Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048948 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Drizzt Do Urden
Beograd

Član broj: 309110
Poruke: 430
*.dynamic.sbb.rs.



+17 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 16:09 - pre 125 meseci
Citat:
pajapajic: Meni jedna stvar pomalo nije jasna.....mnogo nas ovde ima problem sa podesavanjima peci, posebno sa prepunjavanjem casice, bilo da se radi o Milanu Blagojevicu, bilo o Alfa plamu. Ali koliko vidim retko ko juri servisere da dodju i podese pec onako kako je to svakome od nas potrebno, iako su svima peci pretezno jos uvek pod garancijom.....nije mi jasno zasto bi mi "budzili" po podesavanjika, kada smo posteno i prilicno platili peci i imamo prava da ih jurimo da dolaze dokle godne budemo zadovoljni sa radom peci. Zasto bih ja morala da znam da petljam po podesavanjima (iako mi to nije problem) ako sam platila uredjaj sa garancijom.....ima da ih ganjam dok im ne dosadim.....sada u sredu kada mi dodje serviser po reklamaciji, ima da udarim kljuc u bravu i nema izlaska dok se pec ne podesi i dok mi detaljno sve ne objasni.......


kada je mbs u pitanju, mi koji smo pec kupili prosle godine, uocili smo da serviseri koji su nam slati uopste nisu upoznati sa problematikom pecke (ok, da budem precizniji, velika vecina servisera, navodno, serviser iiz smederva su pedantniji i upoznati).
jesu znali da udju u podesavanja ali niko od njih se nije prethodno udubljivao u znacenje svakog od parametara - licno sam servisera koji je dosao propitao za neke parametre i mladicu je bilo neprijatno prilikom uvijanja i zaobilazenja odgovora koji nije znao. zahvaljujuci iglesijasu koji je temu i pokrenuo, mikiju, skoteinosu ,sabiju, vladi, lepi (i ostalima) smo nekako uspeli da izvalimo kako i sta setovati. MBS-ovci bi trebalo da produze garanciju ljudima sa ove teme jer vidim, mnogi su kupili pec citajuci komentare na ovoj temi ;)
za dobro podesavanje je potrebno provesti solidno vreme pored peci...neretko i u danima kako bi se 'pogodila' zadovoljavajuca potrosnja i toplota.

u mojoj konkretnoj situaciji, nakon dva dolaska istog servisera (pustanje peci u rad i zamena ventilatora) skapirao sam da tesko mogu da ocekujem da ce serviser da se potrudi da prilagodi parametre mojim potrebama tako da...to je to...

sto se tice jurenja servisera, servisere ima smisla zvati da dodju ako pec pocne da se ponasa drugacije od predvidjenog rada. ovi parametri i nisu predvidjeni da budu cackani od strane vlasnika peci vec od strane servisera prilikom inaicijalnog pustanja pecke u rad i mozda jos koji dolazak kako bi se setovao odgovarajuce ponasanje pecke.
da sam ja prodavac ovih peci, sigurno ne bih voleo da mi musterije cackaju po parametrima, zeznu ih i posle da mi cimaju servisere i da kukaju kako im pec ne radi kako treba (mislim, i dalje ima ljudi koje i i tastature na kompu plase, i mobilni im je triki za koriscenje - tj sve sto nema okrugli brojcanik...).
dakle, stoji cijenica da su mbsovci pustili pecke u prodaje bez kvalitetne serviserske mreze ili je servisima sa kojima je MBS sklopio ugovor receno da se ne zamajavaju menjanjem parametara. da ja eksplicitno nisam pitao servisera prilikom prvog pustanja peci u rad, ne bi mi ni rekao za bilo koje druge parametre osi mza one iz upuststva - datum i vreme ;) (ja sam se pripremio iscitavanjem ove teme koja je u tom trenutku bila mlada).

dakle, odgovor u mom slucaju je sumnja da ce serviser znati da setuje parametre sa kojima sam vec dovoljno upoznat ili ako zna, nece se dovoljno potruditi vec bi setovao neke koji su zadovoljili vecinu drugih vlasnika a sto ne mora biti i u mom slucaju pa cu morati ponovo da se zezam da vracam na trenutno stanje kojim nisam nezadovoljan.
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 16:21 - pre 125 meseci
Casica kod Idroflexe:



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...33.150.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 16:57 - pre 125 meseci
Dragi moji moci i devojeke.
Evo i ja da se malo umesam iako moje iskustvo sa pecima je svega nekoliko dana.
Ja sam prezadovoljan sa mojom peci na vodu KEPO.
Bojim se da je osnovni problem kod vecine vas kvalitet peleta, koji ima i dosta pepela u sebi i preko 1%.
Ja konkretno koristim pelet Schweighofer Pellets http://www.schweighofer.at/en/...ales/products/wooden-fuel.html
Koji se bez prekorno pali , gori, i ostavlja loziste 99% cisto

Parametri koji su vrlo bitni za korektno gorenje i stanje lozista su
Vreme ubacivanja peleta u rezimu 1,2,3,4,5 (pocinje od N-9-06-06 do 10)
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u rezimu 1,2,3,4,5, (pocinje od N-9-06-18 do 22)
Ova dva parametra konkretno uticu na kvalitet sagorevanja i odokativnom metodom je vrlo tesko dobiti relevantan rezultat.
Mozda postignemo cisto loziste ali mozda je rezultat povecanje temperature dimnih gasova i pad procenta iskoriscenosti peci od deklarisanih 93 do mnogo manjeg procenta.
Da bi gorenje u peci nastelovali optimalno potreban nam je analizator dimnih gasova a misljenja sam da ga nema ni jedan serviser a i kada bi im dali nebi znali sta da rade sa nim.
Stelovanje se vrsi za vasu pec i vas pelet, ukoliko promenite pelet stelovanje je ne vazece tj nije optimalno.
Parametri koji postoje su neke srednje vrednosti i koji gore dole zadovoljavaju neke srednje vrednosti.

Moja sugestija je da povecata naprimer do 10% broj obrtaja ventilatora.(pocinje od N-9-06-18 do 22)
Veoma bitan parametar je i N-9-06-17 taj parametar utice na razgorevanje nezapaljenog i neizgorelog peleta u fazi posle paljenja i dok ne udje u gorenje i tu moze biti pocetak problema i punjenje lozista.
I ovaj parametar moguce je menjati i naj bitnija stavka je da u momentu kada pec udje u WORK ima u lozistu peleta koji je 100% zapaljen i lep plamen.
Ukoliko je u tom momentu u lozistu puno ne sagorelog peleta u daljem radu ce imati problema.
Normalno je da je bitno sve gore parametre uskladiti medjusobno.
Jos jedan od bitnih parametara za cistocu lozista je N-9-06-29
Jos jedan od bitnih parametara za cistocu lozista je N-9-06-03
I serviseri vam sluze da vam otklone eventualne nedostatke i kvarove a ne da vam steluju pec za svaki pelet koji uzmete a menjate ga cim nadjete neki drugi za 5Eur jeftinij
Ako sam imalo bio od koristi drago mi je.
 
Odgovor na temu

pajapajic
privatnik
privatnik

Član broj: 318829
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 17:05 - pre 125 meseci
Bas tako, poenta i jeste u tome da ne mogu podesavanja meni i tebi biti ista....kako onda da ja ubacim podesavanja koja odgovaraju drugacijoj kvadraturi,mozda i razlicitoj izolaciji, peletu itd. Ili da izmenjam sva podesavanja koja su ovde objavljivana pa ako ubodem nesto,super....Mada sam citajuci temu primetila da je dosta ljudi nakon besomucnog menjanja postavki na kraju sve vratilo na fabricka podesavanja.....Nekakosam misljenja da ukoliko fabrika i serviseri nemaju povratnu informaciju od nas kao korisnika da nesto sa pecima nije kako treba, ne mogu ni probati da rese problem. To mi je pre par dana i naglasio inzinjer Alfa plama koji radi na programu Alfa Commo peci.....inace serviser je iz Vranja tj. zaposlenje u Alfa plamu, ali je preko nedelje u Beogradu.....Uostalom neka uce zajedno sa nama.....
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 17:31 - pre 125 meseci
Citat:
Drizzt Do Urden:
Citat:
milenko023: taj isti pelet koristim vec dva meseca i problem je nastao odjednom.
Uzeo sam 2 tone....
ne verujem da je toliko razlika u kvalitetu, isti pelet isti dobavljac, kupio sam odjednom sve...



ne mora da znaci to nista...ja upravo gorim poslednjih 40 dzakova od prosle sezone...
primetio sam da je pelet iz ovih poslednjih dzakova znacajno duzi i dva puta mi se puz zaglavljivao u roku od nedelju dana dok cele prosle grejne sezone nijednom.
i 'poznatiji' proizvidjaci imaju ture razlicitog kvaliteta koje mogu da ulete u istoj narudzbini pa da jedna paleta bude dobra a druga losa.
ne mora da znaci da je do peleta u tvom slucaju ali cisto sma hteo da navedem da isti proizvidjac moze da ti uvali pelet razlicitog kvaliteta.

da li si cistio odzak? postoji li verovatnoca da ti odzak slabije vuce?
dalje, da li postoji verovatnoca da si ranije gasio pec kada ti je ona radila u work modulate rezimu gde skoro sve izgori a da si poslednjih par puta gasio kada je bila u work rezimu pa je bilo svezeg peleta ubacenog koji nije stigao da sagori do trenutka kada je pec zavrsila sa final cleaning?


Očistio sam odzak, to sam prvo proverio.
Ranije sam je gasio i kada je u work modu pa joj nije smetalo nikad nista nije bilo u casuici.
Sada mi u casici ostane kao krupan pepeo, ne ostaje ne sagoren pelet.
Zna da ga bude do pola čašice, dok peć radi ne smeta taj pepeo, tek kad treba ponovo da se startuje tu je problem.
Tako da moram svaki put da je cistim pre novog palenja.
Povecao sam i broj obrtaja ventilatora u svakom rezimu, jese malo bolje ali nije ni blizu kako je ranije bilo.
Izgleda da je pelet drugacijeg kvaliteta....
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...33.150.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 17:48 - pre 125 meseci
Probaj da korigujes stanje sa parametrima 17 i 29
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 18:10 - pre 125 meseci
Citat:
v.vuksanovic: Probaj da korigujes stanje sa parametrima 17 i 29


Probao sam, 17. sam povecao na 2200
a 29 je na max 2800.

Smanjio sam interval izmedju dva ciscenja a povecao veme ciscenja posudu za sagorevanje....bez vecih rezultata....
 
Odgovor na temu

duskoSD

Član broj: 318325
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 18:15 - pre 125 meseci
Citat:
milenko023:
taj isti pelet koristim vec dva meseca i problem je nastao odjednom.
Uzeo sam 2 tone....
ne verujem da je toliko razlika u kvalitetu, isti pelet isti dobavljac, kupio sam odjednom sve...



Mozda ima vlage u peletu i zato ti ne sagoreva lepo!
 
Odgovor na temu

milenko023
P.P
N/N
TR

Član broj: 313459
Poruke: 66
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 18:26 - pre 125 meseci
Citat:
duskoSD: Mozda ima vlage u peletu i zato ti ne sagoreva lepo!


Pa ne znam, dzakovi su celi nisam naisao ni na jedan da je busan. drzim pelet u jednoj sobi koju po malo i grejem, nema vlage niti je izlozen promaji.

Sad me vec nervira....
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...33.150.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 18:47 - pre 125 meseci
Što se mene tiče ovo je naj bolji naš pelet http://bio-therm.net/rohstoff.html?&L=7
 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 20:33 - pre 125 meseci
Citat:
v.vuksanovic:
Dragi moji moci i devojeke.
Evo i ja da se malo umesam iako moje iskustvo sa pecima je svega nekoliko dana.
Ja sam prezadovoljan sa mojom peci na vodu KEPO.
Bojim se da je osnovni problem kod vecine vas kvalitet peleta, koji ima i dosta pepela u sebi i preko 1%.
Ja konkretno koristim pelet Schweighofer Pellets http://www.schweighofer.at/en/...ales/products/wooden-fuel.html
Koji se bez prekorno pali , gori, i ostavlja loziste 99% cisto

Parametri koji su vrlo bitni za korektno gorenje i stanje lozista su
Vreme ubacivanja peleta u rezimu 1,2,3,4,5 (pocinje od N-9-06-06 do 10)
Broj obrtaja ventilatora izduvnih gasova u rezimu 1,2,3,4,5, (pocinje od N-9-06-18 do 22)
Ova dva parametra konkretno uticu na kvalitet sagorevanja i odokativnom metodom je vrlo tesko dobiti relevantan rezultat.
Mozda postignemo cisto loziste ali mozda je rezultat povecanje temperature dimnih gasova i pad procenta iskoriscenosti peci od deklarisanih 93 do mnogo manjeg procenta.
Da bi gorenje u peci nastelovali optimalno potreban nam je analizator dimnih gasova a misljenja sam da ga nema ni jedan serviser a i kada bi im dali nebi znali sta da rade sa nim.
Stelovanje se vrsi za vasu pec i vas pelet, ukoliko promenite pelet stelovanje je ne vazece tj nije optimalno.
Parametri koji postoje su neke srednje vrednosti i koji gore dole zadovoljavaju neke srednje vrednosti.

Moja sugestija je da povecata naprimer do 10% broj obrtaja ventilatora.(pocinje od N-9-06-18 do 22)
Veoma bitan parametar je i N-9-06-17 taj parametar utice na razgorevanje nezapaljenog i neizgorelog peleta u fazi posle paljenja i dok ne udje u gorenje i tu moze biti pocetak problema i punjenje lozista.
I ovaj parametar moguce je menjati i naj bitnija stavka je da u momentu kada pec udje u WORK ima u lozistu peleta koji je 100% zapaljen i lep plamen.
Ukoliko je u tom momentu u lozistu puno ne sagorelog peleta u daljem radu ce imati problema.
Normalno je da je bitno sve gore parametre uskladiti medjusobno.
Jos jedan od bitnih parametara za cistocu lozista je N-9-06-29
Jos jedan od bitnih parametara za cistocu lozista je N-9-06-03
I serviseri vam sluze da vam otklone eventualne nedostatke i kvarove a ne da vam steluju pec za svaki pelet koji uzmete a menjate ga cim nadjete neki drugi za 5Eur jeftinij
Ako sam imalo bio od koristi drago mi je.

Pa ako ti sve radi extra sto bi zvao Zmajdina na drugoj temi da ti steluje tvoj dobar sistem.....?????

 
Odgovor na temu

lepa lukic
lepa lukic
astronom
galaksija

Član broj: 308644
Poruke: 167
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 20:44 - pre 125 meseci
Upravo se desava kod vas kao i na pocetku kod nas.....kvalitet peleta,stelovanje peci itd.Lepo Drizzt Do Urden kaze u svom postu"MORAS MALO PROVESTI VREMENA PORED PECKE"da uklaviris kako radi i nastelujes spram svog peleta,a pelet je prica za sebe.....tu krkaju svasta.....par puta sam pisao kako sam naj..ao sa peletom.Proda mi agro pelet i kaze da je bukov itd,itd....ali dosta tu stvari mora da legne da bi to radilo kako treba....
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...33.150.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak08.12.2013. u 20:59 - pre 125 meseci
Pa da prošeta malo do Soluna, da razmenimo malo iskustva i da vidi jednu peć koja radi bez prekorno. Da zaboravio sam i da pecamo ribu...
 
Odgovor na temu

drvlada75
Prokuplje

Član broj: 153703
Poruke: 1204
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+34 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2013. u 17:52 - pre 125 meseci
v.vuksanovic , po cemu je gore navedeni pelet bolji od konkurencije?
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...33.150.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2013. u 18:34 - pre 125 meseci
Vidi ovako.
Do sada sam koristio sledeće pelete:
Sava
Bioenergy
Biotherm
Savox
Miraja.
Osnovne razlike u kvalitetu su izuzetno mala kolićina pepela od 0,5 kao i prašine. Takodje stabilan kvalitet, i kada naštelujem kotao ili peć radi bezprekorno bez obzira koju partiju peleta kupio.
Dok svi gore navedeni imaju ozbiljne oscilacije.
Inače ovaj pelet je 100% jela bez kore.
Inače imam tri grejna tela koja ložim.
Kotao TOPLING BT 40
Peć na vodu KEPO
Kamin EDILKAMIN PELLBOX SCF
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
*.teol.net.



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2013. u 20:08 - pre 125 meseci
Kada se kaže temp. dimovodnih gasova je li se to misli na gasove koji izlaze iz peći u odžak (od suluntara u odžak)?
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2013. u 20:14 - pre 125 meseci
Citat:
Apokalipsa_: Kada se kaže temp. dimovodnih gasova je li se to misli na gasove koji izlaze iz peći u odžak (od suluntara u odžak)?

Da.
 
Odgovor na temu

v.vuksanovic
Thessaloniki Greece

v.vuksanovic
Član broj: 228043
Poruke: 98
...33.150.dsl.dyn.forthnet.gr.



+2 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2013. u 20:28 - pre 125 meseci
Evo Okačio sam i sliku peleta.
Gornji je BIOTHERM po mome naj bolji srpski pelet koji sam gorio i ovo je odlična partija na slici se ne vidi prašina koju ima
Donji svetliji je Schweighofer Pellets po mome jedan od naj boljih peleta
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Apokalipsa_
fafd
fdaasf.doo

Član broj: 318779
Poruke: 45
81.93.86.*



Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2013. u 20:39 - pre 125 meseci
Citat:
Dearan:
Citat:
Apokalipsa_: Kada se kaže temp. dimovodnih gasova je li se to misli na gasove koji izlaze iz peći u odžak (od suluntara u odžak)?

Da.

Prema tome treba ganjati najnizu temp. dimovodnih gasova ali ne na ustrb zagrijavanja vode. Sto je veca temp. dimovodnih gasova to znaci da smo dio toplote koja je mogla zagrijati vodu bacili u odzak.
 
Odgovor na temu

Dearan

Član broj: 318694
Poruke: 182
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak09.12.2013. u 22:20 - pre 125 meseci
Citat:
Apokalipsa_: Prema tome treba ganjati najnizu temp. dimovodnih gasova ali ne na ustrb zagrijavanja vode. Sto je veca temp. dimovodnih gasova to znaci da smo dio toplote koja je mogla zagrijati vodu bacili u odzak.

Nije tako.Ako si pratio ranije postove,neki baš imaju problema sa postizanjem više temperature dimovodnih gasova,pa samim tim ne postižu ni dobru temperaturu vode u kotlu.Znači da imaju problema sa sagorevanjem.Temperatura dimovodnih gasova u nižim režimima treba da bude 80-90 stepeni,a u višim režimima oko 120.Uostalom ne vidim način i da hoćeš da ganjaš nisku temperaturu dimovodnih gasova,kako bi to uradio.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: integrisani kamini i peci na pelet za dnevni boravak

Strane: << < .. 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2048948 | Odgovora: 5735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.