Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saobraćajni prekršaj + sudar

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobraćajni prekršaj + sudar

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17975 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Blue82
dipl. ecc.

Član broj: 165981
Poruke: 838
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+322 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar12.12.2012. u 17:56 - pre 138 meseci
Ako ga je udario sa strane, meni naprosto nema smisla da ga je udario tamo gde je nacrtano, vec je to moralo biti mnogo blize ukljucenju i kriv je 1000%. Gde je granica za slobodno ukljucenje (vidim da je ovo vise puta pitano). Odgovor na to ne postoji decidno u zakonu to je sigurno. Granica je tamo gde uspes da se ukljucis bez posledica. Nigde se ne smes ukljuciti na takav nacin da ometas vozilo koje je na putu sa prvenstvom prolaza u smislu da ono mora da manevrise ili usporava zbog tebe. Jedino na cega bi eventualno mogao da racunas pri takvom uletanju je da se to vozilo kretalo enormno velikom brzinom. Primera radi citiracu mog dobrog druga koji je vozac urgentnog vozila: "Dolazim na raskrsnicu, pogledam levo, nikog, pogledam desno... nikog, krenem i nastane pakao". Naime neki retard je isprobavao svoj novi motor, i propicio raskrsnicom debelo preko 100km\h i zabio se u kola hitne pomoci. U takvoj situaciji motor je verovatno bio previse daleko da bi ga vozac uopste primetio, ili druga varijanta video ga je ali je delovao mnogo daleko i niko nije mogao ocekivati da ce se sa te razdaljine pojaviti za 2s. To su slucajevi kada se mozda mozes izvuci, a ako se on kretao dozvoljenom brzinom, samo ako potkupis sudiju.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar12.12.2012. u 18:40 - pre 138 meseci
A sta kad se ukljucujem na put sa prvenstvom (uslovno zeleno sam imao) gde je desna traka samo za skretanje desno, a ne i pravo, a mamlaz sa nekim besnim Audijem me sece, ne malom brzinom, iz te desne trake gde je zabranjeno da se krece pravo jer ga je mrzelo da ide brzom levom trakom u koloni? Da nisam imao ABS i dobre reflekse danas mozda ne bih pisao ovo sto pisem To BTW nije jedini slucaj kad sam morao naglo da kocim da bih sacuvao glavu od "genija" koji misle da ako voze mocan auto, mogu da rade sta im je volja.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar12.12.2012. u 19:58 - pre 138 meseci
Posto prolazim tu svaki dan,tu de se Marko ukljucio debela isprekidana linija je nesto preko 10m,jako mali deo posle vodotornja zeleznice.
Mozemo da kazemo da posle te debele isprekidane on je ravnopravno u toj traci.Sutra cu i slikati.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar13.12.2012. u 07:37 - pre 138 meseci
Moze da bude ravnopravno u toj traci, ali i dalje se ukljucuje BEZ prvenstva prolaza, i duzan je da propusti sva vozila koja se krecu po glavnom putu, uveri se da moze da nastavi dalje bez posledica, i tek tad ukljuci na isti. Obrnuti trougao je obavezujuci znak i mora se postovati. Pravilo "rajsferslusa" i ostalo nije obavezno, cak i da postoji znak.

Preokretanje krivice je nesto sto stvarno ne bih zeleo da spominjem sad, jer je stvarno steta ciniti bilo kome nazao a da pritom nije kriv. Ali mi deluje moguce na par nacina. Jedan koji mi je pao na pamet je da je taj vozac koji ga je udario, skrenuo iz leve trake u njegovu i udario ga sa strane, a da pritom nije proverio da li moze bezbedno da se prestroji, a da si ti vec isao tom trakom (nekako). Sve ostalo bi se svodilo da se ti nisi nalazio u toj traci i da nisi postovao prvenstvo prolaza vozila na glavnom putu, i postojeci znak. Sreca pa tu ne postoji STOP umesto trougla, inace bi mogli da tretiraju skoro kao da si prosao kroz crveno i izazvao saobracajnu nezgodu, sto bi bilo mnogo puta gore.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Milan B.
bankar
Banka

Član broj: 309701
Poruke: 16
91.240.7.*



Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar13.12.2012. u 10:37 - pre 138 meseci
Sad gledam ovu sliku, i nisam pre video u donjem uglu srazmeru ... Ovako kako sam označio, on je bio 50 metara daleko od mesta gde sam se uključivao ... Kad sam označavao, mislim da je čak i to bilo previše blizu, ali sam smatrao da je nebitno u dva tri metra razlike ... Moraću da odem i fizički izračunam, jer gledam na osnovu onih plastičnih znakova (video sam da je on negde gde oni počinju kad sam započeo uključivanje), ali mi se čini da su ovi betonski blokovi zauzimali veću površinu i bili duži od tih znakova... Zato sam i nacrtao njegov pravougaonik negde na sredini blokova ... Hmmm ...

Što će reći, da je on, uz vreme reakcije od 0,7s, mogao ići oko 90 km/h i udariti me za 2 sekunde ...

Suštinski, nema veze. Nego je ispalo dobro da ne ispadnem debil pred sudijom, tvrdeći d aje bio čitavih 15m od mene ... :P Relano bi se sudija žestoko nasmejao ...
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar13.12.2012. u 15:10 - pre 138 meseci
Sa desne strane se vidi pocetak uljucenja.a sredina autobusa kao da je Milan vec ukljucen u kolovoznu traku.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar13.12.2012. u 15:33 - pre 138 meseci
Ja kad se tu ukljucujem, uvek gledam da se ukljucim odmah cim imam i malo mesta, to jest u drugoj sam i kontrolisem auto preko kvacila i gasa. Nikad ne ubacujem u prvu osim kad je takva guzva da ne mogu da se ukljucim duze vremena, mada vrlo retko tuda prolazim kad je spic. Uglavnom od kako je proradio most na Adi vise njega koristim kad idem na Novi Beograd jer mi je blize od Banjice do tog mosta, a i odgovara mi vise, sto se tice potrosnje goriva, da idem Drajzerovom nizbrdo.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 13.12.2012. u 21:03 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.94.*



+76 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar13.12.2012. u 20:08 - pre 138 meseci
Znaci vise bezobraluk ili potpuno neposmatranje sta se dogadja za ovog sto te je udario.
 
Odgovor na temu

Milan B.
bankar
Banka

Član broj: 309701
Poruke: 16
91.240.7.*



Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 08:57 - pre 138 meseci
Lavlja_Jazbina, hvala za sliku i cimanje ... Da, to je tasituacija. Sa sve autobusom koji prolazi (s tim da ovaj drugi nije tako blizu kao ti na slici)ja ga propustam i krecem, dolazim tu negde do tablice i gledam lika koji ide ka meni i ne koci ... Ja ostajem pribijen uz desnu ivicu, a on, kako je napisao u zapisniku, koči i pokušava da me izbegne skrećući ka srednjoj traci ... Nema dovoljno mesta, jer vozila tu stoje (ili idu jako sporo nabijeni jedan iza drugog, svejedno) i udara me svojim prednjim desnim u moje zadnje desno krilo ... Ja sam pustio bio kočnicu (pa je valjda i udarac bio blaži ... neam pojma, možda lupam) i kola mi lagano odlaze do ivičnjaka napred (ovo ispred busa, gde je sad sneg) ...

Inače, ima malo više mesta za ovaj nabačeni sneg.


Binary Mind, pa da, i ja tako, ali ovde sam morao da stanem, jer je prolazio taj autobus, i bila je gužva ...


codeNO zato me i nervira cela situacija. Ja sam siguran da je on mogao bolje reagovati, odnosno usporiti i dati mi vremena da ubrzam ... Zato mi i nije jasno šta se desilo, u šta je gledao i sl ...Nije on išao preterano brzo, i bio je prilično daleko (ponavljam, s obzirom na uslove na putu; sačekati da prođu svi je nemoguće, a ne iskoristiti rupu je zadržavanje saobraćaja), ali je iz nekog razloga kasno počeo da koči (3,5 metara trag kočenja).


Citat:
duzan je da propusti sva vozila koja se krecu po glavnom putu


Da sam recimo stajao tu, i sačekao koji sat da prođu sva vozila na glavnom putu, siguran sam da bih dobio kaznu za usporavanje saobraćaja. To što pišeš jeste ispravno po Zakonu, ali svet nije crno-beo ... I najvećim ubicama postoji mogućnost da se pronađe olakšavajuća okolnost, zar ne? :)Dakle, jasno, u slučaju normalnih uslova na putu, zakon treba da bude rigidan. Ovo ipak nisu normalni uslovi na putu, a svako ko prolazi tuda u špicu, zna kako se tu vozi. Ko ne zna, može pogledati ovu kameru http://www.mondo.rs/kamere/5/ . To je mesto odakle on nailazi na uključenje na kojem je bio sudar. Pogledajte kad bude otopljen sneg u periodu od 16-17 časova ... :P:P:P
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 11:19 - pre 138 meseci
Vozac u automobilu koji te je udario jeste malo nespretno odreagovao ali to nece spreciti sudiju da tebe proglasi krivim.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 11:29 - pre 138 meseci
Citat:
Milan B.: Zato mi i nije jasno šta se desilo...

Pa, ni meni nije jasno. Kako je on uspeo da udari svojim prednjim desnim krilom u tvoje zadnje desno krilo...Pokusavam da zamislim tu sliku ali ne ide.
 
Odgovor na temu

Milan B.
bankar
Banka

Član broj: 309701
Poruke: 16
91.240.7.*



Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 11:44 - pre 138 meseci
vilil1, prednim desnim ćoškom konkretnije, s tim da mu je krilo izgužvano, hauba ostala cela, se zario u moj zadnji desni ćošak, s tim da su meni branik, gepek i sl. ostali čitavi, a krilo izgužvano ...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 12:02 - pre 138 meseci
To mi je jedino moguce ukoliko si se ti vec ukljucio u njegovu traku i kako si napisao, probao si da ga izbegnes pomerajuci se udesno, tj. nos auta ti je otisao desno, a on je onda u pokusaju da te izbegne smotao levo i udario te u zadnju desnu stranu. Poenta je na onome da si se vec ukljucio, jer da nisi, ne znam kako bi on mogao da te udari desnom stranom u desnu stranu. Mozda bi mogao kod sudije da se vadis.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 12:18 - pre 138 meseci
Citat:
vilil1:  Poenta je na onome da si se vec ukljucio, jer da nisi, ne znam kako bi on mogao da te udari desnom stranom u desnu stranu. Mozda bi mogao kod sudije da se vadis.

Ne, poenta je da se on ukljucio ali na nebezbedan nacin i time izazvao saobracajnu nezgodu.

Mogao je da laze da se kretao tom trakom a da ga je ovaj opalio otpozadi, e to bi vec bilo tesko dokazati da nije bilo tako.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 12:20 - pre 138 meseci
Citat:
bakara: e to bi vec bilo tesko dokazati da nije bilo tako.

Na Gazeli pod kamerama?
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 12:30 - pre 138 meseci
Citat:
bakara: Mogao je da laze da se kretao tom trakom a da ga je ovaj opalio otpozadi, e to bi vec bilo tesko dokazati da nije bilo tako.

Pogledaj fotografiju sto je Jazbina postavio. Kako je moguce onda da ga ovaj udari desnim krilom u desno krilo?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 12:34 - pre 138 meseci
Evo kako, obisao je rupu, u ostalom neka sam kaze kako.

Citat:
Milan B.:...propuštam autobus GSP ... Iza njega rupa 15ak metara, i krećem da se uključujem. Međutim kako sam krenuo prvom brzinom, automobil koji je bio na tih 15ak metara me stiže, kasno koči i udara u zadnji desni bok automobila. Stvar je u tome da sam ja video da neće uspeti da se zaustavi i sklonio se u stranu, kako bih mu evetualno ostavio mesta da me mimoiđe, a nisam dodao gas i namestio mu gepek automobila.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 12:42 - pre 138 meseci
Pa napisao je -
Citat:
Milan B.: Lavlja_Jazbina, hvala za sliku i cimanje ... Da, to je tasituacija. Sa sve autobusom koji prolazi (s tim da ovaj drugi nije tako blizu kao ti na slici)ja ga propustam i krecem, dolazim tu negde do tablice i gledam lika koji ide ka meni i ne koci ... Ja ostajem pribijen uz desnu ivicu, a on, kako je napisao u zapisniku, koči i pokušava da me izbegne skrećući ka srednjoj traci ... Nema dovoljno mesta, jer vozila tu stoje (ili idu jako sporo nabijeni jedan iza drugog, svejedno) i udara me svojim prednjim desnim u moje zadnje desno krilo ...


I kad se pogleda fotografija, ispada da se on vec ukljucio kada ga je ovaj udario u desnu stranu. Mislim, odakle mi znamo, mozda ga je taj namerno udario, mozda je vozio neprilagodjenom brzinom...ali je cinjenica da je Milanu udarena desna strana a ne leva koja bi trebalo u slucaju da nije stigao da se ukljuci.

A o rupi, valjda je mislio na "rupu" iza autobusa, rupa za ukljucenje, ne rupa na kolovozu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 13:45 - pre 138 meseci
Ja sam razumeo da je on video da ce ovaj da ga udari pa je namerno iskrenuo auto i namestila se bas ta strana, ali kao sto gore rekoh najbolje sam da razjasni.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Milan B.
bankar
Banka

Član broj: 309701
Poruke: 16
91.240.7.*



Profil

icon Re: Saobraćajni prekršaj + sudar14.12.2012. u 14:05 - pre 138 meseci
Eh, izvinjavam se ... Lapsus u kucanju ... Njegovom desnom u moju levu stranu ...
Koliko sam puta kuckao, sve sam izmešao ... :S

Dakle njegov prenji desni ćošak, moj zadnji levi ...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobraćajni prekršaj + sudar

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17975 | Odgovora: 85 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.