Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52694 | Odgovora: 242 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 09:35 - pre 138 meseci
Ovde neko ne razume sta znaci OCISCEN a sta znaci PROHODAN.

Moje kolege i ja smo savesni i imamo zimske gume i zimsku opremu. To sto smo dosli na posao je zato sto smo sa ZIMSKOM opremom prosli PROHODNIM ali ne i OCISCENIM ulicama.

Prohodna ulica u jucerasnjem slucaju je bila svaka ulica koja ima debeo sloj leda i snega ali moze da se prodje sa zimskim gumama (nisu smetovi). A takve su SVE bile na NBGD i to GARANTUJEM jer radim u Airport Cityju i imam pregled maltene svih okolnih ulica.

Cak i ovo sto nazivam PROHODNIM ulicama je lutrija za nekog ko nema zimsku opremu.

OCISCENA ulica je posuta rizlom ili solju i ima raskvasen sloj snega ispod koga nema leda i dzombi od leda. Znaci nema 10cm leda preko koga je sneg. To sto je ravno relativno i PROHODNO znaci da onaj ko ima zimske gume moze da prodje tuda. Ostali su, koliko sam imao prilike da vidim, igrali balet.

Jutros dolazim na posao, veje sneg i videcemo sta ce biti do veceras. Inace, rastresao sam trap na ogromne sante leta usput na glavnim ulicama OCISCENOG Novog Beograda.

Toliko o tome. Uostalom sve vrlo lako mogu da dokumentujem.

Bitno je da neke struje na vlasti otezavaju rad Beogradu sa tupavim komentarima i pretnjama u medijima. Zato i nije ocisceno.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 10:13 - pre 138 meseci
@Cozmo

Jasno je šta je očišćeno a šta prohodno.

Diskutujemo o tome šta se može može očekivati od zimske službe. Dakle ne ono kako bi bilo idealno zamišljeno, već - realno. I to ne samo u Bgd, već svugde u svetu, u relativno razvijenijim držvama.

- Dakle, šta realno može da se postigne nakon 48 sati snežnih padavina ?
- Da li je realno da u Njujorku / Oslu / Hanoveru / Torinu / Pragu / Beogradu / Sofiji / Bukureštu sve ulice budu do asfalta očišćene od snega ?
- Da li treba ulagati toliko novca (sve i da ga imamo) u mehanizaciju i ljudstvo da se postigne da sve ulice budu čiste do asfalta ?
- Nije li mnogo racionalnije da zimska služba dovede ulice u stanje da budu prohodne ? (zimska oprema vozila se podrazumeva)
- Koliko ljudi treba uposliti, koliku mehanizaciju kupiti (i održavati) da bi u roku od 6 noćnih sati sve Bgd ulice bile čiste do asfalta ? Ne znam tačan broj, ali verujem da u Bgd postoji nekoliko desetina hiljada kilometara ulica.

Da sam ja neko ko odlučuje o budžetu grada, sigurno ne bih sav budžet spiskao na 2 hijade kamiona i 8 hiljade zaposlenih koji će biti u stanju da za 6 sati očiste sve ulice Beograda. Postoje višegodišnja iskustva, kako u Beogradu, tako i u drugim gradovima sveta, i postoji neki razuman odnos uloženog / dobijenog kad je u pitanju čišćenje snega. Zato i postoji podela ulica prema prioritetu, zato se u vreme najgore mećave pre svega vodi računa o prohodnosti, a narednih dana se radi na čišćenju. Kad tempretaura padne ispod -10, ni so ne pomaže. Led i gotovo. Takođe, nema tih para, nema te organizacije i mehanizacije koje mogu da očiste ulice ako za 3 dana padne 2 metara snega.

Imajući sve to u vidu, a takođe sam i sam video desetine kamiona koji su od subote radili na preventivnom rasipanju soli, moram priznati da je protekli snežni talas korektno neutralisan. Sve su ulice bile prohodne, već prvog dana nakon padavina, a veće ulice su bile uglavnom očišćene. I to je to. I ja i ti i 100 tvojih kolega smo stigli kolima na posao u ponedeoničko jutro. Niko nije ostao zavejan u Bgd. Šta, realno više očekivati ?

Edit:
P.S.
Da se razumemo, i ja bih najviše voleo da ulice budu ne samo čiste, već i suve. I trotoari, takođe.

[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 11.12.2012. u 11:28 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 12:01 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_im:
To sto je ravno relativno i PROHODNO znaci da onaj ko ima zimske gume moze da prodje tuda. Ostali su, koliko sam imao prilike da vidim, igrali balet.

Ostali krše zakon i treba im pisati kazne a ne da se zbog njih posipa so. Konačno je donet dobar zakon za vožnju u zimskim uslovima, da su zimske gume obavezne samo po snegu, pa može onda onaj ko nema zimske gume da koristi autobus tih dana umesto da ugrožava i sebe i druge učesnike saobraćaja.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 12:11 - pre 138 meseci
Nacelnik sektora za vanredne situacije,
OPET nije optuzio vozace, nenosenje cebencadi i cokoladica
Citat:
On je apelovao na "sve segmenete sistema zašite spasavanja u Srbiji,
"nadležna ministarstva, preduzeća koja održavaju puteve, saobraćajnu policiju
da mnogo tešnje sarađuju kako se ne bi desio kolaps kakav je bio između subote i nedelje".

"Svi moraju da sarađuju da se ne bi ponovila ista situacija",
rekao je Marić i dodao da putari koji čiste sneg moraju da budu u kontaktu
s Republičkim hidormeteorološkim zavodom i saobraćajnom policijom.

"Ukoliko budu sarađivali pripadnici Sektora, putari, saobraćajna policija
i Republički hidrometeorološki zavod, kolapsa na putevima neće biti", rekao je Marić.



izvor: Beograd (ne)prohodan,oprezno vozite
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 12:43 - pre 138 meseci
Citat:
BluesRocker:
Ostali krše zakon i treba im pisati kazne a ne da se zbog njih posipa so. Konačno je donet dobar zakon za vožnju u zimskim uslovima, da su zimske gume obavezne samo po snegu, pa može onda onaj ko nema zimske gume da koristi autobus tih dana umesto da ugrožava i sebe i druge učesnike saobraćaja.


Zbog ovakvog komentara smo tu gde jesmo. So se ne posipa zbog onih sto nemaju zimske gume i zbog onih koji krse zakon. Posipa se zarad bezbednosti svih sugradjana i normalnog funkcionisanja zivota - prevoza ljudi, robe, da hitna pomoc, policija i vatrogasci mogu da stignu na odrediste.

Evo opet cela zemlja zavejana, a da su cistili ova dva dana dok nije bilo padavina ne bi dosli u situaciju da ce danas opet da bude pakao.

Uostalom, Marko je to lepo docarao:

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 12:46 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd:
Imajući sve to u vidu, a takođe sam i sam video desetine kamiona koji su od subote radili na preventivnom rasipanju soli, moram priznati da je protekli snežni talas korektno neutralisan. Sve su ulice bile prohodne, već prvog dana nakon padavina, a veće ulice su bile uglavnom očišćene. I to je to. I ja i ti i 100 tvojih kolega smo stigli kolima na posao u ponedeoničko jutro. Niko nije ostao zavejan u Bgd. Šta, realno više očekivati ?


Ja nista nisam video da je ocisceno a pola nije ni prohodno. Snimicu ti moje naselje, sa okolinom skoro 100.000 stanovnika. Busevi jedva idu.
Ti to zoves korektno neutralisanim sneznim talasom?
I ovu grozotu od NBGD-a i Zemuna? Kuda se ti kreces uopste? Ja prodjem ceo Zemun i NBGD pa vidim.
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 12:53 - pre 138 meseci
U Novom Sadu su sve glavne i vece ulice bile ociscene do asfalta. A vece sporedne do tankog sloja snega (1-2cm najvise). Sporedne, nebitne i parkinzi su bili prohodni ... Ako moze u Novom Sadu, pa moze i u Beogradu, samo neko nece.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 13:58 - pre 138 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=667998

Beograd -- Premijer Ivica Dačić ljut je što nadležni u Srbiji danima ne uspevaju da očiste sneg. "Ako sam ja mogao da se sretnem s Tačijem, možete i vi da očistite sneg".
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
195.78.86.*



+690 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 14:11 - pre 138 meseci
Citat:
Homer J. Simpson: U Novom Sadu su sve glavne i vece ulice bile ociscene do asfalta. A vece sporedne do tankog sloja snega (1-2cm najvise). Sporedne, nebitne i parkinzi su bili prohodni ... Ako moze u Novom Sadu, pa moze i u Beogradu, samo neko nece.


Parking na kom sam parkirao je postao prohodan kad sam ga ja učinio takvim - lopatom. Troje kola je ostalo prilično zatrpano. Tako da to je u Novom Sadu prilično individualna stvar.

Inače, da me neko ne razume loše, ja uopšte nisam ljut zbog toga na javne službe. Ljut sam na sebe što sam u subotu bezveze parkirao a potom kulirao umesto da preparkiram kola na bolju lokaciju ili da ih oteram u garažu.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 14:38 - pre 138 meseci
Ne moze se seci grana na kojoj sedi, pljuvati u korito iz kog se pije i onda cekati da sve funkcionise.

Ja kad sam bio vojnik cistili smo sneg i pomagali oko poplave i nije mi zao jer sam radio za svoju drzavu koja je bila drzava. Sada ? Sada ne dam ni pokvarenu kinesku grejalicu rodjenoj materi !
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 14:47 - pre 138 meseci
Porodica je svetinja tako da si ti bas gadno zastranio.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 14:52 - pre 138 meseci
Ja sam bas u subotu ujutru isao u NS. Zbog raznih stvari je put ispao kao neki top gear cheap car challenge.

Ono sto sam hteo da kazem da sam sa kola cesto cistio sneg. Ali me grtalica ipak zablokirala. Na kraju sam u ponedeljak prepodne od nekog pozajmio lopatu za sneg, skroz oslobodio auto i nekako sam uspeo da se vratim u Zr. Ogromna vecina komsija je takodje oslobodila svoj auto na parkingu. Interesantno je da sam u ponedeljak ujutru zvao parking servis da pitam da li ce zarobljenim vozilima ne NS registracije naplacivati parking. Odgovor je bio da nece dok njihovi radnici ne ociste parkinge. Ti radnici su jedva nekoliko mesta ocistili, iako je puno mesta vec bilo ocisceno. Lepo su se skontali i zauzeli prvi kafic.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 15:03 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_imhttp://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=667998

Beograd -- Premijer Ivica Dačić ljut je što nadležni u Srbiji danima ne uspevaju da očiste sneg. "Ako sam ja mogao da se sretnem s Tačijem, možete i vi da očistite sneg".


Jeftini populista, ne secam se da sam video lopatu u njegovim rukama.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 15:22 - pre 138 meseci
Bio je zauzet sa znackom
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 15:57 - pre 138 meseci
Citat:
cozmo_imhttp://www.b92.net/info/vesti/..._category=11&nav_id=667998

Beograd -- Premijer Ivica Dačić ljut je što nadležni u Srbiji danima ne uspevaju da očiste sneg. "Ako sam ja mogao da se sretnem s Tačijem, možete i vi da očistite sneg".


Šta priča ovaj dripac?
U kakvoj uopšte logičkoj relaciji mogu da budu njegov sastanak sa bilo kim i čišćenje snijega?!
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 16:08 - pre 138 meseci
Citat:
fanfon:
Porodica je svetinja tako da si ti bas gadno zastranio.


Govorio sam u prenesenom znacenju.

Sto se tice Dacica meni je problem da ga zamislim sa bilo kojim alatom osim onog za rektalni pregled.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 16:08 - pre 138 meseci
@Tyler, mogu, u demagosko-populistickoj relaciji su u savrsenom "odnosu".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 16:17 - pre 138 meseci
Ma,ovo je bruka.Pa oni nisu normalni.Pa ni auto put kod BIPa nie ociscen.Danas je apokalipsa,a tek letnjih guma.
Uz Sumice covek levo-desno ali ni da mrdne sa letnjim.Naravno stao sam pored njega,odmahnuo glavu kao neverni toma
i kenuo uz osmeh zelenog smajlija sa velikim zubima.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.mediaworksit.net.



+1622 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 16:41 - pre 138 meseci
Znaju ljudi kome idu pare od putarina.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...11.12.2012. u 17:17 - pre 138 meseci
Jbte, ljudi vi ovde pricate neke teorije o zimskom opremanju kao da zivimo gore u Laponiji, Kanadi ili jos bolje Sibiru i kao da svi polazimo na put od najmanje 1000km!
A cinjenicno je stanje da nasi putari nisu u stanju da odrzavaju auto-put koji je glavna magistrala Srbije i medjunarodni tranzit.
Realno...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Zimske čarolije iz nekog drugog ugla...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 52694 | Odgovora: 242 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.