Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048728 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.01.2013. u 21:25 - pre 136 meseci
Pridružujem čestitkama za Novu godinu. Srećna i bolja od ove da nam svima bude 2013.

 
Odgovor na temu

ciribiri
nista rad
nista firma
sibenik,hrvatska

Član broj: 310248
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2013. u 08:31 - pre 136 meseci
Citat:
miki67:
Srećna Nova godina svim forumašima i da poželim **ŠTO VOLELI TO UZELI**:)

Ciribiri hvala za kodove , a šta si mislio na 900 sati servis alarm, peć se ne može pokrenuti bez servisiranja ako sam dobro razumeo ili je nešto drugo u pitanju ili samo resetujemo i teramo dalje.


manje vise svi proizvodjaci stavljaju te servisne sate,pec moze raditi normalno i poslije ali to je kao znak da trebate zvati servisera da je pregleda rastavi i ocisti,provjeri silikonske brtve,motore i ostale pizdarije,uglavnom po meni samo prodavanje magle za neki novac
gledajuci po netu primjetio sam da svi proizvodjaci skrivaju podatke tj parametre peci iz prostog razloga jer u servisu lezi dobar dio novca kojeg uzimaju,slicno kao u automobilskoj industriji a imam blagi osjecaj da su ovi peletari ipak malo pretjerali s tim,ipak je ovo samo modificirani glupi spaker na drva jednostavniji od bilo kojeg pc-a po kojem kljucamo svaki dan

vecina vas ima hidro kamine mbs18kw i vas meni se razlikuje od moga za mbs10kw ali je opet dosta i slican,sad me bas zanima da li na mojoj ploci u data bank postoje postavke za vase kamine ali me strah setirati jer ne znam sta ce biti ako naletim na praznu banku podataka da li ce tada ploca uopce biti funkcionalna i da li cu moci vratiti tvornicke postavke

za vladu bih napomenuo da proba moze li ukljuciti remote control na on posto ja taj meni nemam meni tu pise nesto ventolla in off i ne moze "on" vec se mijenja parametar nekog ventilatora a pojma nemam kojeg,inace ploca ima mogucnost prikljucenja externog termostata i gsm modula ali koliko sam skuzio to ovisi o instaliranom softveru na ploci i za to bi nam trebale informacije iz tvornice MBS-a

netko je rekao da vase peci mogu preusmjeriti svu snagu na radijatore,malo me mucilo to pitanje i ako je istina mislim da to treba experimentirati na nacin da probate smanjiti protok zraka preko izmjenjivaca funkcija speed blower (blower 2 i 3 ni kod mene ni kod vas nemaju funkciju to je opcija za air peci sa kanalnom distribucijom zraka u prostore) da je stavite na minimum za svih 5 snaga (meni setings factori n-9-6-23 do n-9-6-27 koliko sam vidio po tablicama za vase peci) logicno bi bilo manje strujanje preko izmjenjivaca u prostoriju da bi se isti manje hladio i da bi temperatura ostajala za vodeni protok,ili pak da probate povecati ovu vrijednost
N-9-06-15 Kada temperatura izduvnih gasova pređe ovu vrednost onda se uključuje ventilator za izduvavanje u prostoriju 90,stavite vecu npr 120 ili vise
,nadalje brze strujanje ispusnih plinova tj dimnih trebalo bi pogodovati brzoj i kompletnijoj predaji energije na samom izmjenjivacu ali tu treba pronaci neke optimalne brzine u odnosu sa dopremom peleta u gorionik,sve u svemu mozete probati pa vidjeti valja li ili ne,lako vratite na staro
...::svako ZASTO ima svoje JEBI GA::...
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2013. u 10:52 - pre 136 meseci
Remote control se moze na ON postaviti, ne prijavljuje bilo kakvu gresku.
Sto se tice Data bank mislim da tu ni MBS ne bi pomogao.
Palo mi je na pamet da pisem autoru programa SeramiNet koje se zove Mauro Segato ali sam odustao. Nalazim na njegovu mail adresu u obliku [email protected] ali mislim da nije validna jer sam probao da pisem na nekoliko njihovih adresa ali ni jedna poruka osim poslate na [email protected] nije prosla.
Takodje, nasao sam Maura i na drustvenim mrezama pa bi, pretpostavljam takav kontakt bio mozda i najbolji.
Sto se tice parametara i servisa, ocigledno je da je to lep izvor prihoda proizvodjacima, sto se kaze, ni luk jeo ni luk mirisao a parice samo dolaze
Setings factori n-9-6-23 do n-9-6-27 izgleda da kod nas ne igraju bilo kakvu funkciju a pravo da kazem, nisam primetio bilo kakvo izduvavanje toplog vazduha kroz proreze na peci kada se predje 90c dimovodnih gasova.N-9-06-15 je moguce menjati u opsegu od 50c do 210c. Blowera ni kod nase peci nema.
Mozda bi cak bilo zgodno zatvoriti one proreze ili postaviti neku izolaciju ispod keramicke ploce kao sto kaze Miki, da bi smo dobili ususkaniji kotao sa jedne strane. Ali mislim da bi ucinak svega ovoga ipak bio mini minimalan.
Loziste je izgleda ipak suvise nisko, jedino sto mozemo je da podignemo casicu nekoliko cm u visinu ili oko rupa u samom ognjistu smisliti i postaviti neku skalameriju koja ce efikasnije iskoristiti plamen.

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2013. u 12:36 - pre 136 meseci
Dr Vlado lepo rečeno, treba nam presek peći recimo kao što italijani daju, da vidimo gde završavaju turbulatori sad samo možemo da predpostavljamo, podizanjem ložišta isto mislim da nebismo dobili mnogo kao što kažeš i izolacijom ali stepen dva znači, mislim kada izađu ove nove sa mnjom snagom i ako se neko javi imaćemo pregledniju sliku pošto su peći istog gabarita.
Sve ovo oko plamena ako se ne varam je rezervoar vode, i ozbiljnije peći nemaju toliku količinu vode u sebi 46l ipak je to nešto.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2013. u 12:48 - pre 136 meseci
Mozda da nazidamo u ognjistu mali zid od ciglica, da drzi duze toplu vodu u modulaciji
Ma...opet ni to ne valja
Mora da postoji neko mnogo jednostavno resenje ali ga ne vidimo!!!
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2013. u 12:52 - pre 136 meseci
Postoji zameni SIVU peć za BORDO
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2013. u 13:07 - pre 136 meseci
Sta ce mi bordo pec, ja sam zadovoljan i Norveskom metalik sivom!
Metalik siva je samo za odabranu klijentelu i radi se samo po narudzbini !!!

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak02.01.2013. u 14:25 - pre 136 meseci
To ti je isto kao ovo samo malo dugovečnije
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 08:44 - pre 136 meseci
Dali iate problem sa usisavanjem pepela? meni prodje kroz usisivac pa ga bude svuda po kuhinji, samo ono najsitnije prodje, kakav bi usisivac trebalo, ono gledao sam one kante kao usisivac pepela, al to je prazno unutra, samo je kao ciklon, najsitnije bi opet proslo. ja sam trazmisljao da u par rupa stavim cevcice duzine skoro do gornje ivice casice zato sto sam primetio kad bude pepela u casi ni blizu ne gori tako kao na pocetku, pa preko tih cevicica bi dobijao vazduh i posle, sta mislite o tome?
Peletirka gotova, isprobana, odneo sam matricu i rolere na termicku obradu, uskoro cu napraviti i video i postavit, ulazimo u nov dimenziu grejanja, tj troskova :)
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 09:31 - pre 136 meseci
Sto se tice usisavanja - ja usisavam starim Slobodinim usisivacem koji ima papirnu i platnenu kesu.
Ne vidim da bilo sta izadje od pepela na izduvu.
Ova ideja sa cevicama i rupama bi mogla da bude izuzetno zanimljiva!!!
Kako li bi tek cleaning radio, da li bi se sve razletelo?
Svaka cast za peletirku!!!
Da li si mislio na nesto ovako? Sada nacrtah skicu u Paintu (nisam neki veliki crtac)



[Ovu poruku je menjao drvlada75 dana 03.01.2013. u 11:13 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 10:48 - pre 136 meseci
Jedno pitanje: Cemu sluzi "stand by" rezim i kako radi? I, koliki pritisak treba da je u sistemu?

[Ovu poruku je menjao vlajkousa dana 03.01.2013. u 12:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 15:56 - pre 136 meseci
Citat:
saby:
Dali iate problem sa usisavanjem pepela? meni prodje kroz usisivac pa ga bude svuda po kuhinji, samo ono najsitnije prodje, kakav bi usisivac trebalo, ono gledao sam one kante kao usisivac pepela, al to je prazno unutra, samo je kao ciklon, najsitnije bi opet proslo. ja sam trazmisljao da u par rupa stavim cevcice duzine skoro do gornje ivice casice zato sto sam primetio kad bude pepela u casi ni blizu ne gori tako kao na pocetku, pa preko tih cevicica bi dobijao vazduh i posle, sta mislite o tome?
Peletirka gotova, isprobana, odneo sam matricu i rolere na termicku obradu, uskoro cu napraviti i video i postavit, ulazimo u nov dimenziu grejanja, tj troskova


Saby evo ja koristim ovaj Einhelov filter koji se kači na usisivač ali sa kesom koja ima veoma gusto tkanje. Video sam i sa redjom kesom ali mislim da bi taj propuštao a ja sam sa ovim baš zadovoljan.
http://www.oceni.rs/kuca/kucna...-fini-filter-za-pepeo-iz-peci/
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 17:29 - pre 136 meseci
Citat:
drvlada75:
Sto se tice usisavanja - ja usisavam starim Slobodinim usisivacem koji ima papirnu i platnenu kesu.
Ne vidim da bilo sta izadje od pepela na izduvu.
Ova ideja sa cevicama i rupama bi mogla da bude izuzetno zanimljiva!!!
Kako li bi tek cleaning radio, da li bi se sve razletelo? :) :) :)
Svaka cast za peletirku!!! :)
Da li si mislio na nesto ovako? Sada nacrtah skicu u Paintu (nisam neki veliki crtac)



[Ovu poruku je menjao drvlada75 dana 03.01.2013. u 11:13 GMT+1]


ne ovako nego od dole sam mislio prema gore jedno 4 komada, a i u radicu sutra verovatno :)
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 17:54 - pre 136 meseci
Citat:
Skoteinos:
Citat:
saby:
Dali iate problem sa usisavanjem pepela? meni prodje kroz usisivac pa ga bude svuda po kuhinji, samo ono najsitnije prodje, kakav bi usisivac trebalo, ono gledao sam one kante kao usisivac pepela, al to je prazno unutra, samo je kao ciklon, najsitnije bi opet proslo. ja sam trazmisljao da u par rupa stavim cevcice duzine skoro do gornje ivice casice zato sto sam primetio kad bude pepela u casi ni blizu ne gori tako kao na pocetku, pa preko tih cevicica bi dobijao vazduh i posle, sta mislite o tome?
Peletirka gotova, isprobana, odneo sam matricu i rolere na termicku obradu, uskoro cu napraviti i video i postavit, ulazimo u nov dimenziu grejanja, tj troskova :)


Saby evo ja koristim ovaj Einhelov filter koji se kači na usisivač ali sa kesom koja ima veoma gusto tkanje. Video sam i sa redjom kesom ali mislim da bi taj propuštao a ja sam sa ovim baš zadovoljan.
http://www.oceni.rs/kuca/kucna...-fini-filter-za-pepeo-iz-peci/


i ja planiram da kupim taj dodatak.
imam onaj plasticni ciklon na drsci mog usisivaca i dosta ostane u samom plasticnom delu ciklona ali malo i prodje u usisivac - uglavnom se zadrzi u kesi i na filteru ispred motora ali da ne bih rizikovao da zeznem ususivac kojim sam zadovoljan - kupicu i ovaj einhell-ov. i sada kada usisavam nista ne izlazi van usisivaca ali ci biti mirniji kada uzmem i ovaj filter.

EDIT: eh, da...danas sam cistio pecku posle 4-5 dana rada uz povremena iskljucivanja. fioku nisam praznio neko vreme i bila je solidno puna. pecka je lepo radila i lepo palila vatru i pored neciscenja. u casici je bilo jedva 1/5 pepela pa pocinjem da mislim da je ovaj moj noname pelet relativno dobar. ok, staklo je bilo crno i imam pitanje za vas. imam neki dodatak u vidu male cetke na usisivacu pa prvo istrljam tom cetkom usisavajuci. e sad...na staklu zna da sepojavi ono zutilo posle brisanja sto, da bih obrisao, moram malo jace da pritisnem. nervira me ako ne obrisem dobro pa se vidi ta necistoca (znam da nisam normalan jer ce u svakom slucaju bioti zaprljano vrlo brzo :)).
da li vi to "zutilo" cistite nekom posebnom hemikalijom ili samo jace pristisnete krpom ili cime vec...ili ste poceli da ne obracate paznju :)
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 17:59 - pre 136 meseci
Samo pazi imaš više modela - gledaj da bude sa sitnim rupicama... Video sam da ima i sa krupnijim - ako je potrebno slikaću ti moj usisivač i poslati.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 18:41 - pre 136 meseci
@Drizzt ja sam "zutilo" cistio Spin-om za prozorska stakla
@saby - kada napravis cevcice obavezno okaci slicice!!!
 
Odgovor na temu

ciribiri
nista rad
nista firma
sibenik,hrvatska

Član broj: 310248
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 19:37 - pre 136 meseci
Citat:
vlajkousa:
Jedno pitanje: Cemu sluzi "stand by" rezim i kako radi? I, koliki pritisak treba da je u sistemu?


stand by opciju kad ukljucis pec ti se gasi kad kad dostigne odrejedjenu temperaturu prostora i ponovno se pali kad ista padne ispod zadane temperature.Razliku temperature na koju ce pec reagirati postavljas u meniu 9-4-06 npr ja sam stavio sebi 1.5°c,opcija ispod 9-4-07 (del off auto) ti sluzi da namjestis interval vremenski u kojem ce pec odreagirati kad osjeti da se temperatura povecala ili smanjila,npr ja sam stavio na 2min
e sad ja koristim kamin na zrak mbs10kw pa ti ne mogu reci nista za vodu i vezano za vodeni dio,kod mene ovo radi odlicno jer mi je tromost cijelog sistema relativno mala cisto jer radi samo zrak u odnosu na max 50 kvadrata u kojima se pec nalazi,da pojasnim ja namjestim tem 24 i pec kad dostigne 25,5 nakon dva minuta gasi,i kad padne ponovno temp ispod 22,5 u roku dva minuta pali i sad mi zbog same tromosti faze paljenja eventualno temp padne za jos 0.5 ako netko ulazi ili izlazi na balkon,van kuce ili isto moze ovisiti cisto koliko je uopce hladno vani jer nemam posebnu izolaciju,sve u svemu do sad mi radi bez greske

za ciscenje stakla koristim papirnate ubruse,one u roli,prvo prodjem suhim onako,pa mokrim i na kraju opet suhim,sve skupa traje 30sec,uglavnom to radim jednom u 24 h kad dosipam spremnik sa peletom i inace usisam loziste,sto se usisavanja tice koristim obicni i cini mi se da nece jos dugo pa sam razmislja cak sam da napravim nesto slicno onim kupovnim dodacima ciklonskim,uzmem neku kantu koja ima dobar poklopac,kao npr one od yupola za pituru i na taj poklopac montiram neku mrezu izbusim dvije rupe jednu za usisavac i drugu za crijevo na ovu za usisavac dodam neki filter od spuzve koja bi se lako prala ili pak nadjem nekii jeftini filter za zrak od auta jeftinije izvedbe pa vidjeti koliko bi on izdrzao

[Ovu poruku je menjao ciribiri dana 03.01.2013. u 20:50 GMT+1]
...::svako ZASTO ima svoje JEBI GA::...
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak03.01.2013. u 23:20 - pre 136 meseci
Puno hvala!
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2013. u 07:52 - pre 136 meseci
@saby onda nesto ovako ili bi sve cevcice bile samo sa jedne strane?

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: Integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak04.01.2013. u 08:40 - pre 136 meseci
Razmišljam , i ne vidim svrhu cevčica, al ajd da sačekamo Sabyja pa da vidimo šta će bude, nama je brže punjenje od sagorevanja i sada ima dovoljno vazduha, samo je rešenje odnos ulaza peleta i sagorevanje odnosno povećanje sekvence od 8 sek. a to mora da ima negde samo se mora naći.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048728 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.