Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52704 | Odgovora: 242 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...12.12.2012. u 08:33 - pre 138 meseci
Citat:
Informer:
Jutros je situacija na NBGD potpuno ista. Klizanje samo tako.


??
Otkud to
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...12.12.2012. u 08:48 - pre 138 meseci
E jbg, Java, vidi se sneg izmedju tockova...

Mada moram da kazem da su danas pancevci zakazali, onaj prvi sneg su lepo resili ali ova novi su sklonili samo iz par glavnih ulica sa 4 trake, ostalo je netaknuto.

Trotoari su posebna prica, ljudi uglavnom ne ciste ispred kuca niti lokala. A ne daj boze da im inspekcija izbije neku kaznu, odma bi bilo da se udara na sirotinju. Valjda je vestacki kuk jeftiniji...
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...12.12.2012. u 08:53 - pre 138 meseci
Java zar je ovo Nbg ? Meni izgleda ko prestonica Grenlanda !
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...12.12.2012. u 09:09 - pre 138 meseci
@Java

Jutros ulice Omladinskih Brigada, Treci Bulevar i Djordja Stanojevica izgledaju potpuno suprotono od onog sto si ti slikao. Ugazen sneg i na nekim mestima led.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...12.12.2012. u 09:23 - pre 138 meseci
Jutros u 7.00, Omladinskih brigada, Jurija Gagarina nije bilo ni grama leda, vec samo nesto bljuzgavice. Upravo ovako kako je Java postavio.

Ovo su slike Omladisnkih brigada 2-3 sata kasnije, kao sto se vidi, ocisceno je odlicno...


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...12.12.2012. u 09:26 - pre 138 meseci
Ja sam slikao "svoju trasu" - Surčinska, Vojvođanska, Tošin Bunar, Autoput, Bul. Vojvode Mišića.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...12.12.2012. u 09:28 - pre 138 meseci
Meanwhile, in soviet pancevo


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...12.12.2012. u 13:25 - pre 138 meseci
Na tviteru od jutros svi pricaju kako je grad odlicno ociscen. I ja sam danas licno isao kroz grad i nbgd...odlicno ocisceno, do asfalta. Znaci BG moze da se ocisti samo ako putari nisu "iznenadjeni"
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 06:46 - pre 138 meseci
@Java Beograd:

Izvini ali siris dezinformacije. Protok vozila ce u nekom trenutku stvoriti raskvasen sneg a cim svi prodju na posao, jovo nanovo.

Evo slike kod Airport Cityja sinoc oko pola 7 kad sam krenuo s posla. Ovako, I JOS GORE sa snegom i ledom je sve do izlaska na autoput. Ako koza laze rog ne laze!



I jos slepere pustaju da idu preko Opstine Novi Beograd!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 06:48 - pre 138 meseci
Citat:
3way:
Jutros u 7.00, Omladinskih brigada, Jurija Gagarina nije bilo ni grama leda, vec samo nesto bljuzgavice. Upravo ovako kako je Java postavio.

Ovo su slike Omladisnkih brigada 2-3 sata kasnije, kao sto se vidi, ocisceno je odlicno...


Pogledaj moju sliku pa javi jel ocisceno. Ovo je bilo samo zbog protoka vozila a kasnije se sve opet nakupilo. Uvece je bila KATASTROFA. Jedino je autoput cist ali sa tanjim slojem leda. Pri tom NIGDE rizle, led ledeni, slajfuju i zimske gume ako jace dodas gas.

Uostalom reci mi otkud ovoliko snega sinoc na mojoj slici (i leda) i takva je cela O. Brigada?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 09:16 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_im:@Java Beograd:
Izvini ali siris dezinformacije. Protok vozila ce u nekom trenutku stvoriti raskvasen sneg a cim svi prodju na posao, jovo nanovo.
Ne kapiram kako fotografije realnog stanja ulice u tačno određenom vremenu i mestu mogu biti dezinformacija ?!?
Jel' 'oćeš da kažeš da sam uz Photo Shop proveo ceo dan, ne bih li slagao kako izgleda ulica ?



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 09:27 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_im:
Pogledaj moju sliku pa javi jel ocisceno. Ovo je bilo samo zbog protoka vozila a kasnije se sve opet nakupilo. Uvece je bila KATASTROFA. Jedino je autoput cist ali sa tanjim slojem leda. Pri tom NIGDE rizle, led ledeni, slajfuju i zimske gume ako jace dodas gas.

Uostalom reci mi otkud ovoliko snega sinoc na mojoj slici (i leda) i takva je cela O. Brigada?


Ovo je Omladinskih brigada?
Pre bih rekao da je ovo ona ulica od Airport citija koja se ukrsta sa OB.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 09:35 - pre 138 meseci
O. Brigada je bila identicna. Klizali se ljudi samo tako a ovaj sleper je napravio kolonu i zanosio. Ne mogu da snimam u toku voznje jer je opasno.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 09:36 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd:
Jel' 'oćeš da kažeš da sam uz Photo Shop proveo ceo dan, ne bih li slagao kako izgleda ulica ?


Navedi ulice koje si slikao. Pogledaj moju sliku koja je nacinjena skoro 10 sati nakon tvojih. Takodje, cela O. Brigada je ista bila kao na mojoj slici. To NIJE ocisceno. Milutina Milankovica identicna, Bulevar Umetnosti identican a to su GLAVNE ulice Novog Beograda.

Raskvasen sneg koji je stvoren vecim protokom vozila je kasnije formirao debeo sloj leda kao na mojoj slici, jer to sto je takvo stanje bilo kad si ti slikao nema veze jer se ne cisti niti posipa rizla.

Tek jutros se u O. Brigada i M. Milankovica vidi asfalt ali samo tamo kuda su prosli tockovi a izmedju kolotraga i sa leve i desne strane sante leda.

Zasto bih lagao kada tu prolazim svakodnevno na posao. Naprotiv, cilj je da upozorim ljude na uslove u saobracaju.
 
Odgovor na temu

3MAJ86
Marko Radić
Business Development Manager, Beauty
Industry
München

Član broj: 46087
Poruke: 253
*.adsl-1.sezampro.rs.

Sajt: marko-radic.blogspot.com


+137 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 09:37 - pre 138 meseci
Sigurno ste gledali na YT one snimke saobraćajnih nesreća po Rusiji.

Zanima me, da li neko zna koliko košta i gde mogu da se ugrade onakve kamere kao oni što imaju po kolima? Ako sam dobro razumeo, te kamere su kod njih obavezne?
when there is a why there is no how
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 09:41 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_im: O. Brigada je bila identicna. Klizali se ljudi samo tako a ovaj sleper je napravio kolonu i zanosio. Ne mogu da snimam u toku voznje jer je opasno.


E da si snimao videlo bi se da to nije tacno :)

Citat:
cozmo_im
Tek jutros se u O. Brigada i M. Milankovica vidi asfalt ali samo tamo kuda su prosli tockovi a izmedju kolotraga i sa leve i desne strane sante leda.


Ja stvarno ne znam da li je to O Brigada u Beogradu ili nekom drugom gradu i zao mi je sto mi nije palo na pamet jutros da uslikam put. Doduse, koliko je cisto (bar jedan deo) se lepo vidi na screenshtoovima kamera koje sam postavio.

Evo jos jednom





Stvarno ne vidim nikakve kolotrage i ledene sante..

edit.
sad vidim da mi je druga slika pogresna, ali neka je
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 09:57 - pre 138 meseci
A zasto se lik jutros izokretao ispred mene u O. Brigada? Zbog suvog puta? Ne, led je i dalje u O. Brigada.

Uostalom sto ste niste provozali juce. Ti snimci sto vi kacite ne prikazuju sta je dole - raskvasen sneg. Cim prodje jutarnji spic on formira led debeo par cm jer pada temperatura kako se blizi 17-18h i onda dobijes led celom duzinom O. Brigada. Slika 200x200px ne moze da docara nikakvo realno stanje kolovoza.

Uostalom postoje drugi forumi pa malo procitajte komentare ljudi koji su juce prolazili NBGD-om, pogotovo taksisti recice isto sto i ja.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 09:58 - pre 138 meseci
Omladinskih brigada sada:









Tako je bilo i jutros. Tesko da su te ledene sante mogle da se otope za 2 sata na -2, -3, pogotovo na nadvoznjaku na kom se stalno hvata sneg i led.
Znaci ili lazes ili trolujes ili se uopste ne vozis tom ulicom.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 10:42 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_im:Navedi ulice koje si slikao.
Pa naveo sam. Par postova posle posta sa onim slikama.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...13.12.2012. u 10:44 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_im:A zasto se lik jutros izokretao ispred mene u O. Brigada? Zbog suvog puta?
Ne nego zbog gluposti, zbog neprilagođene brzine, bahatosti i slično. Ako je po tom ledu bezbedno prošlo dvasta vozila, sigirno je mogao i on. Ali on se *určio, turirao, jurcao i desilo se to što se desilo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52704 | Odgovora: 242 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.