Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048973 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
..3.252.195.static.beotel.net.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 09:27 - pre 125 meseci
Bas zbog automatike i pitam!
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 09:47 - pre 125 meseci
Citat:
Nemožeš odzračiti ventil na pećki, a pogotovo na sivoj na bordo pećkama su automatski odzračni ventili.


Kod mene je peć bordo i ima automatski odzračni ventil tako da nema potrebe da se odzrači peć. Ovaj ventil možete vidjeti ako gledate kroz rešetke peći koje se nalaze na gornjem dijelu peći.

 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 10:07 - pre 125 meseci
Citat:
damonegro:
Citat:
pajapajic:
Sto se tice naguravanja na silu, tu si u pravu, samo sam htela da vidim da li mogu da reprodukujem Mikijevu situaciju, jer je fascinantno da mu na 60 stepeni pec udje u Work modulate rezim i tako radi ceo dan..... A posebno onaj deo da mu se posle 50 stepeni rezimi polako smanjuju sa 5 ka 1 tj. work modulate. Pa meni je sve do 57 radila u 5-ici, a onda je smanjila a 4-ku, a njemu je tada vec bila u 3 ili 2-ci.... Taj me deo zanima......kako postici da ona posle 50 stepeni sidje do Work modulate rezima....shvatila sam da je on rekao da pec tako automatski radi, ali to bi znacilo da i kod svih nas treba isto tako da radi, medjutim ocigledno nesto ne stima.....ili bi i mi trebali da menjamo podesavanja......a mislim da je i Miki dodatno menjao ona svoja podesavanja sa 20 i neke strane diskusije....


Ko zna zašto je neko iz Italije podesio fabričke parametre onako kao kod tebe a ne onako kao kod Mikija? Šta ti misliš? Da li je logičnije da peć brzo postigne radnu temperaturu ili da se postepeno ubrzava za duži period vremena. Recimo neko ti pokloni Ferari. A ti ga odvedeš kod majstora i ograničiš brzinu i smanjiš ubrzanje. Onda to više nije Ferari?! Naravno, Miki ima pravo da podesi rad kako hoće i to može da ima smisla za njegov slučaj. Ali fabrika je mislila da ti pruži maksimum. Ako to ne želiš onda menjaj podešavanja. Ja to ne bih dirao jer mi je efikasnost zagrejavanja bitna a potrošnja se ne smanjuje jer sve što uštediš to će se manje grejati prostor. Ako želiš uštede smanji temperaturu vode na 50 stepeni pod uslovom da imaš dovoljno radijatora. Ili smanji maksimalnu snagu na 3. To je elegantnije i bolje rešenje. Pročitaj osnovne postulate dobrog grejanja koje sam napisao upravo za rešavanje ovakvih i sličnih nedoumica.


Znas kako, ja jesam zensko, a pritom srecom nisam plavusa hehehehee, ali to ne znaci da ne mogu da povezem dva i dva...... Pa naravno da ne mislim da svima nama pec moze da greje na isti nacin i da nam svima bude identicno "toplo"....niti zivimo u istim uslovima, niti gajimo iste afinitete prema toploti....neko zeli temperaturu koja ce mu omoguciti da kucom seta u bikiniju i uz ti povremeno otvara prozore, dok je nekome dovoljno da sedi i u duksu i bude mu prijatno..... A da ne pricamo o izolaciji kuce, broju grejnih tela, rasporedu i kolicini vode u sistemu....Pa serviser koji nam je pustio pec u rad ispricao nam je da je tog jutra bio kod coveka u Batajnici da pusti u rad istu pec, medjutim sokirao se da ovaj planira sa njom da greje kucu od 200 m2 koja je spolja samo ozidana, sa losom drvenom stolarijom itd. Kaze da su se smrzli u dnevnoj sobi dok se pec nije malo zalaufala..... Zato je kod nas hteo da umre......
U svakom slucaju poslusala sam tvoj savet i prebacila pec na rezim 3 i vidim da uspesno odrzava nekih 54-55 stepeni u rezimu 3.... Znaci treperi mi na displeju 3, i ispod 3..... Zanima me samo, i to cisto iz radoznlosti, kolika je potrosnja u razlicitim snagama rada, znaci znam koliko je trosila u rezimu 5 u Work modu....da lu uopste postoji neka sema potrosnje peleta, makar fabricka......
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 10:14 - pre 125 meseci
Citat:
damonegro: MBS NIKADA NIJE naplaćivao puštanje u rad. I UVEK su slali ljude koji su završili osnovnu obuku. U samom početku (kod mene je bio) u rad je puštao čovek koji je i konstruisao peć - mašinski inženjer. Kasnije je dao otkaz ali su opet dolazili stručni mladi ljudi. I nije posao servisera da ti odzrači peć već majstora koji je priključivao na sistem grejanja. To što je tebi uradio bila je ne samo njegova dobra volja već i potreba da popravi propust tvog majstora da bi mogao da završi svoj deo posla. Nadam se da si mu se zahvalio za tu uslugu na pravi način. Ako nisi - ostao si mu dužan.


Kada sam zvao MBS i rekao da sam kupio peć i instalirao je,zapisao mi je podatke i rekao da imaju rok od 10 dana da pošalju servisera da je pusti u rad.Pitao sam da li to košta i koliko,čovek mi je rekao da su do prošle godine naplaćivali,ali od ove godine se ne naplaćuje.Ako je on mene izlagao,lažem i ja vas.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 10:15 - pre 125 meseci
Citat:
drvlada75:
Volokin, ako ja dobro vidim, a gledao sam 2 minuta, uvelicavao i smanjivao tvoje slike, na casici uopste nema rupa sa strane!!!
Ja i Miki smo prosle godine izbusili casicu kao sir, narocito sa strane
Miki: http://www.elitemadzone.org/p3214372
Ja: http://www.elitemadzone.org/p3214394

Uzgred, kako odzraciti ventil u peci?


izgled posudice kod alfine peci commo 21

http://static.elitesecurity.or...3/3376169/SLIKA%20POSUDEX4.jpg

inace i kod mene je automatski odzračni ventil, tako da....
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 10:20 - pre 125 meseci
Citat:
Apokalipsa_: Kod mene je peć bordo i ima automatski odzračni ventil tako da nema potrebe da se odzrači peć. Ovaj ventil možete vidjeti ako gledate kroz rešetke peći koje se nalaze na gornjem dijelu peći.


Ja stvarno ne znam da li je taj odzračni ventil automatski ili ne,ali kada je serviser došao kod mene prvo što je uradio bilo je da ga ručno odzrači.Dugo je izbacivao vazduh i pritisak u sistemu mi je pao za 0,5 bara.Posle toga sam morao da dopunim vodu u sistem.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 10:39 - pre 125 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
milenko023: Narode, rad peci dosta zavisi od kvaliteta peleta.
To je kao da u auto sipas gorivo od 100 oktana ili neko djubre od 50-60 oktana.

Ako se ispostuje uslov da je pelet odlicnog kvaliteta sve drugo se da nastelovati i srediti.
Ukoliko pelet nije kvalitetan, dzaba sve opcije koje pec ima, ne mogu se dobiti dobri rezultati.

Ja koristim pelet uvozni iz Republike Srpske, 90% Bukva.
Peć radi savrseno, lako se pali, ne ostavlja sljaku u časici, čistim je jednom u 3-4 dana.(usisam je)
I to sam vratio sve turbolatore u pec koje je serviser izvadio kada je pustao pec u rad.
Sada imam jedan mali problem a to je sto se staklo posle 2-3 dana zagaravi.

Korigovao sam rezime, pri startovanju radi na rezimu 3 ili 4 dok ne postigne zeljenu temp.
Zatim je prebacim u rezim 1, cak i tada zna da ode u work modulat.

coclea power 1 je na 1,0
i u drugim rezimima je smanjeno.

Potrosnja 1,06 kg/h, sada je vec par dana temp. oko 0C pa je ovo podatak za ovih par hladnih dana.

Napominjem da je kuca dobro izolovana 80m2 i grejem 5 radijatora nekad upalim i 6.


O tome sam i ja večeras pričao.Od kvaliteta peleta (u prvom redu prisustvo vlage u njemu,ne toliko odnos bukva-čamovina ili borovina) zavisi kakvi će rezultati da se postignu. Ps. režim 1 ti je isto što i work modulat režim.


Jel moze za nas koji se bas i ne razumemo, objasnjenje sta je rezim 1,2,3.. koliko ih vec postoji? Ja znam za work modulat, ali drzi mi vodu konstantno na 42 i to mi ne odgovara, pa sam povecala temperaturu sobe i sada je konstantno u work s tim da sam smanji plamen na 3 ili 2 i drzi mi vodu na 54 so je super jer su radijatori vreli, dok su u modulatu mlaki i kuca se brzo ohladi
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.mts.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 11:05 - pre 125 meseci
Citat:
aleksandra.m: Jel moze za nas koji se bas i ne razumemo, objasnjenje sta je rezim 1,2,3.. koliko ih vec postoji? Ja znam za work modulat, ali drzi mi vodu konstantno na 42 i to mi ne odgovara, pa sam povecala temperaturu sobe i sada je konstantno u work s tim da sam smanji plamen na 3 ili 2 i drzi mi vodu na 54 so je super jer su radijatori vreli, dok su u modulatu mlaki i kuca se brzo ohladi


Postoje 5 režima rada peći,od 1 do 5 pri čemu je režim 1 najslabiji (tu puž ubacuje najmanje peleta u gorionik),dok je režim 5 najjači (puž ubacuje najviše peleta).Kad startuješ hladnu peć ona posle palenja peleta počinje da radi iz najvišeg režima koji si zadala peći.Ako si zadala da krene iz režima 5,onda će tako da krene i pisaće work 5 i ispod će da trperi još jedna 5-ica.E sada,peć počinje da juri zadate parametre koje si postavila (temperatura vazduha ili temperatura vode u kotlu).Kada se približi prvoj zadatoj vrednosti od ove dve,ona brojka što treperi počeće da se smanjuje,t.j. prelaziće u niže režime da ne bi trošila toliko peleta.Kada peć dostigne prvi zadati parametar,bilo temperatura vazduha ili vode,preći će u WORK MODULAT režim što je jednako režimu 1.Radiće u tom režimu sve dok može da održi te zadate parametre.Ako može da ih održi,sve vreme će raditi u WORK MODULAT režimu,a ako ne,pojačaće na režim 2,pa ako ne može ni tako u režim 3...Kada opet dostigne zadate parametre,spustiće se u WORK MODULAT i tako dalje.

 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 11:50 - pre 125 meseci
Neznam dali cu vam pomoci oko problema,ali cu vam napisati sto sam ja uradio.Ja imam sobnu pec MBS 8,5 Kw posle nekih proba i menjanja parametara ja sam se odlucio na mehanicke preglede peci.Najpre sam zamenio SVE azbestne dihtunge .Na poklopcu iza pepeljare sam skinuo duhtung definitivno i stavio silikon (otporan na temperaturu do 300 stepeni).Posle ovoga sam rasturio pec,skinuo sve limove sa strana i pregledao sve spojeve koji su TREBALI biti DOBRO silikonirani.Silikonirani su bili ,odprilike, kao da su ih silikonirala deca u decjem vrticu.Ocistio sam i to i stavio novi silikon.Nakon svih tih operacija sam upalio pec i video da pec gori mnogo,mnogo bolje.Postepeno sam poceo da vracam parametre na fabricke,neki su ostali promenuti za nijansu.

Nisu problem parametri.Neverujem da su oni u Micronovi nesto pogresili.Najveci problem jeste u peletu i u samoj peci.Pec nije odradjena kako treba,ne mislim na konstrukcijska resenja vec na montazu peci.Dovoljno je da ventilator dima uvlaci svez vazduh gde nebi trebalo i problemi pocinju.Ako je neko naprimer,izvadio onaj azbestni kanap ispod casice problemi su neminovni.Ista stvar je i sa ostalim dihtunzima.Neznam jel postoji nacin da se ocita na kontrolnom panelu koliki je podpritisak ili depresione u peci.Zvuci malo cudno ali je istinito.
Evo jos jedno moje iskustvo za ovi 6-7 godina koriscenja peci na pelet.

Ukoliko imate pelet losijeg kvaliteta i manje kaloricne vrednosti probajte da na jedan dzak peleta dodate 1,5-2 kg kukuruza.

 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 14:53 - pre 125 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
aleksandra.m: Jel moze za nas koji se bas i ne razumemo, objasnjenje sta je rezim 1,2,3.. koliko ih vec postoji? Ja znam za work modulat, ali drzi mi vodu konstantno na 42 i to mi ne odgovara, pa sam povecala temperaturu sobe i sada je konstantno u work s tim da sam smanji plamen na 3 ili 2 i drzi mi vodu na 54 so je super jer su radijatori vreli, dok su u modulatu mlaki i kuca se brzo ohladi :)


Postoje 5 režima rada peći,od 1 do 5 pri čemu je režim 1 najslabiji (tu puž ubacuje najmanje peleta u gorionik),dok je režim 5 najjači (puž ubacuje najviše peleta).Kad startuješ hladnu peć ona posle palenja peleta počinje da radi iz najvišeg režima koji si zadala peći.Ako si zadala da krene iz režima 5,onda će tako da krene i pisaće work 5 i ispod će da trperi još jedna 5-ica.E sada,peć počinje da juri zadate parametre koje si postavila (temperatura vazduha ili temperatura vode u kotlu).Kada se približi prvoj zadatoj vrednosti od ove dve,ona brojka što treperi počeće da se smanjuje,t.j. prelaziće u niže režime da ne bi trošila toliko peleta.Kada peć dostigne prvi zadati parametar,bilo temperatura vazduha ili vode,preći će u WORK MODULAT režim što je jednako režimu 1.Radiće u tom režimu sve dok može da održi te zadate parametre.Ako može da ih održi,sve vreme će raditi u WORK MODULAT režimu,a ako ne,pojačaće na režim 2,pa ako ne može ni tako u režim 3...Kada opet dostigne zadate parametre,spustiće se u WORK MODULAT i tako dalje. :)



E baš tako je Dearan, kod mene radi u Work 1 i 2 kad dostigne temperaturu vode od 60C vremenom padne na 58C i uključi se Work 2.
Da se razumemo sve vreme stoji 5 a blinka određeni režim što znači 4,3,2 i kad dođe do jedan pređe u Work Modulat 1.
I ovo što je rekao Dadi Vuk je bitno , ja sam kod mene silikonirao dimovodni izlaz nisam celu pećku to ostavljam kad prođe garancija za sada neću to da radim.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 15:00 - pre 125 meseci
Citat:
pajapajic:
Ne vredi, meni i dalje nije jasno kako to kod Mikija67 pec radi u najjacem rezimu do 50, a posle 50 do 60 postepeno smanjuje rezime i potrosnju. Ja sam veceras nastelovala identicno temperaturu prostora i vode kao i on, i nakon sat vremena rada kotao je dostigao 57 i tek tada iz rezima 5 presao u rezim 4, medjutim posle toga zbog smanjenog rezima nije uspela da nagura na 60 stepeni vode u kotlu. Radijatori jesu dosta topliji, i ravnomernije je svuda zagrejano, ali je i potrosnja veca, jer se kod nas za razliku od Mikija sa 5-ice nije spustilo na 3 a kamoli na 1..... Mozda smo trebali da sacekamo jos malo , pa bi u rezimu 4 dostigli 60 stepeni, ali ja sam kenula da skidam kozu sa sebe, pa ko velim da ne rasipam energiju.... Pretpostavljam da je kod Mikija situacija takva zatomsto je on pec drugacije podesio, eto npr. kod njega pumpa okida na 45, a kod nas na 50..... moguce da i to ima uticaja, jer voda cesce kruzi te se tako sporije hladi, a mozda i lupetam gluposti....nisam pametna.......


Upravo zbog toga sam i spustio da pumpa uključuje na 45C i voda češće kruži i ne isključuje se pumpa tokom svog rada i kad ugasim radi još jedno pola sata.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 15:04 - pre 125 meseci
A i mene zanima činimise da si ti Dearan napisao da ti je majstor odzračio ventil, da je nešto odvio, kod mene nema šta da se odvije pošto sam 100% siguran da je automatski odzračni ventil, osim crne kapice koja se odvije i baci
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 16:56 - pre 125 meseci
Citat:
miki67: A i mene zanima činimise da si ti Dearan napisao da ti je majstor odzračio ventil, da je nešto odvio, kod mene nema šta da se odvije pošto sam 100% siguran da je automatski odzračni ventil, osim crne kapice koja se odvije i baci

Iskren da budem,nisam gledao šta je tačno uradio,znam samo da je nešto uradio sa ventilom i onda je seo na stolicu i čekao par minuta dok je izlazio vazduh iz sistema.Baš se čulo.Posle toga smo na manometru videli da je pritisak drastično opao,na 0,5 bara.Rekao mi je da odvrnem vodu da dopunim sistem i dopunili smo ga do 1 bar.Tek nakon ovoga je naštelovao parametre,upalio peć i u toku rada je još malo doterivao i posle nekih sat vremena kad je prošla sve režime rada i uverio se da radi dobro,napisao mi je zapisnik i otišao.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 17:19 - pre 125 meseci
ja sam sa majstorom punio sistem. secam se da je on odvrnuo ventil ispod keramickog dela dok se pecka punila i da se bas culo sistanje vazduha.
mislim, ne bas bukvalno ispod nego malo iza :)
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 17:47 - pre 125 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: ja sam sa majstorom punio sistem. secam se da je on odvrnuo ventil ispod keramickog dela dok se pecka punila i da se bas culo sistanje vazduha.
mislim, ne bas bukvalno ispod nego malo iza


Eto,izgleda da taj ventil nije baš tako ''automatski'' kako neki kažu. Moj savet svima koji se žale na rad peći,da to urade ako im serviser nije uradio.Moguće je da je to razlog što ne radi pravilno.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 18:16 - pre 125 meseci
Citat:
Dearan: Eto,izgleda da taj ventil nije baš tako ''automatski'' kako neki kažu. :) Moj savet svima koji se žale na rad peći,da to urade ako im serviser nije uradio.Moguće je da je to razlog što ne radi pravilno.


naravno da je automatski...kod bordo pecki je sve automatski :) nego to majstor siroma nje znao pa je rucno odvrnuo ;)
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:14 - pre 125 meseci
postovani....

danas sam seo pored peci i nisam se pomerao citavo posle podne. sinoc sam kompletna podesavanja vratio na fabricka, to sto imam zapisano. pec pustena u rad u 14,00 casova, pec se dobro pokazala, ali sam morao da smanjim load pelet na -5 a exhaust chimney na +9. mogu reci da je pecsolidno radila da je nakon nekih 5 sati rada pocela plako da puni casicu, i nije uspevala da je prazni. u 20,00 ugasio sam pec jer je posuda bila prepuna, kako nedogorelog crnog peleta, tako i potpuno nezapaljenog peleta koji je maltene napunio i kanal kojim spada pelet u gorionik, prilazem fotografiju u datom trenutku, neposredno pre gasenja peci.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
*.teol.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:30 - pre 125 meseci
Citat:
volokin:
Citat:
drvlada75:
Volokin, ako ja dobro vidim, a gledao sam 2 minuta, uvelicavao i smanjivao tvoje slike, na casici uopste nema rupa sa strane!!!
Ja i Miki smo prosle godine izbusili casicu kao sir, narocito sa strane
Miki: http://www.elitemadzone.org/p3214372
Ja: http://www.elitemadzone.org/p3214394

Uzgred, kako odzraciti ventil u peci?


izgled posudice kod alfine peci commo 21

http://static.elitesecurity.or...3/3376169/SLIKA%20POSUDEX4.jpg

inace i kod mene je automatski odzračni ventil, tako da....


Vidim da se oko tvoje čašice nalazi traka, jesi li to ti lijepio ili je fabrički? Na mojoj MBS je gola čašica.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:36 - pre 125 meseci
Citat:
volokin: postovani....

danas sam seo pored peci i nisam se pomerao citavo posle podne. sinoc sam kompletna podesavanja vratio na fabricka, to sto imam zapisano. pec pustena u rad u 14,00 casova, pec se dobro pokazala, ali sam morao da smanjim load pelet na -5 a exhaust chimney na +9. mogu reci da je pecsolidno radila da je nakon nekih 5 sati rada pocela plako da puni casicu, i nije uspevala da je prazni. u 20,00 ugasio sam pec jer je posuda bila prepuna, kako nedogorelog crnog peleta, tako i potpuno nezapaljenog peleta koji je maltene napunio i kanal kojim spada pelet u gorionik, prilazem fotografiju u datom trenutku, neposredno pre gasenja peci.


Na osnovu tvoje slike,očigledno je da ti je sagorevanje peleta nikakvo.Plamen ne sme ovako da se ponaša,mora da bude uspravan i živahan.Imaš neko začepljenje u sistemu,ili odžak ili sama peć,nemaš dovoljno kiseonika za sagorevanje.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:37 - pre 125 meseci
Citat:
volokin:
postovani....

danas sam seo pored peci i nisam se pomerao citavo posle podne. sinoc sam kompletna podesavanja vratio na fabricka, to sto imam zapisano. pec pustena u rad u 14,00 casova, pec se dobro pokazala, ali sam morao da smanjim load pelet na -5 a exhaust chimney na +9. mogu reci da je pecsolidno radila da je nakon nekih 5 sati rada pocela plako da puni casicu, i nije uspevala da je prazni. u 20,00 ugasio sam pec jer je posuda bila prepuna, kako nedogorelog crnog peleta, tako i potpuno nezapaljenog peleta koji je maltene napunio i kanal kojim spada pelet u gorionik, prilazem fotografiju u datom trenutku, neposredno pre gasenja peci.

Mozda da probas da pojacas brzinu ventilatora posebno za svaku brzinu,rupa imas dovoljno na casici......ili ti vuce negde fals vazduh oko vrata.....ne znam...jel ti bude velik i jak plamen kad gori dok gori??
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048973 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.