Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12663 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 10:39 - pre 139 meseci
Citat:
Braksi:
Uostalom Senna je bio najbolji vozac pa je nastradao, a zasto onda neko misli da ce neka curica posle sta 20, pa i sto casova biti imuna da ne u leti u neko njsra ?


Ovo bi možda i imalo smisla da je Senna nastradao u saobraćaju vozeći po propisima i poštujući ograničenje brzine. Obuka vozača nije samo da nauče da upravljaju vozilom već da nauče propise i da poštuju druge vozače. Daj curici F1 i pusti je da se vozi pistom bez drugih vozača i najverovatnije neće nastradati...

Ali ozbiljno, mislim da obuka vozača treba da se uozbilji (kao i oduzimanje dozvola) radi sigurnosti normalnih vozača. Lično nisam baš dobar vozač i nemam nekih iluzija o tome. I zato se trudim da vozim što pažljivije. I opet napravim neku glupost s vremena na vreme. I ako napravim veliku glupost za koju treba da mi oduzmu dozvolu, onda treba da se zapitam: da li uopšte zaslužujem vozačku dozvolu?
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 11:08 - pre 139 meseci
sto, sta hoces ? Pa evo ti Italija.

cca 400 za upis u skolu i teorijsku nastavu, lekarski, uracunato u cenu: polaganje jednog testa i prakticne voznje gratis i izdavanje dozvole i jedan cas voznje.

E sad vidi ti koliko ti treba. Obicno su instruktori rveku pa nece ni da cuju da te puste na ispit bez 14 casova, e a onda si kao esperto ! Mada ti mozes sam da kazes idem, ali oni napune usi inspektoru pa te sruse pa onda opet zavrsisi po njegovom ko popisan pas.

Znaci manje je restriktivno nego u Srbiji, a Italija je poznata kao zemlja sa visokom saobracajnom kulturom i malim brojem poginulih i mnogo autoputova !

http://it.wikipedia.org/wiki/Incidenti_stradali_in_Europa
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 12:32 - pre 139 meseci
Sena se slupao iz ISTIH razloga kao i neka imaginarna "curica" sa 20 casova voznje. Voznjom IZNAD svojih mogucnosti.

Cinjenica je da je voznja kompleksnija nego pre 10, 20 ili 30 god, a ucesnici diskusije i tvorci propisa su iz raznih decenija pocetka ucesca u saobracaju.

Ali to ne opravdava aljkav nacin edukovanja, niti omogucava kvalitet obuke, propisanom visokom cenom. Moze u nekom vremenu da uspori priliv novih vozaca, dok se uzburkani sistem ne stabilizuje, i nista vise.

Obuka vozaca mora da bude opsirnija, ne samo u toku auto skole, koja je odurna vec cinjenicom da nosi naziv "skola".
Ali je ulog veoma skup. Lako se glava gubi. Ili dramaticno menja tok zivota. Zbog sitne ljudske lose osobine, zivotna kazna je jeziva.

Zato je tesko kritikovati samo poskupljenje, koje je najneadekvatniji nacin za "poboljsanje" edukacije. Ceo drzavni sistem treba da se ukljuci, a ne da se slozena problematika svali i svede na auto skolu i povecane takse.

Pocelo se sa kategorizacijom vozaca, stidljivo, dobijen je cin "neiskusni" vozac, ali je to nedovoljno i stetno po doticnog vozaca.
Kao "ostali" su dobri i "iskusni"..ili se ne gine po danu, vec samo posle ponoci?


Mogla bi da se formira sira paleta vozaca, sa posebnim tretmanima prema kategorijama, uvesti kategorije neodgovornog vozaca, ili bahatog, pa ga veseliti sa velikim osiguranjem i otezavajucim kaznama.

Tada bi "vozacka dozvola" mogla da se kupuje i kao bus plus kartica, pa ako se neko pokaze kao odgovoran i korektan, zivot ce mu u veselju, korektno, proci, a ko je bahata stoka, on ce to debelo platiti i "bogato" uzivati u svojim asocijalnim osobinama..

Poz
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 14:34 - pre 139 meseci
ja samo ne znam sta vi u Srbiji stalno filozofirate i igrate se sevrene koreje.

Ja vam evo kazem kako je u Italiji i sta je sad problem ? Italija moze tako sa 60 miliona, a ne Srbija ne moze sa 8 ?

Kako to uvek bogati nesto specijalno u Srbiji ? Ako ocete u EU evo ja vam kazem kako je, prepisi te to i primenite i ciao.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 15:28 - pre 139 meseci
Citat:
Braksi: Ako ocete u EU evo ja vam kazem kako je, prepisi te to i primenite i ciao.

Pa nije problem Srbije što zakoni ne valjaju, nego što se ne primjenjuju.
Sa te pozicije - potpuno je svejedno kakav je i čiji zakon kad se ne primjenjuje.

Nije to samo za saobraćaj, nego i za sve ostalo.
Stalno se donose neki "novi" i "noviji" zakoni samo da bi se stalno bilo u nekom tranzicionom periodu u kome se zakon ne poštuje: stari više nije aktuelan, novi se još nije "uhodao". Niko nije u obavezi da se sprovodi zakon, niko nije kriv što se ne sprovodi.
To je konstantno stanje u zadnjih 20 godina. To je postao ustvari princip funkcionisanja ove države. Donose se novi zakoni samo da bi odgodilo postupanje po postojećem zakonu i zaobišla krivica za nepostupanje.

Evo sad raspravljaju i o "novom" zakonu o legalizaciji. Ovo je već peti novi zakon o legalizaciji otkad ja pratim, i ni po jednom od svih prethodnih nije urađeno ama baš ništa šta su propisivali i "novo donosili" i niti je iko mogao na išta iz tih zakona da se osloni, pozove ili završi, a niko za to nefunkcionisanje nije ni odgovarao.

Evo samo u poslednjih mjesec dana zakačio sam trista naslova o zimskim gumama: "Četiri zimske gume", "Dvije zimske gume", "Ipak sve četiri", "Bez obaveznih zimskih guma", "Osim ako nije hladno", "Samo oni koji voze", "Država nema sredstava da obezbedi snijeg za one koji kupe zimske gume", "Od opštine do opštine", "Sa ljetnim samo nizbrdo"...

To je jednostavno višedimenzionalna monotono rastuća sprdačina u jednom smjeru kojoj se kraj ne vidi.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 16:39 - pre 139 meseci
Braksi....Ajde uspori sa tom italijom.Nije to nikakva zemlja za primer.Koliki vam je dug prema uniji.Isti neradnici kao i ovde.
Vec sazvakano.Zakoni postoje,ali treba da se postuju i da iste neko treba i da sprovodi.Pandur na raskrsnici,koji pusta na zeleno i zaustavlja
na crveno je klasican tip morona koji ne razmislja sa funkcijom na koju je postavljen.Saobracajni policajac.Jeeee,kako da ne.
Treba postaviti kamere u svaki ugao, pa kada krenu kazne nikom nece ni pasti napamet da ih krsi.U Nemackoj drugar vozio 52km/h.2km/h preko je 30 evrica.Pa krsi propise.
Niko nije nevin,ali ti novopeceni ekspresni vozaci imaju pocetni sindrom straha ulaska u raskrsnicu,pa na slaviji gledaju da dolaze sa desne strane,a nisu videli
trougao pri ulasku u krzni tok.Ako naspram tebe dolazi iz raskrsnice koja ima stop a ti trougao i skreces levo,on ide na tebe previdevsi znak stop itd.
Ova dva slucaja su samo delic od danasnjih 70 km po gradu.

Ja ovo sa obukom gledam iz nekog drugog ugla,a to je da treba sirotinji oduzeti mogucnost polaganje vozackog ispita.Onaj koji hoce da ide na C,D i E
kategoriju je za danasnju ekonomsku situaciju prevelika lova.

A to MI,recimo Beogradjani.Pa koliko imamo znakova prvenstvo prolaza za razliku od Vojvodine,gde u svakom sokaku taj znak postoji.
Ovako ispade da na svakoj raskrsnici u koju se ulazi a nema znaka.mora se zastati i videti da li postoji znak.
Recimo testovi za polaganje su puni tih znakova,ali ih u praksi nema.

I jedno pitanje koje sam imao pre 23 godine.Koliko putnicko vozilo ima vrsta kocnica..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 16:53 - pre 139 meseci
E upravo TA debilna pitanja treba izbaciti iz opticaja, i uopste debilan odnos prema voznji.

Kao da brucose na fakultetu pitas koliko ima slova A ..u opticaju

Automobil i saobracaj su ozbiljna stva, od cene do mogucnosti da se izgubi glava.

Koliko se ljudi brinu o hrani, informisu, vezbaju recepte i kuvanje, a ni deseti deo vremena ne posvecuju saobacaju..

Buduce vozace bi trebalo nauciti propisima, razjasniti im propise pisane svoparnim i nejasnim(blesavim) pravnickim recnikom, odrediti obavezni minimum casova za polaganje, recimo 15, odrediti vezbe za vozace u predvidjanju situacija i ostaviti im jednu do dve mogucnosti da poloze.

Nakon toga, ponovo cela skola, posto treba. Naravno, postoji mogucnost komisijske zloupotrebe, ali mislim da taj problem moze da se resi sa par kamerica koje bi snimile ceo ispit, pa nema lazi, prevare i izmisljanja razloga za padanje. Kao sto se planira snimanje tehnnickog pregleda.
Mada, po mom iskustvu, vecina onih i sto prodju nisu trebali da prodju, a oni sto su pali..sacuvaj boze..

Tako bi se podigao kvalitet vozaca, a oni manje ozbiljni, ili neposveceni problemu, lepo bi punili fondove..
Tj, ko je ozbiljan i odgovoran, trudi se, prosao bi znatno jeftinije...


Poz
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 17:52 - pre 139 meseci
Da na to pitanje,ljudi koji nisu ucili i padali su ispite.3 Kocnice.Nozna,pomocna( rucna ) i parkirna.Ta parkirna je bila kvaka,a to je dugme na rucnoj.
Opet se svodi samo na uzimanju para.Ja sam prvi put pao voznju,na metar voznje.Isao sam direktno na C i posle metar rekao mi da nisam spustio
rucnu,a rucna na zastavi nije kao kod putnickog,labava je i sistem je da je nategnes pa spustis,znaci nema sanse da krenes ako je nisi spustio.
Mrzeo ih je i krug da naprave.Drugi put me terao da 3 x krenem na uzbrdici i nije mu bilo jasno kako se kamion ne vraca ni miliometar nazad,a ja
u firmi preko studenske vozio viljuskar LITOSTROJ od 12t.Da ne davim,ali samo je bitno sto duze da bi se uzela lova.Kao advokati,vise rocista to bolje.
Drugo nije bitno.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 18:03 - pre 139 meseci
Ma kako obuka vozača bila dobro osmišljena, ono što se teško ispravlja je urođeni temperament i stečeni karakter ličnosti, tj. vozača. Na kraju to često prevagne, džaba sva teoretska znanja.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 18:32 - pre 139 meseci
Jeste, i to je ono sto ovaj novi sistem nece promeniti. Izuzetno je retko da se neko ponasa kao budala na polaganju a ipak prodje, ali ulice su nam pune takvih. U cemu je kvaka? U tome sto kada nema policajca u kolima, kad je vozac sam ili sa drugom, dobrom cicom... tada se ponasa potpuno drugacije. Nikada, ali nikada u zivotu nisam seo u auto a da sam popio vise od jedne case alkohola. Bas nikada. I uopste nemam problem sa policijom u smislu sta ako mi napise kazu. j mi se za kaznu ali ne mogu ostati ravnodusan sa cinjenicom da u sekundi mogu sebi unakaziti zivot. Svaki dan gledam debile u blizini zgrade. Kako su genijalci gradili zgrade, bez izgradnje dovolnog broja parking mesta, vlasnici automobila parkiraju ih u jednoj traci puta do zgrade. Dakle imate jedan red automobila sa leve strane (nazovi parking) i drugi divlji parking u desnoj kolovoznoj traci, tako da je samo jedna traka prohodna. Ljudi tuda sisaju 50-60km/h bez ikakvih problema. Ja tu ne dizem iznad 40 je ne postoji sansa da vidis dete (a u zgradama postoje copori), i nema teoretske sanse da se zaustavis ako ti tu neko izleti. Ali ne, to nekima nije vazno, njima se to "ne moze desiti".

Vozi me kolega jedan dan s posla, i na kraju ulice ukljucuje se na siri put sa 4 trake. Ali prilaz je iz male, sprcene ulice na cijim krajevima su kuce koje zaklanjanu preglednost. Izmedju glavnog puta i ovog iz koga nalazi se biciklisticka staza. Lik mrtav hladan prelazi preko biciklisticke i zaustavlja se tek na mestu ukljucenja na glavni put. Ja mu dobacim nesto kao " i ti sad imas rengenski pogled pa si video kroz onu kucu da sa biciklisticke ne stize neko na motoru iza tog coska", a njegov odgovor je "ma, pa pre ce on stati nego ja". To ni jedan nacin polaganja nece promeniti. Ali kada bi udario nekoga, verovatno bi tek tada shvatio sta su mu sve pricali. TO je problem kod jednog broja ljudi, sto ne mogu unapred da shvate situaciju u kojoj bi se mogli naci, niti shvataju tezinu posledica. Slicno kao tinejdzeri. Valjda neki nikada ne odrastu...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 18:49 - pre 139 meseci
Mozda bi u sklopu svakog casa bilo dobro integrisati 15 min filmova i stradanja njihovih vrsnjaka,
ili nesreca koje se desavaju svima,Evo skorasnji slucaj one setre bliznakinje,radnici koji su radili ma mostarskoj petlji,itd.
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 19:00 - pre 139 meseci
^
Negde na ES-u postoji link ka stvarnim slikama posledica udesa. Mislim da ga je postavio neki S/MOD, uz upozorenje. Sećam se da sam zamalo povratio gledajući te slike, tj. skrolujući ekranima, na kraju nisam sve ni poledao.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 22:26 - pre 139 meseci
Citat:
X Files:
Ma kako obuka vozača bila dobro osmišljena, ono što se teško ispravlja je urođeni temperament i stečeni karakter ličnosti, tj. vozača. Na kraju to često prevagne, džaba sva teoretska znanja.

Upravo tako!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza10.11.2012. u 09:06 - pre 139 meseci
Citat:
Pitanja na teoretskom ispitu za buduće vozače biće konkretnija, jasnija, lakša
i kriterijumi za prolaznost biće za deset odsto blaži u odnosu na stari sistem.
Novine su i da neće biti zadataka s raskrsnicama,
sva pitanja biće na zaokruživanje i vrednovaće se od jednog do tri boda.


Blic: Lakši testovi za polaganje vožnje

 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.static.isp.telekom.rs.



+322 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza10.11.2012. u 10:08 - pre 139 meseci
Citat:
Poznavanje znakova nosiće jedan bod, a recimo postupanje u saobraćaju najviše, tri boda. To je zato što polaznici moraju da nauče kako da se ponašaju u saobraćaju, šta je bezbedno i da poznaju pravila i zakon. Ostalo će sve naučiti kroz praksu vožnje.



Znači potpuno je bespotrebno da polaznici uče znakove, ono što je bitno je da nauče da se ne sme voziti levom stranom puta u dvosmernoj ulici a šta znači znak stop, snaći će se već nekako u toku vožnje. Koliko je ovo samo neozbiljno... To praktično znači da će polaznik auto škole u manjem mestu a manjih mesta je daleko više u Srbiji nego velikih, imati prilike da se susretnu sa znakom stop, obrnutim trouglom, put sa prvenstvom prolaza i eventualno znakom jednosmerne ulice (što verujem nema u svim mestima). Što ćemo biti srećni kad ti takvi požele da odu u grad iz svog sela...
Da se razumemo, ne omalovažavam nikoga sa sela, ali činjenica je da on tamo neće moći da se susretne ni sa 20% znakova, i kao takav sasvim sigurno biće nesposoban za vožnju u bilo kom mestu.

Očigledno sve ide na zatupljivanje mase ili pak, ako smo im već uzeli tolike pare, pa nećemo ih valjda rušiti, popizdeće ljudi.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza10.11.2012. u 10:45 - pre 139 meseci
Ne jednom sam se lično uverio da ovakve i slične osobine "krase" uglavnom velegradske vozače



što dakako da veze blage nema sa savršenim poznavanjem saobraćajne signalizacije.

Tako da, izgleda je Lenjin bio apsolutno u pravu kad je rekao da je 'praksa jedini kriterijum istine', što čak i vozač ovog terenskog vozila potvrđuje.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza10.11.2012. u 11:54 - pre 139 meseci
Filmic je fake. Iscenirano i namenski snimljeno za You Tube. Ima i gorih situacija, pa deluje moguce.

Inace, polako se pomera prema kvalitetu
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...si-testovi-za-polaganje-voznje

Ali malo i nedovoljno, znaju birokrate da treba problem da vukljaju ceo radni vek i da nesto ostave i za naslednike.

Poz
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza10.11.2012. u 12:04 - pre 139 meseci
Citat:
vladd: Filmic je fake.

Ma ok, ali odlično odslikava moje lično iskustvo, jedino što sad to moram prepustiti poverenju sagovornika da procene da li jeste ili nije fake.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.71.*



+141 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza14.11.2012. u 20:10 - pre 139 meseci
Vlada Srbije je odredila minimalnu cenu za obuku i polaganje. Takodje, odredili su i obrasce za polaganje teorijskog i prakticnog dela ispita, kao i obrasce zapisnika, izvestaja, potvrda, uverenja itd. Minimalnu cenu za obuku su objavili, a ove obrasce nigde nisu. Trazio sam po internetu i na sajtu MUP-a ali nista.
Ako neko zna, ili nadje negde mogao bi da mi javi
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Nenad Andrić
Beermuda

Član broj: 122526
Poruke: 27
78.156.96.*



+16 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza06.12.2012. u 19:34 - pre 138 meseci
Izgleda da je odluka nezakonita. Mada to i dalje ne znači da neće ostati na snazi
Nezakonita najniža cena obuke
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12663 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.