice od 8mm, tako sve je "tool free". potrosnja mi se stabilizovala na 21 kg za 12 sati u kuci koja ima grejne povrsine oko 80kvm, visine oko 3,2m, gde su spoljni zidovi u duzini od oko 38 m (kuca je u obliku cirilicnog G) Zidovi jesu debeli, ali je sve na vetrometini, nista je ne zaklanja jer je prva u nizu. naravno, dok nije izdihtovana, na pec mislim, dok nije skinut red turbulatora i podeseni parametri, razmisljao sam da je se resim, ali sada ni slucajno. stalno cackam parametre, ali sada je to konstantno dobro, kako god je podesio. jedino sam shvatio da work modulat smanjuje obrtaje ventilatora, a rezultat je garavo staklo i sloj garezi po zidovima kotla. ja sam to resio programom 1, koji je load pelet 1,3", ventilator 1300 obrtaja, pumpa se ukljucuje na 40c, a voda ne pada ispod 46c, sto za rezultat ima temperaturu u kuci od 25c, uz gore navedenu potrosnju kada spoljna temperatura nije ispod 0c. ma ukratko, treba strpljenja i pracenja rada peci da bi se doslo do zadovoljenja ocekivanja koje svi mi korisnici imamo.
pozdrav svima, i pisite, pitajte da svi ucimo dalje.




meni je to nesto vel potrosnja
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2013. u 12:27 - pre 137 meseci
Citat:
miki67:
Antiteista još samo da okačiš slike šta su sve dihtovali, i mi smo na konju :)
Koji red turbulatora su skinuli prvi ili drugi gledano sprednje strane pećke


a i moze i sliku da okaci :)
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2013. u 12:30 - pre 137 meseci
Citat:
zimazima:
Citat:
antiteista:
za ono ciscenje dole, stvarno je muka. sav se izlomim kao da sam lezao na dvogrboj kamili; ali i to sam resio. sa unutrasnje strane sam zavio 4 inbus srafa 5x20, pa lagano navucem poklopac, leptir matice, i to je to! ono pre, patnja! ma i gore sam stavio leptir matice od 8mm, tako sve je "tool free". potrosnja mi se stabilizovala na 21 kg za 12 sati u kuci koja ima grejne povrsine oko 80kvm, visine oko 3,2m, gde su spoljni zidovi u duzini od oko 38 m (kuca je u obliku cirilicnog G) Zidovi jesu debeli, ali je sve na vetrometini, nista je ne zaklanja jer je prva u nizu. naravno, dok nije izdihtovana, na pec mislim, dok nije skinut red turbulatora i podeseni parametri, razmisljao sam da je se resim, ali sada ni slucajno. stalno cackam parametre, ali sada je to konstantno dobro, kako god je podesio. jedino sam shvatio da work modulat smanjuje obrtaje ventilatora, a rezultat je garavo staklo i sloj garezi po zidovima kotla. ja sam to resio programom 1, koji je load pelet 1,3", ventilator 1300 obrtaja, pumpa se ukljucuje na 40c, a voda ne pada ispod 46c, sto za rezultat ima temperaturu u kuci od 25c, uz gore navedenu potrosnju kada spoljna temperatura nije ispod 0c. ma ukratko, treba strpljenja i pracenja rada peci da bi se doslo do zadovoljenja ocekivanja koje svi mi korisnici imamo.
pozdrav svima, i pisite, pitajte da svi ucimo dalje.




meni je to nesto vel potrosnja



i meni deluje malo povecano. ja sam svoju sveo na nekih 1.25kg/h.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2013. u 16:00 - pre 137 meseci
Sta podrazumevas pod tim "skinut red turbulatora" ? Jel to one sipkice za ciscenje turbulatora?

[Ovu poruku je menjao vlajkousa dana 23.01.2013. u 17:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

antiteista

Član broj: 50296
Poruke: 54
*.adsl.verat.net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2013. u 22:13 - pre 137 meseci
dobro vece svima!
nesto sam kao slikao, ali nisam jos pre desetak dana kada je to uradjeno uspeo da okacim slike. opisao sam u ranijem postu sta je dihtovano, tako da ne bih ponovo. turbulatori, tj. usporivaci izduvnih gasova su skinuti iz prednjeg reda.
sto se tice potrosnje, uzimajuci u obzir da mi je u svakom kutku kuce 25c, visoki plafoni, usamljena kuca, ja sam presrecan. pa trosio sam u istim temperaturnim opsezima od 12 do 14 litara nafte. verovatno da su plafoni 2,60, da je kuca kvadratna i bar neki zid da je oslonjen na
komsijski, potrosnja bi bila sigurno 20% manja, pa jos da se obori temperatura na 21-22 stepena. ma to bi bilo 1,25 kg na sat. ovako, vrlo, vrlo sam zadovoljan.
toliko za ovaj put.
pozdrav svima
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.01.2013. u 23:25 - pre 137 meseci
Jedno mi nije jasno,platis pec 1400e i posle kazete da treba jos i da se dihtuje. Zar nije to trebalo da udje u cenu pecke.Ovo mu dodje kao uradi sam sistem samo skuplja varijanta. Kupis pola uradjeno a onda doradjujes kuci da bi se grejao. Dakle sta reci.
I kako vadite onu sipku sto drzi one zajebancije u turbulatorima,da bi ste uklonili iste?
 
Odgovor na temu

antiteista

Član broj: 50296
Poruke: 54
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2013. u 15:30 - pre 137 meseci
pa moram da napomenem da mene ni dinar nije kostalo "doradjivanje" peci. to su sve uradili serviseri iz smedereva. a turbulatore su podigli, pomerili rundajz sto ih vezuje prvo na jednu stranu, izvukli pleh, potom vratili rundajz u krajnje suprotan polozaj, i uz malo savijanja sredisnjih plehova dosli do cilja.
a da ne mislimo da je problem samo sa srpskim proizvodima, kolega ima nordikinu pec na pelet od 27 kwh, placenu pre 16 meseci 4250€, i bogami imao je dosta slicne gimnastike. naravno, sada je to savrseno. uz to, ta pec ima sobni ventilator, mehanicko ciscenje posude za sagorevanje, telefonske komande i jos neke cake da bi toliko kostala. ali u principu, i ona je dihtovana, podesavana i proklinjana kao i ove nase.
pozdrav, i pisite!
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.01.2013. u 20:41 - pre 136 meseci
Jel mozes da slikas sve to sta je radjeno i postavis ovde?
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2013. u 08:11 - pre 136 meseci
Jutros mi je pec ponovo izbacila alarm no lightning. Sedeo sam pored pecke da vidim o cemu se radi. Plamen mi se stvorio tek negde oko 17. minute,tako da nije uspeo da digne izduvne gasove do 20. minute,koliko je pec programirana da ne ukljucuje alarm. Podigo sam vreme paljenja peci na 25min(sto je maksimum).Zaista mi nije jasno zasto mi se nekad plamen pojavi posle 10 ak min a nekad ceka i do 20 min.? Ima li neko odgovor ili da zovem servis? Hvala
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2013. u 09:58 - pre 136 meseci
Treba proveriti da li upaljac lepo radi i da li je pelet pao blizu upaljaca. Cudno je da se tek za 17 minuta pojavio plamen.
Ja sam imao jednom priliku to da vidim jer puz nije lepo ubacivao pelet i bilo je premalo peleta u casici - bilo je suvise kratko vreme ubacivanje peleta a pelet suvise dugacak.
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2013. u 13:02 - pre 136 meseci
Ma pelet je prekrio i upaljac a i napunio , skoro do vrha solju(17 min.),jednostavno,kasno upali. Ne javlja se cesto,al se javlja. Na srecu uvek budem tu da restartujem pec.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2013. u 14:01 - pre 136 meseci
Ja mislim i tvrdim da ipak malo spoljni pritisak utice i na paljenje i na samu vatru,ali mi se skoro nije desilo da se neupali!!!Meni sve radi ok,onaj efekat sto sam ocekivao od peci to sam i dobio!!!Kad sve nastelujes i kad sve legne na svoje samo ocistis,napunis,nastelujes temperaturu u zavisnosti od spoljne i bog te veselio!!!Ako hocete mozemo da pricamo o drvima uglju itd,ali bolje da nepricamo!!!!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.01.2013. u 14:06 - pre 136 meseci
Da nisi preterao sa brojem obrtaja ventilatora pri paljenju (ili je broj suvise mali ) pa ti se svaki plamicak od koga treba da nastane plamen ugasi?
Mozda ti pelet koji upada u casicu gasi vatru (sto je malo verovatno)?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2063811 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.