Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto mladi danas nemaju posao

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622847 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 06:14 - pre 130 meseci
Crvena ekipa projektuje zivot low level radnika (prodavci u trafikama i marektima, cistaci, mesaci i slicno) na celo trziste rada kao da drugi ne rade vec samo nabrojani. Kad bi tu projekciju ostavili po strani i pogledali kakvih jos ima poslova priznali bi da je ovaj njihov rant totalno besmislen. Naravno nece to uraditi, samo kazem.

Drugo, ta ista ekipa iznosi pretpostavke nabrijane preterivanjem i proziva diskutante smesnim i glupim jer toboze nisu shvatili poentu (da izmisljaju sta li?) a kad im se vrati istom merom (Marko) onda opet vredjaju.

Dovoljno je pogledati nacin obracanja crvenih i svih drugih da bi se videla razlika a posmatraci teme nek se zamisle koja varijanta je bolja po drustvo.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 09:31 - pre 130 meseci
Citat:
Ne kapiram. Vrlo je teško naći radnika koji je vredan, pošten i produktivan, i nijednom poslodavcu nije u cilju da ostane bez takvog radnika i rizikuje sa nekim novim i nepoznatim. I zašto bi onda neko takvog šikanirao, maltretirao i na kraju zamenio ?

Zašto bi bilo koga šikanirao, maltretirao i otpuštao?!
Ako su primio zaposlenog na low level radno mesto koje može svako da radi, to ne znači da je on default materijal za maltretiranje i uskraćivanje radnih prava, samo zato što ima gomila takvih koji mogu da ga zamene. Ne zaboravi, ti si ga primio, dakle treba ti neko da obavlja i te low level poslove (čistačica, kurir, mali od palube).

Citat:
Crvena ekipa projektuje zivot low level radnika (prodavci u trafikama i marektima, cistaci, mesaci i slicno) na celo trziste rada kao da drugi ne rade vec samo nabrojani.

Crvena ekipa?! E, ovo je dobro!
Zašto pišemo o low level radnicima? Zato što ih je neuporedivo više od programera, doktora komparativne filozofije i antropologa. Pišemo o većini, ne o izuzecima i statistički nezanimljivim poslovima.

Citat:
Dovoljno je pogledati nacin obracanja crvenih i svih drugih da bi se videla razlika a posmatraci teme nek se zamisle koja varijanta je bolja po drustvo.

Najpre, ja ne vidim bitnu razliku u obraćanju crvenih i ovih drugih (valjda plavih?). Na obe "strane" ima i razuma i pro$eravanja. Na kraju, zašto je način obraćanja merilo ispravnosti nekog stava? Šta, ako nešto lepo spakuješ, to je ispravno, a ako nešto drugo izneseš grubo i bez manira, to nije ispravno? Ono - ambalaža prodaje proizvod. Tipično kapitalistički!
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 09:37 - pre 130 meseci
^ Kao sto rekoh, neka sami gledaju i sami procene sta je pametnije.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 09:40 - pre 130 meseci
A šta je sve ovo, predizborna kampanja, politički pamflet ili svojevrsni test ličnosti?
Ili samo kuckanje na forumu?

Edit: typo

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 18.08.2013. u 11:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 10:01 - pre 130 meseci
Kuckanje na forumu naravno. No ljudi slusaju/citaju sto drugi pricaju/pisu pa cisto mala napomena, ne moze da skodi.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 10:46 - pre 130 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:Dovoljno je pogledati nacin obracanja crvenih i svih drugih da bi se videla razlika a posmatraci teme nek se zamisle koja varijanta je bolja po drustvo.

Šta sam ja? Komunjara? Zato što sam za poštovanje ugovora između radnika i poslodavca?

Ako je tako, onda da, komunjara sam, hvala na komplimentu.

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 11:09 - pre 130 meseci
Pa tako delujes, cak ti je i demagogija slicna. I oni su tako preuvelicavali i izmisljali ko vi pa eto gde nas je to dovelo.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 12:28 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ako su primio zaposlenog na low level radno mesto koje može svako da radi, to ne znači da je on default materijal za maltretiranje i uskraćivanje radnih prava, samo zato što ima gomila takvih koji mogu da ga zamene. Ne zaboravi, ti si ga primio, dakle treba ti neko da obavlja i te low level poslove (čistačica, kurir, mali od palube).


Koliko ja mogu da primetim, ovde se od strane nekih ljudi često spominje maltertiranje i vređanje radnika, uskraćivanje njihovih prava i ostale kvalifikacije teške ekspoatacije. Kad neko čita forum može da zaključi pogrešnu sliku. Ja sam unazad 10 godina imao priliku da sarađujem sa četvorocifrenim brojem firmi, i dan danas imam "svakojake" poslove sa raznim firmama i stalno se pojavljuju nove, tako da mogu odgovorno da tvrdim da situacija uopšte nije takva kakva se ovde predstavlja. Jeste, ima i maltretiranja i ekspoatisanja ali to uopšte nije tako često kako se ovde navodi. Zapravo, u pitanju je vrlo mali procenat. U najvećem broju slučajeva nailazim na normalne vlasnike, koji četo ginu od posla od jutra do mraka (kako ih ne bi pojeo mrak), i jednu sasvim normalnu poslovnu klimu i solidno zadovoljne radnike. Naravno, niko ne spori da su plate male, da ima mnogo više radnika nego poslodavaca i poslova i to naravno ubija cenu rada. Tome nisu krivi ni radnici ni poslodavci, prosto je sistem takav (ponuda i potražnja). Da bi radnici imali veće plate, nije dovoljno da to tako odluči poslodavac već je u pitanju mnogo šira problematika vezana za političko-ekonomsku situaciju u zemlji (što predstavlja posebnu temu o kojoj može da se piše bez kraja). Rad je prosto roba kao i svaka druga, ima svoju vrednost koji određuje tržište. To pogotovo važi za te low level poslove za koje ne treba nikakvo posebno znanje i za koje prosto ima previše radnika. Zašto bi neki poslodavac platio čistačicu 800e ako njen rad u Srbiji vredi 200e? Niko nije voljan da baca novac, svakome je cilj profit. Pa evo, počni prvo od sebe, da li bi ti u prodavnici dao 1000 din za običan hleb ako znaš da on vredi 50 din? Naravno da ne bi, isto tako ni poslodavac neće da da 800e nekome ko vredi 200e. A vrednost rada ne određuje on. Ono što je obaveza poslodavca jeste da radnicima pruži normalne uslove za rad i to je to. Koliko sam ja video, kod većine poslodavaca i jesu normalni uslovi a onih zlih i loših uvek ima. Imaš ti i loše i zle radnike. Niko tu nije cvećka. Praviti podelu na radnike koji su default dobri i poslodavce koji su po defaultu zli je krajnje bezveze jer u stvarnosti uopšte nije tako. Po onome što ja viđam, radna kultura i radne navike u nas Srba su prilično loše i to bi se složio sa Markom. Mnogo često viđam površnost i javašluk u radu, i to među ljudi radnicima koji se bave "kancelarijskim poslovima" (dakle razno administrativno osoblje, komercijalisti, knjigovođe, menadžeri...) i koji imaju sasvim solidne plate za naše uslove, 30-40 hiljada pa naviše.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 12:48 - pre 130 meseci
Naravno.
Sve što si rekao je tačno.

Ali, dobar deo ove teme se bavi lažnim dilemama da li postoje poslodavci-stoka i da li postoji bahat odnos prema zaposlenima. Iako ih je procentualno malo, njihova "nedela" ostavljaju teške posledice i na zaposlene, i na ostale vlasnike koji rade korektno. Takvi skotovi kvare sliku i o onim razumnim poslodavcima.
I umesto da preduzetnici bilo kog profila i veličine dignu glas protiv maltretiranja koje sprovode njihove malobrojne kolege, često se provlači ideja da takve stvari ne postoje, da su u pitanju razmaženi zaposleni, a u najboljem slučaju da je bahatost retka i bezazlena (sa stanovišta poslovanja i ukupne statistike) pojava.

E, kad se neko javi da objavi tu pojavu, biva proglašen za crvenog (što, po meni, nije nikakva uvreda, naprotiv), razmaženog, neupućenog.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 12:54 - pre 130 meseci
A zbog cega bi to morali da rade? Sta ti ocekujes, da normalni poslodavci sprovode teror nad nenormalnima da se siroti mali hrceki ne bi uspanicili?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

morpheusxxx
M.Milosevic
beograd/surcin

Član broj: 139878
Poruke: 332
46.42.171.*

Sajt: www.juvebalkan.com


+86 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:00 - pre 130 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic: I oni su tako preuvelicavali i izmisljali ko vi pa eto gde nas je to dovelo.

Ja ovo shvatam kao uvredu,iskreno! Svako je za svoju javnu reč odgovoran..
Mogu da se spustim na vaš nivo i da kažem da sve što ste stvorili je zahvaljujući kumovsko burazerskim vezama,nameštenim tenderima... kreditima.. I da ste iz opanaka uskočili u cipele,kao i većina naših novokomponovanih biznismena... A da sam ja sve stvarao u sopstvenojm znoju i krvi... Eto! A nisam crveni nikad bio! I vi ne biste uspeli u bilo kojoj drugoj normalnoj državi,sem u Srbiji! Eto... možda sam sad sve izmislio.. a možda sam i dotakao suštinu..
Bolji je častan bijeg, nego nečasna smrt!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:15 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd: I umesto da preduzetnici bilo kog profila i veličine dignu glas protiv maltretiranja koje sprovode njihove malobrojne kolege,

Covjece, koje ti komedije od bajki pises, da su braca Grim ziva digli bi glas protiv tebe zbog maltretiranja koje sprovodis nad mozgovima clanova foruma.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1907
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:24 - pre 130 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ali, dobar deo ove teme se bavi lažnim dilemama da li postoje poslodavci-stoka i da li postoji bahat odnos prema zaposlenima.


Da, postoji ali, kao što rekoh, to nije masovna pojava već su samo pojedinačni slučajevi. Isto kao i kriminal. Kad čitaš dnevne novine ti možeš da zaključiš da je u Srbiji divlji zapad. To tako deluje jer niko ne piše o svim onim ljudima koji su "preživeli" dan nego se samo pominju oni ubijeni pa ispada da je rizik uopšte i izlaziti iz kuće. Sa poslom ti je isto kao i kriminalom, uvek je postojao i uvek će postojati i borba protiv njega nema kraja.

Što se tiče radnika, oni imaju izbor šta će uraditi ako nalete na poslodavce-stoke (kako bi to ti nazvao):

1. Mogu da daju otkaz pa da nađu drugi posao
2. Mogu da daju otkaz pa da registruju firmu i postanu poslodavci
3. Mogu da daju otkaz pa da tuže poslodavca
4. Mogu da daju otkaz pa da prebiju poslodavca ili da mu na neki drugi način napakoste
5. Dopisati po želji

Dakle, kao i u ostalim sferama života, svako ko je ugrožen ima mogućnost da pruži otpor i izvuče se iz situacije u kojoj se nalazi. Jeste, trebalo bi da postoji državni sistem koji sve nas štiti ali on ne može biti idealan. Ako se sećaš filmova kao što su Minority Report i Equilibrium, dakle ako nije uspelo na filmu, kako li će tek u stvarnosti :) Šalu na stranu, ne postoji idealna odbrana ni od virusa, ni od krađe, ni od ubistva, ni od prevare, ni od zlih radnika ni od zlih poslodavaca. Sistem te štiti do nekle, ostalo je tebi pa ćeš da prođeš onoliko dobro koliko si jak i sposoban.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:30 - pre 130 meseci
@SAJA
Bravo. Vrlo realan post i na jedan sažet način je predstavljeno ono o čemu ovde pričamo i što jeste poenta.

I poslodavci i radnici u Srbiji su generalno u istom položaju, lošem. Jedina razlika između poslodavca i radnika je u tome što su ovi prvi imali onu stvar da nešto pokrenu i da ulože sebe i svoj novac u to, preuzimajući na sebe ogroman rizik. Mnogi su i propali u tom procesu, a neki su i uspeli. I zašto bi sad ti koji su uspeli delili to što su zaradili sa radnikom koji na sebe nije preuzeo nikakav rizik ? Ne postoji nijedan zakon, niti pravilo univerzuma koji bi ga naterali na to, niti bi u tome bilo neke logike.

Onaj ko je preuzeo takav rizik na sebe, to i jeste uradio da bi sebi zaradio više nego što može sa platom, a ne da bi delio "višak" novca unaokolo. Uostalom, ne zarađuju svi poslodavci milione, to je retkost, već najveći deo njih zarađuje možda par hiljada evra mesečno. I kad bi on sad morao da daje "dostojanstvene" (i to na bazi onoga što plebs smatra dostojanstvenim) plate, onda bi on spao na to da zarađuje jedva prosečnu platu ili čak ode u minus. I onda bi se desilo sledeće. Manje njih bi se odlučivalo da budu poslodavci, što znači i još manje radnih mesta. A drugo, oni koji bi ostali bi podizali cene, pa bi hleb umesto 50 dinara koštao 250. I onda radnik ima 1.000 evra platu umesto 200 evra, ali za taj novac može da kupi istu količinu robe koju bi mogao i sa 200. I šta se onda dobija ? Isti standard sa manje radnih mesta.

Dakle, mora da se shvati jedna jako bitna stvar. Standard se ne može podići zakonima, niti pritiskom na poslodavce, jer su i poslodavci deo tog istog tržišta na kome je standard takav kakav je. Ko u to ne veruje, apsolutno nije zabranjeno probati. Otvaranje firme je danas maksimalno uprošćeno i ne zahteva gotovo nikakva ulaganja. Pa izvolte. Ko god misli da može bolje i drugačije, da može da plaća radnike 5 puta više nego ostali, a da ujedno izgradi profitabilnu firmu... ajmo to da vidimo na delu. U suprotnom, sve su to prazne priče koje ničemu ne vode.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:33 - pre 130 meseci
Citat:
Marko_L:Ne kažem, sve to spada u sasvim razumne radničke želje, ali Srbija nema taj luksuz. Ekonomska situacija to ne dozvoljava. I umesto da svaki radnik gleda kako da zapravo radi više od svog parnjaka "na zapadu", pa da za 10-20 godina možda i dođemo do takvog standarda, radi se upravo suprotno, tj. gleda se kako da se i tih standardnih 40 sati (standardno u većem delu EU), smanji koliko može. Shodno tome, na posao se dolazi tačno u minut, pa čak i kasni, a isto tako odlazi sa posla, umesto da se dođe 15 minuta ranije, a ode 15 minuta kasnije kako priprema za rad i priprema za odlazak ne bi oduzimali od radnog vremena, a o pauzi i da ne pričamo. I kako onda neko očekuje da radi sat-dva manje dnevno nego "zapadni kolega", a da ima istu ili veću platu ?

To zaebi , da rade vise za daleko manje da bi za 10-20 godina mozda (veliko mozda , ako ih ponovo ne opljackaju ili sl.) ziveli nesto bolje ...
Mogu da rade isto i da bude srazmerno manje placeno (spram troskova koje imaju) ali vise od toga ne

Citat:
Marko_L:
E, ajde mani tu jeftinu demagogiju. Šta ti znači prošeteti "međ običan svet" ? Pa šta sam ja onda ? Vanzemaljac koji se kreće "međ neobičnim svetom" u galaksiji daleko, daleko odavde ? Ne bratac, i ja sam taj isti običan svet, a hranu, odeću, higijenska sredstva, tehničku robu i sve ostalo takođe nabavljam tamo gde i svi drugi, u prodavnicama i radnjama u kojima radi takođe sasvim običan svet. Zato i pričam to što pričam, jer znam iz prve ruke.

Evo ti konkretnih primera. Juče baš sam svratio do prodavnice (nebitno sad koja je, ali se nalazi u lancu prodavnica koji si pomenuo), otišao do vitrine sa mesom, i bez obzira što nije bilo nikoga od mušterija u tom trenutku, čekao sam 3 minuta da radnica koja je trebalo da me usluži završi razgovor sa koleginicom i primeti da stojim tu i čekam. A to nije prvi put. Dešavalo se više puta i u više razlitih prodavnica. Tako da, tu nema ni traga o toj disciplini o kojoj ti govoriš. I koju platu onda hoće, a ne obraća pažnju na moje izgubljeno vreme ? Pa za takve je i minimalac mnogo.

Isto tako pre neki dan bio u restoranu... 15 minuta sam čekao konobara, samo da se udostoji pojavljivanja, a pošto isti nije bio siguran čega ima u kuhinji, a čega nema, pet puta je odlazio i vraćao se da bismo kompletirali porudžbinu. Znači, ja sam izgubio više od 30 minuta, samo da bih naručio nešto. Jel to dobar radnik ? Ne, to je neradnik koji nije našao za shodno da se pripremi za rad tako što će prvo da se informiše šta ima u ponudi, pa tek onda da nudi ? I kakvu platu on onda zaslužuje kada je upravo svom gazdi oterao mušteriju iz restorana zauvek ?

Da ne nabrajam koliko sam puta u poslednjih nedelju-dve ušao tako u neku prodavnicu tehničke opreme recimo gde sam od prodavca tražio nešto, tipa neki ruter, svič, bateriju, šta god da mi je u tom trenutku trebalo... i on/ona pojma nema da li to ima, nego uzme da pretura po kutijama, pa po magacinu... i nakon 20 minuta konstatuje da nema to. Pa nije li osnovni posao prodavca da zna šta ima u radnji ? A ne zna zato što nije odvojio vreme da napravi popis gde šta stoji. Kakvu platu on/ona zaslužuju ?

Ovo su neki najsvežiji primeri, a svakako nisu usamljeni slučajevi. To viđam i doživljavam na redovnoj bazi. Možda ima savesnih, disciplinovanih radnika, ali svakako nisu u većini. Da jesu, češće bih naletao na takve, a ne na ove druge.

Tako da, mani te priče o jadnom, neshvaćenom srpskom radniku. Ne sumnjam da ima onih koji su u lošoj situaciji zbog nesrećnog spleta okolnosti i šta ti ja znam, ali većina je tu gde jeste zahvaljujući samom sebi. Ne možeš ti nekome oduzeti 3, 20 ili 30 minuta vremena bespotrebno, pogotovo ako je to klijent tvoje firme, a očekivati da neko to nagradi. To može samo loše da utiče na firmu, a ako firma lošije posluje, onda ne može ni da raste, pa nema rasta ekonomije i samim tim nema povećanja plata. Sve je to povezano.

A ako nekome treba da se objašnjava zašto je problem nekome oduzeti i 3 minuta vremena bespotrebno, onda taj ima problem sam po sebi.

E bas to , koliko para - toliko muzike.
Nema para - nema ni usluge/rada.
Prvo pare - pa rad.
(Ili, na drzavnom nivou: Prvo rezultati pa porezi , takse , doprinosi i ostalo.)
Ne moze tako - ok , onda ne moze nikako
Dobrodosli u realnost , ili adekvatnije plate ili planirajte neki uvoz radnika iz Pakistana , Sirije , Etiopije i sl. (Kinezi su vam preskupi)

p.s. Nikad nisam cekao vise od 2-3min u kaficu/restoranu , ako nema konobara ustanem i odem u drugi. A u zivotu nisam cekao da me usluze u supermarketu niti sam u poslednjih 5-6 godina bio u prodavnici tehnicke robe u kojoj nakon 1min gledanja u komp ne znaju da li imaju neki proizvod i gde (u kojoj radnji) se nalazi

Citat:
S A J A:4. Mogu da daju otkaz pa da prebiju poslodavca ili da mu na neki drugi način napakoste

To moze i pre otkaza
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:39 - pre 130 meseci
Citat:
To zaebi , da rade vise za daleko manje da bi za 10-20 godina mozda (veliko mozda , ako ga ponovo ne opljackaju ili sl.) ziveli nesto bolje ...
Mogu da rade isto i da bude srazmerno manje placeno (spram troskova koje imaju) ali vise od toga ne

Nije problem, i to je neki izbor. Ali onda se ne treba žaliti što je situacija takva kakva je. Neka generacija će morati da se žrtvuje, da li mi ili naša deca, to je takođe izbor. Ja ću se potruditi da deci ne ostavim ono što su nama naši roditelji, ali ako budem u manjini, hebi ga.
Citat:
E bas to , koliko para - toliko muzike.
Nema para - nema ni usluge/rada.
Prvo pare - pa rad.

Ne verujem da će moći tim redosledom. Ne zato što neko ne želi da plati, već zato što para nema. Dakle, prvo neko mora da zaradi pare, pa onda da se plati rad.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8376
*.dynamic.sbb.rs.



+1350 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:41 - pre 130 meseci
Citat:
Homer J. Simpson:

Prvo pare - pa rad.

Objasni detaljnije ovu tezu, šta si njome želeo reći?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:43 - pre 130 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: p.s. Nikad nisam cekao vise od 2-3min u kaficu/restoranu , ako nema konobara ustanem i odem u drugi. A u zivotu nisam cekao da me usluze u supermarketu niti sam u poslednjih 5-6 godina bio u prodavnici tehnicke robe u kojoj nakon 1min gledanja u komp ne znaju da li imaju neki proizvod i gde (u kojoj radnji) se nalazi

Zaboravio si da dodas da nikad u zivotu nisi ni radio.

A zasto ne bi ovo:
Citat:
Homer J. Simpson: p.s. Nikad nisam cekao vise od 2-3min u kaficu/restoranu , ako nema konobara ustanem i odem u drugi.
dozvolio i poslodavcu, npr. ovako:

"Nikad nisam cekao radnika duze od 2-3 min, ako ga nema dam mu otkaz i uzmem drugog."?

Ako treba svi da budemo jednaki, onda valjda svi treba da imamo jednako slobodan izbor gdje cemo i od koga kupovati usluge/robe za svoje pare, zar ne?
Zasto bi ti mogao da biras drugu kafanu zbog 2-3 minuta cekanja, a poslodavac ne moze da bira drugog radnika zbog 2-3 minuta svog cekanja tj. radnikovog kasnjenja?
Zasto si ti zbog tog cina "pametan", a poslodavaca "tiranin"?
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:44 - pre 130 meseci
@ Nebojsa Milanovic:
To sto je Marko_L shvatio - bez zrtvovanja , adekvatna zarada pa onda moze podizanje standarda i ostalo.

Citat:
Odin D.:
Zaboravio si da dodas da nikad u zivotu nisi ni radio.

Za platu i radno vreme kod poslodavca ne
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto mladi danas nemaju posao18.08.2013. u 13:52 - pre 130 meseci
To sto si lezao kod kuce za dzeparac ili bio dobar ili vrlo dobar u osnovnoj skoli zarad bicikla se medju odraslim ljudima ne racuna u rad.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ekonomija :: Zašto mladi danas nemaju posao

Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 622847 | Odgovora: 2925 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.