Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060279 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 13:18 - pre 126 meseci
Pozdrav!

Kupio sam MBS Thermo pelet od 18 KW, bordo boje. Slika pećiGrijem sprat kuće u površini od 80 m2, bez izolacije (građena od radioaktivnog siporeksa ), sa plastičnom stolarijom. Radijatori su panelni i nemaju ugrađene termo glave.

Što se tiče samog načina grijana na pelet početnik sam u cijelosti. U tom smislu ne mogu davati neke savjete ali vas mogu smarati sa pitanjima.

Što se tiče same peći zadovoljan sam sa radom, o potrošnji još ne mogu govoriti jer nije udario minus. Razočaralo me je što na novoj peći ne radi jedno dugme (dugme br. 1 koje služi za povećanje temp.). Dosad mi se nijednom nije upalio ventilator svježeg vazduha. Čemu on uopšte služi?

Trenutno sam u fazi istraživanja tržišta peleta. Juče sam dobio na probu agro pelet koji predstavlja smjesu sojine slame ili čega već. Proizvođač mi je rekao da je kalorijska vrijednost tog peleta malo manja od drvenog, negativna strana je što sagorijevanjem ovog peleta ostaje neki talog. Prilikom korišćenja drvenog peleta nisam imao nikakvih problema, čašica ostaje čista poslije gašenja (osim prljavog stakla) .

Da li bi neko bio ljubazan da mi u poruci pošalje podešavanje za ovu peć (jesu li promijenjena podešavanja koja je postavio miki67)? Iza peći ima priključak koji je sličan priključku za monitor računara, čemu on služi?


Po vašem mišljenju koliko će mi trebati peleta?

 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 14:01 - pre 126 meseci
Citat:
Apokalipsa_: Pozdrav!

Kupio sam MBS Thermo pelet od 18 KW, bordo boje. Slika pećiGrijem sprat kuće u površini od 80 m2, bez izolacije (građena od radioaktivnog siporeksa :) ), sa plastičnom stolarijom. Radijatori su panelni i nemaju ugrađene termo glave.

Što se tiče samog načina grijana na pelet početnik sam u cijelosti. U tom smislu ne mogu davati neke savjete ali vas mogu smarati sa pitanjima.

Što se tiče same peći zadovoljan sam sa radom, o potrošnji još ne mogu govoriti jer nije udario minus. Razočaralo me je što na novoj peći ne radi jedno dugme (dugme br. 1 koje služi za povećanje temp.). Dosad mi se nijednom nije upalio ventilator svježeg vazduha. Čemu on uopšte služi?

Trenutno sam u fazi istraživanja tržišta peleta. Juče sam dobio na probu agro pelet koji predstavlja smjesu sojine slame ili čega već. Proizvođač mi je rekao da je kalorijska vrijednost tog peleta malo manja od drvenog, negativna strana je što sagorijevanjem ovog peleta ostaje neki talog. Prilikom korišćenja drvenog peleta nisam imao nikakvih problema, čašica ostaje čista poslije gašenja (osim prljavog stakla) .

Da li bi neko bio ljubazan da mi u poruci pošalje podešavanje za ovu peć (jesu li promijenjena podešavanja koja je postavio miki67)? Iza peći ima priključak koji je sličan priključku za monitor računara, čemu on služi?


Po vašem mišljenju koliko će mi trebati peleta?

Prvo pitanje za tebe bi bilo,zašto peć od 18 KW za tu kvadraturu,kad bi ti peć od 12 KW završila posao i jeftinija ti je? Koliko mogu da zaključim iz gore navedenog,ti nisi zvao servisera da ti pusti peć u rad,nego si je sam pustio.Time gubiš garanciju.Da si zvao servisera,on bi ti naštelovao podešavanja kako odgovaraju tvome prostoru i sredio bi ti što ti ne radi jedno dugme.Meni nije radila cela strana na displeju (falilo je dva šrafa što vezuju ploču i displej) i serviser je to sredio.Ta podešavanja što je postavio miki67 ne moraju da budu dobra za tvoje uslove eksploatacije.Ove naše peći nemaju ventilatore svežeg vazduha,tako da ne očekuj da će se ikad upaliti.
To je VGA ulaz i ništa tebi ne znači.On služi da serviser priključi dijagnostiku za kompjuter,ako bi nekad trebalo.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 16:35 - pre 126 meseci
Cek, cek, cek, ovo je jedan zanimljiv momenat!
Na nasim starim pecima nema ovog "VGA" ulaza/izlaza.
Kod nas je obican 9-portni RS232 prikljucak.
Prikljucivao sam prosle godine na njega moj stari racunar sa COM portom pokusavsi da uspostavim vezu izmedju kontrolera u peci sa Micronovinim softwareom na racunaru.
Medjutim, nisam stigao dalje od pocetka jer mi je program trazio sifru po uspostavi veze.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 17:24 - pre 126 meseci
Citat:
drvlada75: Cek, cek, cek, ovo je jedan zanimljiv momenat! :)
Na nasim starim pecima nema ovog "VGA" ulaza/izlaza.
Kod nas je obican 9-portni RS232 prikljucak.
Prikljucivao sam prosle godine na njega moj stari racunar sa COM portom pokusavsi da uspostavim vezu izmedju kontrolera u peci sa Micronovinim softwareom na racunaru.
Medjutim, nisam stigao dalje od pocetka jer mi je program trazio sifru po uspostavi veze.

Nove serije od ove godine imaju VGA ulaze.I moja od 12 KW ima VGA.
 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 17:56 - pre 126 meseci
I moja od 18 kw ima taj prikljucak.
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
*.teol.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 19:03 - pre 126 meseci

Citat:
Prvo pitanje za tebe bi bilo,zašto peć od 18 KW za tu kvadraturu,kad bi ti peć od 12 KW završila posao i jeftinija ti je?


Ne znam šta bih ti rekao osim da se ne želim petljati u tuđi posao. Ako zubar kaže da je vrijeme vaditi zub ja kažem vadi. Vjerovatno griješim.

Citat:
Koliko mogu da zaključim iz gore navedenog,ti nisi zvao servisera da ti pusti peć u rad,nego si je sam pustio.


Peć mi je postavljao ovlašteni serviser, čovjeka poznajem lično pa je rekao to riješiti kada bude imao vremena. Mada mi nije jasno zašto bi se tim gubila garancija, postavljanje ove peći se ne razlikuje puno od postavljanja televizora. Ovo mi nije jasno naročito kada uzmem u obzir da je u početnim postovima neko napisao da se bušenjem rupa u čašici ne gubi garancija.

Code:
Meni nije radila cela strana na displeju (falilo je dva šrafa što vezuju ploču i displej) i serviser je to sredio.


Ja sam napisao za ono dugme u smislu da se takve stvari ne smiju događati i nadao sam se da sam ja "izolovan slučaj" kad ono i kod tebe isto. Takve stvari se ne smiju događati nekoj firmi koja želi da se ozbilnije bavi tim poslom. Danas kada se važe svaka marka/dinar/kuna... i najmanje sitnice odbiju kupca.

Citat:
Ta podešavanja što je postavio miki67 ne moraju da budu dobra za tvoje uslove eksploatacije.Ove naše peći nemaju ventilatore svežeg vazduha,tako da ne očekuj da će se ikad upaliti.


Šta sad da radim?

Citat:
To je VGA ulaz i ništa tebi ne znači.On služi da serviser priključi dijagnostiku za kompjuter,ako bi nekad trebalo.


Kakvu dijagnostiku? Može li se išta preko njega štimati?
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 19:46 - pre 126 meseci
Kada se prvi put peć pušta u rad,mora da je pusti ovlašćeni serviser,on šteluje parametre,sedi kod tebe neko vreme da vidi kako peć radi i on ti potpisuje garanciju.U suprotnom nemaš validnu garanciju u slučaju kvarova.Posle možeš ti da bušiš gorionik,nije problem.

Slažem se da ne bi smelo da se dešava to sa tasterom,ali eto,dešava se.Mislim da je serviser to trebao odmah pre prvog puštanja u rad da ti sredi kad je već tako došla iz fabrike.To je njegova obaveza.

Ne vidim šta bi trebao da radiš.Pretpostavljam da ti je taj serviser podesio parametre,a i sam kažeš da si zadovoljan kako radi.Znači samo treba da stavljaš pelet u bunker,našteluješ temperaturu i uživaš.

Preko VGA ulaza ne šteluješ ništa,ako imaš potrebu za tim,ideš preko displeja u podešavanja i tamo podešavaš parametre kojima nisi zadovoljan.VGA služi za povezivanje na računar,dijagnostiku kvarova itd.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 20:02 - pre 126 meseci
narode, kod mene situacijja i dalje ista :-(
danas dolazio odzacar, dimnjak ociscen, malo sam radio na stelovanju parametara, ali situacija i dalje ista ....... staklo crno, posuda prepuna tvrde sljake, dimovodni gasovi opet niski bez obzira na povecanje broja obrtaja ventilatora.
pec radila 9 sati u kontinuitetu, meni se cini da prvu polovinu rada peci 4-5 sati ne zatrpava posudu, vec posle toga. kao da ne uspe sve da sagori i izmedju napadalog peleta u zaru se javlja slab, ali gust dim. i tako sve do gasenja, pritrpavanje i slabo sagorevanje......
parametre dotura peleta sveo na neki minimum, interval ciscenjs 8' duzina 120" dimovodni gasovi na +5
stvarno nisam pametan
?????????????????????????????
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 20:40 - pre 126 meseci
[quote]volokin: narode, kod mene situacijja i dalje ista :-(
danas dolazio odzacar, dimnjak ociscen, malo sam radio na stelovanju parametara, ali situacija i dalje ista ....... staklo crno, posuda prepuna tvrde sljake, dimovodni gasovi opet niski bez obzira na povecanje broja obrtaja ventilatora.
pec radila 9 sati u kontinuitetu, meni se cini da prvu polovinu rada peci 4-5 sati ne zatrpava posudu, vec posle toga. kao da ne uspe sve da sagori i izmedju napadalog peleta u zaru se javlja slab, ali gust dim. i tako sve do gasenja, pritrpavanje i slabo sagorevanje......
parametre dotura peleta sveo na neki minimum, interval ciscenjs 8' duzina 120" dimovodni gasovi na +5
stvarno nisam pametan
Po ovom tvom opisu meni se cini da je tebi neko zavalio agropelet,to se meni desavalo sa agropeletom,sljaka i pretrpavanje casice nesagorelim peletom....ne moze agro pelet da sagoreva u nasoj peci....mene su zeznuli prodali mi drveni pelet,a ustvari bio agropelet....
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak21.11.2013. u 21:56 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: narode, kod mene situacijja i dalje ista :-(
danas dolazio odzacar, dimnjak ociscen, malo sam radio na stelovanju parametara, ali situacija i dalje ista ....... staklo crno, posuda prepuna tvrde sljake, dimovodni gasovi opet niski bez obzira na povecanje broja obrtaja ventilatora.
pec radila 9 sati u kontinuitetu, meni se cini da prvu polovinu rada peci 4-5 sati ne zatrpava posudu, vec posle toga. kao da ne uspe sve da sagori i izmedju napadalog peleta u zaru se javlja slab, ali gust dim. i tako sve do gasenja, pritrpavanje i slabo sagorevanje......
parametre dotura peleta sveo na neki minimum, interval ciscenjs 8' duzina 120" dimovodni gasovi na +5
stvarno nisam pametan
?????????????????????????????

I meni ovde sve liči na mnogo,mnogo loš pelet.
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 06:22 - pre 126 meseci
Citat:
narode, kod mene situacijja i dalje ista :-(
danas dolazio odzacar, dimnjak ociscen, malo sam radio na stelovanju parametara, ali situacija i dalje ista ....... staklo crno, posuda prepuna tvrde sljake, dimovodni gasovi opet niski bez obzira na povecanje broja obrtaja ventilatora.
pec radila 9 sati u kontinuitetu, meni se cini da prvu polovinu rada peci 4-5 sati ne zatrpava posudu, vec posle toga. kao da ne uspe sve da sagori i izmedju napadalog peleta u zaru se javlja slab, ali gust dim. i tako sve do gasenja, pritrpavanje i slabo sagorevanje......
parametre dotura peleta sveo na neki minimum, interval ciscenjs 8' duzina 120" dimovodni gasovi na +5
stvarno nisam pametan
?????????????????????????????

Ja sam u prvom postu napisao da mi je jedan proizvođač agro peleta dao jednu vreću na probu. Sinoć sam ubacio 20 kg, peć je nakon sat vremena rada imala pretrpanu čašicu. Tako da je najvjerovatnije riječ o agro peletu i kod tebe. Kupi jednu vreću od drugog proizvođača pa skontaj šta je.

Nešto razmišjam da kombinujem agro sa drvenim peletom u nekom omeru npr. 1:4, da li je neko probao?
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 06:35 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Kada se prvi put peć pušta u rad,mora da je pusti ovlašćeni serviser,on šteluje parametre,sedi kod tebe neko vreme da vidi kako peć radi i on ti potpisuje garanciju.U suprotnom nemaš validnu garanciju u slučaju kvarova.Posle možeš ti da bušiš gorionik,nije problem.

Slažem se da ne bi smelo da se dešava to sa tasterom,ali eto,dešava se.Mislim da je serviser to trebao odmah pre prvog puštanja u rad da ti sredi kad je već tako došla iz fabrike.To je njegova obaveza.

Ne vidim šta bi trebao da radiš.Pretpostavljam da ti je taj serviser podesio parametre,a i sam kažeš da si zadovoljan kako radi.Znači samo treba da stavljaš pelet u bunker,našteluješ temperaturu i uživaš. :)

Preko VGA ulaza ne šteluješ ništa,ako imaš potrebu za tim,ideš preko displeja u podešavanja i tamo podešavaš parametre kojima nisi zadovoljan.VGA služi za povezivanje na računar,dijagnostiku kvarova itd.



Ma lik samo spojio na cijevi za grijanje i pokazao osnovne funkcije. Dakle, nikakvo štimanje parametara.

Za taster ću ga početi ganjati, nema druge.

Zadovoljan sam kako peć radi, ali ako postoji mogućnost da smanjim potrošnju bilo bi ekstra. Mada ne mogu govoriti o manjoj ili većoj potrošnji na ovom vremenu kada peć radi 5 sati dnevno.

Koja je cijena peleta u Srbiji?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 08:51 - pre 126 meseci
Apokalipso, ako možeš slikaj čašicu da vidimo rupe koje su , mada su na novim pećkama proširivali rupe i dobušivali još rupa, i kod nas je u početku prepunjivala čašicu pogotovo u većim režimima
rada, konkretno ja sam moju izbušio kao švajcarski sir i više nemam tih problema imaš u nekom postu crtež izbušene moje čašice, što se tiče mojih parametara nisam ništa menjao od prošle grejne sezone
tako da možeš da ih iskoristiš da probaš da li će kod tebe da odgovara.
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 09:50 - pre 126 meseci
Kada dođem kući sa posla, izvadiću je iz ležišta i slikati.

Nije mi se nijednom desilo da prepuni čašicu , izuzev ovog eksperimenta sa agro peletom.

Ono što me iznenađuje je količina pepela koja se nakuplja oko čašice. Više pepela usisam oko čašice nego što ima u pepeljari.

Ovo je taj ventilator koji se kod mene ne pali nikad, a nalazi se u uputstvu (ventilator pod rednim br. 11).Ventilator
 
Odgovor na temu

istvan1954
istvan erdei
nezaposlen
nezaposlen
temerin,srbija

Član broj: 312869
Poruke: 62
*.dynamic.stcable.net.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 16:11 - pre 126 meseci
Taj ventilator radi svo vrememe,dok je pec u funkciji .Bez njega nebi bilo plamena,kao ni ciscenja case.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 16:39 - pre 126 meseci
Citat:
istvan1954: Taj ventilator radi svo vrememe,dok je pec u funkciji .Bez njega nebi bilo plamena,kao ni ciscenja case.



Taj ventilator ne može da radi nikad jer nije ni ugrađen u našim pećima.Ne širi dezinformacije.Kod nas radi samo ventilator broj 10 (ventilator izduvnih gasova).Ovaj za svež vazduh poseduju neke druge,skuplje peći,ali ne MBS.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 16:46 - pre 126 meseci
Citat:
Apokalipsa_: Ma lik samo spojio na cijevi za grijanje i pokazao osnovne funkcije. Dakle, nikakvo štimanje parametara.

Za taster ću ga početi ganjati, nema druge.

Zadovoljan sam kako peć radi, ali ako postoji mogućnost da smanjim potrošnju bilo bi ekstra. Mada ne mogu govoriti o manjoj ili većoj potrošnji na ovom vremenu kada peć radi 5 sati dnevno.

Koja je cijena peleta u Srbiji?

Ti očigledno mešaš neke pojmove.Na cevi za grejanje peć ti povezuje bilo koji majstor koji se bavi parnim grejanjem.Kada je peć instalirana u sistem grejanja,trebao si da zoveš fabriku Milan Blagojević da ti pošalju ovlašćenog servisera koji prvi put peć pušta u rad,šteluje parametre,pogleda da li nešto fali (u tvom slučaju taj taster koji ne radi),sve to sredi i kada se posle jedno sat vremena uveri da peć lepo radi,potpisuje ti garantni list i tebi počinje da teče dvogodišnja garancija za peć.Znači,ovlašćeni serviser koji treba fabrika da ti pošalje,a ne tvoj prijatelj. Da li ti je sada malo jasnije?
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 18:27 - pre 126 meseci
Derane prijatelju smiri strasti svi smo tu da pomazemo jedni drugima,ali ne kroz dizanje tenzije.....onaj ventilator inace sto ga mi nemamo sluzi za peci na pelet koje samo izduvavaju topao vazduh u tu prostoriju u kojoj stoji pec to su MBS 8kv.....
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 18:37 - pre 126 meseci
Citat:
lepa lukic: Derane prijatelju smiri strasti svi smo tu da pomazemo jedni drugima,ali ne kroz dizanje tenzije.....onaj ventilator inace sto ga mi nemamo sluzi za peci na pelet koje samo izduvavaju topao vazduh u tu prostoriju u kojoj stoji pec to su MBS 8kv.....

Nije mi bila namera da dižem tenziju.Izvinjavam se ako je neko to tako razumeo.
 
Odgovor na temu

Skoteinos
Svet

Član broj: 18910
Poruke: 164
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proweb.co.yu


+8 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak22.11.2013. u 23:30 - pre 126 meseci
Jeste, jeste malo si podigao tenziju na forumu što nije dobro, ovo je već drugi post u kome kažeš nekom da brka ili meša pojmove... Prema tome prihvatićemo izvinjenje ali važno je da ovde nije reč o tome da
podučavamo jedni druge nego da pomažemo jedni drugima, razmenjujemo informacije i iskustva i malo se šalimo naravno :)
Prema tome, opušteno...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2060279 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.