Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12554 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.client.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza05.11.2012. u 13:33 - pre 138 meseci
Vlada Srbije odredila je najniže cene teorijske i praktične obuke za vozače i za polaganje vozačkog ispita koje predviđaju da obuka za B kategoriju ukupno ne može koštati manje od 54.160 dinara, bez poreza na dodatu vrednost.

Kandidati za B kategoriju moraće auto-školi da plate teorijsku obuku 11.080 dinara, praktičnu obuku 39.400 dinara, polaganje teorijske obuke 918 dinara i polaganje praktične obuke 985 dinara. Na to će Ministarstvu unutrašnjih poslova Srbije morati da plate 792 dinara naknade za polaganje teorijskog ispita i 985 dinara naknade za polaganje praktične obuke. Cena za teorijsku obuku za kandidate za AM, A1, A2, A i B kategoriju iznosi 11.080 dinara, za C1, C, D1 i D kategoriju 1.939 dinara a za F kategoriju 9.695 dinara. Za pohađanje praktične obuke najmanje će platiti kandidati za kategoriju AM - 5.145 dinara, a najviše za B kategoriju - 39.400 dinara. Cene polaganja praktičnog ispita su od 985 dinara za B kategoriju do 1.590 koliko moraju da izdvoje kandidati za D1, D, D1E i DE kategorije. Odluka je stupila na snagu 2. novembra, kada je objavljena u Službenom glasniku.

http://www.24sata.rs/vesti/akt...-dinara-bez-poreza/62065.phtml

Ne pise da li je u cenu ukljucena obuka iz prve pomoci. To takodje kosta skoro 10 000 dinara.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

Hltman

Član broj: 128433
Poruke: 59



+73 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza05.11.2012. u 17:26 - pre 138 meseci
Kao sto je i najavljeno, oko 80.000 din. Lol. Bojkotovati auto skole i to odlucno pa kad im niko ne bude upisivao nek onda udaraju cene od 800 eur.
 
Odgovor na temu

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-3.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza05.11.2012. u 18:17 - pre 138 meseci
Bas tako, slazem se upotpunosti. Vecina njudi (vecinom dece) ako nije imala dozvolu do sad moze da se strpi jos jednu godinu. A zamislite sta bi se desilo da za godinu dana prodje obuku oko 1000 ljudi u Srbiji? Malo da se igramo zakona ponude i potraznje pa da vidimo kako ce zavrsiti.

Iako se slazem da smo saobracajno nekulturna nacija, red u saobracaju se uvodi na drugaciji nacin, po novcaniku nekih drugih bahatih ljudi a ne po dzepovima nacije.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza05.11.2012. u 22:26 - pre 138 meseci
u srbiji je prosecna plata cca 300 evra. stim da polovina srba zaradjuje oko 200 evra mesecno, a nije mali broj opstina gde je prosecna plata 160evra.
imajuci na umu te cinjenice, ova fiksna cena obuke za celu srbiju je idiotluk. koji ce se samo zavrsiti jos vecom korupcijom i malverzacijama i kupovinom dozvola, a na ulicu lansirati neobucene.

ono sto pouzdano znam jer sam saradjivao sa njima Crveni krst je nesposoban da organizuje bilo sta. sem guranja para od donacija u sopstvene dzepove, potpuno legalno u vidu plata koje sebi isplacuju. kako decenijama nista konkretno ne rade sem sto primaju plate, sada ne znaju sta da rade sa poklonom od drzave u vidu organizovanja i napalate kurseva prve pomoci.

to nije pitanje volje te organizacije vec ljudskih resursa koji su neupotrebljivi za bilo koji posao...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 07:35 - pre 138 meseci
Pitanje je bas kompleksno.

Nemoguce je normalno posmatrati desavanje oko vozackih ispita kada je opsta situacija nenormalna.

Do dovole se stizalo lako, prelako, i jos lakse su ginuli ili ubijali oko sebe, narocito junose do 30 god.

Sa druge strane, haos u saobracaju, produkcija nekvalitetnih i neodgovornih vozaca povecava haos eksponencijalnom brzinom, koji se ne moze resavati spletom saobracajnih propisa ili ogranicenja, cak ni infrastrukturom...

Sa trece strane, ljudi daju nekoliko stotina evra za televizor ili mobilni, koji im traju 5 ili malo vise godina, a cemu im sluze, malo je drugacije pitanje, dok je dozvola ipak dugotrajnije "dobro"

Sa cetvrte strane smanjuje se pokretljivost najugrozenijeg sloja stanovnistva i omogucava elitizacija prakticno osnovnih ljudskih potreba, sto je za jedno drustvo uvod u katastrofu.

Sa pete strane, doticni komparativni "prosek" je jedna obicna statisticka prevara, prosek je znacajno manji za vecinu gradjana, a za odredjenu "elitu" je znacajno(cetiri puta) veci..pa se pravi "prosek" kiselosti limuna i jabuka..


Poz..
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 09:01 - pre 138 meseci
Ja bih voleo da mi neko objasni kako jedna auto skola moze da radi profitabilno sa ovakvim novim programom za manje od 600 eur po polazniku. Od tih para treba platiti:
- Amortizaciju i odrzavanje auta za ca 1000 Km
- Gorivo za 1000 Km
- 60 bruto radnih sati instruktoru
- Nabavku i amortizaciju opreme za teoretsku nastavu
- Porez
- Troskove odrzavanja firme(struja, komunalije, knjigovodstvene usluge...)
- Zarada
- nesto sam sigurno i zaboravio

Inace, novi nacin obuke je skoro prepisan do u slovo iz vecine zapadno evropskih zemalja i smatram ga odlicnim uz naravno uslov da se primenjuje kako treba.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 09:24 - pre 138 meseci
Citat:
tdusko: Ja bih voleo da mi neko objasni kako jedna auto skola moze da radi profitabilno sa ovakvim novim programom za manje od 600 eur po polazniku.

Ja bih voleo da meni neko objasni kakve faken veze ima Vlada Srbije sa minimalnom cenom kostanja polaganja obuke za vozace... To bih zaista voleo da mi neko objasni.
Citat:
vladd
Sa trece strane, ljudi daju nekoliko stotina evra za televizor ili mobilni, koji im traju 5 ili malo vise godina, a cemu im sluze, malo je drugacije pitanje, dok je dozvola ipak dugotrajnije "dobro"

Heh, pazi, ovo je konstatacija oko se mnoga koplja lome :) Zasto neko ko da 100 evra za veceru, nece da plati 0.99 za mobilnu aplikaciju nego trazi besplatno. "Perceived value" je jako zajebata stvar u bihejvioralnoj ekonomiji...
Citat:
milivoje t: u srbiji je prosecna plata cca 300 evra. stim da polovina srba zaradjuje oko 200 evra mesecno, a nije mali broj opstina gde je prosecna plata 160evra.
imajuci na umu te cinjenice, ova fiksna cena obuke za celu srbiju je idiotluk. koji ce se samo zavrsiti jos vecom korupcijom i malverzacijama i kupovinom dozvola, a na ulicu lansirati neobucene.

Slazem se! A jos vec bezobrazluk je dozvola za sportskog pilota - ja ne znam odakle im obraza da to naplacuju 5,000 evra a narod radi za 300.
A inace, do sad su sve izlazili Sumaheri na ulicu...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 09:52 - pre 138 meseci
Citat:
boccio: Ja bih voleo da meni neko objasni kakve faken veze ima Vlada Srbije sa minimalnom cenom kostanja polaganja obuke za vozace... To bih zaista voleo da mi neko objasni.


Pa cekaj, pokazi kako moze da bude jeftinije, a profitabilno pa onda dizi frku sto je vlada to ogranicila. Ovako, ne vidim kakvu to tezinu ima to sto je vlada ogranicila cenu odozdo u ovom slucaju. Isto kao kada bi ogranicila litar koka kole na 30 diara. Katastrofa! A to sto niko ne moze tu koka kolu da proda ni za 60 a da bude u plusu to nema veze.

Veci ce problem biti ako se ispostavi da sa novim programom nije doslo do poboljsanja kontrole samih auto skola. Ako se desi da se sutra opet kandidati obucavaju na poluispravnim kantama i ako se ne postuje plan i program obuke i polaganja.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 10:30 - pre 138 meseci
Da, ali zasto bi drzava odredjivala minimalnu cenu? Je l' nije isplativo ispod 600e? Stavi cenu od 600e (ili 700 ili koliko hoces). Sta ima drzava da odredjuje minimalnu cenu. Besmislica isto kao sa taksistima.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 10:35 - pre 138 meseci
Citat:
Shadowed: Da, ali zasto bi drzava odredjivala minimalnu cenu? Je l' nije isplativo ispod 600e? Stavi cenu od 600e (ili 700 ili koliko hoces). Sta ima drzava da odredjuje minimalnu cenu. Besmislica isto kao sa taksistima.

Da bi prinudili auto škole da ispoštuju određeni broj časova.

Jer kad neko već plati 600 evra za obuku, onda će mu biti u interesu da tu obuku iskoristi "za sve pare".
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
92.244.132.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 10:50 - pre 138 meseci
Citat:
ventura: Da bi prinudili auto škole da ispoštuju određeni broj časova.

Jer kad neko već plati 600 evra za obuku, onda će mu biti u interesu da tu obuku iskoristi "za sve pare".

Aha, znaci po obicaju - nidje veze :) Koji su to amateri, majko moja....
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 20:02 - pre 138 meseci
Citat:
boccio:
Citat:
milivoje t: u srbiji je prosecna plata cca 300 evra. stim da polovina srba zaradjuje oko 200 evra mesecno, a nije mali broj opstina gde je prosecna plata 160evra.
imajuci na umu te cinjenice, ova fiksna cena obuke za celu srbiju je idiotluk. koji ce se samo zavrsiti jos vecom korupcijom i malverzacijama i kupovinom dozvola, a na ulicu lansirati neobucene.

Slazem se! A jos vec bezobrazluk je dozvola za sportskog pilota - ja ne znam odakle im obraza da to naplacuju 5,000 evra a narod radi za 300.

kada budes imao hangar ispred svake zgrade umesto parkinga i piste umesto kolovoza po celom gradu, onda ce to poredjenje imati nekog smisla...

sto se tice sumahera tj. neobucenih, da li ljudi treba da plate 80.000 dinara da bi policija prvi put u 30 godina promenila ispitna pitanja ili stampala udzbenik ili uvela pravilo da se prvo polozi teorija pa onda vozi, a ne obrtnuto kao do sada.
sve te stvari ne kostaju nista, a donele bi drasticnu promenu...

Citat:
tdusko:
Ja bih voleo da mi neko objasni kako jedna auto skola moze da radi profitabilno sa ovakvim novim programom za manje od 600 eur po polazniku.

i ja bih voleo da mi neko obajsni kako to proslog petka u bujanovcu kilogram paprike kosta 4 dinara, a krompira 8 dinara. a prodavacica u prodavnici radi za 70 evra mesecno.
u beogradu je ta paprika 80 din, a krompir 60 din.
kako uopste zive ljudi od tih para u juznoj srbiji?

ali zive nekako, a ti im stavi da plate obuku 80.000 dinara, jedino sto ce da se desi da isti saobracajni panduri koji 30 godina uzimaju mito, uzmu npr. 30.000 i izdaju dozvolu...

da ne ulazimo u bit matematike ove naredbe o minimalcu, jer ni to nema smisla, xy "gradova" po srbiji koji imaju jedan semafor i to instaliran za polaganje voznje, trasu dugu 1800m, automobili idu na plin, a licni dohodci su 3x manji nego u bg...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 20:42 - pre 138 meseci
Auto skole nisu krive za visoku cenu obuke! Drzava (policija) je propisala uslove a ti uslovi kostaju!
U minimalnoj ceni nisu uracunate mnoge stavke kao na primer:
-obnova voznog parka nakon 5 godina
-opremanje kabineta racunarima, kamerama i softwerima (windowsi, soft za testiranje, office...)
-licenciranje i obavezni seminari za predavace, instruktore i ispitivace (ovde su neki od kreatora zakona zamislili da munu najvecu lovu)
-opremaje poligona
-obezbedjenje neophodne ucionice sa pratecim prostorijama za administraciju (ovde treba uracunati jos i grejanje, struju, vodu...)
-ugradnja tahografa na vozila (ovo je potpuno nepotrebno i ne postoji nigde u svetu)
-plate za administrativnog radnika
-porezi...
.. i td..i td..
Sve u svemu po nekoj mojoj proceni obuka za B ce kostati minimum 110-120.000!

EDIT: Jel zna neko kako ide sa priznavanjem vozackih dozvola stecenih u inostranstvu.. i da li je moguce da se polaze vozacki ispit u nekoj stranoj drzavi bez drzavljanstva?

[Ovu poruku je menjao waikiki dana 08.11.2012. u 21:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 20:56 - pre 138 meseci
Citat:
waikiki
U minimalnoj ceni nisu uracunate mnoge stavke kao na primer:
-obnova voznog parka nakon 5 godina
-opremanje kabineta racunarima, kamerama i softwerima (windowsi, soft za testiranje, office...)
-licenciranje i obavezni seminari za predavace, instruktore i ispitivace (ovde su neki od kreatora zakona zamislili da munu najvecu lovu)
-opremaje poligona
-obezbedjenje neophodne ucionice sa pratecim prostorijama za administraciju (ovde treba uracunati jos i grejanje, struju, vodu...)
-ugradnja tahografa na vozila (ovo je potpuno nepotrebno i ne postoji nigde u svetu)
-plate za administrativnog radnika
-porezi...
.. i td..i td..

Nevezano za zakon, šta od ovoga nije normalno da auto škola radi/poseduje?
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 21:09 - pre 138 meseci
Citat:
ventura: Nevezano za zakon, šta od ovoga nije normalno da auto škola radi/poseduje?

Pa recimo da ima ucionicu sa ostalim prostorijama koji ce sluziti iskljucivo za potrebe jedne auto skole!
Ne vidim nikakvog razloga da se u jednoj ucionici ne odvija nastava za vise auto skola.. ili na jednim racunarima da mogu da polazu i kandidati iz drugih skola!
Cemu tahografi? Da policija ima jos jednu stavku koju ce moci kontrolisati i naplacivati zestoke kazne!

Mislim da je najvaznije imati jak praktican deo ispita koji bi obuhvatio sve elemente voznje i trajao min 45 minuta! Pa onda pokazi znanje, a kako si ga stekao, bas me briga!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 22:30 - pre 138 meseci
Citat:
waikiki: Pa recimo da ima ucionicu sa ostalim prostorijama koji ce sluziti iskljucivo za potrebe jedne auto skole!
Ne vidim nikakvog razloga da se u jednoj ucionici ne odvija nastava za vise auto skola.. ili na jednim racunarima da mogu da polazu i kandidati iz drugih skola!

Odakle ti to da može samo jedna auto škola? Zašto bi to neko ograničavao?

Citat:
waikiki
Cemu tahografi? Da policija ima jos jednu stavku koju ce moci kontrolisati i naplacivati zestoke kazne!

Kako da im pišu kaznu ako poštuju propise?
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza08.11.2012. u 22:55 - pre 138 meseci
Pre jedno 20 godina, drugarica je par razreda srednje škole završila u USA, ono kao razmena đaka.

Rekla je da su vozački ispit polagali u okviru redovne škole, po izboru. Kasnije je tu dozvolu samo konvertovala u našu. Doduše, išla je svojevoljno na dopunsku nastavu zbog manuelnih brzina.

Evo pronađoh jedan tekst, gde se pominju Srbija, USA, Švedska, Austrija, Francuska, ...
http://serbiathroughamericaney...f-obtaining-a-drivers-license/
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 00:46 - pre 138 meseci
Citat:
X Files
Rekla je da su vozački ispit polagali u okviru redovne škole, po izboru. Kasnije je tu dozvolu samo konvertovala u našu. Doduše, išla je svojevoljno na dopunsku nastavu zbog manuelnih brzina.

Ja sam isto konvertovao USA dozvolu na našu, ali je to baš veliki sex... To je trajalo tipa 6 meseci i brdo papira preko ambasade je išlo dok se sve nije završilo.. Jeste da sam u međuvremenu vozio na tu potvrdu, ali manje je cimanje bilo da sam otišao u auto školu i položio normalno i završio sve za dve nedelje...
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1243



+442 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 07:47 - pre 138 meseci
Vreme je da se obuka vozača i polaganje vozačkog ispita malo modernizuje. Tahograf je odlična ideja. Kao i kamere pri polaganju ispita (i teorije a pogotovu prakse). Kada sam ja polagao bilo je smešno. Na teorji pola kandidata je prepisivalo ili su im instruktori govorili rešenja a sve kao krišom, a jednu devojku nisu puštali da položi vožnju već 4. put pod izgovorom da "nije dovoljno sigurna" iako je taj i poslednja 2 puta bez greške sve odvozila. Čak je bilo situacija da obore kandidata jer i nije propustio pešaka koji nije postojao. Ljudi su hteli i da unajme nekog da vozi iza njih sa kamerom i da snima kako bi se žalili na komisiju. Ali zato je neko prošao jer "ima lepe oči" (ili tatu direktora).

A kakva je ovo glupost:
Citat:
waikiki
-opremanje kabineta racunarima, kamerama i softwerima (windowsi, soft za testiranje, office...)

Da država možda ne tera ljude da koriste Windows? I šta će ti MS Office na polaganju (pretpostavljam da si na taj mislio pošto ima office paketa koji se ne plaćaju)?

Najveći problem kod nas su poligoni za učenje/polaganje tj. ne postojanje istih. Kako je to rešeno u naprednim zemljama?
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza09.11.2012. u 09:23 - pre 138 meseci
Po meni dovoljan bi bio test poznavanja znakova. To bi kostalo oko 900 DIN.

Ostalo moze tokom iskustva, tako rade u Americi. Uostalom Senna je bio najbolji vozac pa je nastradao, a zasto onda neko misli da ce neka curica posle sta 20, pa i sto casova biti imuna da ne u leti u neko njsra ?

Pustimo, dakle, da se svako kali na svoj nacin, a ko je sto bi reko Ciro Blazevic predodrdjen da njb. svakako mu nema spasa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Najniža cena obuke za vozače 54.160 dinara bez poreza

Strane: 1 2

[ Pregleda: 12554 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.