Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2058345 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2013. u 21:42 - pre 126 meseci
uhhhh, ma i ja sam tako pristupio problemu i stigao do sledcih podesavanja

LOAD PELET -6
EXHHAUST CHIMNEY 1

COCLEA POWER 1 1,1
COCLEA POWER 2 1,6
COCLEA POWER 3 2,2
COCLEA POWER 4 2,7
COCLEA POWER 5 3,0

plasim se da nisam malo preterao, sa takvim podesavanjima radila danas i opet ima garavljenje, doduse nesto manje, naravno i pepela nesto manje, dok se dimovodni gasovi vrte tu negde do 80c

inace pecka dobro greje, brzo dize temperaturu
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2013. u 21:54 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: pozdrav i od mene, od skora srecnog (sklon sam da se zapitam da li je bas tako) vlasnika novog alfinog kotla commo 21 kw. moje muke ne prestaju da traju, te je s toga i moje izlaganje takvo.

serviser dosao, lepo naplatio 3600 din. pustanje u rad pecke, uvalio mi set cunkova po ceni od 7100 din., rekao osnovne stvari, uglavnom ono sto pise u samom, inace veoma skromnom uputstvu samog kotla, a pec jos odmah pocela da garavi staklo kotla . kada sam pitao zasto staklo crni, odgovor ovlascenog servisera je bio da je to normalno i da zavisi od kvaliteta peleta (pelet je bioenergy point). nakon toga je ucitao neke parametre <koji mene ne treba da zanimaju<, kako je on rekao, popio kafu i otisao. pec je neverovatno mnogo dodavala pelet, staklo se zacrnilo veoma mnogo, imao sam utisak da sav taj pelet koji je cak poceo da preliva posudu za sagorevanje, uopste ne moze da sagori, sto je uostalom tako i ispalo. narednih dana prilikom paljenja peci, javljao se alarm sa porukom AL 5, NO LIGHTING. nekako se paljenje nakon nekoliko dana dovelo u red, ali sagorevanje, dotur peleta kao i garez na staklu -SACUVAJ BOZE. imao sam utisak da mi serviser nesto posebno nece pomoci, pa sam poceo malo da sam istrazujem preko nekih sajtova i foruma, te sam poceo na svoju ruku da modifikujem odnos parametara peci. situacija se u mnogome popravila, ali i dalje nisam bas zadovoljan. ukoliko imate neka iskustva, eventualno fabricke ili neke druge parametre, koji omogucavaju bolji rad kotla, posto za taj kotao ja ne mogu da pronadjem, molim za pomoc.

samo da dodam, da posudicu redovno, kao i sam kotao cistim detaljno.
pepeo u posudici ostaje i sav je stvrdnut, izgled kao sljaka, pomozite ljudi, ko boga vas molim....

p.s. danas zvao servisera , koji ponovo kao razlog za los rad peci navodi los kvalitet peleta.

pozdrav.....

Na žalost ili na sreću (kako se uzme),tvoj serviser je u pravu.Veruj da je sve u kvalitetu peleta.Svi simptomi koje si opisao proističu od lošeg peleta,verovatno jako vlažnog.Sigurno je pravljen od nedovoljno sušene trine.Ja sam počeo zimu sa 300 kg jednog peleta.Pelet je odlično goreo.Staklo je bilo jedva malo zamagljeno i ujutru je dovoljno bilo malo četkicom očistiti ga od pepela da bi bilo potpuno čisto.Međutim,pošto me je taj gazda danima lagao i nije isporučivao još peleta,bio sam prinuđen da ga kupim na drugom mestu.Iako je ovaj drugi maltene bez prašine,za razliku od prvog koji je imao prašinu,odmah pod prstima mi se učinilo da je malo vlažan.Razlika:Kod prvog osim što sam rekao za staklo,u work modulat režimu mi za par sati dostigne 63 stepena vode iako je zadata temperatura mnogo manja.Kod drugog mi za ceo dan jedva dostigne 52-53 stepeni u work modulat,a staklo je toliko crno da se plamen jedva vidi.Moram da ga čistim cifom na nekim mestima. Lepo nabavi negde jedan džak za koji si siguran da je kvalitetan,probaj pa ćeš da vidiš drastične razlike.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2013. u 22:01 - pre 126 meseci
hvala Dearane, moracu i to da probam, sva sreca da nisam nabavljao neku veliku kolicinu ovog peleta ;-)
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2013. u 22:02 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: najpre, najlepse hvala na brzom odgovoru.

ja sam sve vase patnje, (ne shvatite me pogresno) na forumu procitao i upravo sam postupio sa promenama koje ste vi iznosili kroz citav vremenski period. misljenja sam da je soft. isti, kako sam mogao da vidim cak je i izgled samog displeja potpuno isti kao na mbs pecima. samo nisam na jasnom da li mogu biti isti parametri, posto je u pitanju 21 , a ne 18 kw.
ako moze jedno pojasnjenje, kolika treba da bude temp. dimovodnih gasova, meni se cini da je kod mene poprilicno niska, vrti se oko 70-80c. bez obzira na kojoj jacini pec radi.


pozdrav i hvala....

I temperatura dimovodnih gasova zavisi od režima u kojoj peć radi.Ja peć startujem u režimu 3.Tada je temperatura oko100-110 stepeni.Kad pređe u režim 2,nešto oko 85-90.A kada pređe u work modulat,između 70 - 80 stepeni.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2013. u 22:05 - pre 126 meseci
naravno, naravno, ali kod mene je na 3-ci oko 70c ???
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2013. u 22:06 - pre 126 meseci
Nemaš šta da mi zahvaljuješ,sto posto sam siguran u to što ti pričam,nemoj ništa da brineš.Videćeš i sam drastične razlike.Da sam ja odmah imao ovaj pelet koji sada koristim,verovatno bi se izbedačio kao ti sada,ali pošto sam prvo imao dobar,a sada lošiji,video sam šta je u pitanju i ne sekiram se puno.U principu,samo mi čišćenje traje malo duže,a odgovara mi što mi ne diže toliko temperaturu kao onaj prvi pelet.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2013. u 22:08 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: naravno, naravno, ali kod mene je na 3-ci oko 70c ???

Ne bi bilo loše i odžak da proveriš.Možda bi trebao da ga očistiš malo.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak19.11.2013. u 23:16 - pre 126 meseci
Miki67 i ja imamo isti taj pelet i naše peći nemaju taj problem. Najveći deo tog peleta (Bioenergy point) ide za izvoz i to za Italiju - on je 100% bukva, ja sam ga koristio cele prošle sezone i nisam imao te probleme.
Exhaust chimney je kod mene na 4. Važno je kakav ti je sistem za odvođenje dima - da li je odžak ili samo dimovodna cev, proveri i to što kaže Deran, imaš u prethodnim postovima detaljno razmatrano i to.
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 06:46 - pre 126 meseci
Pozdrav,
Juče sam merio potrošnju za 5 sata rada potrošila je 7,5kg peleta što je 1,5kg na sat u proseku nije loše.
Volokin što kaže Skoteinos imamo isti pelet i kod mene garavi dosta staklo više i ne obraćam pažnju na to ali dosta dobro greje,
Moraš uskladiti parametre ubacivanja peleta i ventilatora to postepeno radi i videćeš koji su ti najbolji uslovi stim će se i povećati temperatura dimnih gasova
za početak povećaj EXHHAUST CHIMNEY na 3-4 to ti procentualno uvećava brzinu ventilatora, i pratiš sagorevanje i temperature dimnih gasova i nađeš najoptimalnije rešenje
samo polako treba vremena i strpljenja za to.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.etf.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 12:45 - pre 126 meseci
Citat:
volokin:
uhhhh, ma i ja sam tako pristupio problemu i stigao do sledcih podesavanja

LOAD PELET -6
EXHHAUST CHIMNEY 1

COCLEA POWER 1 1,1
COCLEA POWER 2 1,6
COCLEA POWER 3 2,2
COCLEA POWER 4 2,7
COCLEA POWER 5 3,0

plasim se da nisam malo preterao, sa takvim podesavanjima radila danas i opet ima garavljenje, doduse nesto manje, naravno i pepela nesto manje, dok se dimovodni gasovi vrte tu negde do 80c

inace pecka dobro greje, brzo dize temperaturu



staklo ce uvek da garavi tu nema dileme. 'problem sa parama je resen - para nema'.
pec najvise garavi kada radi u modulate rezimu. kada je u work modu a narocitu pri snazi 5 (maksimumu) plamen je najjaci kao i obrtaji ventilatora i onda cestice ne stizu do stakla vec izlecu kroz rupice odozgo ka turbulatorima.

dakle, garavljenje bi trebalo da izbacite iz jednacine - tu realno nema leka.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 13:13 - pre 126 meseci
Citat:
miki67:
Skoteinos, šrafovi su M6 ....

Miki, šrafovi su M5.
Imam 4 leptira za M6 kome treba.

 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 17:49 - pre 126 meseci
hvala vam svima.
ja se vec neko vreme bavim ovom mojom peckom, "VISE VOLIM PECKU NEGO ZENU", povecao sam EXHHAUST CHIMNEY na 4, interval ciscenja smanjio na 8 min. duzina je vec bila na 120 sek., jos uvek garavi staklo, kao sto ste rekli da ce i garaviti, ali cini mi se evo vec danas poslepodne da ima manje pepela i da je bolje ciscenje, mada mi dimni gasovi jos uvek nisu bas...
bicu uporan kao i do sada uostalom, pa doterivanje parametra i to mu je to ;-)

pozzzzzz
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 17:51 - pre 126 meseci
Citat:
Skoteinos: Miki67 i ja imamo isti taj pelet i naše peći nemaju taj problem. Najveći deo tog peleta (Bioenergy point) ide za izvoz i to za Italiju - on je 100% bukva, ja sam ga koristio cele prošle sezone i nisam imao te probleme.
Exhaust chimney je kod mene na 4. Važno je kakav ti je sistem za odvođenje dima - da li je odžak ili samo dimovodna cev, proveri i to što kaže Deran, imaš u prethodnim postovima detaljno razmatrano i to.

Taj boljevački pelet je realno jedan od najkvalitetnijih,ali mi se baš ne daju 40-ak evra po toni više samo da bi mi manje garavio. Inače sumnjam da je 100 posto bukva.Svi kažu da mora da bude bar 10 posto od nekog drugog drveta (bor,hrast...),jel bukva slabije vezuje.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 17:59 - pre 126 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: staklo ce uvek da garavi tu nema dileme. 'problem sa parama je resen - para nema'.
pec najvise garavi kada radi u modulate rezimu. kada je u work modu a narocitu pri snazi 5 (maksimumu) plamen je najjaci kao i obrtaji ventilatora i onda cestice ne stizu do stakla vec izlecu kroz rupice odozgo ka turbulatorima.

dakle, garavljenje bi trebalo da izbacite iz jednacine - tu realno nema leka.

Malo brkaš pojmove i koristiš pogrešne termine.Ako je pelet prvoklasan,staklo neće uopšte da GARAVI.Hoće da se polepi pepeo po njemu i da bude malo zamagljeno i vrlo lako se skida pepeo sa njega običnom četkicom.Kad sam koristio onaj prvi pelet ove godine,ponašao se baš tako.Ako pelet ima više vlage nego što treba onda GARAVI,što mi je slučaj sa ovim drugim peletom i posle čišćenja četkicom,na staklu ostane braon sloj na pojedinim mestima koje moram da izribam mokrom krpicom,pa čak i cifom.
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 18:36 - pre 126 meseci
pozdrav za sve na forumu!
Treba mi pomoc, sigurno dosta vas zna sifru, jer ne mogu da udjem u podesavanja, izbaci mi "key access"! Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 18:45 - pre 126 meseci
Citat:
duskoSD: pozdrav za sve na forumu!
Treba mi pomoc, sigurno dosta vas zna sifru, jer ne mogu da udjem u podesavanja, izbaci mi "key access"! Hvala unapred!

A9
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 19:29 - pre 126 meseci
Na 64. strani ovog foruma sam pisao o staklu.Da se staklo nebi zagaravolo trebalo bi da se zadovolje odredjene stvarcice.Prva i najvaznija stavka je kvalitet peleta.Bukov pelet je pelet nizeg kvaliteta.Najkvalitetniji pelet je pelet izradjen od cetinara(jela,bor,smreka...),i on je u pravilu svetle boje.Sledeca stvar je da pec ima dovod svezeg vazduha.Taj svezi vazduh je bogatiji kiseonikom od onoga koji se nalazi u prostoriji,i samim ti poboljsava sagorevanje.Ovo lako mogu da provere oni koji imaju pec instaliranu u blizini prozora, malo otvore prozor i odmah ce da vide razliku u sagorevanju,odnosno u jacini plamena.(Nakon izvrsene probe obavezno zatvoriti prozor).I jos jedna stvar koju sam opisao na 64.stranici foruma,sekundarni dovod vazduha.
Ovo su tri osnovne stvari da bi se staklo odrzalo cisto 4-5 dana (barem je tako kod mene).
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 20:07 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
duskoSD: pozdrav za sve na forumu!
Treba mi pomoc, sigurno dosta vas zna sifru, jer ne mogu da udjem u podesavanja, izbaci mi "key access"! Hvala unapred!

A9


Hvala! Usao sam u podesavanja! :)
Dearane kako mogu da proverim dimovodne gasove?

[Ovu poruku je menjao duskoSD dana 20.11.2013. u 21:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 21:26 - pre 126 meseci
Citat:
dadi.vuk:
Na 64. strani ovog foruma sam pisao o staklu.Da se staklo nebi zagaravolo trebalo bi da se zadovolje odredjene stvarcice.Prva i najvaznija stavka je kvalitet peleta.Bukov pelet je pelet nizeg kvaliteta.Najkvalitetniji pelet je pelet izradjen od cetinara(jela,bor,smreka...),i on je u pravilu svetle boje.Sledeca stvar je da pec ima dovod svezeg vazduha.Taj svezi vazduh je bogatiji kiseonikom od onoga koji se nalazi u prostoriji,i samim ti poboljsava sagorevanje.Ovo lako mogu da provere oni koji imaju pec instaliranu u blizini prozora, malo otvore prozor i odmah ce da vide razliku u sagorevanju,odnosno u jacini plamena.(Nakon izvrsene probe obavezno zatvoriti prozor).I jos jedna stvar koju sam opisao na 64.stranici foruma,sekundarni dovod vazduha.
Ovo su tri osnovne stvari da bi se staklo odrzalo cisto 4-5 dana (barem je tako kod mene).

E' proprio così!

Jedino što je bukov malo kaloričniji, ne sećam se da li je neko o tome pisao već...

[Ovu poruku je menjao Skoteinos dana 20.11.2013. u 22:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak20.11.2013. u 23:28 - pre 126 meseci
Citat:
duskoSD: Hvala! Usao sam u podesavanja! :)
Dearane kako mogu da proverim dimovodne gasove?

[Ovu poruku je menjao duskoSD dana 20.11.2013. u 21:25 GMT+1]
Citat:
duskoSD: Hvala! Usao sam u podesavanja! :)
Dearane kako mogu da proverim dimovodne gasove?

[Ovu poruku je menjao duskoSD dana 20.11.2013. u 21:25 GMT+1]

Ne razumem šta da proveriš u vezi dimovodnih gasova.Ako misliš na temperaturu dimovodniih gasova tokom rada u nekom trenutku,dugim pritiskom na dugme 1 ili 2 (ne mogu sada tačno da se setim,peć mi je ugašena).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2058345 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.