Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062688 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 15:16 - pre 126 meseci
Ma od sutra cu im biti ko tesne gace.....mada ja ne mogu da se pozalim na kvalitet samog grejanja, pec postigne relativno brzo,a ko zna kako bi tek radila da se resi i taj problem loseg sagorevanja peleta i prepunjavanje casice.....mozda kodmene problem pravi onaj deo dimovodne cevi koji ulazi u rozetnu koja je u dimnjaku a koja pusta dim, tj. klima se...verovatno tu i uvlaci vazduh cim ga tu i ispusta (i lepo mi boji zid u crno).....
 
Odgovor na temu

shamankg
Zoran Šamanović
ugostitelj
Kragujevac

Član broj: 319407
Poruke: 27
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 15:50 - pre 126 meseci
Ajde malo da razmotrimo prosečne potrošnje ovih dana,meni se čini da pećka troši više nego što sam planirao.Kakva su iskustva ostalih?Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 16:13 - pre 126 meseci
Nama trosi oko 1,2 dzaka dnevno za grejanje 70+70m2 (s tim sto ovih drugih 70m2 grejemo sa poluzavrnutim radijatorima).... Pec ukljucimo oko 9h ujutru paje ugasimo oko 14h,a onda je ponovo pustimo oko 18h i grejemo do 23-23:30h... Pelet je bukva, Zelena Drina, Bajina basta 345,00dzak. Eto, toliko od nas...:-) Pozdrav svima....
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 16:18 - pre 126 meseci
Citat:
shamankg: Ajde malo da razmotrimo prosečne potrošnje ovih dana,meni se čini da pećka troši više nego što sam planirao.Kakva su iskustva ostalih?Pozdrav!!!

Evo naprimer kod mene je prosecna potrosnja oko 2 kg na sat, mada ni sam nisam zadovoljan grejanjem, pec ne moze da mi zagreje prostoriju od 32 kvadrata gde se ona nalazi mada imam i radijator od 1,2m temperatura vode mi je 60 stepeni a ostale su mi prostorije ok.
 
Odgovor na temu

volokin

Član broj: 318773
Poruke: 64
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 17:04 - pre 126 meseci
ljudi, prosto ne mogu da poverujem.....

toliko mnogo razlike od peleta do peleta. danas sam probao onaj iz inostranstva holzindustrie schweighofer i mojoj radosti nema kraja. ponovo sam pre pustanja u rad vratio fabricke parametre, s tim da sam malo pomerio load pelet i izduvne, al samo malo i pec radi ako luda ceo dan nema uopste toliko pepela, posudica nakon svakog ciscenja je skoro prazna, ima samo malo zara, ma osusevljen sam za sada a inace kao sto sam rekao - pec greje i tu nema dileme.

a koliko trosi, o tome do sada nesto i nisam vodio racuna, mada ukoliko budem krenuo da nabavljam ovaj iz inostranstva jedan dzak je 540 din. o moj boze.....

saljem slike oba peleta rstopljenog u vodi u dve case.
negde sam nasao da rastopljeni pelet ne bi trebao da boji vodu, a to je slucaj sa ovim tamnijim firme BIOENERGY POINT, dok je onaj svetliji koji nije obojio vodu i voda je bistra firme holzindustrie schweighofer, pa pogledajte:
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 17:25 - pre 126 meseci
Pozdrav svima!
Pecka lepo radi a lepo i trosi! Potrosnja je od1,5 do 2 kg ovih dana! Ali ne skidam sa 60 C temperaturu vode! Kod mene je problem sto nemam izolaciju na kuci!
Da li se desilo nekome da u bunkeru za pelet, se stvori vakum, napravi supljina izmedju peleta i spirale sto gura pelet! Pa se pec ugasi, jer nema peleta! Onda ja pritisnem pelet rukom i on se obrusi dole na spiralu i startujem pec ponovo i ona se potpali i radi normalno! To mi se dvaput desilo, danas isto! Ne znam zbog cega!
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 17:29 - pre 126 meseci
Citat:
volokin: ljudi, prosto ne mogu da poverujem.....

toliko mnogo razlike od peleta do peleta. danas sam probao onaj iz inostranstva holzindustrie schweighofer i mojoj radosti nema kraja. ponovo sam pre pustanja u rad vratio fabricke parametre, s tim da sam malo pomerio load pelet i izduvne, al samo malo i pec radi ako luda ceo dan nema uopste toliko pepela, posudica nakon svakog ciscenja je skoro prazna, ima samo malo zara, ma osusevljen sam za sada a inace kao sto sam rekao - pec greje i tu nema dileme.

a koliko trosi, o tome do sada nesto i nisam vodio racuna, mada ukoliko budem krenuo da nabavljam ovaj iz inostranstva jedan dzak je 540 din. o moj boze.....

saljem slike oba peleta rstopljenog u vodi u dve case.
negde sam nasao da rastopljeni pelet ne bi trebao da boji vodu, a to je slucaj sa ovim tamnijim firme BIOENERGY POINT, dok je onaj svetliji koji nije obojio vodu i voda je bistra firme holzindustrie schweighofer, pa pogledajte:

Hajde slikaj ih uvako u presovanom stanju za upotrebu da vidimo razliku.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 17:32 - pre 126 meseci
Citat:
duskoSD: Pozdrav svima!
Pecka lepo radi a lepo i trosi! Potrosnja je od1,5 do 2 kg ovih dana! Ali ne skidam sa 60 C temperaturu vode! Kod mene je problem sto nemam izolaciju na kuci!
Da li se desilo nekome da u bunkeru za pelet, se stvori vakum, napravi supljina izmedju peleta i spirale sto gura pelet! Pa se pec ugasi, jer nema peleta! Onda ja pritisnem pelet rukom i on se obrusi dole na spiralu i startujem pec ponovo i ona se potpali i radi normalno! To mi se dvaput desilo, danas isto! Ne znam zbog cega!


Prvi put čujem za tako nešto.Da ti nije predugačak pelet pa se prepreči i zadrži ovaj od gore.Malo je nelogično da se napravi vakuum.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 17:37 - pre 126 meseci
Meni je potrošnja potpuno ista kao i pre mesec dana.Upalim peć u režimu 3 ili 4.Za 45-50 minuta prelazi u WORK MODULAT i do gašenja ostaje tako.Dostigne 55 stepeni temperaturu vode.
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 17:41 - pre 126 meseci
[quote]Dearan: Prvi put čujem za tako nešto.Da ti nije predugačak pelet pa se prepreči i zadrži ovaj od gore.Malo je nelogično da se napravi vakuum.


Nije dugacak pelet i ne popreci se on, vec se napravi vazdusni prostor ko pesnica i jace izmedju spirale i ostatka peleta u bunkeru! I kada ga udarim rukom odozgo on se obrusi na spiralu! Veruj mi ne znam zbog cega se to desi!
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 17:46 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Meni je potrošnja potpuno ista kao i pre mesec dana.Upalim peć u režimu 3 ili 4.Za 45-50 minuta prelazi u WORK MODULAT i do gašenja ostaje tako.Dostigne 55 stepeni temperaturu vode.


Da li ti se desava da u rezimu 3 dok radi da padne za par stepeni temperatura vode u odnosu na zadatu temperaturu?
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 18:39 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Meni je potrošnja potpuno ista kao i pre mesec dana.Upalim peć u režimu 3 ili 4.Za 45-50 minuta prelazi u WORK MODULAT i do gašenja ostaje tako.Dostigne 55 stepeni temperaturu vode.

Koliko grejete kvadrata i sigurno imate dobru izolaciju dok ja nemam nikakvu .
 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 19:12 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan:
Meni je potrošnja potpuno ista kao i pre mesec dana.Upalim peć u režimu 3 ili 4.Za 45-50 minuta prelazi u WORK MODULAT i do gašenja ostaje tako.Dostigne 55 stepeni temperaturu vode.


da li tu temperuru odrzava u work modulate rezimu ili si mislio na max temperaturu u work modu?
i u slucaju da sam propustio...kolika ti je vrednost parametra N-9-06-06 (Vreme ubacivanja peleta u režimu 1) i koji pelet si kupio (moguce da si vec ovo napisao)?
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 19:41 - pre 126 meseci
Citat:
duskoSD: Da li ti se desava da u rezimu 3 dok radi da padne za par stepeni temperatura vode u odnosu na zadatu temperaturu?


Temperaturu vode zadam 50 stepeni.Pumpa mi se uključuje na 45.Znači prvi put kad dostigne 45 stepeni i kad se uključi pumpa,posle 10-ak sekundi počinje da pada jer vraća hladnu vodu.Prvi put padne na oko 38.Kad ponovo dostigne 45 uključi se pumpa pa posle padne na oko 41.Kad se treći put uključi,više se ne isključuje.Ubrzo dolazi do 50 stepeni gde prelazi u work modulat režim i postepeno tokom dana dolazi do 55 stepeni.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 19:43 - pre 126 meseci
Citat:
sladjan70: Koliko grejete kvadrata i sigurno imate dobru izolaciju dok ja nemam nikakvu .


Peć je 12 KW,grejem 50 kvadrata sa 3 radijatora.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 19:48 - pre 126 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: da li tu temperuru odrzava u work modulate rezimu ili si mislio na max temperaturu u work modu?
i u slucaju da sam propustio...kolika ti je vrednost parametra N-9-06-06 (Vreme ubacivanja peleta u režimu 1) i koji pelet si kupio (moguce da si vec ovo napisao)?


Napisao sam gore,zadata temperatura mi je 50 stepeni,a u work modulat ide do 55,znači čim se uključi work modulat na 50 radi sve u njemu.Evo sada mi je temperatura u sobi 24 stepena i otvoren je prozor. Režim 1 je 1,2",a pelet je no name,mali privatnik ga pravi.

 
Odgovor na temu

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 20:14 - pre 126 meseci
Citat:
Dearan: Napisao sam gore,zadata temperatura mi je 50 stepeni,a u work modulat ide do 55,znači čim se uključi work modulat na 50 radi sve u njemu.Evo sada mi je temperatura u sobi 24 stepena i otvoren je prozor. :) Režim 1 je 1,2",a pelet je no name,mali privatnik ga pravi.


a ok...sada mi je jasno. 3 radijatora, pretpostavljam dovoljno dobra izolacija pa ti temperatura vode raste i u modulate rezimu (sto mi se u principu i ne svidja).
tebi je verovanto prosecna potrosnja oko 1.2 kg/h mozda cak i maalo manja.

ja bih bio zadovoljan da mi temp vode 'kulira' na 50 u rezimu 1 ali imam 4 radijatora koje koristim, VELIKI susac u kupatilu i nesrecnu zapreminu stana.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 20:52 - pre 126 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden: a ok...sada mi je jasno. 3 radijatora, pretpostavljam dovoljno dobra izolacija pa ti temperatura vode raste i u modulate rezimu (sto mi se u principu i ne svidja).
tebi je verovanto prosecna potrosnja oko 1.2 kg/h mozda cak i maalo manja.

ja bih bio zadovoljan da mi temp vode 'kulira' na 50 u rezimu 1 ali imam 4 radijatora koje koristim, VELIKI susac u kupatilu i nesrecnu zapreminu stana.


Pa zgrada je,građena je od cigle i prilično je dobra izolacija,u kuhinji je novi PVC prozor izolacija odlična,ulazna vrata nova ALU-PVC,isto dobra izolacija,u sobama su još uvek stari drveni prozori,ali nije toliko loše.Ni meni se nije sviđalo dok je bilo toplije napolju što mi u work modulat režimu ide više nego što sam zadao,čak mi je sa prvim peletom išlo do 63 stepena,ali sada mi ne smeta na 55. Inače,da,trošim vrlo malo.
 
Odgovor na temu

sladjan70
sladjan vasiljevic

Član broj: 312467
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 21:24 - pre 126 meseci
Mozemo mi da stelujemo pecke koliko hocemo nisu one problem nego nase kvadrature i losa izolacija,kada to resimo necemo imati ni problema sa peckama.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak01.12.2013. u 21:43 - pre 126 meseci
Citat:
sladjan70: Mozemo mi da stelujemo pecke koliko hocemo nisu one problem nego nase kvadrature i losa izolacija,kada to resimo necemo imati ni problema sa peckama.


Donekle si u pravu,ali ima veze i kakav je pelet.Ja nemam problema sa nesagorelim peletom,niti mi se prepunjuje čašica,niti ostaje nešto u njoj na kraju rada peći,potpuno je prazna,a mislim da to nema veze sa kvadraturom i izolacijom,zar ne?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2062688 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.