Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Električni ugradni grijači za radijatore

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Električni ugradni grijači za radijatore

[ Pregleda: 7471 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hjasko
Bosna

Član broj: 4869
Poruke: 203
89.146.172.*



+2 Profil

icon Električni ugradni grijači za radijatore03.11.2012. u 13:03 - pre 138 meseci
Pozdrav svima !

Razmišljam da ugradim električne ugradne grijače u postojeće radijatore koji su priključeno na etažno grijanje u stanu (Central 23, grijanje na čvrsto gorivo ...) pa me zanima da li neko sa foruma ima iskustva sa takvim "pokusima" te da li bih mogao sa istim zagrijati prostor ?
Naime,osnovno grijanje bi bilo na peć za etažno grijanje ali bih htio da imam alternativu tom grijanju jer postoji nekada potreba,zbog nemogućnosti loženja odnosno čišćenja peći ... Razmišljao sam i skoro da sam uzeo peć za etažno grijanje na struju koju bih postavio u seriju sa postojećom peći,ali mi je problem dovesti novu instalaciju (kablove za struju) jer bih morao staviti minimalno peć od 9-12 kW (stan je trosoban,sa 84 m2,iako dobro izolovan,sa novom petokomornog plastičnom stolarijom,sa izolacijom iznad stana od 10 cm staklene vune...) tako da mi ostaje ili ovu varijantu sa grijačima u postojeće Lipovica radijatore (690 mm) ili neki drugi sistem alternativnog grijanja (konvertori ili slično...).


HJasko
 
Odgovor na temu

rasa1987
Odzaci

rasa1987
Član broj: 190215
Poruke: 33
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Električni ugradni grijači za radijatore18.11.2012. u 01:06 - pre 138 meseci
evo da odgovorim ako imas tucane ili aluminijumske radijatore mislim da nije problem kod nas u srbiji postoje ti grejaci koji se ugradjuju u radijatore i oni sluse kao zasebno grejno telo ima ih razlicitih jacina a proizvodi iz firma cini iz cacka.a vidim da si iz bosne za vas stvarno ne znam
 
Odgovor na temu

hjasko
Bosna

Član broj: 4869
Poruke: 203
89.146.178.*



+2 Profil

icon Re: Električni ugradni grijači za radijatore18.11.2012. u 08:47 - pre 138 meseci
Hvala na odgovoru !

Već sam proguglovao tu firmu i vidio te grijače ...

Zanima me da li je neko u praksi već ovako nešto radio tj. kao alternativu postojećem sistemu za čvrsto grijanje,odnosno da se koristi povremeno (noću,vikendom,dijelom dana ili nešto slično) i kakva su iskustva ...


HJasko
 
Odgovor na temu

tihi2
Novi Sad

Član broj: 254648
Poruke: 1664
*.dynamic.sbb.rs.



+98 Profil

icon Re: Električni ugradni grijači za radijatore18.11.2012. u 09:10 - pre 138 meseci
Ja sam to probao na panelnim radijatorima (rešenje je i tehnički i izgledom mnogo drugačije) i razočarao se najstrašnije. Može da greje samo tu prostoriju i to jedva.
Moja je ideja bila da sa nekoliko takvih grejača zamenim elektro-kotao ali nisam uspeo zbog tipa radijatora.
Problem je bio u cirkulaciji vode, ali taj problem ti ne bi trebao da imaš jer se grejač ugrađuje u donju zonu radijatora.
Drugar mi se godinama greje grejačima od 2kw (ima tučane radijatore) a ima besplatnu fazu pa mu je još i jeftino. Čak nije loše ni staviti 2-3 i pokriti najveće prosotrije. Sigurno je jeftinije nego kupiti kotao.
Za prelazni period ni račun ne bi trebao biti prevelik. Radi to lepo, ima termostat, čista automatika.

Toplotna pumpa vazduh/voda Meeting MD50, 18KW, bafer 1000 l, panelni radijatori
270m2, zid 25+5+15, 15cm mineralne vune na tavanu, prozori 2/3PVC, 1/3drvo
 
Odgovor na temu

rajkoplje
Rajko Pljevaljčić
Beograd

Član broj: 212165
Poruke: 42
79.101.61.*



Profil

icon Re: Električni ugradni grijači za radijatore18.11.2012. u 09:40 - pre 138 meseci
Ne radi to ni slučajno! Nije loše možda kao (prelazno) rešenje ali samo u slučaju da ti treba za jedan ili eventualno dva radijatora, ako planiraš da ugradiš grejače u više radijatora i da greješ veću površinu - nije dobro rešenje.
Pre svega vrlo je nepraktično. Kad god budeš hteo da smanjiš ili povećaš temperaturu, moraš da regulišeš svaki grejač posebno. Dakle 5-6-7-8 radijatora po dva tri puta dnevno....Užas
Druga stvar - šište svaki put kad su na granici da dostignu zadatu temperatutu i to po skoro ceo minut. Raspitivao sam se (pre nego sam ih poskidao) i mislim da za to nema rešenja.
Treće - cena. Opet kažem, ako ti treba jedan ili dva, to je možda i opravdano u odnosu na električni kotao, a na više komada definitivno su skuplji. Jedan je u vreme kad sam ih ja imao koštao od 3000 do čini mi se 5000 dinara u zavisnosti od snage, a kotao je koštao oko 20.000 dinara (opet u zavisnosti od snage). Ne treba ti digitron da shvatiš šta je jevtinije. U cenu kotla svakako uračunaj i eventualne priključke i rad i u najgorem slučaju koštaće te isto. Sa kotlom si gospodin čovek i jednim dugmetom regulišeš sve. Sa recimo 7 grejača imaš zadatak da svaki put kad kreneš iz kuće i svaki put kad se vratiš, zatim pred spavanje i pred ustajanje da obiđeš sve radijatore i da svaki grejač podesiš na željenu temperaturu....Nije loše možda jer ujedno izvršiš vizuelnu kontrolu sistema :-D
Pozdrav
Rajko
 
Odgovor na temu

hjasko
Bosna

Član broj: 4869
Poruke: 203
89.146.178.*



+2 Profil

icon Re: Električni ugradni grijači za radijatore18.11.2012. u 10:20 - pre 138 meseci
Još jednom hvala za info !

Slažem se sa vašim postovima u potpunosti ... Aluminijumski su radijatori,što znači da bi radilo ali ... Ovu "inovaciju" bih stavio samo iz jednog prostog razloga što bih morao proštemati dvije trećine stana da bih doveo odgovarajuće profile kablova za struju da bi peć od recimo 12 kW radila kako treba,i samo je to bio razlog.Svjestan sam da bi to bila daleko veća obaveza,pogotovo iz još jednog razloga što ja ovdje u Bosni imam dvotarifno brojilo gdje imam svaki dan od 13 do 16 sati i naveče od 22 do 07 sledećeg dana 50% jeftiniju struju (tzv."jeftini kilowati"),a takođe i vikendom od subote u 22 do ponedjeljka 07 sati,pa bi u tom periodu malo više odvrnuo termostat ;-) ...
U stanu,koji je rađen prije nekih 40-tak godina,imam samo dvije trofazne utičnice,koji nisu blizu mjesta gdje bi trebao biti el.kotao pa i to otpada ... Ipak ću vas poslušati pa krenuti na proljeće na ugradnju el.kotla (pogotovo zbog ovih gore jetinih kilowata,mogućnosti sedmičnog programatora i sličnih drugih stvari) ...


HJasko
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Električni ugradni grijači za radijatore

[ Pregleda: 7471 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.