Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbačena porodica iz stana na Dorćolu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39039 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 10:44 - pre 139 meseci
I? Pretpostavljam da hoces da kazes da policija ne sme da privodi maloletna lica koja krse zakon? Jel to vazi za sve maloletnike? I one sto obijaju trafike? Ili je nesto drugo u pitanju?

Nisu se ta deca samoinicijativno nacrtala na tom ulazu, niti kazem da su oni krivi, ali kazem da je kriv taj koji ih je okupio i organizovao i stavi u poziciju da im preti policija. A ta osoba niti je uhapsena niti je protiv nje podignuta optuznica za ugrozavanje bezbednosti dece.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 10:50 - pre 139 meseci
Misliš Dačić je rakyat silakan :) U redu, policija mora da radi svoj posao, ali i ljudi koje izbacuju iz stana moraju da se brane, tako da je veoma ružno nazivati ljude majmunima! S obzirom da je Dačić populus placere, a verovatno su i mnogi drugi ministri isto tako tao mangyaring , akcija ljudi uopšte nije "majmunska".
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 10:50 - pre 139 meseci
Citat:
ventura:
...

Odluka suda se mora poštovati, ma kakva ona bila. ...


Poštovanje se zaslužuje. Da li naši sudovi zaslužuju poštovanje - svako ima svoj odgovor.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 10:57 - pre 139 meseci
Citat:
dule_ns: Poštovanje se zaslužuje. Da li naši sudovi zaslužuju poštovanje - svako ima svoj odgovor.


Ne ovo. Kakvo god da je, mora se postovati. Jer ako se ne postuje, onda je to anarhija. Sve je bolje od anarhije pa i kompromitovan sud, jer u anarhiji ne moze postojati nikakav proces koji bi vodio ka poboljsanju suda kao instituta drustva. Nijedna instanca anarhije u istoriji covecanstva se nije zavrsila automatski prebacivanjem u civilizovano drustvo, uvek je pratilo evoluciju nekim tempom kroz despotizam i tek naknadno slabljenje centralizovane vlasti. iz tog razloga ljudi ne bi trebalo da prizeljkuju anarhiju samo zato sto misle ili cak znaju da su sudovi kompromitovani.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 10:59 - pre 139 meseci
Gledam onaj snimak već nekoliko puta i ne mogu da skapiram gde je tu brutalnost? WFT? Da je potegao pendrek, da ju je ošamario, da ju je nogom šutnuo, to bi bila brutalnost. A ovo - jok.
Prišao, uhvatio za ruku, spretno i profesionalno, onemogućio njeno cimanje i bežanje, i jednim potezom smestio u maricu. Čisto kao suza !

Ova mlada žena je morala biti svesna gde se nalazi. Dakle, stresno - kritična situacija (vreme i mesto) gde je tolerancija policije smanjena. S razlogom. Očigledno neiskusna, i nesvesna situacije, reagovala je preko praga tolerancije policajca. Čovek se uči dok je živ. (A i žena)


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:00 - pre 139 meseci
Citat:
Lazar-I:
...tako da je veoma ružno nazivati ljude majmunima!

Kako bi ti nazvao grupu građana koja se okupi na ulici i protestvuje protiv zalaska sunca. Ono, viču, urlaju, psuju, prete, sve u nadi da će sunce nekako da se zaustavi...

Kad neko ne poseduje onaj elementarni nivo poznavanja principa civilizovanog društva i njegovih pravila, kako drugačije da ga nazoveš nego pripadnikom džungle?

Citat:
dule_ns
Poštovanje se zaslužuje. Da li naši sudovi zaslužuju poštovanje - svako ima svoj odgovor.

Pričaj ti šta god hoćeš, ali ako te sud osudi na zatvorsku kaznu jer si nešto zgrešio, ideš ti pravac u bajbokanu poštovao ti sud ili ne...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:01 - pre 139 meseci
Citat:
mmix: I? Pretpostavljam da hoces da kazes

Imajuci u vidu sta je sve policiji u ovoj zemlji dozvoljeno - ne, nema nista da kazem i cutim ko zaliven.

Ono sto mogu da uradim je da citiram druge,
evo i sam MUP pokreće disciplinski postupak protiv policajca koji je hapsio građane.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:04 - pre 139 meseci

Najnormalnija stvar. Ali to ne znači automatski da je kriv, samo da će disciplinska komisija ispitati činjenice i proceniti da li je bilo kršenja pravila službe.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:05 - pre 139 meseci
Citat:
IUOP_1: Ono sto mogu da uradim je da citiram druge,
evo i sam MUP pokreće disciplinski postupak protiv policajca koji je hapsio građane.


Kao sto i rekoh, kaznice ga Dacic. Samo sto mislim da ni on sam nije svestan kakav ce to uticaj imati na moral u sluzbi. Tek sad ce im pucati ona stvar da jure kriminalce kad od svog sefa ne mogu da dobiju ni opodrsku za izvrsavanje svojih zadataka kad su suoceni sa nadobudnim ljudima.

Citat:
Lazar-I: Misliš Dačić je rakyat silakan U redu, policija mora da radi svoj posao, ali i ljudi koje izbacuju iz stana moraju da se brane, tako da je veoma ružno nazivati ljude majmunima! S obzirom da je Dačić populus placere, a verovatno su i mnogi drugi ministri isto tako tao mangyaring , akcija ljudi uopšte nije "majmunska".


hehe, imam i ja google translate Btw, ne, nemaju prava da se brane od sudskih naloga. Zamisli kad bi svaka sudska presuda zavisila od toga dal mozes da prebijes pandura koji dodje da te odvede na izvrsnje kazne. Protiv sudske presude jedini lek je pravni postupak, ma koliko (naizgled) nepravedna ta odluka bila.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:08 - pre 139 meseci
Citat:
mmix:
Citat:
dule_ns: Poštovanje se zaslužuje. Da li naši sudovi zaslužuju poštovanje - svako ima svoj odgovor.


Ne ovo. Kakvo god da je, mora se postovati. Jer ako se ne postuje, onda je to anarhija. Sve je bolje od anarhije pa i kompromitovan sud, jer u anarhiji ne mozete postojati nikakav proces koji bi vodio ka poboljsanju suda kao instituta drustva. Nijedna isntanca anarhije u istoriji covecanstva se nije zavrsila automatski prebacivanjem u civilizovano drustvo, uvek je pratilo evoluciju nekim tempom kroz despotizam i tek naknadno slabljenje centralizovane vlasti. iz tog razloga ljudi ne bi trebalo da prizeljkuju anarhiju samo zato misle ili cak znaju da su sudovi kompromitovani.


Ne slažem se. Selektivno pravo ustvari i jeste anarhija (ne tvrdim da je to bilo i u ovom slučaju, pišem generalno o našem sudstvu). A ako ne postoji vaninstitucionalni pritisak sudstvo se neće reformisati na bolje.
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:09 - pre 139 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
dule_ns
Poštovanje se zaslužuje. Da li naši sudovi zaslužuju poštovanje - svako ima svoj odgovor.

Pričaj ti šta god hoćeš, ali ako te sud osudi na zatvorsku kaznu jer si nešto zgrešio, ideš ti pravac u bajbokanu poštovao ti sud ili ne...


Nemam ja tih iluzija, ja sam pisao o poštovanju.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:12 - pre 139 meseci
Citat:
ventura:  Kako bi ti nazvao grupu građana koja se okupi na ulici i protestvuje protiv zalaska sunca. Ono, viču, urlaju, psuju, prete, sve u nadi da će sunce nekako da se zaustavi...


Rekao bih da su mentalni bolesnici, a ove koji druge ljude nazivaju majmunima bih nazvao nekulturnima. Bar da su pokušavali da zaustave Sunce, onda i da kažeš da su majmuni, mada bi mogao da kažeš i ludaci.

Kaži ti meni, šta bi ti uradio da neko sutra dođe i kaže od danas sve što je bilo tvoje više to nije. Da li bi pogledao papire, uverio se da je sve po propisima i složio se sa tim?

@mmx

Znam da imaš google translate, nego rekoh da će možda i moja poruka zvučati pametno ako ubacim poneku stranu reč, a možeš da vidiš i kako ljudima koji ne govore engleski izgleda tvoja poruka :)

Citat:
Protiv sudske presude jedini lek je pravni postupak, ma koliko (naizgled) nepravedna ta odluka bila.


U praksi se pokazalo da pravni postupak daje mnogo bolje rezultate uz medijsku kampanju.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:12 - pre 139 meseci
Citat:
Ono, viču, urlaju, psuju, prete, sve u nadi da će sunce nekako da se zaustavi...

pandur = sunce :)


@mmx
Citat:
Kao sto i rekoh, kaznice ga Dacic. Samo sto mislim da ni on sam nije svestan kakav ce to uticaj imati na moral u sluzbi. Tek sad ce im pucati ona stvar da jure kriminalce kad od svog sefa ne mogu da dobiju ni opodrsku za izvrsavanje svojih zadataka kad su suoceni sa nadobudnim ljudima.


Ti zaista verujes u ovo? Taj sto pokazuje autoritet na okupljanom narodu bi podvio rep kada bi se suocio sa iole ozbiljnijim kriminalom.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:17 - pre 139 meseci
Citat:
dule_ns: Ne slažem se. Selektivno pravo ustvari i jeste anarhija (ne tvrdim da je to bilo i u ovom slučaju, pišem generalno o našem sudstvu). A ako ne postoji vaninstitucionalni pritisak sudstvo se neće reformisati na bolje.


Nije bas, jer onda bi kroz istoriju svaki pravni poredak bio po tvojoj definiciji anarhija. Cak iako zanemarimo despotizam (dusanov zakonik, hamurabi, etc), mislis da su kadije sudile po danasnjim normama? Da bi vaninstitucionalni pritisak na sudstvo uopste funkcionisao mora da postoji okvir kroz koji da deluje (u teoriji to bi bio zakonodavni kroz glas naroda u skupstini). U anarhiji ne postoji takav proces, postoji samo gomila anarhista i sacica beskrupuloznih despota od kojih ce jedan, nakon godina sukoba, izvuci drustvo iz anarhije tako sto ce se svaki pojedinac plasiti za zivot svoj i svoje dece ako popreko pomisli a kamoli pogleda despota i njegovu oligarhiju. Mi nismo u tom stadijumu, a razlog za to jeste sud, ma koliko felerican bio, a to samo po sebi generise neko postovanje (cak iako mu to nije bila namera). Niko tog vatrogasca nije streljao ispred ulaza, niti je tu zenu bacio u gulag i ceo ovaj slucaj ce imati sudski epilog. Situacija jeste tragicna i njoj je kumovao neko ko uopste ne ucestvuje u prici (prevarant) ali ono sto 100% sigurno znam je da anarhije nije resenje za bilo sta.

@Lazar-I, razmisljao sam o adekvatnom prevodu ali nista pametno mi nije padalo na pamet :) Sve sto samo osmisljavao je zvucalo perverzno :)



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:21 - pre 139 meseci
Interesantna je dačićeva dilema sad. Ima tri strane - policajce, sindikat i narod. Ako posluša narod i sindikalce i kazni pandura, zamera se policajcima i srozava moral u službi, ako ne kazni policajca gubi političke poene i zamera se sindikalcima. Verujem da će biti nešto između poput - pokreće se disciplinski postupak koji će se završiti sa maks 5% od jedne plate.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:23 - pre 139 meseci
Citat:
ventura: Ali to ne znači automatski da je kriv, samo da će disciplinska komisija ispitati činjenice i proceniti da li je bilo kršenja pravila službe.

Kao sto niko nikad od policajaca nije bio kriv za krsenje zakona i internih pravila sluzbe ;)

Citat:
Java Beograd:  Da je potegao pendrek, da ju je ošamario, da ju je nogom šutnuo, to bi bila brutalnost. A ovo - jok.

Toga je bilo, recimo, u kladionici Mocart.
Kako se to zavrsilo, pogledaj gornju recenicu.

Citat:
mmix: kao sto i rekoh, kaznice ga Dacic. Samo sto mislim da ni on sam nije svestan kakav ce to uticaj imati na moral u sluzbi. Tek sad ce im pucati ona stvar da jure kriminalce kad od svog sefa ne mogu da dobiju ni opodrsku za izvrsavanje svojih zadataka kad su suoceni sa nadobudnim ljudima.

Ne, nece ga kazniti, dace mu podrsku!
Otkud znam? Pa to je vec radio.

U RTS-ovoj emisiji Svedok (12. nov. 2012.)
Dacic je rekao kako je podrzao policiju kad su
- ubili Ranka Panica
- ubili Djordja Zarica.

Ova bahatost i bespotrebno hapsenje ce ostati cak i bez komentara.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:24 - pre 139 meseci
Citat:
mmix:
Aaa, izvini, ugledni novinar je citirao neciji twitter, dakle mora biti istina...


Pogledaj pazljivije sta sam napisao. Nije citirao NECIJI tviter vec je to njegov prijatelj. Sledeci put obrati paznju.

Idemo dalje:

Ko je ova gospođa i odakle joj tolika moć?

Milica Đurković, advokatica po profesiji - stranka koja je preotela stan Matića. Stranka koja je dovodila 50 privatnih gorila na iseljenje 15.10. Stranka kojoj ne manjka stambenog prostora (proverite APR - Milica Đurković i Ivan Đurković).

-----------
U prvostepenoj presudi Đurković vs Pobeda, nakon koje se nalaže iseljenje stoji sijaset rekla-kazala dokaza. A evo i šta:

-da je Rada Matić-Marković (supruga vatrogasca i osoba koja je na svim vlasničkim papirima) čistačica Inženjeringa. -> FALSE. Rada Marković je službenik Narodne Banke već 24 godine. Uzela je potvrdu od NBS koja ovo dokazuje, a i radnička knjižica može da se uzme kao dokaz koji jasno ovo opovrgava.

-da su Matići potpisali formalan ugovor kojim kao 'čuvaju stan firmama' . -> FALSE. Ugovor je overen od suda i KUPOPRODAJNI je. Stan je kupljen u grubim radovima (samo malter bez parketa i krečenja), te nije niko mogao da 'čuva stan' kad je nepodoban za boravak.

-da je ugovor Matića overen 2003. (kako bi im se opovrglo pravo na održaj - 10 godina življenja). -> FALSE overen 2002. 10 godina je prošlo i oni imaju pravo na održaj. Lepo se pogleda ugovor i sve to piše.

Na ročištu za sprečavanje iseljenja i u odgovoru na tužbu Matića sledeće:

-da je 1995. Milica Đurković obavestla Radu kad je videla svetlo u stanu 10 da je ona ustvari vlasnik. To tvrdi u odgovoru na tužbu Matića. Preinačila iskaz na ročištu za sprečavanje iseljenja da je to uradila 2001. Na RTS-u kad je davala iskaz rekla 1999. -> FALSE. Uvidom u dokumente koje imaju Matići stoje ovi kontradiktorni iskazi, a u video materijalu Beogradske hronike ovaj treći lažni iskaz. Povrh svega, Matići saznaju za postojanje drugog potražioca tek 2012. kad im stiže nalog za iseljenje! 1995. zgrada nije bila ni dovršena. 1999. zgrada je u grubim radovima. Preinačila je iskaze kako su iz porodice protestovali na neistinitost tvrdnji i pokazali papire u medijima.

-da Matići nemaju uplatnice da su stan isplatili. -> FALSE. Imaju. I priložiće to 18.decembra. Po kursu Narodne banke iz perioda 1999. -2001. kada su Matići isplaćivali stan, stoji da je za stan plaćeno 72 000 maraka + još 16 000 maraka naknadno. Oni su platili u dinarima, ali ovo je devizna vrednost.

-da su Đurkovići 'platili i preplatili stan'. -> FALSE. Plaćali su stan 1, i onda hteli aneksom da dobiju stan 10. Plaćali su inflatornim dinarima u periodu između 1990-1993. 1995 - Pobeda šalje poziv svim ugovorenim stranama da isplate zaostala dugovanja kako bi nastavili sa radovima zbog ogromne inflacije. Sudski veštak zaključuje da su Đurkovići platili 19 od 40 kvadrata za stan broj 1. Mnoge ugovorene strane se odazivaju pozivu Pobede, Đurkovići odbijaju doplatu i pokreću tužbu. Ta tužba traje evo 17 godina. Do 2009. Đurkovići gube svaki spor po osnovu toga što nisu doplatili i ispunili ugovorne obaveze. Tada pokreću novu tužbu 2009. pred Privrednim sudom protiv Pobede i Inženjeringa i tada se slučaj prekida jer Pobeda odlazi u stečaj. Oni se upućuju na stečajni postupak Pobede i uspevaju da stave stan u stečajnu masu. 2011. i Inženjering ulazi u stečaj. 1999. Inženjering je stan 10 prodao Matićima jer je u papirima Pobede stajalo da su 1995. raskinuli ugovor sa Đurkovićima jer nisu ispunjene ugovorene obaveze. Pobeda uistinu duguje taj novac Đurkovićima, ali za 19 kvadrata. Matići su platili SVE. ZA SVE OVO POSTOJE PAPIRI - a to su materijalni dokazi. U parnici 2009. gde Đurkovići tuže pobedu i Inž. promet sa nezakonitim punomoćjem (advokatska kancelarija Lalić), nedolaskom na ročište advokata Lalića, Inženjering promet 'postaje nesavesni kupac'.

Nelogično je da neko ko je platio 19 kvadrata za stan 1 (i onda aneksom hteo da menja za 10) sad dobije ceo stan 10 po 'naplati dugovanja iz stečajne mase' firme koja nije više vlasnik stana. Vlasnik nije ni druga firma (Inženjering) jer su stan prodali Matićima 1999. Vlasnici su jedino Matići, samo još kad bi sve te sudije videle njihove papire.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:28 - pre 139 meseci
Aaaa znači mi sad treba toj strani da verujemo, što ne kažeš odmah da znam.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:34 - pre 139 meseci
Citat:
cozmo_im: Pogledaj pazljivije sta sam napisao. Nije citirao NECIJI tviter vec je to njegov prijatelj. Sledeci put obrati paznju.


Aaaa, izvini, znaci iskusni novinar je citirao svog prijatelja i njegovu poruku sa fejsbuka (koju je okacio i na twitter). Pa to je neverovatno, to potpuno potire sukob interesa (pravi profesionalci ne mesaju drugarstvo i radnu etiku). To moze biti samo, ali ne, to je nemoguce, pa ipak, mora biti... to je ta neuhvatljiva iluzorna... **DUPLA ISTINA**


Sorry, jace od mene, gde je taj douche-jar Nista to ne dokazuje sem jadnog stanja domace zurnalistike... Mozda sam ja staromodan ali pravi novinarski clanci ne pocinju sa "moj prijatelj sa fejsa...".



Inace, sve to sto si napisao je zaprvo validacija venturine tvrdnje, da vatrogasac i njegova zena nisu ni videli unutrasnjost suda i nisu doneli nijedan od tih dokaza koje ti pominjes pa je sud po defaultu prihvatio izjave i tvrdnje tuziteljke.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu15.11.2012. u 11:39 - pre 139 meseci
Citat:
mmix: Nije bas, jer onda bi kroz istoriju svaki pravni poredak bio po tvojoj definiciji anarhija. Mislis da su kadije sudile po danasnjim normama? Da bi vaninstitucionalni pritisak na sudstvo uopste funkcionisao mora da postoji okvir kroz koji da deluje (u teoriji to bi bio zakonodavni kroz glas naroda u skupstini). U anarhiji ne postoji takav proces, postoji samo gomila anarhista i sacica beskrupuloznih despota od kojih ce jedan, nakon godina sukoba, izvuci drustvo iz anarhije tako sto ce se svaki pojedinac plasiti za zivot svoj i svoje dece ako popreko pomisli a kamoli pogleda despota i njegovu oligarhiju. Mi nismo u tom stadijumu, a razlog za to jeste sud, ma koliko felerican bio. Niko tog vatrogasca nije streljao ispred ulaza, niti je tu zenu bacio u gulag i ceo ovaj slucaj ce imati sudski epilog. Situacija jeste tragicna i njoj je kumovao neko ko uopste ne ucestvuje u prici (prevarant) ali ono sto 100% sigurno znam je da anarhije nije resenje za bilo sta.

@Lazar-I, razmisljao sam o adekvatnom prevodu ali nista pametno mi nije padalo na pamet :) Sve sto samo osmisljavao je zvucalo perverzno :)


Pa i po tvojoj definiciji je svaki pravni poredak bio anarhija jer je uvek postojao određeni stepen nepoštovanja suda i sudskih odluka. :)

Ali da malo razjasnim ono što sam hteo reći - ne zalažem se ja apriori za nepoštovanje sudskih odluka niti tvrdim da je ova odluka bila protivna zakonima (o pravdi ne želim ni da pričam, cenim da se tu slažemo). Ono što tvrdim je da se u Srbiji u današnje vreme na sudstvo i policiju gleda prilično negativno (naravno, ovo je moj subjektivni osećaj zasnovan na pisanju medija i ličnim iskustvima meni bliskih ljudi). Čija je to zasluga, teško je reći - sudije, tužioci, političari, policija, mediji - ima tu raznih interesa. I nemam iluzije da može nešto preko kolena tipa prosvećeni apsolutista i slične gluposti. Ali i dalje stojim iza toga da ukoliko želimo reformu sudstva nabolje mora se vršiti pritisak spolja. Koji u određenim slučajevima dovodi i do ovakvih protesta.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Izbačena porodica iz stana na Dorćolu

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39039 | Odgovora: 176 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.