Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062717 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 18:37 - pre 126 meseci
huh..pretpolo mi je u dnevnom boravku (pec je pola metra udaljena od dnevnog boravka i nalazi se u hodniku) a u spavacoj sobi (najudaljenijoj) je prijatno ali moja draga kuka kako joj je tamo manje toplo (grrr^%$^% - a ja se znojim u majci kratkih rukava)...pecka skoro sve vreme radi u work modulate-u...

dodjavola...a parametri su mi:
COCLEA POWER 1 1,2 1800 obrtaja ventilatora
COCLEA POWER 2 1,7 1950
COCLEA POWER 3 2,5 2100
COCLEA POWER 4 3 2400
COCLEA POWER 5 4.2 2650


load pellet -6
Exhaust chimney 4

do koliko ste najmanje smanjivali COCLEA POWER 1 a da se vatra nije ugasila?

imam dodatni problem sto bih hteo da voda malo vise kruzi radijatorima i da je toplija a da time ne uticem (znacajno) na toplotu koja zraci iz peci...
nikako da odvojim vreme da jos malo eksperimentisem sa setovanjem temperature okidanja pumpe.

miki nikako da odgovori kakva mu je potrosnja ako pecka okida na temperaturu vode ;)

 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 18:37 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: ja i moja muka..... alfa commo 21.....

pelet u prvih nekoliko sati rada (odprilike 4-5 sati), ne puni toliko posudicu, dok sada vec nakon 9 sati rada i to poslednjih sati u work modulate rezimu (pretezno), posudica je puna do vrha, pelet preliva i pada sa strane, staklo je garavo samo sa obe strane stakla, mada je i uvek tako garavilo- nikada u celosti.

posle jos sat vremena odlazim do peci da vidim situaciju i imam sta da vidim - posuda je pretrpana, ali P R E T R P A N A nesagorelim peletom i peletom koji pada nemilodsrdno. rezim je bio na 5 a peleta je bilo toliko da nije uspevao da ispaden iz pravougaonog dovoda zadnje strane gorionika, ja stvarno ne znam sta da radim.... ugasio sam pec, ocisticu kad se ohladi malo..... pa opet da je palim,

parametre sam pisao ranije sve dosta smanjeno po pitanju dotura peleta
LOAD PELET -6
EXHHAUST CHIMNEY 8

COCLEA POWER 1 1,1
COCLEA POWER 2 1,7
COCLEA POWER 3 2,3
COCLEA POWER 4 2,7
COCLEA POWER 5 3,2

neka neko postavi parametre, fabricke ili doterivane, molim vas za alfu commo, jer vlo lako moze svasta da joj se desi.........

Postavlja se pitanje zašto toliko obara temperaturu,da posle 9 sati rada ulazi u režim 5.Valjda ako padne na 1-2 stepena ispod zadate vrednosti,ulazi u režim 2 da podigne temperaturu do zadate,eventualno u režim 3.Ono što meni upada u oči su one prve dve stavke koje se dosta razlikuju od mog podešavanja.Kod mene je LOAD PALLET 2,a EXHAUST CHIMNEY 0.Po ovome kako si napisao imam utisak da ti peć ima neku smetnju u sagorevanju peleta.(Nadam se da taj pelet koji sada koristiš ne koristiš prvi put i da ti je do sada goreo lepo).Da li si čistio turbulatore?Ako nisi,očisti detaljno peć,proveri dimnjak.Napiši na koje vreme ti se uključuje CLEANING i koliko radi.To su ti stavke CADENCE CLEANING i DURATION CLEANING.
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 18:37 - pre 126 meseci
Volokin
Ciji ti je pelet,ko je proizvodjac?
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 18:46 - pre 126 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: huh..pretpolo mi je u dnevnom boravku (pec je pola metra udaljena od dnevnog boravka i nalazi se u hodniku) a u spavacoj sobi (najudaljenijoj) je prijatno ali moja draga kuka kako joj je tamo manje toplo (grrr^%$^% - a ja se znojim u majci kratkih rukava)...pecka skoro sve vreme radi u work modulate-u...

dodjavola...a parametri su mi:
COCLEA POWER 1 1,2 1800 obrtaja ventilatora
COCLEA POWER 2 1,7 1950
COCLEA POWER 3 2,5 2100
COCLEA POWER 4 3 2400
COCLEA POWER 5 4.2 2650


load pellet -6
Exhaust chimney 4

do koliko ste najmanje smanjivali COCLEA POWER 1 a da se vatra nije ugasila?

imam dodatni problem sto bih hteo da voda malo vise kruzi radijatorima i da je toplija a da time ne uticem (znacajno) na toplotu koja zraci iz peci...
nikako da odvojim vreme da jos malo eksperimentisem sa setovanjem temperature okidanja pumpe.

miki nikako da odgovori kakva mu je potrosnja ako pecka okida na temperaturu vode ;)

Šta tačno podrazumevaš pod tim ''ako pećka okida na temperaturu vode''?Ako misliš na uključivanje pumpe,ona uvek i uključuje na temperaturu vode.Ako hoćeš da ti malo više voda kruži radijatorima,podesi da se ona uključuje na recimo 40 stepeni temperature vode u kotlu.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 19:06 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan: Šta tačno podrazumevaš pod tim ''ako pećka okida na temperaturu vode''?Ako misliš na uključivanje pumpe,ona uvek i uključuje na temperaturu vode.Ako hoćeš da ti malo više voda kruži radijatorima,podesi da se ona uključuje na recimo 40 stepeni temperature vode u kotlu.


Citat:
Drizzt Do Urden
nikako da odvojim vreme da jos malo eksperimentisem sa setovanjem temperature okidanja pumpe.


ovde sam mislio na temperaturu okidanja/ukljucivanja pumpe. prosle godine sma isprobavao i ako smanjim temperaturu onda je prosecna temperatura vode u sistemu niza pa time ne postizem ono sto zelim - da prosecna temperatura u sistemu bude visa.
po dosadasnjim pokusajima - ako je temperatura okidanja pumpe na 50 - a setovana temperatura prostorije do 26 onda temp. vode u sistemu varira od 47-50. ako je temp okidanja pumpe na 45 onda sa istom setovanom gornjom temperaturom prostorije, temperatura vode se krece 42-45 obzirom da pec uglavnom radi u work modulate rezimu jer se zadovolji temp prostorije. jedino da povecam temperaturu rpsotorije sto mi ne odgovara jer bi tada u dnevnom boravku bilo pretoplo (ili da izbacim jedan od 2 radijatora iz dnevne sobe i da rebra preraspodelim u decju i spavacu sobu na tamosnje radijatore).


Citat:
Drizzt Do Urden
miki nikako da odgovori kakva mu je potrosnja ako pecka okida na temperaturu vode ;)


ovde se 'okidanje' odnosi na pec u smislu da se zadovolji parametar temperature vode posle cega pec prelazi u work modulate - drugim recima - cilja se na odrzavanje temperature vode u sistemu (da se temp prostorije poveca na neku previsoku vredost) ali pretpostavljam da je u tom slucaju potrosnja peleta visa - cekam mikijeve rezultate o potrosnji.
 
Odgovor na temu

damonegro

Član broj: 312331
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 19:30 - pre 126 meseci
Citat:
volokin:
ja i moja muka..... alfa commo 21.....

pelet u prvih nekoliko sati rada (odprilike 4-5 sati), ne puni toliko posudicu, dok sada vec nakon 9 sati rada i to poslednjih sati u work modulate rezimu (pretezno), posudica je puna do vrha, pelet preliva i pada sa strane, staklo je garavo samo sa obe strane stakla, mada je i uvek tako garavilo- nikada u celosti.

posle jos sat vremena odlazim do peci da vidim situaciju i imam sta da vidim - posuda je pretrpana, ali P R E T R P A N A nesagorelim peletom i peletom koji pada nemilodsrdno. rezim je bio na 5 a peleta je bilo toliko da nije uspevao da ispaden iz pravougaonog dovoda zadnje strane gorionika, ja stvarno ne znam sta da radim.... ugasio sam pec, ocisticu kad se ohladi malo..... pa opet da je palim,

parametre sam pisao ranije sve dosta smanjeno po pitanju dotura peleta
LOAD PELET -6
EXHHAUST CHIMNEY 8

COCLEA POWER 1 1,1
COCLEA POWER 2 1,7
COCLEA POWER 3 2,3
COCLEA POWER 4 2,7
COCLEA POWER 5 3,2

neka neko postavi parametre, fabricke ili doterivane, molim vas za alfu commo, jer vlo lako moze svasta da joj se desi.........


Ovo je glavni problem kod svih ovih peći sa načinom punjenja čašice odozgo i čišćenjem "produvavanjem" kroz dovodni otvor vazduha. Kao prvo nemoj da se plašiš jer nisi ni prvi ni poslednji sa takvim problemom. Pročitaj sve postove sa tom problematikom. Alfa je odlično zaptivena peć i mislim da ne bi trebalo da ima lošu zaptivenost i falš vazduh koji smanjuje efikasnost sagorevanja u čašici. Poteraj unos peleta na minimum a EXHAUST na maksimum. Ne preporučujem ni tebi ni bilo kome ostalom da čačka po parametrima u fabričkim podešavanjima. Razlog: Elektronika zna da zaglupi i zablokira pa često ni reset ne pomaže. Uostalom to i jesu podešavanja za servis i ispitivanje. Ona su napravljena DA RADE. Svi problemi koji nastaji su vezani za probleme konstrukcije, sistem grejanja, neispravnost pojedinih delova i tome slično. Osim toga, loš pelet je VELIKI problem jer zapušuje dovod vazduha. Nakon što proveriš sve ove parametre (uz pomoć servisera ako treba) evo ti jedan narodski i jedan logičan savet. Narodski lek za zapušenje čašice jeste jedna velika metalna kašika, zakrivljena prema obliku čašice za sagorevanje (može i ručka da se savije da je zgodnije) kojom peć U TOKU RADA očistiš. Jednostavno otvoriš vrata i izbaciš najveći deo šljake iz ložišta zajedno sa nesagorelim peletom pravo u prolaz za otpadni pepeo. Za ovo ti treba 5 sekundi i gledaj da to uradiš za vreme normalnog rada a ne čišćenja. Drugi logičan savet je da maksimum snage podesiš na 3 jer je to sasvim dovoljno za prostore manje kvadrature (do 100m2) ako napolju nije recimo -20. Tako će čašica manje da se puni i bolje sagoreva. Cilj je da dobiješ sivkasto beo pepeo kao otpad. Srećno.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 20:13 - pre 126 meseci
Citat:
aleksandra.m:
Ja za sad necu da diram ta podesavanja, danas sam ispustila vazduh i do sad nisam primetila bilo koji zvuk.

'El vidite da može?

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 20:45 - pre 126 meseci
Vidim, hvala na uputstvu
A ukoliko zelim da ga ostavim da radi i nocu jel' moram da smanjujem temperaturu ili plamen ili moze ostati kao sto je sada?
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 20:50 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
aleksandra.m: Ja za sad necu da diram ta podesavanja, danas sam ispustila vazduh i do sad nisam primetila bilo koji zvuk.
Kod mene se pumpa pali na 42, tacnije pojavi mi se ona crtica na ekranu, 45 izbacuje vodu i sve tako :)
A sto se tice toga, meni je ko u kuhinji gde mi stoji i pec kada je upaljena zna da dodje i do 2. A kada se ohladi cini mi se da je na 1


Da li možeš da mi kažeš gde si sve ispustila vazduh?


E sad ne znam kako da objasnim, uglavnom postoje dva ventila i na gornjoj i na gonjoj cevi. Mogu da slikam jedino ako ce ti nesto znaciti. Secam se da su odatle i majstori ispustali. A ispustila sam vodu iz dva radijatora iz kojih se culo nesto poput zavijanja i evo sad vise nista ne cujem
 
Odgovor na temu

damonegro

Član broj: 312331
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Temperatura vode u sistemu26.11.2013. u 20:57 - pre 126 meseci
Kolika je stvarna temperature vode u sistemu? Ono što vidite na samoj peći jeste temperatura vode u kotlu! U radijatorima ona linearno opada sa porastom udaljenosti od kotla u krugu centralnog grejanja. Mnogi imaju upravo problema sa usklađivanjima temperatura u različitim prostorijama. Pre svega potrebno je da dobar majstor ili neko stručniji za oblast grejanja pravilno dimenzioniše grejna tela. Pravilo je da se udaljeniji radijatori blago predimenzioniraju u odnosu na one bliže. Drugi uslov je da temperatura vode u celom sistemu grejanja bude ujednačena. Kako se to postiže? Prvo i osnovno je da kotao isporučuje dovoljno energije da bi topla voda došla do svakog grejnog tela i to u kontinualnim dotocima i konstantnom radu pumpe. Obzirom da je ovaj kotao napravljen da uključuje pumpu na određenoj temperaturi, da sam kotao sa druge strane ulaskom u režim održavanja ne isporučuje dovoljno energije, javlja se problem da je temperatura u udaljenim prostorijama mala. Kao osnovno treba namestiti u prostoriji sa kotlom temperaturno osetljive ventile na radijatorima. Tako kroz njih neće da prolazi topao fluid mnogo ranije nego u udaljenijim prostorijama jer će se sami isključiti. Drugo, upravo suprotno od nekih zapažanja, treba pustiti da kotao uključuje pumpu već pri minimalnim temperaturama (već od 30 stepeni). Ovo nije klasičan kotao u kome se kondenzuje vlaga i time smanjuje efikasnost sagorevanja. Dimni gasovi se forsirano izbacuju napolje čak i ako su pothlađeni. Ovde se sagorevanje odvija u čašici a ona nije temperaturno povezana sa cevima za vodu. Znači u njoj je kod ispravnog kotla sagorevanje uvek idealno. Iako će onda peć mnogo duže raditi u većim režimima snage, rezultat je da će se veća količina toplote isporučiti udaljenim radijatorima. Naravno, potrošnja će u procesu dostizanja režima održavanja biti veća. Ali cilj je u ovom slučaju da i udaljene prostorije budu adekvatno zagrejane, zar ne? Nakon dostizanja "jednakije" temperature vode u svim grejnim telima peć će uobičajeno raditi u režimu održavanja ali će se efikasnije uključivati da podmiri potrebe grejanja daljih prostorija. Nažalost, ovde se često previše insistira na niskoj potrošnji, ali ušteda ne treba da bude na račun dovoljno efikasnog grejanja. Ako je samo to poenta, onda se isključe neke prostorije i greje samo ono osnovno. Opet naglašavam, koliko utrošenog peleta - toliko toplotne energije u prostoru. Pod uslovom da je sagorevanje dobro i peć ispravna.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 21:08 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
volokin: ja i moja muka..... alfa commo 21.....

pelet u prvih nekoliko sati rada (odprilike 4-5 sati), ne puni toliko posudicu, dok sada vec nakon 9 sati rada i to poslednjih sati u work modulate rezimu (pretezno), posudica je puna do vrha, pelet preliva i pada sa strane, staklo je garavo samo sa obe strane stakla, mada je i uvek tako garavilo- nikada u celosti.

posle jos sat vremena odlazim do peci da vidim situaciju i imam sta da vidim - posuda je pretrpana, ali P R E T R P A N A nesagorelim peletom i peletom koji pada nemilodsrdno. rezim je bio na 5 a peleta je bilo toliko da nije uspevao da ispaden iz pravougaonog dovoda zadnje strane gorionika, ja stvarno ne znam sta da radim.... ugasio sam pec, ocisticu kad se ohladi malo..... pa opet da je palim,

parametre sam pisao ranije sve dosta smanjeno po pitanju dotura peleta
LOAD PELET -6
EXHHAUST CHIMNEY 8

COCLEA POWER 1 1,1
COCLEA POWER 2 1,7
COCLEA POWER 3 2,3
COCLEA POWER 4 2,7
COCLEA POWER 5 3,2

neka neko postavi parametre, fabricke ili doterivane, molim vas za alfu commo, jer vlo lako moze svasta da joj se desi.........


Postavlja se pitanje zašto toliko obara temperaturu,da posle 9 sati rada ulazi u režim 5.Valjda ako padne na 1-2 stepena ispod zadate vrednosti,ulazi u režim 2 da podigne temperaturu do zadate,eventualno u režim 3.Ono što meni upada u oči su one prve dve stavke koje se dosta razlikuju od mog podešavanja.Kod mene je LOAD PALLET 2,a EXHAUST CHIMNEY 0.Po ovome kako si napisao imam utisak da ti peć ima neku smetnju u sagorevanju peleta.(Nadam se da taj pelet koji sada koristiš ne koristiš prvi put i da ti je do sada goreo lepo).Da li si čistio turbulatore?Ako nisi,očisti detaljno peć,proveri dimnjak.Napiši na koje vreme ti se uključuje CLEANING i koliko radi.To su ti stavke CADENCE CLEANING i DURATION CLEANING.


pozdrav Dearane,

to sa obaranjem temperature jeste zato sto ja, kad mi nakon 1,5 do 2 sata zagrevanja temperature vode i prostorija, smanjim zadate (trazene ) temperature 60c t. vode na 55c ili temp. sobe od 30c na 23-24, te mi s toga padne i temp vode nakon nekog vremena, nadam se da je to tako kao sto opisujem (tek sam ove godine poceo sa takvim oblikom grejanja), nisam siguran, ali pec sama ili je mozda i ja malo poteram na work 5 posto mi temp. vode spadne nekad i ispod 50c koliko je i polazna tacka rada pumpe.
ja se samo plasim da zaista i sam pec nema neku gresku jer mi do sada temp. dimovodnih gasova na work 5 nikad nije presla 90c, sto izgleda da je malo. dimnjak mi je u redu, pre tri dan ociscen, cug odlican - tako kaze dimnjacar. pelet je isti od pocetka, juce sam nabavio (doneo druar od preko - jedan dzak firme holzindustrie schweighofer, jos sutra ga probam (cena povelika dodje oko 540 din. dzak od 15 kg.) .
nesto sto me je u vezi sa ovim peletom onako na prvo gledanje iznenadilo jeste to da je veoma, veoma svetle drap boje, sto nije slucaj sa peletom bioenergy point koji je 100% bukva i pri tom tamniji. ja inace njega koristim.
ja u stvari i ne znam da li ova pec ima turbulatore, nigde u onom skromnom uputstvune pise da treba da se ciste, a ni serviser nista nije spomenuo.

CADENCE CLEANING 8'
DURATION CLEANING 120''




 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 21:09 - pre 126 meseci
[quote]
Ako nema drugog junaka da vam pomogne, evo ja ću: položoli ste prijemni ispit - potrudili ste se.


[Ovu poruku je menjao zmajdin dana 26.11.2013. u 22:54 GMT+1]
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 21:18 - pre 126 meseci
https://fbcdn-sphotos-c-a.akam...3487427387104_1409969236_n.jpg to su ta dva ventila
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 21:38 - pre 126 meseci
To su oni šrafčići o kojima sam govorio: odvdvrnete ih "malce", pa kad voda pocuri - ne šušteći, nego mlazom, vi ih zavrnite i to je to.
Mala opaska: 'al su ga uradili, na ćast im bilo... "Majstore" opisujem.
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 21:49 - pre 126 meseci
To sam uradila, bas kao sto ste opisali sada. A majstori su tu naisli na neku sinu pa su probusili i kutiju u kojoj su kablovi za struju. Malo su se zaneli, pa su pokusali drugacije nesto i to je ispalo tako
To cu kad bude lepse vreme ja da izgletujem, da okrecim malo i doteram da ne izgleda bas tako uzasno
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 21:55 - pre 126 meseci
[quote]zmajdin:
Citat:

Ako nema drugog junaka da vam pomogne, evo ja ću: položoli ste prijemni ispit - potrudili ste se.

Rekoh.

Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 21:57 - pre 126 meseci
Hvala vama sto ste me usmerili
Imamo samo jos jedno pitanje, da li pec mogu da ostavim da radi i uvece ovako kako je sada? Ona je u ekonomicnom rezimu, pa me zanima da li moram da smanjujem temperaturu i jacinu plamena ako je ostavljam uvece?
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 22:09 - pre 126 meseci
Citat:
aleksandra.m: E sad ne znam kako da objasnim, uglavnom postoje dva ventila i na gornjoj i na gonjoj cevi. Mogu da slikam jedino ako ce ti nesto znaciti. Secam se da su odatle i majstori ispustali. A ispustila sam vodu iz dva radijatora iz kojih se culo nesto poput zavijanja i evo sad vise nista ne cujem


Te ventile što si odzračila nije dovoljno da ispustiš sav vazduh iz sistema.Moraš da odzračiš i onaj ventil u samoj peći,to je najvažnije,sigurno i tu imaš vazduha.Taj ventil ćeš da vidiš kad podigneš onu keramičku ploču na vrhu peći.
 
Odgovor na temu

zmajdin
Zoran Majdin
novinar
Beograd

zmajdin
Član broj: 290805
Poruke: 1636
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: GrnPlt.rs


+63 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 22:12 - pre 126 meseci
Nemojte! Nek' prođe koji dan...
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak26.11.2013. u 22:14 - pre 126 meseci
Citat:
aleksandra.m: Hvala vama sto ste me usmerili :)
Imamo samo jos jedno pitanje, da li pec mogu da ostavim da radi i uvece ovako kako je sada? Ona je u ekonomicnom rezimu, pa me zanima da li moram da smanjujem temperaturu i jacinu plamena ako je ostavljam uvece?

Ako radi u ekonomičnom režimu,peć je dostigla i verovatno već prestigla zadate parametre,tako da iako smanjiš zadatu temperaturu,realno nećeš moći da smanjiš plamen.Znači peć će raditi kao i sada.Ako ti to odgovara,ostavi je noću,ako ne,ugasi je.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062717 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.