Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048699 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 22:24 - pre 125 meseci
Citat:
volokin: pozdrav Dearane,

to sa obaranjem temperature jeste zato sto ja, kad mi nakon 1,5 do 2 sata zagrevanja temperature vode i prostorija, smanjim zadate (trazene ) temperature 60c t. vode na 55c ili temp. sobe od 30c na 23-24, te mi s toga padne i temp vode nakon nekog vremena, nadam se da je to tako kao sto opisujem (tek sam ove godine poceo sa takvim oblikom grejanja), nisam siguran, ali pec sama ili je mozda i ja malo poteram na work 5 posto mi temp. vode spadne nekad i ispod 50c koliko je i polazna tacka rada pumpe.
ja se samo plasim da zaista i sam pec nema neku gresku jer mi do sada temp. dimovodnih gasova na work 5 nikad nije presla 90c, sto izgleda da je malo. dimnjak mi je u redu, pre tri dan ociscen, cug odlican - tako kaze dimnjacar. pelet je isti od pocetka, juce sam nabavio (doneo druar od preko - jedan dzak firme holzindustrie schweighofer, jos sutra ga probam (cena povelika dodje oko 540 din. dzak od 15 kg.) .
nesto sto me je u vezi sa ovim peletom onako na prvo gledanje iznenadilo jeste to da je veoma, veoma svetle drap boje, sto nije slucaj sa peletom bioenergy point koji je 100% bukva i pri tom tamniji. ja inace njega koristim.
ja u stvari i ne znam da li ova pec ima turbulatore, nigde u onom skromnom uputstvune pise da treba da se ciste, a ni serviser nista nije spomenuo.

CADENCE CLEANING 8'
DURATION CLEANING 120''

Naravno da ti peć ima turbulatore i njihovo čišćenje je jako bitno za dobar rad peći.Možda zbog toga i ne postižeš dovoljnu temperaturu izduvnih gasova.Bar na 2-3 nedelje moraju da se čiste.Podigneš keramički poklopac sa vrha peći.Ključem broj 13 odvrneš one dve matice i skineš poklopac sa sve onom ivericom.Onda one šipke nekoliko puta izvlačiš i vraćaš unutra da se očisti gareži sve što ima u turbulatorima.Usisaš sav pepeo odozgo i vratiš poklopac.Onda dole izvadiš fiokicu za pepeo,pa odvrneš one 4 matice i skineš pokopac da počistiš sav pepeo koji si skinuo odozgo.Evo ti i kompletno upustvo za peć.
http://etazgrejanje.com/cms_up...ovanje_-_mbs_thermo_pellet.pdf
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 22:40 - pre 125 meseci
Tek sam sada video da imaš Alfu,izvinjavam se,no bez obzira,mislim da je sistem isti i da moraš da imaš turbulatore i odvode dimovodnih gasova koji svakako moraju da se čiste.Ako se koristi lošiji pelet,onda čišćenje treba da se obavlja češće.
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 06:33 - pre 125 meseci
Citat:
pajapajic:
Auuuu imam dva pitanja za Apokalipsu.....

1. Kako se ulazi u ova silna podesavanja....novi smo u celoj prici i do sada nismo dirali podesavanja......

2. Za koliko si smanjio potrosnju promenom podesavanja.....

Puno hvala za link...... :-)


Držati dugme SET i listati do menija br 9 - Servisni meni i ponovo SET. Zatim držati taster sa lijeve strane dok se ne dođe do šifre A9 u gornjem lijevom uglu ekrana. Na taj način ste ušli u Servisni meni.

Nisam mjerio u kg, ali sam odokativnom metodom primijetio da je razlika velika. Kada ti kažem da mi je za 6 sati rada otišla jedna vreća, sada ode možda 9-10 kg. Moram isprazniti pelet i onda ubacivati kg po kg i napraviti mjere na unutrašnjoj strani posude za pelet, pa ću znati tačnu potrošnju. Evo kod mene je udario minus :(

Zahvali mikiju 67, ja sam samo proslijedio ;)
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 06:44 - pre 125 meseci
Citat:
Dearan:

Pritisak vode u sistemu koji pokazuje manometar nema veze sa prisustvom vazduha u sistemu.Znači,možeš da imaš vazduha u sistemu koliko hoćeš,a da ti pritisak na manometru pokazuje i 2 bara,jer i vazduh svara pritisak kao i voda.U pravu si da je optimalna vrednost pritiska u sistemu oko 1 bar kad je sistem hladan.
Elektronika je potpuno ista i kod ovogodišnjih modela kao i kod pređašnjih,samo su izvršene izmene (poboljšane su) na šasiji same peći.


Slažem se sa tvojim postom ali...

Napisao sam sledeće

Što se tiče samog pritiska u cijevima, svaki komšija, prijatelj i sl. koji je ikada u svom životu imao centralno grijanje znaće napuniti vodu u sistemu i ispustiti vaduh iz radijatora.

Ako Vam nedostaje vode u radijatorima to ćete otkriti tako što ćete naći ovu spravicu koja je vjerovatno postavljena u kupatilu. Vrijednost koju ona pokazuje treba da bude jedan, a kada se peć upali naraste na 1.5. (naravno postoji mogućnost odstupanja), ako stoji 0 ili 0.5 onda Vam definitivno fali vode u sistemu.[/code]

Znači kada se ispusti pritisak iz cijevi, ako je nedostatak vode veliki to će se vidjeti na manometru.

Hvala za odgovor koji se odnosi na elektroniku.

U odgovoru Aleksandri napisali ste

Citat:
Te ventile što si odzračila nije dovoljno da ispustiš sav vazduh iz sistema.Moraš da odzračiš i onaj ventil u samoj peći,to je najvažnije,sigurno i tu imaš vazduha.Taj ventil ćeš da vidiš kad podigneš onu keramičku ploču na vrhu peći.


Ja sam kod svoje peći primijetio samoozračujući ventil (ako se tako kaže). Da li pored njega ima još neki ili je to jedini ventil u peći?


[Ovu poruku je menjao Apokalipsa_ dana 27.11.2013. u 08:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 07:22 - pre 125 meseci
Drizit druže ne čitaš moje postove napisao sam 1,5kg na sat.
Za ubacivanje peleta u režimu 1 ispod 1 peć se gasi probao samnajbolje je 1,2 bar se meni tako pokazalo.
Neko je isto pomenu merenje rezervoara ja sam moj rezervoar obeležio na po 2,5kg ispod toga se ne može izmeriti
suviše je mala podela, tako da imam tačan uvid u potrošnju.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 07:42 - pre 125 meseci
Citat:
miki67: Drizit druže ne čitaš moje postove napisao sam 1,5kg na sat.
Za ubacivanje peleta u režimu 1 ispod 1 peć se gasi probao samnajbolje je 1,2 bar se meni tako pokazalo.
Neko je isto pomenu merenje rezervoara ja sam moj rezervoar obeležio na po 2,5kg ispod toga se ne može izmeriti
suviše je mala podela, tako da imam tačan uvid u potrošnju.


sorry miki. propustih. hvala za info :). to i nije nesto znacajno veca potrosnja ako se time postize veca temperatura radijatora.
i kod mene je 1.2 u work modulate-u. dakle ne spustam nize.

nista...probacu i ja sa odrzavanjem temperature vode..stavicu 54-55 jer sam primetio da je pri toj temperaturi vode u kotlu mnogo ujednacenija raspodela toplote u stanu a temperaturu prostorije cu staviti na 30 pa cu da isprobam od veceras pa naredna 2-3 dana. moracu da vidim opseg prelaska iz work u work modulate i obrnuto jer je znacajna razlika u opsegu kada pec menja rezim na osnovu temperature prostorije npr ako stavim na 27 - prec radi u work modulate-u i na 25.5. kao da je nekih 1.5 stepeni tolerancija sto mi se i ne svidja bas...




 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 10:10 - pre 125 meseci
Primijetio sam da ventilator duva toliko da mi se čini da dobar dio te toplote ode u dimnjak (kao da sam stavio bacač plamena u peć).
Ne znam kavo je strujanje vrelog vazduha i plamena, odnosno gdje oni odlaze. U suštini, mene interesuje koliko se iskoristi ta toplota, pa se tek onda izbacuje u dimnjak?

Ovo pitam jer mislim da bi trebalo smanjiti broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova.

Peć sam naštimao prema parametrima koje je postavio miki 67, stan je 80 m2.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 14:34 - pre 125 meseci
Citat:
Apokalipsa_: Ja sam kod svoje peći primijetio samoozračujući ventil (ako se tako kaže). Da li pored njega ima još neki ili je to jedini ventil u peći?


[Ovu poruku je menjao Apokalipsa_ dana 27.11.2013. u 08:12 GMT+1]


To je jedini ventil u peći i ako želite da vam peć radi dobro obavezno mora da se odzrači.Ako vam prilikom instaliranja ove peći serviser nije odzračio taj ventil,sigurno ima vazduha unutar peći.Naravno treba odzračiti i ona dva ventila koji se nalaze na cevima na najvišoj tački sistema.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 14:41 - pre 125 meseci


Koliko to duva ventilator?Imaš parametre za svaki režim rada,a to ti se nalazi u podešavanju pod brojevima 18,19,20,21,22 (EXHAUST ENGINE 1,2,3,4,5).Kod mene je recimo od 1 do 5 ovako.(1800,1900,2000,2200,2400).A možeš i da vidiš prilikom rada peći pritiskom i držanjem tastera broj 2.Prva brojka gore ti je temperatura izduvnih gasova u tom momentu i režimu,a ispod ti je brzina ventilatora.
 
Odgovor na temu

shamankg
Zoran Šamanović
ugostitelj
Kragujevac

Član broj: 319407
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 15:17 - pre 125 meseci
Pozdrav svima!!!Pratim forum već duže vremena i mogu reći da mi je puno pomogao oko izbora vrste grejanja.Letos sam odradio sistem i odlučio sam se za peć Termo pelet18.kw.Za sada peć fukcioniše odlično,postiže zadate temperature sasvim o.k,potrošnja je nadam se u granicama normale,grejem oko 100 kvadrata i da vas nebi dalje davio želim samo da postavim jedno pitanje za iskusnije korisnike.Naime radi se o tome da mi peć na zadatu temperaturu u dnevnioj sobi koja je sasvim o.k prelazi u vork modulat režim ali temperatura vode je stalno oko 47,48 stepeni,što znači da pumpa neradi pa mi je u ostalim prostorijama hladnije.Moje pitanje je dali i kako mogu da smanjim temperaturu uklučivanja pumpe jel smatram dabi bilo toplije u ostalim sobama kada bi pumpa radila,zvao sam sevvisera i kaže da nije pogodno smanjivanje temperature zbog kondenzacije(nisam ga razumeo šta to znači).pozdrav i unapred hvala
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 15:55 - pre 125 meseci
Citat:
shamankg: Pozdrav svima!!!Pratim forum već duže vremena i mogu reći da mi je puno pomogao oko izbora vrste grejanja.Letos sam odradio sistem i odlučio sam se za peć Termo pelet18.kw.Za sada peć fukcioniše odlično,postiže zadate temperature sasvim o.k,potrošnja je nadam se u granicama normale,grejem oko 100 kvadrata i da vas nebi dalje davio želim samo da postavim jedno pitanje za iskusnije korisnike.Naime radi se o tome da mi peć na zadatu temperaturu u dnevnioj sobi koja je sasvim o.k prelazi u vork modulat režim ali temperatura vode je stalno oko 47,48 stepeni,što znači da pumpa neradi pa mi je u ostalim prostorijama hladnije.Moje pitanje je dali i kako mogu da smanjim temperaturu uklučivanja pumpe jel smatram dabi bilo toplije u ostalim sobama kada bi pumpa radila,zvao sam sevvisera i kaže da nije pogodno smanjivanje temperature zbog kondenzacije(nisam ga razumeo šta to znači).pozdrav i unapred hvala
Mozes da smanjis temperaturu ukljucivanja pumpe ,tebi najverovatnije ukljucuje na 50 stepeni .Mozes da udjes u program podesavanja N-9-06-33
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 15:59 - pre 125 meseci
Citat:
shamankg: Pozdrav svima!!!Pratim forum već duže vremena i mogu reći da mi je puno pomogao oko izbora vrste grejanja.Letos sam odradio sistem i odlučio sam se za peć Termo pelet18.kw.Za sada peć fukcioniše odlično,postiže zadate temperature sasvim o.k,potrošnja je nadam se u granicama normale,grejem oko 100 kvadrata i da vas nebi dalje davio želim samo da postavim jedno pitanje za iskusnije korisnike.Naime radi se o tome da mi peć na zadatu temperaturu u dnevnioj sobi koja je sasvim o.k prelazi u vork modulat režim ali temperatura vode je stalno oko 47,48 stepeni,što znači da pumpa neradi pa mi je u ostalim prostorijama hladnije.Moje pitanje je dali i kako mogu da smanjim temperaturu uklučivanja pumpe jel smatram dabi bilo toplije u ostalim sobama kada bi pumpa radila,zvao sam sevvisera i kaže da nije pogodno smanjivanje temperature zbog kondenzacije(nisam ga razumeo šta to znači).pozdrav i unapred hvala


ukratko...mnogi se patimo tim problemom i neki se jos nismo iskobeljali.
ja sam bas sinoc smanjio temperaturu vode na kojoj pumpa okine na 40 i nema razlike...u work modulate-u je i dalje 47-48 bask kao i kod tebe, verovatno sada pumpa cesce radi ali to nije resenje jer je temperatura vode i dalje nedovoljna.
jedini poznati nacin je da stavis da ti pec odrzava temperaturu vode na nekih npr. 54-55 a da setujes veliku temperaturu prostorije kako bi pec prelazila u work modulate na temperaturi vode u kotlu 54-55, u work modulate-u se spusti za par stepeni pa opet predje u work.

miki67 je upravo ovako podesio pec (ne znam samo konkretne setovane vrednosti temperature vode i prostorije) i primetio da je potrosnja sa prosecnih 1.2kg/h otisla na 1.5kg/h

@miki76
hajde navedi samo koju si ti temperaturu vode i prostorije stavio i u kom rasponu ti se krece temperatura vode u kotlu tj koja je najniza temperatura vode u tvom slucaju i da li su radijatori u dovoljnoj meri u proseku topliji u odnosu na podesavanje u kom se prvo zadovolji temperatura prostorije.

poz

 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 17:05 - pre 125 meseci
Ja sam stavio da se pumpa uključuje na 46 i to mi je sasvim ok. Režim je stalno na 5, samo štelujem temperaturu prostorije od 23 - 25 kako kad i to je ok. U početku dok nadrukam temperaturu vode pustim da duže, oko 1 sat dva radi baš u work modu a posle je retko u njemu. Jedina kvaka što nisam merio potrošnju ali onako odokativno kanda nije baš mnogo...
Dakle Šamane smanji temperaturu na kojoj se uključuje pumpa i biće bolje. Ja imam gusane radijatore...
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 17:10 - pre 125 meseci
Evo i mojih nekoliko komentara posle pustanja peci u rad .Pec mi je pustio u rad serviser LOAD PALLET 00,EXHAUST CHINNEY 00 ostali parametri slicni ,gotovo isti kao mikijevi .Pec ovih dana dok nije bilo hladno trosila oko 1.2 do 1.5 u zavisnosti koliko sam imao dnevno paljenja.Ali kada je juce zapusilo pec je pocela da se muci nije mogla da odrzava zadatu temperaturu ,ustvari mogla je ali u rezimu rada 5,4,3 i normalno tu je automatski povecana potrosnj.Da bi jutros pec nastelovao po mikijevim parametrima sa strane 26 ovog foruma LOAD PALLET -06,EXHAUST CHINNEY 4 ,pec je dostigla zadatu temperaturu ali je samo odrzavala u rezimi 3 i 4 potrosnja naravno velika ali plamen je bio mali u svim rezimima 5,4,3.Pec je radila negde do 17 casova i onda sam resio da se nesto mora ciniti sa njom.Podesio sam prvo LOAD PALLET na 04 a EXHAUST CHINNEY 00 .Zadao sam malo veci temperaturu vode da bi prebacila na rezim 5 i posle par minuta rada primetio sam da je plamen veci i bolji dostigla je zadatu temperaturu i smanjila je na rezim 4 i tu je neko vreme radila ali nije prebacivala na rezim 3 tada sam povecao LOAD PALLET 06 i tu su se primetila poboljsanja prebacila je u rezim 2 i tu je duze radila i nije mogla da prebaci u rezim 1 i onda sam prebacio LOAD PALLET 09 i narvno sama je prebacila u rezim jedan i evo vec skoro sat vremena radi i odrzava rad u rezimu jedan .Plamen je sada bolji i veci nego danas kada je radila u rezimi 3,4,nisam sada prati potrosnju ali sigurno ce biti manja nego danas.
Sada jedno pitanje koji se parametri podesavaju sa LOAD PALLET a koji sa EXHAUST CHINNEY
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 19:01 - pre 125 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: ukratko...mnogi se patimo tim problemom i neki se jos nismo iskobeljali.
ja sam bas sinoc smanjio temperaturu vode na kojoj pumpa okine na 40 i nema razlike...u work modulate-u je i dalje 47-48 bask kao i kod tebe, verovatno sada pumpa cesce radi ali to nije resenje jer je temperatura vode i dalje nedovoljna.
jedini poznati nacin je da stavis da ti pec odrzava temperaturu vode na nekih npr. 54-55 a da setujes veliku temperaturu prostorije kako bi pec prelazila u work modulate na temperaturi vode u kotlu 54-55, u work modulate-u se spusti za par stepeni pa opet predje u work.

miki67 je upravo ovako podesio pec (ne znam samo konkretne setovane vrednosti temperature vode i prostorije) i primetio da je potrosnja sa prosecnih 1.2kg/h otisla na 1.5kg/h

@miki76
hajde navedi samo koju si ti temperaturu vode i prostorije stavio i u kom rasponu ti se krece temperatura vode u kotlu tj koja je najniza temperatura vode u tvom slucaju i da li su radijatori u dovoljnoj meri u proseku topliji u odnosu na podesavanje u kom se prvo zadovolji temperatura prostorije.

poz

Mene stvarno čude ovi problemi što se kod vas javljaju,definitivno vam nešto u sistemu nije dobro.Pretpostavljam da imate jako loš pelet koji nema kalorije da podigne temperaturu na zadovoljavajući nivo.Evo kako je podešena moja peć i kako radi.Temperaturu vazduha sam stavio na 22,a temperaturu vode na 50 stepeni.Pumpu sam podesio da se uključuje na 45 stepeni temperature vode.Peć mi startuje iz moda 3.Tačno 50 minuta mi je potrebno da dođe do temperature vode u kotlu od 50 stepeni kad ulazi u WORK MODULAT i više ne ide u veći režim.Od tog momenta,do 23 sata kad sam programirao da se sama isključuje,temperatura vode u kotlu ode do 55 stepeni.Pelet koji sam imao na početku sezone (ali sam ga imao samo 300 kg) dizao je temperaturu vode do 63 stepena.Ali je tip koji ga pravi neozbiljan,laže,ne isporučuje po dogovoru i morao sam da uzmem na drugom mestu.Eto vidite koliko zavisi od peleta,8 stepeni razlike u maksimalnoj temperaturi u WORK MODULAT režimu nije malo,zar ne?
 
Odgovor na temu

shamankg
Zoran Šamanović
ugostitelj
Kragujevac

Član broj: 319407
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 19:35 - pre 125 meseci
Hvala koloege na odgovorima!!!Ja želim samo da naglasim da meni bez problema postiže zadatu temperaturu vode i do 55 stepeni, veću od te nisam ni pokušavao ali dosta češće prelazi iz vork modulata tj režima br.1 u režim2. i 3. a samim tim je i potrošnja dosta veća pa ću pokušati da smanjim temperaturu uključivanja pumpe za neki stepen mada mi još uvek nije jasno kako pošto odkada je serviser bio ništa nisam dirao,da pokušam da mi radijatori u sobama budu topliji
 
Odgovor na temu

shamankg
Zoran Šamanović
ugostitelj
Kragujevac

Član broj: 319407
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 19:40 - pre 125 meseci
Citat:
Skoteinos:
Ja sam stavio da se pumpa uključuje na 46 i to mi je sasvim ok. Režim je stalno na 5, samo štelujem temperaturu prostorije od 23 - 25 kako kad i to je ok. U početku dok nadrukam temperaturu vode pustim da duže, oko 1 sat dva radi baš u work modu a posle je retko u njemu. Jedina kvaka što nisam merio potrošnju ali onako odokativno ;) kanda nije baš mnogo... :)
Dakle Šamane smanji temperaturu na kojoj se uključuje pumpa i biće bolje. Ja imam gusane radijatore...

Ajde molim te malo porobnije mi objasni kako da smanjim temperaturu uklučivanja pumpe-hvala!
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 19:57 - pre 125 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
Drizzt Do Urden: ukratko...mnogi se patimo tim problemom i neki se jos nismo iskobeljali.
ja sam bas sinoc smanjio temperaturu vode na kojoj pumpa okine na 40 i nema razlike...u work modulate-u je i dalje 47-48 bask kao i kod tebe, verovatno sada pumpa cesce radi ali to nije resenje jer je temperatura vode i dalje nedovoljna.
jedini poznati nacin je da stavis da ti pec odrzava temperaturu vode na nekih npr. 54-55 a da setujes veliku temperaturu prostorije kako bi pec prelazila u work modulate na temperaturi vode u kotlu 54-55, u work modulate-u se spusti za par stepeni pa opet predje u work.

miki67 je upravo ovako podesio pec (ne znam samo konkretne setovane vrednosti temperature vode i prostorije) i primetio da je potrosnja sa prosecnih 1.2kg/h otisla na 1.5kg/h

@miki76
hajde navedi samo koju si ti temperaturu vode i prostorije stavio i u kom rasponu ti se krece temperatura vode u kotlu tj koja je najniza temperatura vode u tvom slucaju i da li su radijatori u dovoljnoj meri u proseku topliji u odnosu na podesavanje u kom se prvo zadovolji temperatura prostorije.

poz

Mene stvarno čude ovi problemi što se kod vas javljaju,definitivno vam nešto u sistemu nije dobro.Pretpostavljam da imate jako loš pelet koji nema kalorije da podigne temperaturu na zadovoljavajući nivo.Evo kako je podešena moja peć i kako radi.Temperaturu vazduha sam stavio na 22,a temperaturu vode na 50 stepeni.Pumpu sam podesio da se uključuje na 45 stepeni temperature vode.Peć mi startuje iz moda 3.Tačno 50 minuta mi je potrebno da dođe do temperature vode u kotlu od 50 stepeni kad ulazi u WORK MODULAT i više ne ide u veći režim.Od tog momenta,do 23 sata kad sam programirao da se sama isključuje,temperatura vode u kotlu ode do 55 stepeni.Pelet koji sam imao na početku sezone (ali sam ga imao samo 300 kg) dizao je temperaturu vode do 63 stepena.Ali je tip koji ga pravi neozbiljan,laže,ne isporučuje po dogovoru i morao sam da uzmem na drugom mestu.Eto vidite koliko zavisi od peleta,8 stepeni razlike u maksimalnoj temperaturi u WORK MODULAT režimu nije malo,zar ne?


razlozi su i u peletu, naravno. problem je samo u work modulate rezimu. na 3,4,5 se temperatura vode dize bez problema. jedno od resenja je da povecam vreme dotoka peleta za rezim 1 tj work modulate kako bih povecao temperaturu vode. trenutno mi je na 1.2. jasno je da kombinacija 1.2 i pelet koji koristim (imam jos 30-ak dzakova od proslogosinjeg 70%bukva 30% camovina) nije dobra (tako sma postavio kako bih ustedeo pelet prosle sezone jer sam se prvi put grejao pa nisam imao uvid u potrosnju). pelet koji sam kupio za ovu godinu je 90% bukva 10% camovina pa ce sigurno biti kaloricniji.

dok ne iskoristim ovih 30 dzakova videcu da li cu setovati da pec prelazi u work modulate na zadovoljenu temperaturu vode od 53-54 stepena ili cu povecati dotok peleta u work modulate rezimu pa cu vratiti na 1.2 kada predjem na ovaj kaloricniji pelet.

 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 20:48 - pre 125 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: razlozi su i u peletu, naravno. problem je samo u work modulate rezimu. na 3,4,5 se temperatura vode dize bez problema. jedno od resenja je da povecam vreme dotoka peleta za rezim 1 tj work modulate kako bih povecao temperaturu vode. trenutno mi je na 1.2. jasno je da kombinacija 1.2 i pelet koji koristim (imam jos 30-ak dzakova od proslogosinjeg 70%bukva 30% camovina) nije dobra (tako sma postavio kako bih ustedeo pelet prosle sezone jer sam se prvi put grejao pa nisam imao uvid u potrosnju). pelet koji sam kupio za ovu godinu je 90% bukva 10% camovina pa ce sigurno biti kaloricniji.

dok ne iskoristim ovih 30 dzakova videcu da li cu setovati da pec prelazi u work modulate na zadovoljenu temperaturu vode od 53-54 stepena ili cu povecati dotok peleta u work modulate rezimu pa cu vratiti na 1.2 kada predjem na ovaj kaloricniji pelet.

Pa naravno da je problem u work modulat režimu.Tu bi trebalo da ti zagreje vodu na preko 50 stepeni,a ne da se uključuju modovi 2,3...Inače,i meni je isto ubacivanje peleta u režimu 1 podeženo na 1,2''.Mislim da za temperaturu koju treba da postigne pelet nije presudan odnos bukovine i čamovine ili borovine,nego vlažnost peleta.Ne osuše dobro trinu pre peletiranja i vlaga bude preko 10%.Veruj mi da sa onim prvim peletom posle rada peći,kad otvorim da očistim staklo,na staklu bude samo pepela koje se malo polepilo i sve vrlo lako očistim običnom četkicom,a sada sa ovim peletom koji mi za 8 stepeni daje manju temperaturu,staklo je skroz zagaravljeno i ribam ga onim sunđerom za sudove što na jednoj strani ima onu šmirglicu za ribanje.To se stvara isključivo od vlage.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak27.11.2013. u 20:51 - pre 125 meseci
Citat:
shamankg: Ajde molim te malo porobnije mi objasni kako da smanjim temperaturu uklučivanja pumpe-hvala!

Da li uopšte znaš kako se ulazi u podešavanja,ili treba da ti se komplet od početka objašnjava?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048699 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.