Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048775 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2013. u 09:08 - pre 135 meseci
Sutra dolaze serviseri iz MBS. Nadam se da će popraviti kvar oko puža i da će me još nešto naučiti.
Hvala svim forumašima oko saveta za odglavljivanje puža. Pokušao sam... Ali ja nisam inženjer, a peć je pod garancijom, tako da kako Saby kaže "skinite stranicu pa skinite reduktor i onda ručno odglavite puž", nisam to pokušavao jer ne znam šta je reduktor. Voleo bih da to znam, plašim se da ću nešto pokvariti, jer u okolini nemam kvalitetne mašince za savet, tako da mi ostaju serviseri.
Napisaću za par dana šta su serviseri MBS uradili.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.02.2013. u 14:12 - pre 135 meseci
@dubtmn obavezno pitaj za podesavanje peci za rad sa duzim peletom, da li je tako nesto moguce.
Bas me interesuje sta ce reci.
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
109.121.49.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2013. u 00:34 - pre 135 meseci
Grejem oko 150 m2 na dva nivoa (realno oko 135 m2, s obzirom da je sprat potkrovlje s kosim plafonom), prozori su novi, urađena izolacija sa stiroporom od 10cm. Sezona mi je počela 1. novembra, kada sam kupio MBS 18kw. Do sada sam potrošio tačno 2.5 tone, pri čemu peć retko gasim. Od decembra meseca radi po 48-72 sata bez prestanka, s izuzetkom onom malo vrlo toplih dana kada sam je gasio na po 5,6 sati.
Kako sam se do ove sezone grejao kombinovano na struju (TA, uljani radijatori) i drva, računam da grejanjem na pelet štedim bar pola para a za uzvrat dobijam daleko topliju kuću. U svakom slučaju, siguran sam da je za objekte od 100+ m2 pelet idelano rešenje.

Najvažnija stvar je kvalitet samog peleta. Kada budemo na tržištu imali bukov pelet masimalno sabijen i bez prašine, nestaće i svi ovi problemi koje smo imali tokom sezone.
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2013. u 16:01 - pre 135 meseci
Citat:
drvlada75:
@dubtmn obavezno pitaj za podesavanje peci za rad sa duzim peletom, da li je tako nesto moguce.
Bas me interesuje sta ce reci.


Pozdrav svim forumašima!
Bili su majstori iz MBS. Dva mlada momka koja se razumeju u svoj posao. Popravili su kvar.
Problem je bio što se odšrafio heksaugaoni šraf na pokretnom delu puža, na njegovom donjem polu (znači otvorili su bočnu stranicu peći).
Šraf reguliše rad puža naročito kod upotrebe dužeg peleta, u smislu da kada puž zapne pri "lomljenju dužeg peleta" ovaj šraf se pomalo odvrti i time zaštićuje motor puža da ne pregori.
Kada se dosta odvrti, posle vremenski dužeg perioda korišćenja dužeg peleta, tada puž zaglavljuje kada mu ponovo naiđe duži pelet. To niko od Vas nije napisao!
Znači, zašrafili su taj šraf do kraja i sada peć radi normalno koisteći Ecopellet iz Niša (za kojeg su konstatovali da je BOLJI od Forestovog). Naravno, najbolji pelet rade u Italiji...
Prethodne peći nisu imale taj šraf. Znači, treba povremeno proveririti stanje tog šrafa. Mada su serviseri rekli da ih i za to zovem, da sam ne zašrafljujem.
Takođe su preporučili jedno mesečno čišćenje peći - i to tabulatora - skidanjem onog poklopca ispod keramičke ploče zatvorenog sa dve heksaugaone matice, čišćenje ventilacionih cevi ispod pomenute ploče, potpuno vađenje onih visećih traka iz zadnjih dva reda ventilacionih cevi i njihovo čišćenje usisivačem. Pored toga, jednom mesečno odšrafiti 4 šrafa na ploči iza čašice i to počistiti.
Cleaning su stavili na 8 min.
Obrtaje ventilatora na 2700 (valjda za engine 5).
Ljutili su se na dogovaranja i razmenu informacija sa foruma u pogledu podešavanja peći, puca im film zbog toga, jer žele da oni isključivo vrše ta podešavanja.
Preuzeli su servis na celoj teritoriji Srbije jer imaju slabu vajdu od lokalnih servisera.
Ljutili su se i na mog lokalnog servisera jer nam nije pokazao kako se čisti peć.
Takođe su rekli, kao što je već napomenuto u forumu, da nije potrebno nikome plaćati za puštanje u rad peći ili za garanciju, jer oni to ne naplaćuju.
Lokalni serviseri em naplate em ništa ne pokažu, a kamoli da poprave eventualni kvar, a završili su neki kurs. Čista prevara u nekom smislu!!!
Videćemo kako će peć nadalje raditi i koliko će trošiti peleta na dan.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2013. u 16:20 - pre 135 meseci
Eto resen problem, lepo rekoh da se samo MBS fabricki serviseri zovu!
Naravno, forumasi nisu tako dobro potkovani kao majstori koji se srecu svakodnevno sa problemima na terenu.
Ako je slucajno taj sraf trenutno vidljiv, postuj nam slike ako je moguce.
 
Odgovor na temu

pedja975
Kragujevac,Srbija

Član broj: 312243
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2013. u 21:26 - pre 135 meseci
Citat:
miki67:
Konkretno ja sam zadovoljan pećkom, potrošnjom i grejanjem, sipaš stisneš dugme i ona radi, prevashodno što i deca mogu da puste u rad peć bez većih problema.
Tu i tamo se desi neki peh vidiš i sam na forumu od ostalih kolega, ja za sada nisam imao ni jedan problem i ako je prva sezona i grejem se od 24 oktobra kad je puštena u rad.
Odluka je ipak na tebi.



Najlepse hvala!! Vidim da ima nekih problemcica ali nista neresivo. Imam jos vremena,praticu temu pa odluciti. Ovaj vid grejanja vidim kao najbolje resenje za mene,ne bih da tako lako odustanem.
 
Odgovor na temu

pedja975
Kragujevac,Srbija

Član broj: 312243
Poruke: 5
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.02.2013. u 21:40 - pre 135 meseci
Hvala svima na brzom odgovoru! Imam vremena da razmislim do sledece zime,mozda cak i pec nesto preprave,tj.isprave te "bubice" dok dodje vreme za kupovinu. Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.02.2013. u 05:38 - pre 135 meseci
Ljutili su se serviseri sto mi na forumu razmenjujemo informacije i da je samo oni steluju.......bla,bla.....Pa sto mi je onda nisu nastelovali kad su bili,nego sam ja dosao preko foruma do boljih rezultata grejanja i potrosnje!!!!Nasa posla!!!!!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.02.2013. u 06:37 - pre 135 meseci
Citat:
lepa lukic: Ljutili su se serviseri sto mi na forumu razmenjujemo informacije i da je samo oni steluju.......bla,bla.....Pa sto mi je onda nisu nastelovali kad su bili,nego sam ja dosao preko foruma do boljih rezultata grejanja i potrosnje!!!!Nasa posla!!!!!


serviseri migu da se ljute koliko hoce ali:
- cinjenica je da su imali dogovor sa serviserima van smedereva koji nisu dovoljno pedantno podesavali pecke ili ih uopste nisu podesavali
- znali su da ti isti serviseri iz lokalnih mesta naplacuju ni zasta ali nisu reagovali
- uputstvo uz pec je u rangu uputstva za sklapanje igrackice iz kinder jaja


dakle, mogu da razumem njihovo nezadovoljstvo kada nestrucna lica 'ceprkaju' po parametrima ali mbs-ovci u ovom slucaju nisi omogucili adekvatno inicijalno pustanje peci u rad i podesavanje pa smo bili prinudjeni da sesnalazimo sami.
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.02.2013. u 11:11 - pre 135 meseci
Evo slika vatre u kaminu sa okolnim pepelom nakon intervencije servisera i slike onog srafa na pužu. Nadam se da će poslužiti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.02.2013. u 17:52 - pre 135 meseci
Za puštanje u rad pećke sam platio 50 eura i to zvao sam servis iz smedereva i lično oni mi rekli da mora da platim 50 eura čoveku koji dođe da pusti u rad peć i dali mi kontakt telefon da pozovem čoveka koji je iz mog mesta, čovek došao pustio peć postojao pola sata i uzeo 50 eura ne ljutim se dolazio je još jednom da pogleda peć i tada sam snimio parametre što sam sa svima vama podelio.
O čišćenju peći smo pisali kako i sa čime se čisti, mnogo je period od mesec dana peć se čisti na nekih 350 sati rada a po potrebi i češće, zavisno od sagorevanja.
Evo i moje mesečne potrošnje.
Za period od 23.01.2013 do 21.02.2013 potrošeno 30.5 đžaka peleta ili ti 457.5kg za 392 sata rada što je po satu 1.17 kg peć je radila u proseku 13 sati
Za period od 24.10.2012 do 21.02.2013 potrošeno je 112 đžakova ili ti 1680 kg za 1320 sati rada što je po satu 1.27 kg peć je radila u proseku 11 sati

Veoma sam zadovoljan ovim rezultatima i radom peći, kao što sam i rekao izguraću zimu sa 2t peleta, nadam se da u Martu neće biti jaka zima
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.02.2013. u 19:16 - pre 135 meseci
evo odgovora:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.02.2013. u 20:47 - pre 135 meseci
Citat:
Stanislav71:
Grejem oko 150 m2 na dva nivoa (realno oko 135 m2, s obzirom da je sprat potkrovlje s kosim plafonom), prozori su novi, urađena izolacija sa stiroporom od 10cm. Sezona mi je počela 1. novembra, kada sam kupio MBS 18kw. Do sada sam potrošio tačno 2.5 tone, pri čemu peć retko gasim. Od decembra meseca radi po 48-72 sata bez prestanka, s izuzetkom onom malo vrlo toplih dana kada sam je gasio na po 5,6 sati.
Kako sam se do ove sezone grejao kombinovano na struju (TA, uljani radijatori) i drva, računam da grejanjem na pelet štedim bar pola para a za uzvrat dobijam daleko topliju kuću. U svakom slučaju, siguran sam da je za objekte od 100+ m2 pelet idelano rešenje.

Najvažnija stvar je kvalitet samog peleta. Kada budemo na tržištu imali bukov pelet masimalno sabijen i bez prašine, nestaće i svi ovi problemi koje smo imali tokom sezone.


Jedno pitanje kolika ti je temepratura u dnevnoj sobi ? Npr. ja u ovom momentu drzim 25-26 (mjerim zasebnim termometrom jer se grijem na drva).

Ja imam nekih 110-120 (dva sprata stim sto mi je iznad drugog sprata krov, tj. ide ploca pa visoko potkrovlje u koje niko ne zivi ali je zatvoreno), zidano blok opekom na 20 cm, i uradjena bavalit fasada i zivim u Podgorici. Imam 7dmo komorni PVC, sa sjeverne strane sam zasticen stanom u koji se zivi i grije, odozdo se takodje grije, stan okrenut istok, jug. Zima u Podgorici je uglavnom blaga, ali mi jos ni jedan majstor nije izracunao ispod 16 KW, uglavnom 16-17 KW (pricam na snagu koja se predaje vodi).

Je li moguce da toliku razliku pravi izolacija od 10 cm stiropora (pricam o manjoj kvadraturi, zasticen sa sjevera, odozdo se grije, nisam ispod krova, Podgorica sa prosjecnom temp 5-6 stepeni) ?


P.S.

Ne znam da li ti grijes bojler i da li imas susac u kupatilu, jer to nosi nekih 2 + 1,5 KW. Kada bih makao ovo dovje moga bih da se grijem na MBS koja daje samo 14 KW na vodu.
Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

dubtmn
Niš
KC Niš, KDIB
Niš

Član broj: 48332
Poruke: 18



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak23.02.2013. u 22:14 - pre 135 meseci
Citat:
saby:
evo odgovora:

taj
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.02.2013. u 11:59 - pre 135 meseci
Evo malo početnih radova Mašine za pelet







Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.02.2013. u 15:35 - pre 134 meseci
Samo napred!!!
 
Odgovor na temu

saby

Član broj: 18088
Poruke: 116
87.116.168.*



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.02.2013. u 18:14 - pre 134 meseci
miki
obavezno stavi osovinu fi 40 barem, i aksijalni lezaj i 2 redovna lezaja.
koliko kw-a ce biti, kolika matrica, daj neke podatke :)
ako treba pomoc, javi, vec sam stekao neka iskustva :)
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak24.02.2013. u 20:13 - pre 134 meseci
Osovina fi 60 lageri fi 50 30211 i fi 45 6309 matrica fi 200 motor 5.5kw 950 obrtaja,
to je za matricu , za rolere osovina fi 32 4 aksijalna lagera NJ205 sve Č 4732 osim osovine fi 60 koja je Č1531
Pogon će biti preko lančanika i lanca (lančanik i lanac su dvoredni)
Hvala na podršci i normalno pitam sve što mi nije jasno, tu je i Dadi Vuk dosta toga mi je objasnio, i pomogao sa vrlo bitnim informacijama ima veliko iskustvo, a i ja sam preko godinu dana skupljao informacije i oko 6meseci sam radio projekat i polako sam počeo videćemo uvek postoji ali. Dvoje troje uvek više znaju izbacivaću slike kako budu išli radovi.
 
Odgovor na temu

Stanislav71
Stanislav Nikolić
Beograd

Član broj: 310226
Poruke: 15
109.121.49.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.02.2013. u 00:07 - pre 134 meseci
@CrAzYBoY_LuD, temperatura u dnevnoj sobi je 23, 24 stepena. Sama peć greje površinu dnevne sobe i trpezarije, oko 32 m2. U potkrovlju je za oko 1.5 stepen toplije jer je jedan prostor, ima više nego dovoljno rebara a greje se i odozdole.
 
Odgovor na temu

VladoMNE
MNE

Član broj: 74
Poruke: 339
*.68.crnagora.net.

Sajt: www.moglasi.com


+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.02.2013. u 09:51 - pre 134 meseci
@Stanislav71


Hvala, nisam pametan sto mi je radit ... A nisi mi rekao da li si nakacio bojler?
Đe si brate ? Sto se cini ? Eo nista , ti ? jaaa bezveze..... Đe si...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048775 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.