Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062654 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 21:06 - pre 126 meseci
Po onoj slici casice koju si postavio i po temperaturi izduvnih gasova ja bi rekao da ti pec vuce negde fals vazduh, posto sam imao isti problem i ja.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 21:11 - pre 126 meseci
jel mogu da pitam samo nesto, prilikom ciscenja sta se desava sa sdrzajem u casici, ostane li malo pepela, zari,ili kako vec, i da li vazduh kroz casicu uspeva da podze cestice pepela i iskre ?

da li neko moze da postavi foto casice nakon ciscenja kako bi se video sadrxaj, kolicina onog sto ostane



[Ovu poruku je menjao volokin dana 30.11.2013. u 14:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 21:18 - pre 126 meseci
Pokusaj da pogledas u casicu i obrati paznju dali ima pepela oko casice sa vanjske strane gde ona naleze. Ako okolo casice nema pepela znaci da ti vazduh prolazi ispod ruba casice.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 21:28 - pre 126 meseci
ispod casice definitivno ima pepela, ali meni se cini da sama casica naleze na taj pepeo koji je ispao nadole i da nema dotoka vazduha kroz rupice odozdo

da dopunim, ima pepela i tu gde naleze sama casica, ustvari oko nje
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 21:52 - pre 126 meseci
dadi.vuk kako se proverava na displeju podtlak u peci?

samo neki od parametara ko je postavio serviser

TyPE PELET -LOAD PELET 02
TYPE CHIMNEU - EXHAUST CHIMNEU 00
THRESHOL MIN. 43C
THRESHOL MAX 180C
THRESHOL BLOWER 60C

DURATION CLEANING 60"
COCLEA START 2.0"
AUGER LIGHTS 1,2"

COCLEA POWER 1 1,5
COCLEA POWER 2 2,2
COCLEA POWER 3 3,1
COCLEA POWER 4 3,8
COCLEA POWER 5 5,4
 
Odgovor na temu

aleksandra.m
Beograd

Član broj: 319286
Poruke: 19



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 22:11 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
aleksandra.m: Jel moze za nas koji se bas i ne razumemo, objasnjenje sta je rezim 1,2,3.. koliko ih vec postoji? Ja znam za work modulat, ali drzi mi vodu konstantno na 42 i to mi ne odgovara, pa sam povecala temperaturu sobe i sada je konstantno u work s tim da sam smanji plamen na 3 ili 2 i drzi mi vodu na 54 so je super jer su radijatori vreli, dok su u modulatu mlaki i kuca se brzo ohladi


Postoje 5 režima rada peći,od 1 do 5 pri čemu je režim 1 najslabiji (tu puž ubacuje najmanje peleta u gorionik),dok je režim 5 najjači (puž ubacuje najviše peleta).Kad startuješ hladnu peć ona posle palenja peleta počinje da radi iz najvišeg režima koji si zadala peći.Ako si zadala da krene iz režima 5,onda će tako da krene i pisaće work 5 i ispod će da trperi još jedna 5-ica.E sada,peć počinje da juri zadate parametre koje si postavila (temperatura vazduha ili temperatura vode u kotlu).Kada se približi prvoj zadatoj vrednosti od ove dve,ona brojka što treperi počeće da se smanjuje,t.j. prelaziće u niže režime da ne bi trošila toliko peleta.Kada peć dostigne prvi zadati parametar,bilo temperatura vazduha ili vode,preći će u WORK MODULAT režim što je jednako režimu 1.Radiće u tom režimu sve dok može da održi te zadate parametre.Ako može da ih održi,sve vreme će raditi u WORK MODULAT režimu,a ako ne,pojačaće na režim 2,pa ako ne može ni tako u režim 3...Kada opet dostigne zadate parametre,spustiće se u WORK MODULAT i tako dalje.



Ahaa, ja sam danas namestila temp.sobe na 25 vodu na 55 ceo dan je bila u work-u ali je spustila sama na 2 i konacno je ugrejala kucu kako treba
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak29.11.2013. u 22:58 - pre 126 meseci
Citat:
aleksandra.m: Ahaa, ja sam danas namestila temp.sobe na 25 vodu na 55 ceo dan je bila u work-u ali je spustila sama na 2 i konacno je ugrejala kucu kako treba


Eto vidiš,jel znaš kako kažu?Koliko para toliko muzike.Ako hoćeš temperaturu vode 55 stepeni mora u režimu 2,kod tebe neće u work modulatu.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2013. u 09:46 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: jel mogu da pitam samo nesto, prilikom ciscenja sta se desava sa sdrzajem u casici, ostane li malo pepela, zari,ili kako vec, i da li vazduh kroz casicu uspeva da podze cestice pepela i iskre ?

da li neko moze da postavi foto casice nakon ciscenja kako bi se video sadrxaj, kolicina onog sto ostane





Evo ti dve slike nakon CLEANING. Ova prva se baš dobro vidi,posle 30-ak minuta rada iz režima 4.Znači nema uopšte pepela u čašici,ostaje samo žar koji odmah posle cleaning-a počinje da gori i pravi plamen.Žara kao što vidiš ima samo na dnu čašice.Druga slika je posle 2 sata rada i CLEANING kad peć radi u work modulat režimu.Ne vidi se baš najbolje jer je staklo već dobro zamagljeno,ali situacija je potpuno ista kao i kod prve slike i tako je sve dok radi peć.Na kraju rada peći,posle finalnog čišćenja,čašica ostaje potpuno prazna,ima samo navejanog pepela oko same čašice.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2013. u 10:41 - pre 126 meseci
ja sam danas prvi put ugasio i ocistio pec posle 6 dana neprekidnog rada.
casica je zbog final cleaning-a imala ostataka nesagorenog peleta samo pri dnu (u trenutnku gasenja je radila u work modulate rezimu).

steta sto je ciscenje koje pec radi lose i sto se pepeo gomila na drci casice i po vratima. da pecka ima vecu fioku i da pepeo ulazi u fioku a ne i iza nje, ne bi bilo problema da se pec gasi i cisti jednom nedeljno oa i redje ak oje sagorevanje peleta dovoljno dobro u smislu da secasica ne puni i ne prepuni.
inace cu je cistiti svaki drugi dan ali..stvarno steta...
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2013. u 11:24 - pre 126 meseci
Volokin imas PP
 
Odgovor na temu

vlajkousa
profesor
skola
Leskovac

Član broj: 308076
Poruke: 70
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2013. u 11:31 - pre 126 meseci
Da li neko zna koliki je promer rupa na novim casicama?
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2013. u 13:12 - pre 126 meseci
postovani forumasi, mislim da sam na tragu necega sto iygleda muci moju pecku .

naime kad se skloni casica, tacno se vidi da je ona stajala na pepelu koji nije dozvoljavao da vazduh prolazi kroz brojne rupice na casici (vide se ispupcenja u pepelu od rupa). pepeo se nalazi u onom delu ispod same casice, te stoga i slab protok, lose sagorevanje los ucinak. saljem slike na koljima se tacno vidi o cemu je rec. da li je tako i kod vas, glupog li pitanja, ..... pajapajic molim te ti imas alfu, pa reci bratu.



to je kod mene nakon 8 sati rada peci


[Ovu poruku je menjao volokin dana 30.11.2013. u 15:02 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dadi.vuk

Član broj: 109541
Poruke: 40
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2013. u 19:03 - pre 126 meseci
Kad budes u prilici uslikaj casicu sa donje strane sve zajedno sa rubom gde treba biti dihtung.
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2013. u 19:06 - pre 126 meseci
Volokin sta da ti kazem, ja kada sklonim casicu nemam toliko pepela, a posebno ne tako sabijenog u toj rupi ispod casice.....kod tebe je to sve nekako nabijeno , stvrdnuto....evo slikacu i ja veceras moju casicu cim ugasim pec pre spavanja, i prostor ispod casice i to pre bilo kakvog ciscenja......Pazi i kod mene se u casici nadje poneki lose sagoreli pelet, ali mislim da je to slucaj kod svakog peleta....Bitno je da on tebi (a i svima nama) postigne zadatu temperaturu, a da se ne gusi i da se ne gadi zbog pretrpane casice.... Ja cu ovih dana silikonirati spoj dimovodne cevi i rozetne na ulazu u odzak, jer mi tu rozetna dobro ne dihtuje, a to vidim i po malo zacadjavljenom ,sveze okrecenom zidu, oko rozetne (grrrrrr!).....moguce je da cim nesto izlazi, nesto i ulazi ( mislim na vazduh, te mozda umanjuje ucinak grejanja.... Kazite mi koji ste silikon i gde kupovali za te namene drugari......
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak30.11.2013. u 23:26 - pre 126 meseci
Evo kao sto sam obecala, slikala sam casicu nakon nekih 4 sata neprekidnog rada i to unutar peci, pa onda na beloj pozadini-da bi se bolje video sadrzaj ( bogami i kod mene ima dosta nesagorelog peleta), kao i mesto-rupu u koju upada casica gde je bilo malo pepela, ali nista strasno..... Ja inace casicu i pec cistim-usisavam dva puta dnevno, volim da mi bude uvek cisto......



[Ovu poruku je menjao pajapajic dana 01.12.2013. u 11:27 GMT+1]




[Ovu poruku je menjao pajapajic dana 01.12.2013. u 11:30 GMT+1]


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 06:31 - pre 126 meseci
Postavljanje slika na forum:
http://www.elitemadzone.org/t3...je-slika-na-forum-step-by-step
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 11:17 - pre 126 meseci
[quote]pajapajic: Evo kao sto sam obecala, slikala sam casicu nakon nekih 4 sata neprekidnog rada i to unutar peci, pa onda na beloj pozadini-da bi se bolje video sadrzaj ( bogami i kod mene ima dosta nesagorelog peleta), kao i mesto-rupu u koju upada casica gde je bilo malo pepela, ali nista strasno..... Ja inace casicu i pec cistim-usisavam dva puta dnevno, volim da mi bude uvek cisto......



Bogami ima,nije da nema,ni kod tebe nije to dobro.Posle finalnog čišćenja kada se otvori peć dno čašice treba da bude čisto.
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 11:38 - pre 126 meseci
deluje kao da su malo preterali sa velicinom spojenih isecenih delova na sredini casice kod ovih peci pa kroz njih ispada pepeo iz casice...

kod mene ima jedva i trecina od toga ispod casice posle 6 dana uzastopnog rada bez ciscenja casice.
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 11:54 - pre 126 meseci
Slazem se, i zato mislim da je u pitanju pec i njeno podesavanje, jer se skoro ista stvar desava kod nas i kod Volokina, zato i planiram da zovem sutra servisera da dodje i poradi na podesavanjima......i to cu bas da im zalegnem na kicmu, ima da im se nakacim ko baba na sljivu...... Malo je prevelika slucajnost da se kod dva razlicita korisnika, sa razlicitim peletom desava ista stvar tj. da se casica lose prazni-cisti, te ima tendenciju prepunjavanja......
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 12:03 - pre 126 meseci
Citat:
pajapajic: Slazem se, i zato mislim da je u pitanju pec i njeno podesavanje, jer se skoro ista stvar desava kod nas i kod Volokina, zato i planiram da zovem sutra servisera da dodje i poradi na podesavanjima......i to cu bas da im zalegnem na kicmu, ima da im se nakacim ko baba na sljivu...... Malo je prevelika slucajnost da se kod dva razlicita korisnika, sa razlicitim peletom desava ista stvar tj. da se casica lose prazni-cisti, te ima tendenciju prepunjavanja......


Naravno da treba da zovete fabriku i da tražite da vam podesi.Imate garanciju na 2 godine koja predviđa pravilno funkcionisanje peći (o njihovom trošku,a posle tog perioda opet mora da vam servisiraju,ali ovašem trošku),a ne samo da radi koliko da se kaže da radi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062654 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.