Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049198 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 20:25 - pre 125 meseci
Citat:
aleksandra.m: E hvala vam svima puno :)

Dearan sad sam pogledala, zica nije slepljena za pec, obmotana je jednim delom oko onog kabla za struju, tako da visi u vazduhu.
Meni recimo i kada zadam 23, na ekranu nekad dodje i do 23.5 ili 24 stepena(sobna temperatura) ali mislim da to meri u toj prostoriji u kojoj je pec i tu ce uvek biti toplije zbog same peci

Naravno da će da dođe temperatura vazduha do 23,5 - 24.Ali me malo čudi da tako brzo dođe a voda ne dostigne više od 42.Međutim nema veze,kaži ti meni da li si probala da podigneš zadatu sobnu temperaturu,da li ti se povećava temperatura vode u kotlu?
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 20:42 - pre 125 meseci
Jesam pokusala sam i to i onda temperatura vode dodje do nekih 47, ali opet ga spusti na 42 i to mi nikako nije jasno.
Sad sam namestila 24 sobna temp. i 60 voda i na ekranu stoji 45 stepeni za vodu. Poraste do nekih 50 i mozda preko toga pa se opet spusti.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 21:45 - pre 125 meseci
Citat:
aleksandra.m: Jesam pokusala sam i to i onda temperatura vode dodje do nekih 47, ali opet ga spusti na 42 i to mi nikako nije jasno.
Sad sam namestila 24 sobna temp. i 60 voda i na ekranu stoji 45 stepeni za vodu. Poraste do nekih 50 i mozda preko toga pa se opet spusti.


Pa naravno da spusti,zato što si postavila sobnu temperaturu na 24 i onda ti ide u work modulat.Podigni slobodno sobnu temperaturu na 30-ak,neće da je dostigne,ali će zato da ti prati zadatu temperaturu vode.U svakom slučaju izgleda da imaš vazduha u sistemu i zato se peć muči.Obavezno nađi nekog da ispusti vazduh.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 21:51 - pre 125 meseci
Hocu, ja sam zvala majstore da navrate da pogledaju to pa cu videti sta ce biti.
Hvala puno
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 21:52 - pre 125 meseci
Ama, ispustite vazduh sami: to se radi odvrtanjem (ne sasvim, nego samo malo) onog šrafčića na najvišem radijatoru u sistemu, odnosno na najvišoj tački sistema, ako je razvod horizontalan. Sećate se valjda šta su i gde su ti "majstori" radili kad su, kao, odzračivali sistem.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 22:38 - pre 125 meseci
Računam žensko je,a rekla je da nema nikog od prijatelja koji znaju.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 22:45 - pre 125 meseci
Citat:
zmajdin:
Ama, ispustite vazduh sami: to se radi odvrtanjem (ne sasvim, nego samo malo) onog šrafčića na najvišem radijatoru u sistemu, odnosno na najvišoj tački sistema, ako je razvod horizontalan. Sećate se valjda šta su i gde su ti "majstori" radili kad su, kao, odzračivali sistem.


Dobro to mogu sama, ali ako fali vode u sistemu to bas i sumnjam
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 23:10 - pre 125 meseci
Citat:
Dearan: Računam žensko je,a rekla je da nema nikog od prijatelja koji znaju. :)

Nije nego: kakve veze ima pol sa ovim?
Citat:
aleksandra.m: Dobro to mogu sama, ali ako fali vode u sistemu to bas i sumnjam :D

Ma nije ni to problem, moralo bi da piše u uputstvu kako se to radi, a ako ne piše, ima dobrih forumaša koji će vam objasniti: možete sami, samo se odvažite da probate. Deder, hrabro napred!
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak25.11.2013. u 23:52 - pre 125 meseci
Citat:
zmajdin:
Citat:
Dearan: Računam žensko je,a rekla je da nema nikog od prijatelja koji znaju.

Nije nego: kakve veze ima pol sa ovim?
Citat:
aleksandra.m: Dobro to mogu sama, ali ako fali vode u sistemu to bas i sumnjam

Ma nije ni to problem, moralo bi da piše u uputstvu kako se to radi, a ako ne piše, ima dobrih forumaša koji će vam objasniti: možete sami, samo se odvažite da probate. Deder, hrabro napred!


Pa sta cu, moracu da probam na kraju. Sada sam je ugasila posto je pojela dzak ipo peleta za 12 sati, pa cu sutra u nove pobede da vidim da ispustim taj vazduh i da vidim kako ce pumpa onda da se ponasa
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 06:41 - pre 125 meseci
Citat:
aleksandra.m: Jesam pokusala sam i to i onda temperatura vode dodje do nekih 47, ali opet ga spusti na 42 i to mi nikako nije jasno.
Sad sam namestila 24 sobna temp. i 60 voda i na ekranu stoji 45 stepeni za vodu. Poraste do nekih 50 i mozda preko toga pa se opet spusti.


Mislim da je pumpa naštimana da se pali kada voda u peći dostigne 50 stepeni celzijusa. Kada se pumpa upali ona potjera toplu vodu iz peći u radijatore, a hladnu vodu iz radijatora u peć na ponovno grijanje. Usled toga, nakon što se pumpa upali na 50 stepeni celzijusa nakon kratkog vremena temperatura vode u kotlu pada ispod 47, 45, itd. Kada temperatura vode u kotlu padne na 47 stepeni gasi se pumpa.

Zato Vam se i dešava da poraste na 50 pa padne na 47 i manje.

Što se tiče samog pritiska u cijevima, svaki komšija, prijatelj i sl. koji je ikada u svom životu imao centralno grijanje znaće napuniti vodu u sistemu i ispustiti vaduh iz radijatora.

Ako Vam nedostaje vode u radijatorima to ćete otkriti tako što ćete naći ovu spravicu koja je vjerovatno postavljena u kupatilu. Vrijednost koju ona pokazuje treba da bude jedan, a kada se peć upali naraste na 1.5. (naravno postoji mogućnost odstupanja), ako stoji 0 ili 0.5 onda Vam definitivno fali vode u sistemu.

Što se tiče potrošnje.

Kod mene je peć do sinoć trošila vreću peleta na 6 sati. To je zato što vjerovatno serviser nije ispoštovao ono što je rekao Dearan. Ali onda sam peć naštimao prema uputstvima koje je postavio Miki 67 i mogu reći samo VAU peć toliko manje troši da sam stvarno iznenađen. Ovim putem mu se zahvaljujem što je podešavanja svoje peći podijelio sa nama.

E sad, nisam imao vremena da se previše igram oko svega toga ali izgleda da ovaj program koji je ugrađen na ovaj model ima više funkcija nego što su to imali raniji modeli (nadam se da me neće neko razapeti zbog ovog što sam napisao), ovo kažem zato što ima i opcija LOAD INITIAL PELLET i još neke druge. Kada budem imao vremene slikaću sve te opcije pa da vidimo da li griješim.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 13:35 - pre 125 meseci
Ja za sad necu da diram ta podesavanja, danas sam ispustila vazduh i do sad nisam primetila bilo koji zvuk.
Kod mene se pumpa pali na 42, tacnije pojavi mi se ona crtica na ekranu, 45 izbacuje vodu i sve tako
A sto se tice toga, meni je ko u kuhinji gde mi stoji i pec kada je upaljena zna da dodje i do 2. A kada se ohladi cini mi se da je na 1
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 13:44 - pre 125 meseci
Hehehe ja se ubih da nadjem ta podesavanja koje pominjes da je postavio Miki 67, ali ili sam pred promenu dioptrije ili se ne snalazim.....te bih te stoga zamolio da ih ti postavis, da se i mi ostali obradujemo smanjenoj potrosnji peleta.....mada ja se licno druzim sa Alfa plamovom Commo peckom, medjutim vidim da je elektronika ista...... Unapred hvala......
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
176.108.56.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 13:56 - pre 125 meseci
Na str. 26. A evo ti link Miki parametri
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 14:14 - pre 125 meseci
Auuuu imam dva pitanja za Apokalipsu.....

1. Kako se ulazi u ova silna podesavanja....novi smo u celoj prici i do sada nismo dirali podesavanja......

2. Za koliko si smanjio potrosnju promenom podesavanja.....

Puno hvala za link...... :-)
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 14:44 - pre 125 meseci
Citat:
Apokalipsa_: Mislim da je pumpa naštimana da se pali kada voda u peći dostigne 50 stepeni celzijusa. Kada se pumpa upali ona potjera toplu vodu iz peći u radijatore, a hladnu vodu iz radijatora u peć na ponovno grijanje. Usled toga, nakon što se pumpa upali na 50 stepeni celzijusa nakon kratkog vremena temperatura vode u kotlu pada ispod 47, 45, itd. Kada temperatura vode u kotlu padne na 47 stepeni gasi se pumpa.

Zato Vam se i dešava da poraste na 50 pa padne na 47 i manje.

Što se tiče samog pritiska u cijevima, svaki komšija, prijatelj i sl. koji je ikada u svom životu imao centralno grijanje znaće napuniti vodu u sistemu i ispustiti vaduh iz radijatora.

Ako Vam nedostaje vode u radijatorima to ćete otkriti tako što ćete naći ovu spravicu koja je vjerovatno postavljena u kupatilu. Vrijednost koju ona pokazuje treba da bude jedan, a kada se peć upali naraste na 1.5. (naravno postoji mogućnost odstupanja), ako stoji 0 ili 0.5 onda Vam definitivno fali vode u sistemu.

Što se tiče potrošnje.

Kod mene je peć do sinoć trošila vreću peleta na 6 sati. To je zato što vjerovatno serviser nije ispoštovao ono što je rekao Dearan. Ali onda sam peć naštimao prema uputstvima koje je postavio Miki 67 i mogu reći samo VAU peć toliko manje troši da sam stvarno iznenađen. Ovim putem mu se zahvaljujem što je podešavanja svoje peći podijelio sa nama.

E sad, nisam imao vremena da se previše igram oko svega toga ali izgleda da ovaj program koji je ugrađen na ovaj model ima više funkcija nego što su to imali raniji modeli (nadam se da me neće neko razapeti zbog ovog što sam napisao), ovo kažem zato što ima i opcija LOAD INITIAL PELLET i još neke druge. Kada budem imao vremene slikaću sve te opcije pa da vidimo da li griješim.


Pritisak vode u sistemu koji pokazuje manometar nema veze sa prisustvom vazduha u sistemu.Znači,možeš da imaš vazduha u sistemu koliko hoćeš,a da ti pritisak na manometru pokazuje i 2 bara,jer i vazduh svara pritisak kao i voda.U pravu si da je optimalna vrednost pritiska u sistemu oko 1 bar kad je sistem hladan.
Elektronika je potpuno ista i kod ovogodišnjih modela kao i kod pređašnjih,samo su izvršene izmene (poboljšane su) na šasiji same peći.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 14:51 - pre 125 meseci
Citat:
aleksandra.m: Ja za sad necu da diram ta podesavanja, danas sam ispustila vazduh i do sad nisam primetila bilo koji zvuk.
Kod mene se pumpa pali na 42, tacnije pojavi mi se ona crtica na ekranu, 45 izbacuje vodu i sve tako :)
A sto se tice toga, meni je ko u kuhinji gde mi stoji i pec kada je upaljena zna da dodje i do 2. A kada se ohladi cini mi se da je na 1


Da li možeš da mi kažeš gde si sve ispustila vazduh?
 
Odgovor na temu

miki67
Vidović Milorad
Ing.maš., sfs,
Paraćin Srbija

miki67
Član broj: 248834
Poruke: 429
*.exe-net.net.



+12 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 15:23 - pre 125 meseci
Malo su izmenjeni ti parametri od onda ima činimise novijih parametara pogledaću pa ću staviti popodne.
Ali da napomenenem da ti parametri odgovaraju meni što ne znači da će i vama da odgovaraju u zavisnosti od kvadrature
ja grejem 60 kvadrata trenutno bez turbulatora i sa malim promenama temperatura prostorije i vode još uvek se igram sa pećkom ne toliko u podešavanja
programa to sam naštelovao. Sada konkretno radi nekoliko dana bez turbulatora na podešenoj sobnoj temperaturi od 30C i vode od 60C.
Troši 1,5kg peleta na sat od prošlogodišnjih 1,2kg gde mi je prosečna temperatura vode bila 53C a sada je 60C.
Turbulatore vraćam čim dođe vreme za čišćenje pećke jer mora i jih da očistim dosta gareža se nahvatalo na njima.
Najbitnije naći najbolji optimalni odnos potrošnja grejanje a to ćemo uspeti zajedničkim snagama. Nisam nikakav ekspert za grejanje samo smo se nas nekolicina vlasnika pećki
u početku odvažila da brčkamo po programu tražeći najbolje uslove.
(Zato slobodno probajte svaku opciju ali pre toga (zapištite početne parametre) koje su na pećki kako bi ste mogli vratiti na staro ako niste zadovoljni)
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 17:43 - pre 125 meseci
ja i moja muka..... alfa commo 21.....

pelet u prvih nekoliko sati rada (odprilike 4-5 sati), ne puni toliko posudicu, dok sada vec nakon 9 sati rada i to poslednjih sati u work modulate rezimu (pretezno), posudica je puna do vrha, pelet preliva i pada sa strane, staklo je garavo samo sa obe strane stakla, mada je i uvek tako garavilo- nikada u celosti.

posle jos sat vremena odlazim do peci da vidim situaciju i imam sta da vidim - posuda je pretrpana, ali P R E T R P A N A nesagorelim peletom i peletom koji pada nemilodsrdno. rezim je bio na 5 a peleta je bilo toliko da nije uspevao da ispaden iz pravougaonog dovoda zadnje strane gorionika, ja stvarno ne znam sta da radim.... ugasio sam pec, ocisticu kad se ohladi malo..... pa opet da je palim,

parametre sam pisao ranije sve dosta smanjeno po pitanju dotura peleta
LOAD PELET -6
EXHHAUST CHIMNEY 8

COCLEA POWER 1 1,1
COCLEA POWER 2 1,7
COCLEA POWER 3 2,3
COCLEA POWER 4 2,7
COCLEA POWER 5 3,2

neka neko postavi parametre, fabricke ili doterivane, molim vas za alfu commo, jer vlo lako moze svasta da joj se desi.........
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 17:57 - pre 125 meseci
Mozda da pokusas da malo produzis vreme ciscenja casice ili ucestanost ciscenja?
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 18:04 - pre 125 meseci
Citat:
drvlada75: Mozda da pokusas da malo produzis vreme ciscenja casice ili ucestanost ciscenja?



ciscenje na 8' trajanje 120'', ne znam i to je.........
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2049198 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.