Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059174 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

antiteista

Član broj: 50296
Poruke: 54
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.01.2013. u 07:36 - pre 137 meseci
@drvlada,nisam bas vican da kacim slike, ali potrudicu se da opisem sta su dihtovali;
pun krug oko stakla na vratima, i to najdebli slojevi su tu.
punom duzinom spojeve izmedju vertikalnog dela kotla(gde ispada pelet) i horizontalni deo (gde je lonce za sagorevanje)
spoj izmedju frontalnog lima i unutrasnjeg kada se otvore vrata. tu je u zazor naguravana ta dihtung masa.
na drsku od pepeljare je stavljena flahasta opruga u obliku slova V, da bi cvrsto potiskivala pepeljaru.
promenjen je azbestni snjur na vratima.
i ono sto nisam video, kada je skinuta oplata sa peci, sa desne strane je nesto dihtovano, ali tu je mnogo kratko vreme provedeno, tako da nije bilo nista veliko, a oplata je vracena tako da ne mogu da vidim.
inace, ocekujem servisere da svrate i podese mi doziranje peleta, jer malo mi prehranjuje loziste; za gotovo 16 sati rada, tacno 33 kilograma peleta, i to sve vreme na snazi 5.. parametre nisam iscitao jer mi ne uspeva da udjem u njih, ali trudicu se pogotovo kada mi podese pec pa cu ih ispisati.
pozdrav svima, i ako nisam nesto razgovetno napisao, po potrebi cu pokusati da budem jasniji.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.01.2013. u 16:25 - pre 137 meseci
Evo i teme o kvalitetu i nabavci peleta u Srbiji http://www.elitemadzone.org/p3231210
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak12.01.2013. u 18:58 - pre 137 meseci
Kao sto pitah,ima li pec zastitu od kondezacije,da li utice odredjena temperatura vode na to ili......? Neki parnogrejci mi rekli da je uzrok pumpe sto se otvara na 50 stepeni upravo zastita od njene pojave. Kao,da ne diram podesavanje za to i tako to.......
 
Odgovor na temu

jasmincaba
student
Fakultet
Visoko, BiH

Član broj: 310598
Poruke: 48
84.41.107.*



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.01.2013. u 16:41 - pre 137 meseci
Pec montirana, u pitanju je thermo pellet 18kw, konacno toplo u stanu, a sve to zahvaljujuci postovima na ovom forumu i ljudima koji pisu na ovom mjestu. Ovom prilikom zelim da se zahvalima svim ucesnicima ove diskusije jer su mi pomogli da se odlucim upravo za ovu pec jer u Bosni nema servisera za MBS tako da sam se mogao osloniti samo na vase savjete i nisam se ni trenutka pokajao. Jos mi samo ostaje da se odlucim za pelet a ovdje ima veliki broj proizvodjaca tako da t nece biti problem. Pozdrav iz Visokog, BiH.


Umalo da zaboravim, da li je normalno da plamen gori konstantno u desnu stranu?

[Ovu poruku je menjao jasmincaba dana 13.01.2013. u 18:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.01.2013. u 17:21 - pre 137 meseci
Citat:
jasmincaba: Pec montirana, u pitanju je thermo pellet 18kw, konacno toplo u stanu, a sve to zahvaljujuci postovima na ovom forumu i ljudima koji pisu na ovom mjestu. Ovom prilikom zelim da se zahvalima svim ucesnicima ove diskusije jer su mi pomogli da se odlucim upravo za ovu pec jer u Bosni nema servisera za MBS tako da sam se mogao osloniti samo na vase savjete i nisam se ni trenutka pokajao. Jos mi samo ostaje da se odlucim za pelet a ovdje ima veliki broj proizvodjaca tako da t nece biti problem. Pozdrav iz Visokog, BiH.


Umalo da zaboravim, da li je normalno da plamen gori konstantno u desnu stranu?

[Ovu poruku je menjao jasmincaba dana 13.01.2013. u 18:00 GMT+1]


pa...ne znam zaostale ali ne bi trebalo da gori na desno...probaj da iskljucis pec, skini onu keramicku plocu pa skini polocu ispod - odvrnes 2 srafa sa leve i desne strane pa polako skini plocu - prvi put mozda deluje da nece da se skine ali malo levo desno i uspeces.

onda usmeri neku sijalicu na trubulatore ili kako ih vec zovu (prolazi za vruc vazduh) i pogledaj da nisu mozda iz nekog razloga zapuseni oni sa leve strane...da nesto nije ostalo untra...
kod mene plamen ravnomerno ide na gore osim u pocetku kada se pali zbog upaljaca sa leve strane...

i jedno banalno pitanje, da nisi mozda bas svaki pogledao kada je pec u fazi ciscenja :) ?
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.01.2013. u 18:36 - pre 137 meseci
Evo sta kaze iglesijas u dokumentu o obliku i boji plamena:
http://www.elitemadzone.org/p3231359
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.01.2013. u 19:37 - pre 137 meseci
@antiteista

koje si servisere zvao ( iz kog servisa)?
moja pec se sasvim dobro ponasa osim cinjenice da mi se staklo zagarvi posle 12 sati rada (uglavnom radi u work modulate)...
e sad...ono sto sam primetio iz tvog posta je da ti je pec sve vreme radila na maksimalnoj snazi sto zaposledicu ima smanjeno ili gotovo nikakvo garavljenje stakla i znacajno povecanu potrosnju peleta.
garavljenje stakla uglavnom krece kada pec predje u ekonomicni rezim (work modulat). upravo tada se plamen znacajno smanji i tada pec krece znacajno da garavi.

npr, ja sam danas ocistio pec posle 7 dana. u casici je bilo jako malo sagorenog peleta (inace sam setovao da mi na 8 minuta cisti po 80 sekundi) a staklo je u potpunosti bilo crno (tek nesto pri dnu je bilo prozirno).

sto se tice poruke no lightning - to se moze desiti ako je pec bila vrlo hladna i ako je voda u sistemu ohladjena pa pec ne detektuje prvi plamen iako on postoji (mislim da sma video da ti je vlada vec objasnio ovo). u ovakvim situacijama nije lose setovati parametar (cini mi se da je N-9-04-04) na vise od 20 minuta. dakle, iako je pec super podesena i lepo se ponasa, ovaj alarm se moze desavati pa nemoj da te brine.

ovo se i meni desilo pre neki dan kada pec nije radila preko dan ipo i kada je u stanu bila vrlo niska temperatura (morali smo da provetravamo, imali smo neke intervencije na odzaku).
vlada ti je ispisao link teme na kojoj mozes da iscitas iskustva vlasnika ove peci, u jednom postu je i objasnjeno kako se ulazi u meni za setovanje parametara tako da ne zavisis od servisera i vise okacenih excela sa parametrima i potrosnjom mada je bitno da sestanke da parametri koji su dobri za jedan prostor neznaci da cebiti dobro i za neki drugi. moras provesti neko vreme u eksperimentisanju dok pec nepocne da seponasa kako tebi odgovara.

osim dosadnog vodjenja racuna o punjenju magacina i lose resene aerodinamike prilikom ciscenja peleta pa se previse pepela nakupi na vratima i oko casice pec je ulganvnom ok mada ne mozemo da dajemo neke sigurnije ocene jer je relativno nova na trzistu i jos nije proslo dovoljno vremena da vidimo njene boljke (ja sam imao problem posle nekoliko dana radapeci - vrisnuo mi ventilator).





 
Odgovor na temu

jasmincaba
student
Fakultet
Visoko, BiH

Član broj: 310598
Poruke: 48
84.41.107.*



Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak13.01.2013. u 22:38 - pre 137 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
jasmincaba: Pec montirana, u pitanju je thermo pellet 18kw, konacno toplo u stanu, a sve to zahvaljujuci postovima na ovom forumu i ljudima koji pisu na ovom mjestu. Ovom prilikom zelim da se zahvalima svim ucesnicima ove diskusije jer su mi pomogli da se odlucim upravo za ovu pec jer u Bosni nema servisera za MBS tako da sam se mogao osloniti samo na vase savjete i nisam se ni trenutka pokajao. Jos mi samo ostaje da se odlucim za pelet a ovdje ima veliki broj proizvodjaca tako da t nece biti problem. Pozdrav iz Visokog, BiH.


Umalo da zaboravim, da li je normalno da plamen gori konstantno u desnu stranu?

[Ovu poruku je menjao jasmincaba dana 13.01.2013. u 18:00 GMT+1]


pa...ne znam zaostale ali ne bi trebalo da gori na desno...probaj da iskljucis pec, skini onu keramicku plocu pa skini polocu ispod - odvrnes 2 srafa sa leve i desne strane pa polako skini plocu - prvi put mozda deluje da nece da se skine ali malo levo desno i uspeces.

onda usmeri neku sijalicu na trubulatore ili kako ih vec zovu (prolazi za vruc vazduh) i pogledaj da nisu mozda iz nekog razloga zapuseni oni sa leve strane...da nesto nije ostalo untra...
kod mene plamen ravnomerno ide na gore osim u pocetku kada se pali zbog upaljaca sa leve strane...

i jedno banalno pitanje, da nisi mozda bas svaki pogledao kada je pec u fazi ciscenja :) ?



Plamen ispravljen. Naime, na vratima se nalazi azbestna traka ili kako se to vec zove, neki kao konop, i na jednom mjestu je bio udubljen vrlo, vrlo malo i tu je zrak ulazio u pec i usmjeravao plamen na desnu stranu. Jednostavno sam ispravio i izravnao tu azbestnu traku i plamen se odmah ispravio i puno je jači sa istim parametrima kao i prije. Izgleda daje propuh veoma bitna stavka kod ove peci tj, potrebno je sve otvore zatvoriti kako bi vazduh ulazio samo kroz rupice na pepeljari.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 06:32 - pre 137 meseci
Sto se tice paljenja, kod antiteista je najverovatnije problem bio u poziciji sonde za merenje temp. izduvnih gasova.

 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 08:13 - pre 137 meseci
sinoc poceo da cvili puz, pa sam rastavio pecku, tj skinuo stranicu, do sad nisam toliko rastavio(ne znam kako sam izdrzao) :) uzeo wd i resio cvilenje i puz lepse radi, preporucujem svima, znaci spricao sam na cauru dole kod reduktora pa gore na kraj puza, i ispraznio rezervoar pa i tamo i problem resen, nego gledam ja tu nasu grundfos pumpu i vidim da IMA 2 brzine, ne znam ko je pitao ranije, nisam prebacio, nisam hteo nocu, al danas cu da probam!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 13:22 - pre 137 meseci
Hvala moderatorima na objedinjavanju dve teme u jedinstvenu celinu!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 13:35 - pre 137 meseci
Saby sta ce se dobiti promenom brzine pumpe?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 15:02 - pre 137 meseci
Citat:
saby: sinoc poceo da cvili puz, pa sam rastavio pecku, tj skinuo stranicu, do sad nisam toliko rastavio(ne znam kako sam izdrzao) :) uzeo wd i resio cvilenje i puz lepse radi, preporucujem svima, znaci spricao sam na cauru dole kod reduktora pa gore na kraj puza, i ispraznio rezervoar pa i tamo i problem resen, nego gledam ja tu nasu grundfos pumpu i vidim da IMA 2 brzine, ne znam ko je pitao ranije, nisam prebacio, nisam hteo nocu, al danas cu da probam!

ja sam pitao za brzine pumpe da li ima jer ja nisam skidao stranice da vidim, a javi ako ima obično pumpe imaju tri brzine odmah skidam i povećavam brzinu.
Citat:
lepa lukic: Saby sta ce se dobiti promenom brzine pumpe?

manje temperaturne oscilacije između odvoda i dovoda vode i brže zagrevanje.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 15:03 - pre 137 meseci
Citat:
drvlada75:
Hvala moderatorima na objedinjavanju dve teme u jedinstvenu celinu! :)

A šta je objedinjeno, koje teme
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 15:08 - pre 137 meseci
Propustio sam dve stranice nešto sam bio ovih dana zauzet pa sam isčitao dosta toga zanimljivog i zaključio da na proleće predstoji dobro dihtovanje pećke, samo ko će to platiti i dali zvati servis ili sam to uraditi, a nosim se mišlju ako nešto želiš da bude dobro uradi to sam
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 16:01 - pre 137 meseci
Iglesijasova pocetna tema se nekako pocepala na dva dela i neko je postovao u prvom, mi uglavnom u drugom delu.
Sada je sve objedinjeno.
Sto se tice dihtovanja, bas zato sam i pitao antiteista da nam postavi fotografije izvrsenih radova od strane servisera da bi i mi mogli da obratimo paznju.
Narednih 5 dana dnevna temp. po RHMZ Srbije oko ili preko 10c.
Po engleskoj prognozi, posle 20-tog januara, udara zestok mraz:
http://www.worldweatheronline....ather/vojvodina/rs.aspx?day=20
 
Odgovor na temu

antiteista

Član broj: 50296
Poruke: 54
*.aDSL.Verat.Net.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 18:43 - pre 137 meseci
dobro vece svima!
otvarao sam pec, isada vidim sta je dihtovano. uradjen je spoj izmedju gornjeg i donjeg dela kotla. to je ono sto nisam video.da ponovim, izvadjen je jedan red tulbulatora, promenjen je azbestni snjur, izbusen je domji deo lonceta, u prostoru gde sagoreva pelet je na svim spojevima nanesena zaptivna masa do 1200c, i najvaznije, sonda za detekciju plamena je postavljena na pravo mesto, posto je bila pomerena. uz malo muke, savladao sam i ulaz u parametre, i oni su sledeci:
za duzinu ubacivanja peleta
1-1,7
2,-2,8
3-3,6
4-4,5
5-5,2
brzine ventilatora:
1-1800
2-2200
3-2400
4-2600
5-2700
raspon izmedju ciscenja je 8 minuta, samo ciscenje je na 120 sekundi, temperatura gasova kod paljenja mi je kao zadata vrednost 40c. rada na trojci sa ovim podesavanjima bez problema zagrejem vodu na 60c, a potrosnja mi je za 12 sati grejanja tj. na dan tacno 26 kilograma peleta. danas je vrlo toplo, tako da mi je pec na dvojci.
inace, servis je fabricki iz smedereva, i dolazili su dva puta u tri dana i to na njihovo insistiranje.
potrosnja mi je u redu, s obzirom da sam za vreme ovakvih meteoroloskih uslova dok sam se grejao na naftu trosio dnevno 12 do 14 litara. i malo uporedjenje; znaci isa kuca, isti radijatori, prozori, izolacija, temperatura u kuci, a razliciti energenti, a trosio sam od 10 oktobra do 20 aprila, sto je period koji sam uzimao kao sezonu sledece kolicine:
struja- 22500 kwh
ruski kameni ugalj-10 tona(!!!)+ 2 metra drva
loz ulje-2100 litara.
sada sam uzeo 5 paleta bioenergy point-ovog peleta, i nadam se d. ce mi to biti dovoljno(a izgleda da hoce- do sada 135 dzakova sam potrosio).
za danas od mene toliko. ukoliko neko zeli da mu nesto pojasnim, slobodno neka pita. bice mi zadovoljstvo!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 19:10 - pre 137 meseci
Kako mislis izvadjen ti red turbulatora???Jesi li ih posle vratio i koliko imas turbulatora???Ja bih smanjio 1 na 1,5 2 na 2,5 i 3 na 3,5....
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 19:49 - pre 137 meseci
ima 1 i 2 samo, ja sam stavio na 1 i boje mi je, toplije je u stanu, i na 3 ci drzi vodu na 52 konstantno, meni ovako bolje
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak14.01.2013. u 20:58 - pre 137 meseci
Citat:
saby: ima 1 i 2 samo, ja sam stavio na 1 i boje mi je, toplije je u stanu, i na 3 ci drzi vodu na 52 konstantno, meni ovako bolje

Saby druze nisam te razumeo jel pricas o vodenoj pumpi???
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2059174 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.