Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saobraćajni prekršaj + sudar

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobraćajni prekršaj + sudar

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17961 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan B.
bankar
Banka

Član broj: 309701
Poruke: 16
91.240.7.*



Profil

icon Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 13:59 - pre 138 meseci
Pozdrav.

Novi sam ovde, ali sam video da ima korisnih saveta, te odlučih da iznesem svoj 'problem' i zamolim vas za pomoć.

Naime, 24.7 ove godine imao sam sudar sa drugim vozilom u kojem sam proglašen krivim. Sudar se desio u Beogradu, uključenje na Gazelu iz pravca Beogradskog sajma.

16:10 špic, gužva na mostu, sve tri trake mile, dolazim na uključenje, stajem i propuštam autobus GSP ... Iza njega rupa 15ak metara, i krećem da se uključujem. Međutim kako sam krenuo prvom brzinom, automobil koji je bio na tih 15ak metara me stiže, kasno koči i udara u zadnji desni bok automobila. Stvar je u tome da sam ja video da neće uspeti da se zaustavi i sklonio se u stranu, kako bih mu evetualno ostavio mesta da me mimoiđe, a nisam dodao gas i namestio mu gepek automobila. Da sam uradio ovo drugo, on bi bio kriv. Ovako, policajac je okrivio mene, jer nisam poštovao obrnuti trougao koji imam na uključenju, i nisam propustio sva voizila na putu sa prvaom prvenstva. Apsurd. Da se tu propuštaju vozila, svi na uključenju bi mogli komotno da se parkiraju na sat-dva.

Prekosutra treba da idem kod sudije za prekršaje. Kakve su mi šanse da skinem krivicu sa sebe, i prebacim da on nije prilagodio brzinu uslovima na putu, odnosno gustini saobraćaja (član 42 zakona)?

Ako su mi male šanse, da li da se ne odazovem dva puta, pa treći put da odem, tražim suočavanje sa službenim licem (pomerio nas je odmah sa lica mesta, bez uviđaja, jer je prošao načelnik i rekao da je gužva na tom uključenju), zovem svedoka (moj otac je bio u kolima, nije pozvan u svojsvu svedoka na prvo suđenje, a naveden je u zapisniku). kasnije da se žalim, i nadam se zastarelosti ???

Mada bi mi više značilo da proglase nejga krivim ... Ima kasko, službeni je auto, bolje oni da plaćaju i moju popravku, nego ja ...

Inače, šteta nije velika, ali 300 eur uštedeti nije mala stvar.

Nadam se brzom odgovoru. Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 14:50 - pre 138 meseci
Prosao si na trokut, pri tom nisi dovoljno brzo ubrzao i sad hoces da se pozivas na clan koji kaze da se onaj drugi nije prilagodio tebi?

I naravno da vas je policajac odatle pomerio odmah. Sta je trebalo, da vas dvojica ugrozavate pola grada zbog 300 eur?

Ako mene pitas ti si kriv. Ako vec hoces da se ubacis u kolonu koja ima prednost u odnosu na tebe onda treba da budes sposoban da to uradis (citaj: da ubacis u drugu). A ako to ne umes, onda cekas i slusas kako tri trube iza oni koji to umeju. Prosto.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 15:01 - pre 138 meseci
Jeste čovek kriv, nego pita za savet kako da se izvuče kod prekršajnog sudije.

Hiljade okorelih kriminalaca se izvuklo za svoja nedela, neki su čak i nagrađivani za nedela, pa što ne bi i on kod prekršajnog sudije? Pita čovek za savet, a ne za moralisanje i teoretisanje ko gde ima prednost.

@Milan
Prema ovome šta si napisao, šanse da ne budeš kriv za udes su minimalne. Takoreći nula. U principu, koliko ja čujem, 9 od 10 prekršajnih sporova ide tokom koji si opisao: ne odazoveš se dva puta, pa tražiš da dokument kojim te okrivljuju bude napisan ćirilicom (ako već nije), pa tražiš suočenje, pa svedoci, pa "žalba i žalba na žalbu", i tako redom koliko god možeš, u nadi da će da zastari. Ali uglavnom ne zastari, i na kraju bude sve isto + uvećani troškovi suđenja - tvoje vreme i živci. I još te sudija rebne malo jače jer si se "pravio pametan".
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 15:09 - pre 138 meseci
Citat:
Java Beograd: Jeste čovek kriv, nego pita za savet kako da se izvuče kod prekršajnog sudije.


Jesmo ti i ja citali isti tekst? U tekstu koji sam ja citao covek ne pita kako da sebe izvuce nego kako da prebaci krivicu na drugog i jos da onaj drugi njemu plati stetu. Jesi i ti taj tekst citao?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 15:10 - pre 138 meseci
Citat:
Informer: Jesmo ti i ja citali isti tekst? U tekstu koji sam ja citao covek ne pita kako da sebe izvuce nego kako da prebaci krivicu na drugog i jos da onaj drugi njemu plati stetu. Jesi i ti taj tekst citao?
Jes', bogami, to već nije lepo od njega.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 15:16 - pre 138 meseci
Naravno da nije lepo. Cuj, onaj drugi ima kasko. Pa jel se kasko polise dele za dz? On je svoju polisu kupio za sebe a ne za one koji mu izazovu stetu.

Vodi se na firmu. Pa jel firma bere novac na drvetu?

Onaj drugi je ionako vec do sada sigurno uzeo zapisnik iz policije u kom se kaze ko je kriv (odnosno koga ce i po kom clanu da gone) i na osnovu toga je aktivirao polisu osiguranja i naplatio sebi stetu.

I stvarno nije moralisanje nego stavljam sebe u takvu situaciju. Zamisli meni neko napravi stetu i onda smislja kako da krivicu prebaci na mene? Bezobrazluk. I kakva je to situacija bila u saobracaju ako kolona "mili" (kao sto je pokretac rekao) a onda onaj iza autobusa nije imao prostora da prikoci? Kojom brzinom je on to isao ako nije stigao da prikoci a ovaj je jos video to pa je jos stigao da se pomeri u desno?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 19:30 - pre 138 meseci
Informer....Ti imas neki problem pa napadas i delis lekcije.Meni si napisao da ne znam da vozim
ovde delis savete za drugu i ostale plodove sa drveta.Aj se malo smiri.
Milan B.To ti je ista situacija kao ukljucivanje na gazelu od Novog Beograda.Isto trougao,brzina vozila je 80 km dozvoljeno
na tom delu auto puta,pa je i ukljucivanje za opreznu voznju.Licno tu se ukljucujem drugom,pa po gasu.Onda mi nije problem
da prepeglam ove sa auto puta.Neki put se tu penjem i sa 130.Tu gde se ti ukljucujes malo se vise davi i ukljucivanje je problem
jer niko nece da predje u drugu traku(a ima uslova jer tu prolazim bar 2x dnevno)i oslobodi lakse ukljucivanje.
Zasto nisi rekao da si se vec ukljuco i da te ovaj opalio otpozadi?
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 19:46 - pre 138 meseci
Pa cekaj, kako da mu plati stetu, i zasto da mu plati stetu, kad je policija vrsila uvidjaj, dobice poziv za sud. Zar nije steta dalje na osiguranjima? Osiguranje od tog drugog lika ce mu pokriti stetu, on ce imati povecanu naknadu za osiguranje nadalje i to je to? Inace, kod sudije moze samo da se slika, nikakvo skidanje odgovornosti nece upaliti, sto ce mu i svako ko je bio kod sudije reci.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.94.*



+76 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 19:47 - pre 138 meseci
Ajde ti nama lepo objasni na kom tacno delu ulkjucenja je tebe udailo vozilo

slika jeste stara dok su jos bili oni betonski blokovi ali su i sada lepo iscrtali Gazelu kao sto je bila.




Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 19:53 - pre 138 meseci
Informer je u pravu.

Sanse za vrdanje u ovom slucaju su minimalne. Situacija je prilicno jasna. Ako ga terete za nepostovanje prvenstva prolaza, ne moze se nikako izvuci.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 19:56 - pre 138 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Informer....Ti imas neki problem pa napadas i delis lekcije.Meni si napisao da ne znam da vozim
ovde delis savete za drugu i ostale plodove sa drveta.Aj se malo smiri.


Moguce. Mozda je razlog u tome sto sam bio u situaciji da mi zbog necije bahatosti auto bude ostecen (i to za znacajnu cifru) i onda taj ko je napravio stetu pokusava da se na neke fore i fazone izvuce iz cele price sto bi znacilo u prevodu da ja treba da platim stetu na svom autu i da ga privatnom tuzbom jurim jedno desetak godina. Na srecu, nije uspeo da se izvuce.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.94.*



+76 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 20:11 - pre 138 meseci
Ako je vec usao na most nije kriv
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 20:13 - pre 138 meseci
Udario ga je gde su slova M(AP) ukljucenje.
On se spetljao,nije bahati vozac.danas u nebrojano puta gde sam propustao(davao prednost) uvek se nasao pametnjakovic koji bi
zaglavio ulicu,jer sam ja tupan koji,eto stao bezveze.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 20:19 - pre 138 meseci
Citat:
codeNO: Ako je vec usao na most nije kriv


Pa cekaj, znaci ja idem auto putem 120, koliko mi je dozvoljeno, ima ukljucenje tu na auto put, i neko ide 40 i samo mi udje u traku 10 metara ispred mene, puna mi je brza traka pa nemam gde da skrenem, ja ga pokupim od pozadi, i ja sam kriv jer se on vec ukljucio na auto put??? To sto on ima trougao, nikom nista?

EDIT: Da napomenem samo codeNO-u, to nije obican most, to je auto put.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.94.*



+76 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar10.12.2012. u 21:08 - pre 138 meseci
WoW a meni pricali da je Gazela Super-MOST!!!!

Alo bre vrati se u realnost. Gde je tebi prilagodjena brzina uslovima saobracaja. Ne mozes ti da setas po trakama jer eto ti ides 120 jer tako pise na znaku i svi moraju da ti se sklanjaju. Ostani u svojoj traci pa se izlupaj. On se ukljucivao i nije mogao da ubrza na 120 za 3sec. Sta ce taj sa 80kmh u traci gde zna da je ukljucenje. Sad je on pa pametan vozi trecom trakom jer ostale dve idu malo sporije pa je hteo da sve zezne i nije hteo ni da uspori. Ako ga je udario kod slova M to je jos deo za ukljucenje i tu nje nijedna traka, a redovno pametnjakovici koriste daj deo za preticanje kolona pa sada oni kao imaju prednost tu.... da ga je udario kod crnog auta onda MIlan B vec imao vremena da ubrza vise i lagano se ukljuci u kolonu,

Tu i kod SC ce uvek biti ovakvih problema, jer vise niko ne zeli ni da pazi ni da se pridrzava nekih nepisanih pravila. Ako znas da je tu ukljucenje neces voziti ko manijak tuda jer mozda je ovom bas u tom trenutku prekipelo nekom cekajuci da ga neko pusti i eto sudara. Pomeris se iz te trake i neka se oni ukljucuju, a posto vec imas vecu brzinu lako ti je da ga prestignes i vratis se u tu traku i svi srecni i zadovoljni.

Milane B, ti ovde nemas sta mnogo da trazis, ali pokusaj da dokazes da je on dosao iz trake gde su sada oni plasticni blokatori. Idi slikaj tamo sam mesto udara i nacrtane znake za prekid 4te trake. Jedina sansa ti je da dokazes da je vozio trakom koja je prefarbana i zabranjena za voznju
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar11.12.2012. u 00:04 - pre 138 meseci
Zar nije po novom zakonu obavezno da se naizmeniučno propuštaju vozila? Neće valjda oni što treba da se uključuju da čekaju 2 ujutru, kad je slabiji saobraćaj na glavnom putu da bi mogli da se uključe?

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar11.12.2012. u 00:52 - pre 138 meseci
Postoji saobracajni znak koji regulise ovakav neizmenicni rezim ukljucivanja.

U nasem slucaju postoji samo znak, obrnuti trougao, koji jasno govori o kakvoj je raskrsnici rec i sta se tu dalje ima diskutovati? Situacija je potpuno jasna.

Sanse da se Milan izvuce su ravne nuli, a jos su manje da se krivica prebaci na vozilo koje se kretalo putem sa prvenstvom prolaza.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar11.12.2012. u 02:21 - pre 138 meseci
Citat:
codeNO:
WoW a meni pricali da je Gazela Super-MOST!!!!

Alo bre vrati se u realnost. Gde je tebi prilagodjena brzina uslovima saobracaja. Ne mozes ti da setas po trakama jer eto ti ides 120 jer tako pise na znaku i svi moraju da ti se sklanjaju. Ostani u svojoj traci pa se izlupaj. On se ukljucivao i nije mogao da ubrza na 120 za 3sec. Sta ce taj sa 80kmh u traci gde zna da je ukljucenje. Sad je on pa pametan vozi trecom trakom jer ostale dve idu malo sporije pa je hteo da sve zezne i nije hteo ni da uspori. Ako ga je udario kod slova M to je jos deo za ukljucenje i tu nje nijedna traka, a redovno pametnjakovici koriste daj deo za preticanje kolona pa sada oni kao imaju prednost tu.... da ga je udario kod crnog auta onda MIlan B vec imao vremena da ubrza vise i lagano se ukljuci u kolonu,

Tu i kod SC ce uvek biti ovakvih problema, jer vise niko ne zeli ni da pazi ni da se pridrzava nekih nepisanih pravila. Ako znas da je tu ukljucenje neces voziti ko manijak tuda jer mozda je ovom bas u tom trenutku prekipelo nekom cekajuci da ga neko pusti i eto sudara. Pomeris se iz te trake i neka se oni ukljucuju, a posto vec imas vecu brzinu lako ti je da ga prestignes i vratis se u tu traku i svi srecni i zadovoljni.

Milane B, ti ovde nemas sta mnogo da trazis, ali pokusaj da dokazes da je on dosao iz trake gde su sada oni plasticni blokatori. Idi slikaj tamo sam mesto udara i nacrtane znake za prekid 4te trake. Jedina sansa ti je da dokazes da je vozio trakom koja je prefarbana i zabranjena za voznju


Sve je tacno sto si rekao, ne treba da se vozi tom trakom, niko i ne ide njom sem GSP-a obicno. Ali niko ti ne brani da ides njom. Nigde ne postoji znak da celom duzinom mosta ne smes da ides tom trakom, 80km/h, ili cak 90km/h, dok god ne ides brze nego ovi u traci levo, jer bi ispalo da pretices vozila sa desne strane sto je zabranjeno na auto-putu. Po zakonu ja smem da vozim celom duzinom 80km/h tom desnom trakom. Ne radim to, kao i ostali svesni tog problema, ali dozvoljeno je. To sto se on ukljucuje znaci da on mora da propusti sva vozila, i da se bezbedno ukljuci na auto put.

Ukoliko je drugi vozac vozio brze od ovih u ostale dve leve trake, onda je on taj koji je napravio jedan prekrsaj. Ja razumem u potpunosti sta mi pricas, i cesto koristim tu deonicu puta, u potpunosti se slazem sa nepisanim pravilima da se tom trakom ne ide, ali jednostavno zakon je zakon. Trouglasti znak ti dopusta da se ukljucis samo ukoliko ne ugrozavas vozace na putu na koji se ukljucujes. Veoma su nepregledna ta ukljucena na Gazelu i zbog bankina, ali opet zakon se mora postovati, ili se snose posledice. Nazalost.

Edit: Sad tek vidim da je Milan B. ocenio da je tu bilo prostora 15 metara za ukljucenje, tj da je auto iza bio udaljen 15 metara. 80km/h je nesto vise od 20 m/s, sto je ogranicene tu. Da se vozilo kretalo 55km/h, sto bi bila neka realna brzina za tu traku u tim uslovima, za 1 sekund bi preslo tu razdaljinu. Za 1 sekund bi Milan morao da ubrza do 60km/h i da se ukljuci da ne bi bio udaren po racunici (ne racunam vreme njegovog reagovanja), pa se malo zapitam zasto se uopste ukljucio kad vidi automobil koji mu je toliko blizu. Ne razumem cemu preuzimanje tolikog rizika. Iskreno, malo mi deluje bezobrazno to sto sad trazi, a to je svaljivanje krivice na drugog vozaca koji je ipak vozio po propisima, dok je Milan pokusao da iskoristi svoju srecu da bi se ukljucio. Sta ukoliko je u toj traci bio neko ko nema dovoljno iskustva u voznji, ima dozvolu mesec dana, i vozi u potpunosti po propisima? Ne mozemo od svih vozaca ocekivati isto, i da ce reagovati tako brzo (zakociti u sekundi u kojoj se sve to odigralo).

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 11.12.2012. u 03:33 GMT+1]
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar11.12.2012. u 06:21 - pre 138 meseci
A kako ste svi dosli do 80km/h?

Da vas podsetim:

Citat:
Milan B.:
16:10 špic, gužva na mostu, sve tri trake mile


Inace, u trecoj traci vise nema Nju Dzersi barijera tako da je dozvoljeno kretanje.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar11.12.2012. u 08:08 - pre 138 meseci
Postoji nepisano pravilo da ne ideš skroz desnom trakom na tom mestu da bi se ostali lakše uključili, ali to ne znači da onaj koji se uključuje treba na to da se oslanja i da seče one koji voze na autoputu jer ipak pisano pravilo kaže da oni imaju prednost. A jajarenje da okriviš drugog koji nije kriv da bi se izvukao je druga priča. Aj da razumem da se traži savet kako da se izbegne neki prekršaj ali ovo nije u redu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobraćajni prekršaj + sudar

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17961 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.