Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060097 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:37 - pre 126 meseci
tako je originalno, ona mi se posle 10'tak dana malo dlepila, pa ja lepio, ali se ponovo raylepljiuje
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:43 - pre 126 meseci
Citat:
lepa lukic: Mozda da probas da pojacas brzinu ventilatora posebno za svaku brzinu,rupa imas dovoljno na casici......ili ti vuce negde fals vazduh oko vrata.....ne znam...jel ti bude velik i jak plamen kad gori dok gori??


da, uglavnom u pocetku rada kako sam rekao, plamen je u redu, ali posle 4-5 sati rada, nagomila se nesagoreli pepeo i pelet i plamen oslabi. brzine sam podesavao pojedinacno i to podosta

Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 1800
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2100
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 (Program 1) 1800
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 (Program 2) 2000
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 (Program 3) 2200
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4) 2400
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5) 2750

sinoc sam smanjio na fabricke
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:48 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: da, uglavnom u pocetku rada kako sam rekao, plamen je u redu, ali posle 4-5 sati rada, nagomila se nesagoreli pepeo i pelet i plamen oslabi. brzine sam podesavao pojedinacno i to podosta

Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 1800
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2100
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 (Program 1) 1800
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 (Program 2) 2000
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 (Program 3) 2200
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4) 2400
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5) 2750

sinoc sam smanjio na fabricke

Kad ti ovakav plamen bude nećeš da imaš problema sa sagorevanjen peleta.
http://www.youtube.com/watch?v=KsY5uVzDRBI
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:50 - pre 126 meseci
Dearan:
Na osnovu tvoje slike,očigledno je da ti je sagorevanje peleta nikakvo.Plamen ne sme ovako da se ponaša,mora da bude uspravan i živahan.Imaš neko začepljenje u sistemu,ili odžak ili sama peć,nemaš dovoljno kiseonika za sagorevanje.[/quote]

plamen je izmedju ostalog i takav na slici, posto sam otvorio vrata peci na trenutak da bih slikao posudu,
mada i nije bio kako valja i pri zatvorenim vratima, ugusen je od nesagorelog peleta
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:51 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
volokin: da, uglavnom u pocetku rada kako sam rekao, plamen je u redu, ali posle 4-5 sati rada, nagomila se nesagoreli pepeo i pelet i plamen oslabi. brzine sam podesavao pojedinacno i to podosta

Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu paljenja 1800
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova od trenutka kada se verifikuje plamen do ulaska u režim rada 2100
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 1 (Program 1) 1800
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 2 (Program 2) 2000
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 3 (Program 3) 2200
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 4 ( Program 4) 2400
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u režimu 5 ( Program 5) 2750

sinoc sam smanjio na fabricke

Kad ti ovakav plamen bude nećeš da imaš problema sa sagorevanjen peleta.
http://www.youtube.com/watch?v=KsY5uVzDRBI


eh, koliko sam samo puta pogledao ovaj klip......
u pocetku rada i jeste takav plamen, ali kasnije..... ne znam zasto , ne znam....
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 19:55 - pre 126 meseci
Probaj dok pec radi sa upaljenim upaljacem ili sibicom da ides oko vrata pa ako ti vuce plamen od upaljaca unutra to je znak da ti vuce fals vazduh na tom mestu.....a kakav pepeo ostane praskast????

[Ovu poruku je menjao lepa lukic dana 29.11.2013. u 21:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:29 - pre 126 meseci
probao sa upaljacem, ne primecujem da vuce, pec sam ponovo pustio u rad, pre sat vremena
inace pepeo je poput sljake, slepljen i nazire se forma peleta koji je sagoreo, ali mislim mozda ne u potpunosti.
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:31 - pre 126 meseci
Kolika ti je temperatura izduvnih gasova? Ja sam ovde u Italiji jednom prilikom bio kod jednog drugara kada mu je dosao serviser da mu posteljuje pec.Prva stvar koju je pogledao je bila temperatura izduvnih gasova.Na osnovu te vrednosti se moze utvrditi dijagnoza peci.
 
Odgovor na temu

damonegro

Član broj: 312331
Poruke: 27
109.92.0.*



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:33 - pre 126 meseci
Citat:
volokin:
tako je originalno, ona mi se posle 10'tak dana malo dlepila, pa ja lepio, ali se ponovo raylepljiuje


Tvoj problem može biti kvalitet peleta ali je očigledan drugi za koji si delimično i sam odgovoran. Loše si zalepio azbestnu traku ispod posude za pelet. To se jasno vidi. Ta se traka lepi pažljivo da bi idealno nalegala na ram i ZAPTIVALA svaki prolazak vazduha oko posude, a vidi se da imaš prolazak vazduha sa obe strane. Prvo odlepi ovu staru i kupi NOVU traku (za MBS oko pola metra). Zatim je zalepi veoma precizno tako da donji rub trake bude POTPUNO RAVAN i da bez kompromisa naleže na okvir. Tada će sav vazduh da prolazi kroz čašicu i sagorevanje će biti bolje i efikasnije. Osim toga, lično smatram da je ova čašica PREMALA za maksimalni režim snage (iz iskustva) i da suviše mnogo peleta prepunjuje čašicu i nema dovoljan kapacitet rupa i vazduha da sagorevanje bude potpuno. Stoga ti je moj drugi savet (pogotovo ako ne greješ 150 kvadrata) da smanjiš maksimalni nivo snage na 3. Slobodno smanji izlazni ventilator na +5 ili +6 i biće dovoljno efikasan za taj režim snage a ne suviše bučan. Ne podešavaj to u fabričkim setovanjima jer nema potrebe. Ovim će tvoj problem biti rešen. Inače, moraš da računaš da peć čistiš jednom denevno od pepela i to u čašici i ispod nje. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:33 - pre 126 meseci
[quote]volokin: probao sa upaljacem, ne primecujem da vuce, pec sam ponovo pustio u rad, pre sat vremena
inace pepeo je poput sljake, slepljen i nazire se forma peleta koji je sagoreo, ali mislim mozda ne u potpunosti.[/quote
Ciji je pelet,ko je proizvodjac?
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:37 - pre 126 meseci
to sam i ja primetio i uveliko pisem ovih dana da je dosta slaba temp. dimovodnih gasova na 1-ci je oko 60-70, 2-ci,3-ci je oko 80, mozda malo vise i na 4-ci, 5-ci 90, jedva smo ponekad oko 100c, prenisko je, pomagaj brate, sta je bilo sa drugarom u italiji
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:44 - pre 126 meseci
Citat:
damonegro:
Citat:
volokin:
tako je originalno, ona mi se posle 10'tak dana malo dlepila, pa ja lepio, ali se ponovo raylepljiuje


Tvoj problem može biti kvalitet peleta ali je očigledan drugi za koji si delimično i sam odgovoran. Loše si zalepio azbestnu traku ispod posude za pelet. To se jasno vidi. Ta se traka lepi pažljivo da bi idealno nalegala na ram i ZAPTIVALA svaki prolazak vazduha oko posude, a vidi se da imaš prolazak vazduha sa obe strane. Prvo odlepi ovu staru i kupi NOVU traku (za MBS oko pola metra). Zatim je zalepi veoma precizno tako da donji rub trake bude POTPUNO RAVAN i da bez kompromisa naleže na okvir. Tada će sav vazduh da prolazi kroz čašicu i sagorevanje će biti bolje i efikasnije. Osim toga, lično smatram da je ova čašica PREMALA za maksimalni režim snage (iz iskustva) i da suviše mnogo peleta prepunjuje čašicu i nema dovoljan kapacitet rupa i vazduha da sagorevanje bude potpuno. Stoga ti je moj drugi savet (pogotovo ako ne greješ 150 kvadrata) da smanjiš maksimalni nivo snage na 3. Slobodno smanji izlazni ventilator na +5 ili +6 i biće dovoljno efikasan za taj režim snage a ne suviše bučan. Ne podešavaj to u fabričkim setovanjima jer nema potrebe. Ovim će tvoj problem biti rešen. Inače, moraš da računaš da peć čistiš jednom denevno od pepela i to u čašici i ispod nje. Pozdrav!



da ali moji problemi su postojali i dok se traka nije bila odlepila, kupicu sutra drugu i uraditi po tvojoj preporuci,

probacu da ne ideim na vecu snagu od 3-ke, grejem nesto manje od 100 m2, a sinoc sam vratio sve promenjene vrednosti koje sam imao zapisane (serviserove), i nije moglo bez povecavanja load pelet na -5 a exhaust chimney na +9, a pec cistim OBAVEEEEZNO jednom dnevno i to vrlo detaljno,
u svakom slucaju hvala i pozdrav...
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:45 - pre 126 meseci
Temperatura ti je jako,jako niska.Na 1ci bi trebao imati bar 100tinjak stepeni a na svakom sledecem oko 10 vise.Ako si sve parametre vratio na fabricke trebalo bi da se vide odnosi izmedju parametara.Nemoze da se menja brzina izduvnog ventilatora onako kako mi to hocemo.Postoje odnosi izmedju vremena ubacivanja peleta (coclea power ) i brzine izduvnog ventilatora.
Ako te ne mrzi da ispises parametre coclea power od 1-5 i brzinu ventilatore.Neznam dali mozes da vidis negde na kontrolnom paneku koliki ti je podtlak u peci?
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:47 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: da ali moji problemi su postojali i dok se traka nije bila odlepila, kupicu sutra drugu i uraditi po tvojoj preporuci,

probacu da ne ideim na vecu snagu od 3-ke, grejem nesto manje od 100 m2, a sinoc sam vratio sve promenjene vrednosti koje sam imao zapisane (serviserove), i nije moglo bez povecavanja load pelet na -5 a exhaust chimney na +9, a pec cistim OBAVEEEEZNO jednom dnevno i to vrlo detaljno,
u svakom slucaju hvala i pozdrav...


da sada ne bih isao stranicu po stranicu u proslost...postoji li razlog zasto 'za rukav' ne cimas servisere da ti rese problem?
platio si pec. imas fiskalni racun. da li se pec ponasa kao sto se od nje ocekuje u normalnom radu - NE! dakle cimaj servis.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:50 - pre 126 meseci
[quote]lepa lukic:
Citat:
volokin: probao sa upaljacem, ne primecujem da vuce, pec sam ponovo pustio u rad, pre sat vremena
inace pepeo je poput sljake, slepljen i nazire se forma peleta koji je sagoreo, ali mislim mozda ne u potpunosti.[/quote
Ciji je pelet,ko je proizvodjac?


bioenergy point, navodno najbolji kod nas, sutra sam slobodan i probam drugi koji mi je doneo drug od preko grane, firma je holzindustrie schweighofer
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:53 - pre 126 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
volokin: da ali moji problemi su postojali i dok se traka nije bila odlepila, kupicu sutra drugu i uraditi po tvojoj preporuci,

probacu da ne ideim na vecu snagu od 3-ke, grejem nesto manje od 100 m2, a sinoc sam vratio sve promenjene vrednosti koje sam imao zapisane (serviserove), i nije moglo bez povecavanja load pelet na -5 a exhaust chimney na +9, a pec cistim OBAVEEEEZNO jednom dnevno i to vrlo detaljno,
u svakom slucaju hvala i pozdrav...


da sada ne bih isao stranicu po stranicu u proslost...postoji li razlog zasto 'za rukav' ne cimas servisere da ti rese problem?
platio si pec. imas fiskalni racun. da li se pec ponasa kao sto se od nje ocekuje u normalnom radu - NE! dakle cimaj servis.

PREDAJ SE.....zovni ih necekaj veci minus.....
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:53 - pre 126 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:.


da sada ne bih isao stranicu po stranicu u proslost...postoji li razlog zasto 'za rukav' ne cimas servisere da ti rese problem?
platio si pec. imas fiskalni racun. da li se pec ponasa kao sto se od nje ocekuje u normalnom radu - NE! dakle cimaj servis.[/quote]

ma i danas sam zvao, kao i pre nekoliko dana, navodno ce moci sledece nedelje, ma sta da vam kazem!
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:53 - pre 126 meseci
Jel mozes da uslikas vrecu od tog peleta,naravno i tabelu koja bi trebala biti na vreci?
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 20:58 - pre 126 meseci
Citat:
dadi.vuk: Jel mozes da uslikas vrecu od tog peleta,naravno i tabelu koja bi trebala biti na vreci?


evo slika

http://static.elitesecurity.or...09/2013-11-22%2008.44.38-1.jpg

http://static.elitesecurity.or...09/2013-11-22%2008.45.14-1.jpg
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 21:03 - pre 126 meseci
Ima jako velik ostatak pepela.Taj ostatak kod kvalitetnih peleta je manj od 0,3%.Bukov pelet je inace jedan od peleta nizeg kvaliteta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060097 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.