Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 52695 | Odgovora: 242 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 13:39 - pre 138 meseci
Sada pada sneg iz devedesetih, a devedesetih je padao sneg iz Titovog vremena.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 14:17 - pre 138 meseci
Citat:
Odin D.: A sjecas li se Olimpijade u Sarajevu?
...


Ja se secam Olimpijade, bio sam vojnik vozac komande grada. I Austrijanci su bili zaduzeni za ciscenje. Puteve po Jahorini, Bjelasnici i Igmanu su odrzavali vrhunski, iako je znalo da napada i metar snega za nekoliko sati.

A ovo u Beogradu zaista ne pamtim, nakon JEDNOG dana padanja SITNOG snega. Bilo je vejavica od tri dana, i to bas doticne '84-e, i jos par puta, ali TRI dana snega i ovo se ne moze porediti.

Sada ni Goce Delceva nije ociscena, kamion sa solju i ralicom ne moze da se sretne, kao sto se desavalo cak i PROSLE vejavice, koja se nazalost dogodila OVE godine ali u Januaru..


Poz
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 14:38 - pre 138 meseci
@Java
Ma objasni ti meni kako je to moguce da im ranije nije bilo tesko da i da ciste i da sole dok sneg pada, a sad su to postala neka nerealna ocekivanja?
Ti valjda hoces da dokazes sad da su nam secanja dovoljno nepouzdana i na osnovu toga da ispadne da ovo sto pricam ja i jos par ljudi nema veze sa zivotom. Mislim brate, daj oladi malo. Evo ja ti priznajem da si skroz u pravu i cao. Ne zelim uopste da se raspravljam sa takvim likovima.
Realno...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 15:26 - pre 138 meseci
Citat:
boyan3001: Ma objasni ti meni kako je to moguce da im ranije nije bilo tesko da i da ciste i da sole dok sneg pada, a sad su to postala neka nerealna ocekivanja?

To sto su ranije cistili ne znaci da im nije bilo tesko.
Sem toga, uopste je poznato da je lakse odreci se ocekivanja, nego nacerati sebe ili nekog drugog da radi nesto sto mu je tesko.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 15:28 - pre 138 meseci
Cisto onako, bezveze: http://www.blic.rs/Vesti/Drust.../Evo-kako-Madjari-ciste-puteve
Realno...
 
Odgovor na temu

Jovan 1988
Beograd

Član broj: 142786
Poruke: 395

Sajt: e-spadolini.blogspot.com


+308 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 16:19 - pre 138 meseci
@boyan3001
sve je to ok,ali nemoj molim te porediti nas i nijednu drugu državu,jer mi smo posebna priča.
Pa da se ovo sa snegom desilo bilo gde,ajde da kažem u nekoj normalno koliko-toliko uređenoj zemlji,neko bi morao da podnese ostavku.
Onog Mrkonjića kako nije sramota da izađe na ulicu i da vidi onakvo stanje na putevima,a i onaj Dačić izgleda da je jak samo na rečima,da je neki premijer odmah bi se zahvalio ministru saobraćaja na saradnji.
A ne,jao izvinite eto desilo se šta da se radi...

be happy
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 18:53 - pre 138 meseci
Citat:
boyan3001:
Ma objasni ti meni kako je to moguce da im ranije nije bilo tesko da i da ciste i da sole dok sneg pada, a sad su to postala neka nerealna ocekivanja?


Hoces da kazes da im je sada tesko, to jest da ne ciste iz ciste pakosti?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 19:25 - pre 138 meseci
Pre ce biti zbog pljacke, nenamenskog koriscenja sredstava i opsteg javasluka.

Mislim da su pakost i zloba skrajnuti.

Poz
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 21:32 - pre 138 meseci
[irony]
Da sam se ja našao tamo, ja bih mirno sačekao proleće, pa kad se sneg otopi i izvuče onaj šleper, nastavio put.
[/irony]

Ventura, u pravu si 100% da gro stanovništva samo gleda kako da zavrne državu, a onda se čude što je država ovakva i onakva, kao i da od države inače ne treba očekivati čuda ni u razvijenim zemljama (da se putari ekspresno probiju kroz zaglavljenu kolonu dugu dvocifren bvroj km).

Mađutim, ja se ne sećam kad sam išao na put tako kako ti savetuješ. Doduše, nisam vozač, ali ne nosim ranac sa sobom da bi otičao negde gde autobus dobaci za par sati. Najveći broj ljudi razmišlja statistički. Nikada nisam imao problem zbog toga, pa neću valjda sad.

E, sad, kad bi se taj moron propisno kaznio, drugi put bi malo razmišljao. Međutim, poenta je u tome da u Srbiji sve može, a ništa ne mora.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...14.12.2012. u 21:54 - pre 138 meseci
Citat:
Nedeljko
Ventura, u pravu si 100% da gro stanovništva samo gleda kako da zavrne državu, a onda se čude što je država ovakva i onakva, kao i da od države inače ne treba očekivati čuda ni u razvijenim zemljama (da se putari ekspresno probiju kroz zaglavljenu kolonu dugu dvocifren bvroj km).

Putari su odlični, kakvi smo mi. Putevi su uglavnom čisti, a tamo gde bi stanari trebali da očiste trotoar ispred zgrade, jedva nešto malo. Parking staze niko ne čisti ispred zgrada. Sa autobuskog stajališta moraš da zakoračiš u smet da bi ušao u autobus! Ne mislim da svako u stanu treba da drži lopatu i da se organizuju radne akcije, ali može da se plati mesečno održavanje od čega bi platili nekog da čisti sneg ljudski.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 07:00 - pre 138 meseci
Moram jos malo da trolujem. Sinoc izgore restoran Central Park. Obratite paznju da je proslo TRI dana od kako ne pada sneg i da je juce bilo +1:



Centar grada. Cisto ko suza.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 07:10 - pre 138 meseci
cozmo_im..Promeni boje na tv.Ovo je pena.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 07:55 - pre 138 meseci
Citat:
3way:
Citat:
boyan3001:
Ma objasni ti meni kako je to moguce da im ranije nije bilo tesko da i da ciste i da sole dok sneg pada, a sad su to postala neka nerealna ocekivanja?


Hoces da kazes da im je sada tesko, to jest da ne ciste iz ciste pakosti?

Hocu da kazem da postoje ocigledne razlike, nisam nigde ulazio u to zasto je tako. Al' ne sumnjam da je odgovor u onome "kriza je, nema se para".
Realno...
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
95.180.62.*



+90 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 10:44 - pre 138 meseci
Ne kapiram dalju raspravu u ovoj temi, šta... treba deo učesnika da ubeđuje ostale da sneg nije čišćen ove godine, jer te druge mrzi da dignu bu*u sa FarCry 3 i izađu da se džilitaju po smetovima u centru grada, kako bi se sami uverili? Stvarno ne razumem, posle svega, da postoji neko ko je pun opravdanja za ove... ove... užas...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 11:21 - pre 138 meseci
Ovo je slika od juce iz centra grada, zatrpani automobili na parkingu koji se placa na sat, kako li produzavaju parking i kako izlaze kada im istekne vreme?


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 12:19 - pre 138 meseci
^^
Kad bih npr. ja trebao odavde isparkirati ja bih ovo razgrnuo kucnom lopaticom od metle za 1.5 minuta ili bi razgrnuo nogama za 2.5 minuta.
Sigurno ne bih sjedio kuci i cekao 8 dana da se otopi ili da neko dodje da ocisti. A ako ce me ovih 20 kila snijega zaustaviti da ne isparkiram, onda mi sigurno i nije bas narocito vazno da idem tamo gdje navodno kukam da mi je vazno da stignem.

Bez obzira kakva bila zimska sluzba ne postoji nacin da se u citavom gradu oko svakog automobila ocisti snijeg - sluzbeno od strane gradskih ili drzavnih sluzbi.
To nema ni u tradicionalno zimskim drzavama sa zimskim sluzbama velicine reda nase stajace vojske, pocevsi od Kanade pa do Norveske.
I tamo ljudi dobrim djelom privatno lopataju kad ih zaveje snijeg.

U Austriji se npr. svake godine negdje na ljeto potpisuju ugovori izmedju privatnih lica koja se javljaju za ciscenje snijega u dolazecoj zimi i gradske sluzbe koja je inace zaduzena za to.
Ta privatna lica zaduze rejon za koji odgovaraju i treba da ga ciste i u pola noci ako tad padne snijeg, i 10 puta u toku noci ako treba i citav dan da ga odrzavaju ociscenim.
Nemoguce je da to sve postigne sama gradska sluzba svojim stalnim personalom.

E sad, da li kod nas nema para da se angazuju ti zimski sezonci, da li nema voljnih da se bave tim poslom (ocigledno i nema previse, jer ljudi ne ciste ni ispred svojih kuca i zgrada, a kamoli negdje drugdje) ili i jedno i drugo i nesto trece ... to su sad neka druga pitanja.

Uglavnom, uz mizerne kolicine samosvjesti, solidarnosti i odgovornosti prema samom sebi i prema nekom drugom koje obitavaju medju nasim plebsom - nista drugo nije ni za ocekivati, niti im sta drugo i prilici.

Ako cistaca snijega ejbe svaka salterusa kako joj se cefne - sto ne bi i on nju?
Ako njemu treba 5 godina da izvadi gradjevinsku dozvolu - sto bi on cistio snijeg za 5 minuta?
Ako mu treba 15 godina da zavrsi najjednostavniji spor u sudu - sto bi se on sekirao sto ce sudija zbog snijega zakasniti na posao 20 minuta?

Podmitite cistaca snijega sa kilo kafe i litrom viskija kao sluzbenicu u opstini, sa 300 evra kao radnika elektrodistribucije za prikljucenje sata, sa 500 evra kao ljekara ili sa 1000 evra kao sudiju.... pa cete da vidite kako se cisti snijeg za 5 minuta.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 12:27 - pre 138 meseci
Moje pitanje se vise odnosilo na naplatu parkinga u ogranicenoj zoni.

Ova vozila su parkina u zoni sa ogranicenjem, a ne vidim da su dobili kazne.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 12:43 - pre 138 meseci
Citat:
Odin D.:
U Austriji se npr. svake godine negdje na ljeto potpisuju ugovori izmedju privatnih lica koja se javljaju za ciscenje snijega u dolazecoj zimi i gradske sluzbe koja je inace zaduzena za to.

Kad smo već kod Austrije, kako se ove stvari regulišu u ozbiljnim državama:
SNEG I LED U BEČU:
Obaveze za vlasnike nekretnina
http://www.wien.gv.at/umwelt/m...pdf/schnee-eis-in-wien-bks.pdf

Sad zamisli da Beograd donese neki pravilnik poput ovoga... Pa nastao bi treći srpski ustanak istog trenutka, ali zato su ti ustanici prvi kad treba da se popljuje vlast i navede primer neke razvijene države...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 13:01 - pre 138 meseci
^^
Ma sve će to biti bellissimo čim uđemo u EU.
Što reče neki naš iz DE u komentaru na neku od onih vijesti o čišćenju snijega kod Mađara:

Citat:
Ovdje kod nas u Njemačkoj snijeg direktno pada u lopatu.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
95.180.62.*



+90 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...15.12.2012. u 14:32 - pre 138 meseci
Citat:
Odin D.: ^^
Kad bih npr. ja trebao odavde isparkirati ja bih ovo razgrnuo kucnom lopaticom od metle za 1.5 minuta ili bi razgrnuo nogama za 2.5 minuta.

Ne shvataš ni ti poentu. Razgrnuo i bacio gde? Oko mog automobila? Na kolovoz? Hipotetički, a i činjenično, na taj kolovoz nije ove godine bačena so ili šta god, ili ne u dovoljnoj količini, pa osim što je zabranjeno da bacaš na kolovoz, došlo bi do ogromne količine snega po kolovozu i čistog prostora oko automobila. S gomile na gomilu, gde je rezon?
Zaboravljamo da ne pričamo o selendrama iz kojih smo došli (uglavnom), nego o Beogradu, prestonici Srbije, u 21. veku.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 52695 | Odgovora: 242 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.